Φιλοι που δεν υπαρχουν....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15

    Φιλοι που δεν υπαρχουν....

    Καλησπέρα σε όλους....θέλω να μοιραστώ ενα πρόβλημά μου το οποίο με βασανίζει τον τελευταίο καιρό.Είμαι 31 χρονών και δεν έχω φίλους,και ο λόγος είναι οτι είχα μια μακρόχρονη σχέση στην οποία αφοσιώθηκα και σιγά σιγά με εγκατέλειψαν οι φίλοι γιατί και γω δε φέρθηκα σωστά.Τους παράτησα και με παράτησαν.Συνέχεια είχα την άρνηση μέσα μου,τους απομάκρυνα.Οποτε βρισκόμουν έκανα το λάθος να λέω τα προβλήματα της σχέσης μου,οπου αυτο κατάντησε βαρετό και μάλλον δικαιολογημένα με παράτησαν.Γκρίνια,μιζέρια και όλα τα σχετικά....Έκανα προσπάθεια ξανά να επικοινωνήσω,να προτήνω μια έξοδο,ενα καφέ, αλλα μάταια...Πλεον δεν θέλει κανεις και τους λόγους τους ξέρω.Στεναχωριέμαι και λυπάμαι για την κατάντια αυτη,και δε μπορω να κανω τιποτα.Να ξεκινησω να ψαχνω φιλους...δε ξερω αν ειναι εφικτο,και λογω ηλικιας κτλ.Επισης δεν δουλευω για να πω θα κανω φιλους στη δουλεια...ψαχνω αρκετους μηνες αλλα δεν βρηκα ακομα και λογω κρισης ειναι δυσκολα τα πραγματα.Νιωθω παρα πολυ ασχημα,ενα τεραστιο κενο και ειμαι πολυ απαισιοδοξη.Νιωθω μοναξια.....Μια συμβουλη, μια γνωμη θα ηταν πολυτιμη για μενα...Συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο post

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    δεν ξερω αν εγραψε κατι καποιος αλλα δεν μπορω να δω κατι ενω λεει οτι καποιος απαντησε,σχολιασε το ποστ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που δεν μπορείς να πλησιάσεις νέα άτομα ; Ή είναι μόνο εξαιτίας της ηλικίας όπως αναφέρεις και την έλλειψη εργασίας ;

  4. #4
    Είναι σήνηθες φαινόμενο αυτό. Εννοώ αυτό που έκανες εσύ. Έχω γνωρίσει κάποιες κοπέλες που λειτούργησαν έτσι και θα σου μιλήσω από την \"άλλη πλευρά\".
    Στην αρχή, εγώ τουλάχιστον, προσπαθώ να βοηθήσω όταν κάποια περνάει κρίση στη σχέση και να στηρίξω κλπ. Όταν βλέπω πως ο μόνος λόγος που συναντιόμαστε είναι για να λυθεί πάλι το ίδιο πρόβλημα και γενικά είναι εξαφανισμένη όταν πάει καλά η σχέση, τότε κάνω ντιλίτ.
    Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να βρεις τα άτομα που έκανες παρέα και να ζητήσεις μια ειλικρινή συγνώμη. Αν δεν έχεις κάνει μεγάλη ζημιά στη σχέση σας, σίγουρα όλα διορθώνονται....:)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    soul_rebel einai logo ilikias k elipsis ergasias

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    Θεοφανια ειναι παρα πολυ αργα για να ζητησω συγνωμη πλεον....νομιζω οτι δε θα τη δεχτει κανεις

  7. #7
    Αυτό δεν το ξέρεις.
    Πάρε φόρα, μίλα ειλικρινά και θα βρεις άκρη. Στο κάτω-κάτω δεν έκανες κανένα έγκλημα, εκτός και αν το έκανες κατά συρροή για πολλά χρόνια με τους ίδιους φίλους και διαφορετικές σχέσεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Αν είναι ειλικρινής η συγγνώμη, δεν βλέπω το λόγο να μην προσπαθήσεις.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    εχω χασει καθε επαφη...ακομα κ τηλεφωνα.δεν υπαρχει τροπος επανασυνδεσης.ουτε καν ξερω που δουλευουν

  10. #10
    τοτε δεν ήταν φίλοι, ήταν γνωστοί....:)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    ισως οι περισσοτεροι ναι....αλλα μια που ειχα,κ εχω ακομα το τηλεφωνο της,δεν απαντησε καν στα χρονια πολλα που της εστειλα για τη γιορτη της κ ακομα πιο παλια,την πρωτοχρονια,που της εστειλα ευχες.Δε μπορω να κανω κατι αλλο...ισως την επρηξα αρκετα με τις σχεσεις κ τα προβληματα μου.Και δικιο εχει γιατι ειχα ξεφυγει.Το μετανιωσα αλλα ειναι αργα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Αν βλέπεις πως δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επανασύνδεσης, τότε πρέπει να στρέψεις αλλού το βλέμμα σου.
    Έξω βγαίνεις ; Γνωστούς γενικά έχεις ; Κάποια ενδιαφέροντα ;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    γνωστους ναι εχω....εξω δε βγαινω ομως συχνα,σπανια θα ελεγα.Λογω χρηματων φυσικα...μιζερη κατασταση

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Ναι είναι δύσκολα αν δεν υπάρχει το «μαρούλι» για εξόδους.
    Το να πας κάποια επίσκεψη ή να τους κάνεις το τραπέζι ; Ώστε να γίνει μια συσφίξει των σχέσεων ;
    Να γραφτείς σε τίποτα ομάδες δημιουργικής απασχόλησης, υπάρχουν και κάποια δωρεάν νομίζω και να γνωρίσεις κόσμο από εκεί ;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thes/niki
    Posts
    15
    ναι κατι τετοιο θα προσπαθησω να κανω και βλεπουμε.....Σε ευχαριστω για το χρονο σου Soul_Rebel, να σαι καλα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •