ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1

    ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

    Ντρεπομαι και που ξαναγραφω εδω αλλα επειδη δεν μπορει να με ακουσει κανεις θα τα πω εδω,απο μικρη τυψεις ενοχες ντροπη στα 22 μ ενα γεγονος π με εκανε να με σιχαθω ,να χασω οτι ειχα χτισει μετα πανικοι αλκοολισμος ντροπη,στα 28 μ τωρα τι να κανω?τι?χανω τον εαυτο μ και φοβαμαι ,φοβαμαι ντρεπομαι και λυπαμαι.λυπαμαι π μαι ατολμη,φοβικη με μισω μακαρι να μουν δυνατη....πως να παρω στα χερια τη ζωη μ?μετα απο τοσο φοβο?τοση ενοχη?τοση ανασφαλεια?πειτε μ...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    εχω κανει απειρα λαθη ,ξανακανω και ξανακανω τα ιδια λες και κατι με οδηγει με μαθηματικη ακριβεια στην αυτοκαταστροφη,λες και χαιρομαι να μην ειμαι καλα,λες και μου αξιζει ο πονος.δεν γνωριζω το εαυτο μ,προσπαθησα να του κανω καλο μα απετυχα,με μισω...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    προσπαθησε να δεισ την ζωη θετικα...οτι γινετε γινετε για καποιο λογο!!! ατι θελει να μας πει...ισως να μας προετοιμαζει να δεχτουμε το καλο να το αναγνωρισουμε και να το εκτιμισουμε...καλη δυναμη!

  4. #4
    με μισω οσο δεν εχω μισησει κανεναν,με μισω γιατι υπεφερα,με μισω γιατι υποφερω,οχι δεν ειμαι καλα πρεπει να μαι παντα καλα?οχι φυσικα.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΘΕΛΩ ΧΡΟΝΟ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.χρειαζομαι χρονο και στηριξη οχι κριτικη.κριτικη ο καθενας στον εαυτο τ μπορει?εγω με μισω...εδω και χρονια με μισω επειδη δεν εχω κανει τιποτα καλα επειση υπομενω...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    κανε αυτο που αισθανεσαι οτι χρειαζεσαι...δωσε λοιπον χρονο στον εαυτο σου...τριγυρισε μεσα στα μονοπατια του και προσπαθησε να τον αγαπησεις....ετσι θα σε αγαπησουν και οι γυρο σου.Κανενασ δεν σε κρινει...κανεισ δεν ειναι ικανος για κατι τετοιο..εσυ κρινε τον εαυτο σου διορθωσε τα ελατωματα ή αγαπησετα και τοτε ολα γυρο σου θα ανθήσουν

  6. #6
    Originally posted by natassa86
    κανε αυτο που αισθανεσαι οτι χρειαζεσαι...δωσε λοιπον χρονο στον εαυτο σου...τριγυρισε μεσα στα μονοπατια του και προσπαθησε να τον αγαπησεις....ετσι θα σε αγαπησουν και οι γυρο σου.Κανενασ δεν σε κρινει...κανεισ δεν ειναι ικανος για κατι τετοιο..εσυ κρινε τον εαυτο σου διορθωσε τα ελατωματα ή αγαπησετα και τοτε ολα γυρο σου θα ανθήσουν
    σε ευχαριστω
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    εχω αναγκη τον εαυτο μ να μην ειναι κανεις πανω απο το κεφαλι μ να μ λεει διαφορα εχω αναγκη εμενα.να με γνωρισω να με αγαπησω,να με κρινω και να με κατακρινω...ισως και με αθοωσω,με χρειαζομαι αλλα δεν με ξερω πια αλλα ανειρα ειχα αλλα περιμενα απο εμενα αλλα κανω..γιατι?ειμαι τοσο θυμωμενη?γιατι???με ρωτησε κανεις?με υπολογησε κανεις?προσπαθω να μαστε ολοι καλα με νυχια και με δοντια να μη πονεσει κανεις οσο πονεσα,ομως δεν μπορω αλλο εινα πανω απο εμενα δεν αντεχω
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    πολλα ολγακι νομιζουμε οτι ειναι πανω απο μας ,αλλα αντεχουμε
    και ολα αυτα που λες οτι θες να κανεις ειναι εφικτα ,αλλα πρωτα πρεπει να πιστεψεις σ αυτην αλλαγη
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Οπως βλεπεις δεν κοιμαμαι και πολυ
    Aλλα ηθελα να σου πω ,μερικα πραγματα ,αν και δεν εχουμε μιλησει


    Originally posted by olgaki82
    εχω κανει απειρα λαθη ,ξανακανω και ξανακανω τα ιδια λες και κατι με οδηγει με μαθηματικη ακριβεια στην αυτοκαταστροφη,λες και χαιρομαι να μην ειμαι καλα,λες και μου αξιζει ο πονος.δεν γνωριζω το εαυτο μ,προσπαθησα να του κανω καλο μα απετυχα,με μισω...
    Με ποιους τροπους ολγακι,προσπαθησες να του κανεις καλο?
    Ολγα ολοι οι ανθρωποι κανουν πολλα λαθη στη πορεια της ζωης τους
    Το θεμα ειναι να τ αναγνωριζουν,να μαθαινουναπο αυτα και να προχωρανε
    Τις μαθηματικες ακριβειες εγω δεν τις ασπαζομαι,γιατι ποτε δεν ημουν καλη στα μαθηματικα ,και θεωρουσα τους αριθμους σκληρους.Γιατι εχουν κανονες .Και μενα δεν μου αρεσουν οι κανονες.
    Αν νομιζεις οτι σου αξιζει ο πονος Ολγα ,αυτο θα δεχεσαι,αυτο θα εχεις,αν δεν προσπαθησεις με αλλους τροπους,και οχι με αυτους που ηξερες και ακολουθουσες μεχρι σημερα Αν θες εξελιξη στη ζωη σου πρεπει και να μαθεις να ελισσεσαι εξελισσεσαι.Η αλλιως αραξε στους αλλους τροπους της στασιμοτητας και του κυκλου
    Μιλας για στηριγμα .Κανενας δεν θα σου δωσει στηριγμα αν εσυ η ιδια δεν εχεις τον κορμο ,τον αξονα μεσα σου γ αυτο, και αυτο .Πρεπει να το δουλεψεις με βοηθεια καποιου ειδικου.Kαι εδω μεσα δεν ειναι ειδικοι
    Δεν γινεται , δεν δουλευει ,και δεν παει ετσι.
    Ειχες απ το λιγο διαστημα που εχω εδω μεσα,πολυ στηριξη,απο πολλα μελη,σχετικα με την εξαρτηση σου,και τ αλλα προβληματα σου, Και μπορω και μιλαω ,γιατι παρακολοθουσα το θεμα οποτε ερχονταν μπροστα μου..Και μ ενδιεφερε γιατι υπηρξα αλκοολικη,απο τα 27 εως τα 30.,και δεν ειχα στηριγμα ...οταν αποφασισα να το κοψω μονη μου, δεν ειχα φορουμ απο πισω μου ,παρα μονο εμενα,και τον εαυτο μου με οτι συνεπαγεται αυτο, που νομιζω οτι το το γνωριζεις καλα αυτο
    Αλλα ειχα εμενα,και πιστευα σε μενα,μεχρι και σημερα με πιστευω {και αν σπαω καποιες φορες ανθρωπινο ειναι ολοι σπανε, δεν ειμαστα απο ατσαλι} Και αυτο δεν εγινε ετσι ξαφνικα απο το πουθενα αυτο,ηθελε δουλεια και θελει πολυ ακομα
    Μην σε μισεις λοπον,και μην ντρεπεσαι για οτι λαθη εχεις κανει ,αυτα ειναι παρελθον μαθε απ αυτα για να πας ενα βημα ποιο κατω,εχεις μπροστα σου ενα ολοκληρο μελλον,και μια Ολγα που αμα την μισεις, απλα δεν προχωρας


    Φιλικα. Soft
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  10. #10
    δεν εχω δυναμη σοφτ η ζωη μου κυλαει και εγω απλα ειμαι ενας θεατης...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    ολγακι κουραγιο βρε ζουζουνα.:P

  12. #12
    κουραγιο και αρχιδια καλαβρεζικα οτι και να κανω ειναι ενα ΛΑΘΟΣ
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by olgaki82
    δεν εχω δυναμη σοφτ η ζωη μου κυλαει και εγω απλα ειμαι ενας θεατης...
    Αν δεν έχεις τη δύναμη εσύ,τότε κάποιος που την έχει θα ήταν ο ιδανικός στο να σε βοηθήσει να την αποκτήσεις.Τι κινήσεις έχεις κάνει προς την κατεύθυνση της ζωής που θες,του εαυτού που επιθυμείς και όσων ζητάς να βρεις στο μέλλον;
    Πολλές φορές το μόνο που κάνουμε είναι να γκρινιάζουμε,ενώ δεν έχουμε ουσιαστικά επενδύσει τίποτε από άποψη πρωτοβουλίας,θεσίματος στόχων,διαδρομής με δουλειά,σταθερότητα στην πορεία μας(με το μάτι κολλημένο κάπου,στο επιθυμητό μας)και απλά μοιρολογάμε το μακαρίτη.:P

    Κυνήγα το για να το πιάσεις.Κι αν δεν το πιάσεις ολοκληρωτικά,πάλι θα πιάσεις ό,τι μπορείς,που είναι καλύτερο από την απάθεια,τη βαρυγκομιά και το σύρσιμο από χρόνο σε χρόνο.Πρέπει να ψάχνουμε οτιδήποτε θα μας βοηθήσει,να μένουμε ενεργοί,να αναρωτιόμαστε αλλά με τρόπο θετικό(όχι άραγε είμαι μαλάκας,ηλίθιος,τεμπέλης ή ζώον):P αλλά άραγε έτσι ή αλλιώς από εδώ ή από εκεί θα φτάσω όπου θέλω,με ποιον τρόπο,με τι εφόδια,τι μου χρειάζεται να αποκτήσω για να πάω εκεί,θα χρειαστώ στο δρόμο νερό και κονσέρβες,να πάρω κι ένα φακό,you get the idea.Έχεις τον εαυτό που επιθυμείς ως εικόνα έστω;Έχεις φανταστεί την Όλγα που θες να γίνεις;Tι ποιότητες έχει;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ολγακι μου μην ενοχοποιεις τον εαυτο σου για τα παντα.
    ολοι μας εχουμε κανει και ξανακανει λαθη...
    εισαι μια αξιαγαπητη,ομορφη,νεα και εξυπνη κοπελα και αυτο θα το εκτιμησησουν πολλοι(αν δεν το χουν εκτιμησει ηδη).
    θα ερθουν καλυτερες μερες Ολγα μου.
    τα δυσκολα δεν κρατανε για παντα.
    μοναχα μην κανεις το σφαλμα και ξαναρχισεις στο αλκοολ γιατι οπως μου ειχες πει και συ καλη μου καποτε εμας τους αλκοολικους μας πινει δεν το πινουμε...
    σε φιλω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Μη μασας! Ολοι οι ανθρωποι αν κ δεν το πιστευουν , ειναι μηχανες κ ετσι νοιωθουν!Σκεφτονται,νοιωθο υν ενοχες,τυψεις,ταπεινωση κλπ εξαρταται απο τις συνθηκες κ τα γεγονοτα!ολα γινονται μηχανικα κ απο συνηθεια! Λεμε δοξα το θεο, ειμαστε καλα κ ερχεται την επομενη στιγμη ενα ερεθισμα και μας ριχνει και σκεφτομαστε ολα τα παλια και την αδυναμια μας!Πεφτουμε κ ξανασηκωνομαστε και ξανα κ ξανα!
    Στοχος ζωης ειναι η απαθεια η η νιρβανα, η αποστασιοποιηση απο τα γεγονοτα ,για χαρη της εσωτερικης γαληνης που ειναι η τροφη της ψυχης!(ζεις αφου γεννηθηκες για να συνυπαρξεις κ να υποστηριξεις την ζωη του συμπαντος,μη σκεφτεσαι τη προσωπικοτητα σου, χαλαρωσαι,κ αφουγκρασου τη ζωη μεσα σου κ μετα θα σου φαινονται ολες οι αδυναμιες σου ασημαντες!
    Δυσκολο πολυ ,για αυτο τον λογο υπαρχουν κ λιγοι δασκαλοι! κ πολλα ναρκωτικα (και φαρμακα ) τα οποια ναρκωτικα σου φερνουν αυτη την απαθεια κ παντοδυναμια που ειναι ομως ψευτικη και σε καθιερωνουνε στη λιστα των ζομπι!
    Εξ αλλου ,εντελως μηχανικα, μη ξεχνας οτι ολα αλλαζουν ,αυριο θα εισαι καλυτερα γιατι πιθανον τα ερεθισματα θα ειναι θετικοτερα!
    Αγαπα τον εαυτο σου ετσι οπως ειναι γιατι εισαι μοναδικη κ αναντικαταστατη!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •