το δηλητηριο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42

    το δηλητηριο

    Πάλι στάζει μέσα μου το δηλητήριο.Η πίκρα κ η απογοήτευση, η κατάθλιψη, η δυστυχία δεν ξέρω;Αισθάνομαι ότι στάζει μέσα μου ένα μαύρο υγρό σαν δηλητήριο σιγά σιγά κ με τρελαίνει, με χαζεύει ,με γεμίζει θυμό κ στο τέλος μίσος.Μόλις βρω τα σκούρα πάντα έτσι...!Είμαι κακομαθημένη λένε.Είμαι;Μόλις βρώ τα σκούρα ζητώ βοήθεια, έρχονται οι άλλοι κ μου λένε τι να κάνω, τι ΠΡΕΠΕΙ να κάνω κ γιατί δεν μπορώ να το κάνω, να τα κάνω όλα μαζί όπως οι αλλοί, οι άλλοι γιατί μπορούν κ όχι εγώ;Κ εγώ ξέρω τι μπορώ να κάνω αλλά όχι είμαι τεμπέλα, θα τους κάνω ρεζίλι, μου κάνουν τη χάρη.Λένε ότι δεν μπορούμε να μιλάμε γιατί οι καιρί είναι δύσκολοι, ότι μας πούν οι άλλοι κ εμείς κάτω το κεφάλι γιατί άλλωστε έτσι πρέπει κ έτσι κάνουν οι ώριμοι άνθρωποι, εγώ είμαι ανώριμη.Έχασα τον άνθρωπο που με μεγάλωσε, είδα πράγματα φρικτά κ απερίγραφτα κ έκλαιγα, έπεσα σε κατάθλιψη γιατί ντρεπόμουν που είμουν έτσι κ δεν είμουν αυτό που ήθελε, ντρεπόμουν που δε μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου κ να βρω μια δουλειά, ντρεπόμουν που είμουν άρρωστη κ όχι σαν τους φίλους μου που φιγουράρουν στις σελίδες του facebook μες τη ευτυχία κ ας μη ήταν έτσι όπως θα ήθελε εκείνος να ήμουν.Αλλά μάλλο ντρεπόμουν εγώ για μένα γιατί το είδα ότι τη στιγμη που τράβαγε το μαρτύριο της αρρώστιας είχε αγιάσει, είχε μετανωίσει για όλα, ξεχείλιζε από αγάπη κ πόνο, είχε καταλάβει τι θα πει ζωή κ εγώ ντρεπόμουν που φοβόμουν μη πεθάνω.Συγγνώμη που μιλάω λίγο απερίσκεπτα αλλά νιώθω πάλι ότι οι άλλοι έχουν πάρει τη ζωη μου στα χέρια τους.Κάποιος μου βρήκε δουλειά, κάποιος θέλει να ξεκινήσω κάτι άλλο για να μην τον κάνω ρεζίλι, κάποιος θέλει να με παντρευτεί κ περιμένει να αλλάξω γνώμη κ να νιώσω έτοιμη γιατί ξέρει ότι καταβάθος το θέλω,κάποιος απόρεί που δεν έχω πάρει το δίπλωμα οδήγησης ακόμη...!Ο καθένας τα δικά του!!κ εγώ αρχίζω να παίρνω τον κάτω δρόμο πάλι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ρε συ *anny*, λυπησου μας και μας ,,,αφαιρεσε λιγο απ το δηλητηριο ,,,προσπαθησε να κανεις μια περιληπτικη εισαγωγη, με απλα λογια ... για να γινει λιγο ποιο κατανοητο το θεματακι σου ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    καταλαβα καπως τι εννοεις αλλα γιατι σε νοιαζει τι σου λενε οι αλλοι?
    =\\
    γιαυτο τον λογο εχουν παρει την ζωη σου στα χερια τους.
    ειναι λιγο περιπλοκο για να το εξηγησω αλλα πρεπει να ακολουθεις \"εσενα\" =\\

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Originally posted by path
    ρε συ *anny*, λυπησου μας και μας ,,,αφαιρεσε λιγο απ το δηλητηριο ,,,προσπαθησε να κανεις μια περιληπτικη εισαγωγη, με απλα λογια ... για να γινει λιγο ποιο κατανοητο το θεματακι σου ...
    οταν έχεις βαρέσει κόκκινο από τη κατάθλιψη δεν είναι εύκολο να είσαι κ πολύ σαφής....!Τέσπα, πέρασε πια..

  5. #5
    \"Αισθάνομαι ότι στάζει μέσα μου ένα μαύρο υγρό σαν δηλητήριο\"

    ...Όντως τα όσα περιγράφεις μόνο με αυτή την εικόνα μπορούν να απεκονισθούν.
    Νομίζω ότι για να γίνει κάποιος ευτυχισμένος θα πρέπει πρώτα να πλησιάσει και να νιώσει την όποια δυστυχία έχει μέσα του. Και συ το κάνεις αυτή την στιγμή και μπράβο για το θάρρος σου! Βρες κάποιον έμπιστο άνθρωπο να του μιλάς για τα συναισθήματά σου, θα σου κάνει πολύ καλό. Όλοι μας έχουμε τον πόνο μας και θελουμε κάπου να τον πούμε.
    Καλή δύναμη!

  6. #6
    Την στιγμη που ντρεπεσαι για αυτο που εισαι χανεις τον εαυτο σου.Μην το βαζεις κατω κοπελα μου ετσι ειναι η ζωη σκαμπανευασματα μη φοβασαι τιποτα μια δοκιμασια ειναι υπαρχουν και χειροτερα να σκεφτεις μονο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    WARNING ! ! !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •