PALI EGW.... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: PALI EGW.... :(

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23

    PALI EGW.... :(

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΠΙΕΣΜΕΝΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ?
    ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ?
    ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΧΑΝΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ?
    ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ?
    ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΝΙΩΘΩ ΠΝΙΓΜΕΝΗ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΥΓΧΙΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ
    ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ..
    ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...
    ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ!
    ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΞΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΖΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΠΟΥΝ...
    ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
    ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ... ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΑΡΔΑΜ... ΜΟΝΙΜΩΣ ΟΜΩΣ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ολοι λιγο πολυ ετσι νιωθουμε,ειναι απο την ψυχωση.Κι εγω ωρες ωρες σκεφτομαι μηπως ειμαι τρελλος και εμενα οι ανθρωποι μου φαινονται πολλες φορες παραξενοι.
    Να προσπαθεις να βγαινεις για να ξεχνιεσαι,αυτο εχω να σου δωσω εγω σαν συμβουλη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    και εγώ το παθαίνω αυτό σε περιόδους που η καθημερινότητά μου δεν μου αρέσει. Οπότε δεν είμαι πολύ εκεί.

    Είναι σαν να παρατηρώ απέξω τον εαυτό μου, να μην είμαι πολύ συγκεντρωμένη να κάνω σαρδάμ.

    Δεν είναι τίποτα, λύνεται με εργασιοθεραπεία, ή γυμναστική ή ένα καινούργιο έρωτα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    60
    Originally posted by LIGHTST0RM
    ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ
    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΞΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΖΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΠΟΥΝ...
    ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΑΡΔΑΜ... ΜΟΝΙΜΩΣ ΟΜΩΣ!
    χαχα ποσο μοιαζουμε εμεις οι ανθρωποι τελικα......... ακριβως τα ιδια λαιτστορμ ....ακριβως τα ιδια....... μην ανησυχεις κουκλα μου θα περασει και θα βρεις τον εαυτο σου.ειναι μια φαση επιπονη που πρεπει να την περασεις.... δεν θα τρελαθεις μην φοβασαι.βρες ομως εναν ειδικο να μιλησεις.θα σε ανακουφισει και θα σε οδηγησει στην λυτρωση αργα και σταθερα.αρκει να μην το βαζεις κατω.μην αγχωνεσαι..σου μιλαει ενα ατομο που εχει περασει τα ιδια.υπαρχει γιατρεια... και χωρις φαρμακα,ποσο μαλλον και με φαρμακα αν στα ενδειξει ο θεραπευτης σου.καθε ατομο διαφορετικο και με διαφορετικες αναγκες. εγω περασα απο την κολαση και ειμαι εδω brand new μεχρι στιγμης και χωρις φαρμακα....μπορεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    hi magenta.Ποσο καιρο εισαι χωρις φαρμακα και τι φαρμακα επαιρνες?Λες να ειναι φαση ολα αυτα και να περασουν?Νομιζω οτι ειναι μερος της ψυχωσης ολα αυτα και τουλαχιστον σε μενα που παιρνω 2 χρονια φαρμακα δεν εχουν περασει δυστηχως.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23
    na rwtisw k kati allo? pws kanw diagrafh to nick mou?

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    60
    Originally posted by mihalis
    hi magenta.Ποσο καιρο εισαι χωρις φαρμακα και τι φαρμακα επαιρνες?Λες να ειναι φαση ολα αυτα και να περασουν?Νομιζω οτι ειναι μερος της ψυχωσης ολα αυτα και τουλαχιστον σε μενα που παιρνω 2 χρονια φαρμακα δεν εχουν περασει δυστηχως.
    ποτε δεν πηρα φαρμακα... εμπιστοσυνη στον θεραπευτη μου και πολυ προσωπικη προσπαθεια.never give up.... οταν καποιος παιρνει φαρμακα και παλι δεν γινεται δουλεια σημαινει οτι η δεν παιρνει τα σωστα φαρμακα η δεν προσπαθει απο μονος του καθολου... τα φαρμακα δεν κανουν κατι μαγικο.ουσιες ειναι.αν δεν προσπαθησει κανεις απο μονος του δεν γινεται δουλεια .ειναι σαν να βαζεις σε ενα αυτοκινητο βενζινη (φαρμακα) αλλα δεν ξερεις να το οδηγεις.... δεν εχει νοημα οπως καταλαβαινεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    magenta τι εννοεις καποιος να προσπαθει?Δηλαδη να κανει τι?Δεν καταλαβα...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Εγώ έπαιρνα risperdal και τα έκοψα , είχα νοσηλευτεί πριν 4 μήνες αλλά όλα καλά δεν έχω προβλήματα αλλά έχω εμπειρίες.
    LIGHTST0RM στην αρχή είναι δύσκολα , πολύ δύσκολα αλλά σιγά σιγά μαθαίνεις τον εαυτό σου και μαθαίνεις να ζεις με τα προβλήματα σου. Μην αφήνεις τον εαυτό σου να σε πάρει από κάτω. Τώρα ακόμα που μιλάς για τα προβλήματα σου είναι ακόμα καλά αλλά αν το αφήσεις ... η άβυσσος είναι ατελείωτη. Να περιποιήσαι τον εαυτό σου να κάνεις παρέες και ας μη συμπεριφέρεσαι και άψογα και ας κουράζεσαι όλοι έχουμε ιδιαιτερότητες και μάθε να ζεις με τον εαυτό σου. Αυτές είναι οι συμβουλές μου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •