Εχω καρκινο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167

    Εχω καρκινο?

    Εδω και 2 χρονια εχω αγανακτησει με τις μυκιτιασεις του κολπου και γενικα των γεννητικων μου οργανων.
    Εχω κανει τουλαχιστον δεκα θεραπειες το προβλημα επανερχετε χειροτερο.
    Και δεν φτανει αυτο εχω αρχησει 3 μηνες τωρα να ποναω φρικτα στις οωθηκες μου,και δεν μου βγενει απο το μυαλο οτι εχω καρκινο.
    Αυτο ηταν παει.Ειμαι σιγουρη εχω καρκινο χθες το ενιωθα οτι εσβηνα απο τον πονο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Τωρα θα το συζητησω και με την βελονιστρια μου.

  3. #3
    να πας σε ειδικό γιατρό γαι εξετάσεις. μόνο έτσι θα φύγει η αγωνία
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα.Ο candida albicans ζει φυσιολογικά σε βλεννογόνους,όπως αυτοί του στόματος και του κόλπου.Όταν όμως διαταραχθεί από κάποιες λόγους η ισορροπία,τότε βρίσκει την ευκαιρία να εξαπλωθεί(να πολλαπλασιαστεί).

    Έχεις κάνει θεραπεία με τη σύσταση του γυναικολόγου σου(αντιμυκητιασικές κρέμες,υπόθετα συνταγογραφούνται,τόσο για το εσωτερικό του κόλπου όσο και κρέμες για το αιδοίο)και αν ναι,τι αποτελέσματα είχες;

    Υπάρχουν και κάποια άλλα που μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις λίγο κι εσύ.Αποφυγή όσων εσωρούχων δεν είναι βαμβακερά.Όποτε μπορείς(στο σπίτι)μένε δίχως κυλοτάκι(βράδυ πχ)καθώς ο μύκητας επιθυμεί υγρό και ζεστό περιβάλλον,όχι στεγνό.Όχι στενά παντελόνια στον καβάλο.Λεπτά,καθαρά,υφάσμα� �α που \"αερίζονται\",βαμβάκι,λιν� �.

    Καθημερινά κατανάλωνε γιαούρτι \"ζωντανό\",τουτέστιν με γαλακτοβάκιλους,που έχουν δράση τέτοια που δεν ευνοείται η ανάπτυξη του albicans.
    Yπάρχει ένα υγρό για εξωτερική υγιεινή,πολύ καλό,το Lactacyd.Το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν πλένομαι ποτέ με οτιδήποτε άλλο στην \"ευαίσθητη\"λολ περιοχή.:P

    Έχεις κάνει όμως αντιβιόγραμμα,να δεις αν όντως προέρχεται από μύκητα;Γιατί σε περιπτώσεις επίμονων και επαναλαμβανόμενων κολπίτιδων,ο γυναικολόγος βάζει να γίνεται ένα τέτοιο,να εντοπίσει επακριβώς την αιτία.

    Μετά,να ξέρεις πως αν έχεις πεσμένο ανοσοποιητικό,τότε ευνοείται ο πολλαπλασιασμός του candida albicans,επειδή λοιπόν βασανίζεσαι από πανικούς,φοβίες,κλπ,καιρό,ί σως αυτό καθιστά τον οργανισμό σου ευάλωτο σε τέτοιες καταστάσεις.Υπάρχουν τρόποι να το δυναμώσεις,απευθύνσου σε παθολόγο.

    Η βελονίστρια δεν είναι η κατάλληλη να σου απαντήσει για τους πόνους στις ωοθήκες,ο γυναικολόγος είναι,ο καθείς στο είδος του κι ο λουμίδης,τα γνωστά.

    Μπορείς επίσης να πάρεις θεραπεία κι από το στόμα,αφού τόσο υποφέρεις και για τόσο διάστημα,απορώ,δε σου έχει δώσει ακόμη χάπια αντιμυκητιασικά από το στόμα;
    Καλό θα ήταν να κάνεις και καμία κολποσκόπηση,ρώτα τον γυναικολόγο σου,να δείτε τι γίνεται πιο εξονυχιστικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Rειν εχω αυτον τον μυκητα που λες.
    εχω παρει κρεμες κολπικες,χαπια,κολπικα υποθετα .φευγει για λιγο αλλα μετα ξαναεμφανιζεται.
    γιαουρτι το συχενομαι ουτε να το βλεπω δεν θελω.αντιβιογραμμα εκανα και εχω μονο τον συγκεκριμενο μυκητα και βρακια φοραω αυτα της λαικης λολολ.
    η βελονιστρια μου ειπε θα μου το ρυθμισει και αυτο.
    και οτι αν ειχα καρκινο θα χτυπαγε το μηχανιμα αλλα χτηπισε στο στομαχι μου γιατι εχω μεγαλη ορεξη και στην βελονα της καταθλιψης και του ανγχους,

  6. #6
    Originally posted by auroula
    Rειν εχω αυτον τον μυκητα που λες.
    εχω παρει κρεμες κολπικες,χαπια,κολπικα υποθετα .φευγει για λιγο αλλα μετα ξαναεμφανιζεται.
    γιαουρτι το συχενομαι ουτε να το βλεπω δεν θελω.αντιβιογραμμα εκανα και εχω μονο τον συγκεκριμενο μυκητα και βρακια φοραω αυτα της λαικης λολολ.
    η βελονιστρια μου ειπε θα μου το ρυθμισει και αυτο.
    και οτι αν ειχα καρκινο θα χτυπαγε το μηχανιμα αλλα χτηπισε στο στομαχι μου γιατι εχω μεγαλη ορεξη και στην βελονα της καταθλιψης και του ανγχους,
    κάτσε ρε πανικούλα. Η βελονίστρια σου είπε πως αν έχεις καρκίνο θα χτυπήσει το μηχάνημα?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ναι ειναι ο καρκινοαναλυτης!

    ε ρε τσαρλατανοι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    ναι ετσι μου ειπε αλλα μου ειπε οτι πρεπει αν κανω και ενα τεστ παπ να σιγουρευτω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    και ειπε οτι οσοι κανουν βελονισμο δεν παθενουν καρκινο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Originally posted by dora-agxos
    ναι ειναι ο καρκινοαναλυτης!

    ε ρε τσαρλατανοι!
    τσαρλατανα εισαι εσυ.γιατι πατε να μου κοψετε την χαρα και τον ενθουσιασμο?εγω τουλαχιστον τομμησα να κανω κατι για να μου φυγει η ασθενεια και πυστευω θα εχει αποτελεσμα.

  11. #11
    πανικ...μη κάνεις έτσι, να βοηθήσουμε θέλουμε.
    Θεωρείς λογικό αυό που σου είπε?
    Βέβαια, είναι και έξυπνη γιατί από τη μία σου λέει θα σε αδυνατίσει ο βελονισμός από την άλλη σου προτείνει διαιτολόγιο. Μετά σου λέει πήγαινε κάνε και ένα παπ να δεις τι έχεις.
    Καλύπτει τα νώτα της πολύ απλά.
    Κοίτα να προσέχεις και μη δώσεις όλα σου τα λεφτά προκαταβολικά. Κάνε μερικές συνεδρίες να δεις πως θα είσαι και μετά αποφασίζεις.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by auroula
    Originally posted by dora-agxos
    ναι ειναι ο καρκινοαναλυτης!

    ε ρε τσαρλατανοι!
    τσαρλατανα εισαι εσυ.γιατι πατε να μου κοψετε την χαρα και τον ενθουσιασμο?εγω τουλαχιστον τομμησα να κανω κατι για να μου φυγει η ασθενεια και πυστευω θα εχει αποτελεσμα.
    να ασχοληθω τωρα με την νοημοσυνη σου?παει πολυ!
    εχω ασχοληθει κ εγω με την εναλλακτικη ιατρικη κ κανενας δεν μου ειπε,οτι κανει διαγνωσεις σε καρκινους,ουτε επειδη πχ κανω ομοιπαθητικη δεν θα παθω καρκινο!
    εδω βρε αυτος ο @@@στης υπαρχει μεσα σου κανεις ολες τις εξετασεις του κοσμου κ δεν φαινεται!κ θα στον βρει η βελονιστρια?κανενας επαγγελματιας δεν μιλαει ετσι!
    μονο οι παπατζηδες!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by auroula
    και ειπε οτι οσοι κανουν βελονισμο δεν παθενουν καρκινο.

    Και οι ενναλακτικοι ειναι στο κολπο!

  14. #14
    Μόνο ειδικός γιατρός με αναλύσεις κλπ μπορεί να σου με βεβαιότητα. Μην το συζητάς με άτομα που κάνουν υποθέσεις, απλά πήγαινε σε κάποιο ειδικό. Μπορεί τελικά να είναι μόνο φοβία που χτίστηκε πάνω στο πρόβλημα που ήδη γνωρίζεις.
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    ναι δλδ μου λετε οτι δεν θα εχει αποτελεσματα ουτε στο ανγχος ουτε στο χασιμο βαρους ο βελονισμος?αυτο λετε?εγω νιωθω πολυ ηρεμη αοο εκεινη την ωρα τωρα θα παρω εναν υπνακο μαλιστα

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •