θα ηθελα την συμβουλη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    θα ηθελα την συμβουλη σας

    Γεια σας!!θα ηθελα την συμβουλη σας γιατι μετραει..
    εχω χωρισει εδω και καιρο κ ο πρωην μου εχει σχεση αλλα μεσα μου δεν εχει τελειωσει τιποτα,οταν τον βλεπω με την σχεση του πληγωνομαι και θυμωνω και αλλες φορες μου λειπει πολυ..κοιταζομαστε συνεχεια,ρωταει για μενα αλλα δεν αλλαζει κατι...

    εχω χασει τις ισορροπιες μου και δεν μπορω να το ξεπερασω ή ισως δεν το εχω αποδεχτει..
    θελω να ηρεμησω και δεν ξερω πως..

    σας ευχαριστω πολυ για τον κοπο σας..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    χμμ. Ειχατε ασχημο τελος?
    Δηλαδη δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ειστε μαζι ξανα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Κοιτα αν υπαρχουν ελπιδες απο την στιγμη που ρωταει για σενα ειναι καλο.
    Αν οχι προσπαθησε να το αφησεις πισω ολο αυτο και να ασχοληθεις με τον εαυτο σου και σιγα σιγα θα περασει χωρις να το καταλαβεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου d_o.:)
    Είναι αλλού.Συνέχισε τη ζωή σου.Εξελίξου.Ό,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Αν είναι στο διάβα της ζωής σας να υπάρξετε ξανά μαζί,αυτό δε θα γίνει αν και οι δύο δεν εξελιχθείτε,προς την κατεύθυνση της συνειδητοποίησης των ατομικών σας δυνατοτήτων.

    Μπορεί να σε νοσταλγεί.Μπορεί και όχι.Θέλεις να σε νοσταλγεί και αυτός ο λόγος είναι αρκετός για να φτιάχνει το μυαλό σου σενάρια πως είστε πάλι μαζί και ζείτε ό,τι δε σας δόθηκε η ευκαιρία-για οποιουσδήποτε λόγους-να ζήσετε.

    Η μόνη σου υποχρέωση είναι αυτή που έχεις προς τον εαυτό σου.Να προχωρήσεις.Μην κρατάς ελπίδες που σε κάνουν να καθυστερείς την διαδικασία του αποχωρισμού.Κάθε χωρισμός είναι ένα μικρό πένθος.Πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τη ζωή σου,να προσαρμοστείς σε δεδομένα που δεν υπήρχαν,δεν τα γνώριζες πριν.Κλάψε,πόνα,στριφογύρι� �ε στο κρεβάτι σου.Μετά,θα βρεις πάλι τον εαυτό σου.Εσύ θα είσαι εκεί μετά τον πόνο,δυνατότερη.

    Καλή σου συνέχεια.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    D_o καλησπέρα τόχεις ξαναβάλει το θέμα ή κανω λάθος?

    Όπως και ναχει λες ότι είναι καιρός που υποφέρεις.

    Έχω πολλές ερωτήσεις και καθόλου συμβουλές.

    Αν θες απαντάς ,εννοείται,

    Είναι αδύνατον να μην τον βλέπεις?


    Τι σε κάνει να αυξάνεις τις εικόνες και τις εντυπώσεις σου (δυσάρεστες)

    Με το να στείνεις τα μάτια σου στη θέα του πρώην σου με την αντικαταστάτριά σου?

    Πόσο απαλύνεται ο πόνος σου όταν τον βλέπεις βουρκωμένο?

    Ποια η ανάγκη σου να μην πονάς αν ξύνεις τις πληγές σου?

    Έχεις χάσει τις ισορροπίες σου ? τι εννοείς?

    Αν ο εαυτός σου χτυπάει καμπανάκια ,ακουσέτον! (ουπς να και η προτροπή)

    Δεν θα πω άλλες όμως, θα κλείσω με την ευχή να φροντίσεις τη d_o και να μην της στερήσεις το δικαίωμα
    Να ερωτευτεί , να ζήσει!

    Ευχομαι να δεις και να πιστέψεις ότι εσύ είσαι η πρωταγωνίστρια της ζωής σου και όχι

    κομπάρσος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ...επισης το να τον βλεπεις (βλεπεστε ) καθε τοσο..... να σε βλεπει να \'\'σου τρεχουν τα σαλια\'\', τον επιβεβεωνεις περισσοτερο ! Πιθανως δηλαδη να σε \'\'χρησιμοποιει\'\', κανοντας σουλατσα μπροστα σου , για να τονιζει το εγω του ,,,,,και συ να νομιζεις οτι ενδιαφερεται για σενα ! _____αστα βραστα δηλαδη_________καλυτερα να απομακρυνθεις εσυ απ το δρομο του , να μην εχει την ευκαιρια να εμφανιζεται καθε τοσο...........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    σας ευχαριστω πολυ ολους!!λοιπον ειναι αδυνατον να μην τον βλεπω καθε μερα με την σχεση του και οταν τον βλεπω στεναχωρημενο νομιζω πως δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα..δεν ειμαι αυτη που ημουν μια ειμαι στεναχωρημενη επειδη μου λειπει και μια θυμωμενη και πολυ πληγωμενη οταν τους βλεπω μαζι..

    δεν μπορω να προχωρησω και δεν εχω βρει την λυση μεσα μου..
    μαθαινω τι κανει αν βγαινει πως τα περναει και το ιδιο και αυτος και αυτο δεν με βοηθαει αλλα εγω ρωταω..και οταν μαθαινω οτι βγηκε με την σχεση του γινομαι κομματια και εκεινη την ωρα που μαι χαλια δεν μπορω να κανω τιποτα και απλα βιωνω..

    θελω να αλλαξει αυτο αλλα τα συναισθηματα μου ειναι πολυ εντονα ακομα..
    θελω ΡΙΖΙΚΕΣ αλλαγες και για αυτο θα ηθελα την συμβουλη σας...
    εσεις τι θα κανατε αν τον βλεπατε καθε μερα με την σχεση του και ποναγατε πολυ και δεν μπορουσατε να κανετε κατι??

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5
    Αφού είναι σε άλλη σχέση, τότε γιατί δεν σκέφτεσαι ΑΠΛΑ πως :
    -αυτός δεν σε θέλει και άρα ΔΕΝ βλέπει την αξία σου άρα δεν θα είστε μαζί.
    -σε θέλει, αλλά κάνει τέτοια ανώριμα \'καψόνια\' που ΕΚΕΙΝΟΣ δεν αξίζει να είναι με σένα.
    (Δεν ξέρουμε αν η σχέση είναι ΚΑΝΟΝΙΚΗ η ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΛΕΨΕΙΣ, ΓΙ\'ΑΥΤΟ)
    Απομυθοποίησέ τον λοιπόν.
    Αν τον βάλεις στη θέση που του αξίζει θα καταλήξεις γρήγορα πως δεν σε νοιάζει τι κάνει και με ποια είναι.
    Εσύ να κοιτάξεις εσένα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    ρε παιδια πως ειναι δυνατον να ξεκολλησει?
    κ εγω κολλημενη με τον πρωην μου ειμαι γι\'αυτο το λεω
    οταν καποιος ειναι στο μυαλο σου μερα νυχτα πως να τον ξεχασεις?
    αλλο τωρα τι θα επρεπε να κανεις...
    (οι ερωτησεις χαζες...ομως d_o σε καταλαβαινω-κ εγω περιπου τα ίδια - περναει περναει περναει τοσος καιρος κ δε ξεκολλας ..νομιζω θα μεινω ετσι..)
    δε ξερω να δωσω συμβουλες(αν κ εχεις μερες που το εγραψες..)
    αλλα για να να ξεχασεις καποιον κ να μη σε πληγωνει πια
    θα πρεπει να θελεις να τον ξεχασεις.. αμα δε θελεις θα τον σκεφτεσαι παλι συνεχεια..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •