Εσχατη απειλη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Εσχατη απειλη.

    Εχω συνερθει εντελως αντιμετωπιζοντας την εσχατη απειλη.

    Ενα μελος της οικογενειας θα κανει εγχειρηση και τα χω παιξει γιατι ανησυχω πολυ.

    Υπαρξιακα και τριχες κατσαρες , ποιος ειμαι , που παω ολα μου φαινονται ανουσια τωρα.

    Δεν ειναι σοβαρη εγχειρηση ή ετσι λενε...δεν ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι και θανατο να αντιμετωπιζαν δεν θα μου ελεγαν τιποτα γιατι ειμαστε keep_walkides ολοι , αν και εγω παραστρατω που και που.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    θελω να απαντησω σε δυο θεματα και θα ξεκινησω απο το δικο σου.

    εχει αποδειχθει keep_walking οτι η αισιοδοξια κανει καλο, μπορει ακομα και να θεραπευσει, σε εναν βαθμο μπορει να μεταδωθει και σε αλλον ανθρωπο (το ιδιο μπορει να συμβει και με την απαισιοδοξια).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εννοείς πως μπορεί να μη σου δίνουν την αληθινή εικόνα,για να σε \"προστατέψουν\"Keep;Παίζει ρόλο σ\'αυτό και η ψύχωση δηλαδή,σου φέρονται \"με το γάντι\"γενικά στην οικογένεια για να μη ζορίζεσαι παραπάνω,αυτό συμβαίνει;

    Bλέπω όμως πως αυτό δε λειτουργεί εις όφελός σου,καθώς μην μπορώντας να είσαι σίγουρος πως ξέρεις την αλήθεια,το μυαλό σου ταξιδεύει στις πιο \'δυσάρεστες\'περιοχές της φαντασίας και ανησυχείς για κάτι που ίσως να μη χρήζει τόσης ανησυχίας.

    Κατ\'αρχήν,περαστικά νά\'ναι.Μετά,ζήτα τους να σε αντιμετωπίζουνε ισότιμα,έχεις κάθε δικαίωμα να γνωρίζεις όσα και οι άλλοι.Και όσο και να νιώθεις μερικές φορές πιο\"τρωτός\"λόγω της ψύχωσης,είμαι σίγουρη πως είσαι ικανός να στηρίξεις αποτελεσματικά τους γύρω σου όταν έχουν κάποιο θέμα,το βλέπω κι εδώ μέσα.Έτσι θα είσαι πάντα σίγουρος ότι δε σου κρύβουν κάτι και δε θα πάει το μυαλό σου a priori στο χειρότερο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    keep, σου έυχομαι κι εγώ περαστικά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •