Σταματημα Geodon
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7

    Σταματημα Geodon

    Γεια χαρα παιδια,επαιρνα geodon των 60 1 το πρωι 1 το βραδυ .Η γιατρος μου μου το κοψε αμεσως μαχαιρι και μ αυξησε το Zyprexa απο 5 σε 10 mg.

    Το προβλημα ειναι οτι εδω και 3.5 μερες χωρις καθολου geodon εχω διαφορα προβληματα οπως αγχος σαν να μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι,τρεμουλο σε ολο μου το σωμα ανησυχία και γενικα ειμαι χαλια.Η γιατρος μου μου πε πως δεν ειναι τπτ και θα περασει σε λιγες μερες.(στην αρχη δεν μου χε πει τπτ).Ειμαι σιγουρος οτι ολα αυτα ειναι απο την ελειψη του geodon!!!

    Διαβασα στο νετ..οτι κανει 3 μερες πρπ να φυγουνε ολα αυτα μεχρι να φιγει απο τον οργανισμο εντελως η ουσια.αλλα εχουνε περασει οι 3 μερες.Διαβασα ενα τοπικ ενος που ειχε αυτα που χω γω για μηνες πολυ καιρο.Εχω αρχισει και φοβαμαι.Η γιατρος μου πε πως δεν ειναι τπτ και γενικα μου τα μασαγε.ποσο καιρο κανει να περασει η ελειψη του geodon και να μν εχω ολα αυτα τα πραματα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    κανε λιγο υπομονη και τηλεφωνα της συνεχεια για οτι σου συμβαινει!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    ΤΗΝ πειρα παει και επιμενει ΤΟ GEODON ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΣΤΙΚΟ!ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΠΕ...και επιμενει.
    Μου λεει οτι ειναι θεμα ωραριων ξυπνηματος κτλπ εδω γελαμε.....
    Στο internet καντε ενα search και δεστε...\" quitting geodon \"...

    Εχω ακριβως τα ιδια πραματα με αυτα που γραφουνε ολοι....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    τα αντιψυχωσικα δεν ειναι εθιστικα ,ομως η διακοπη τους ιδιαιτερα μετα απο χρονια χρηση δημιουργει προβληματα ισως και 6 μηνες μετα την διακοπη τους! Πολλες φορες παρουσιαζονται συμπτωματα ιδια με αυτα που υπηρχαν και πριν την χρηση του αντιψυχωσικου φαρμακου! ayto onomazetai rebound kai oi γιατροι το πλασαρουν σαν υποτροπη αυξανοντας συνηθως την δοση!
    Εστιασε στο τρεμουλο που αναφερεις ,πιστευω οτι θα περασει με το καιρο αλλοιως παρε και κανενα ενναλακτικο για αυτο το λογο οπως ωμεγα 3 η στη χειροτερη περιπτωση ακινετον .
    Περιμενε κιαλλο και μετα πηγαινε κ σε αλλον γιατρο ,αν κ ολοι τα ιδια λενε αλλα μπορει να εισαι τυχερος !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    Επαιρνα geodon 60 mg πρωι βραδυ γυρω στους 7 μηνες...περιπου απο εως/...ποσο καιρο κανουνε να φυγουνε ολα αυτα..?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    το τρεμουλο παιδια σαν να χει γινει λιγοτερο..εως καθολου....αλλα αυτο που χω ειναι να μου ανεβαινει σε ασχετες στιγμες το αιμα στο κεφαλι και νιωθω οτι θα σπασουνε οι αρτηριες στο κεφαλι απο την πιεση..αυτο ερχετε ανα κυματα...δεν ειναι παντα...επισης περνο lexotanil αλλα δεν κανει απολυτως τπτ....τι να ναι αυτα αραγε....κανεις δεν μου χει δωσει μια απαντηση ουτε ο ψυχολογος ουτε η ψυχιατρος...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    nick sou esteila u2u

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    Εντομεταξυ μαζι με το κοψιμο του geodon μου εβαλε και 10mg stilnox,,, λετε να νε απο αυτο ολα αυτα...?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    τι ειναι το stilnox?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    υπνωτικο ειναι...αλλα ασχετο με το geodon απλα μου το βαλε για να κοιμαμε σωστες ωρες και για να φτιαξω το ωραριο μου..

    Κατι μου λεει οτι εχω φοβηθει με την αλλαγη που εγινε..και οτι ολο αυτο που χω τωρα δεν ειναι απο κατι απο τα φαρμακα..αλλα εχω φοβηθει πολυ και δημιουργω μονος μου προβληματα....δεν ξερω τι να πω ειχα βγει με φιλους και σε 3 ωρες με πιασε 2 φορες και μου φυγε...ενω τωρα που καθομαι σπιτι και το σκεφτομαι ΟΠΟΤΕ το σκεφτομαι με πιανει εντονα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μην το σκέφτεσε και θα φύγει. σε μια βδομάδα, δύο, τρεις... κάνε αισιόδοξες σκέψεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •