Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

    Χθες επεστρεψα στην Αθηνα.Μου ηταν πολυ δυσκολο.Ημουν ολη μερα σπιτι κλεισμενος.Φοβομουν μη δω κατι να κολλησω.Στο αμαξι εκλεισα τα ματια για να μη δω τιποτα εξω απο το παραθυρο.
    Στο πλοιο κολλησα με καποια ατομα που φορουσαν κατι μπλουζες με περιεργα σχεδια.Ετσι αναγκαζομουν να περιμενω και να προσπαθω να ειμαι στο καταλληλο οπτικο πεδιο.
    Ημουν σε πολυ ασχημα ψυχολογικη κατασταση στο πλοιο.Μου ερχοταν να βαλω τα κλαματα.Ξαφνικα ενιωσα τοσο παρακατιανος, τοσο βρωμιαρης, τοσο σκουπιδι, σαν τα σκουπιδια που μαζευα.
    Θυμηθηκα τη σχολη μου και με επιασε αγχος.Και με επιασε θλιψη και αισθημα κατωτεροτητας που παω σε ΙΕΚ και οχι ΑΕΙ και που ενω περασα σε δυο σχολες ΑΕΙ τις παρατησα και τωρα ειμαι σε ενα ΙΕΚ, οσο κι αν μου αρεσει.
    Δε μπορουσα να κοιμηθω.Πηγα στο σαλονι προσπαθωντας να διαβασω κατι.Ευτυχως περασε η ωρα και μετα πηγα να κοιμηθω.
    Στο ταξι δεν κοιταζα επιτηδες εξω.
    Τελικα ομως τα καταφερα και γυρισα Αθηνα.
    Τα μισω τα ταξιδια.Με αναστατωνουν.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    και εγω επεστρεψα στην Αθηνα με πλοιο πριν λιγες μερες. Σκεφτομουν το ταξιδι μια βδομαδα πριν..δεν ηθελα να ταξιδεψω, φοβόμουν, τα καταφερα ομως και ας ειχα παρει ηρεμιστικό. Κατωτεροτητα να αισθάνεσαι γιατι? Γιατι κανεις αυτο που σου αρεσει? Γιατι αντι να κοροιδευεις τον εαυτο σου πηγαινοντας σε ενα ΑΕΙ που δεν σε ενδιαφέρει εσυ επέλεξες κατι άλλο που σε γεμίζει? Η το ΑΕΙ θα σε εκανε περισσοτερο \"ανθρωπο¨\" απο το ΙΕΚ?? Σημασία εχει εμεις να καλληεργουμε τον εαυτο μας και να μην περιμένουμε απο την \"εκπαιδευση\" που στην Ελλάδα έτσι κι αλλιως δεν υπάρχει!!! Να εισαι περίφανος επειδή είσαι εσύ και για ότι κατακτάς κάθε μερα..

    Σου εύχομαι καλη σταδιοδρομία!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •