ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 128
  1. #16
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    ααα για αυτο που λες οτι δεν καταλαβαινει πως νιωθουν οι αλλοι.....και αυτο το ειχα σε μεγαλο βαθμο νομιζω ειναι απο την χρηση....πραγματικα τωρα τα πραγματα ειναι πολυ αλλιως.και ελπιζω να γινει καλα για να τον δεις ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ θα αλλαξει!προς το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Larry28 σε ευχαριστω παρα πολυ!!!εχει βγει απο το ψυχιατρειο εδω και 2 βδομαδες.τη 1 μεναμε με τη μητερα του.κουρατηκαμε ομως κ αποφασισαμε να μεινουμε στο δικο μου μεηρι να ετοιμαστει το δικο του σπιτι κ να παμε να μεινουμε εκει μαζι.στην αρχη καλα.εδω κ 3 μερες ομως εχει αρχισει μια απο τα ιδια.πινει καθε απογευμα 3 μπυρες.επειδη λεει οι γιατροι του ειπαν οτι μπορει να πινει μεχρι 3.και αντε παλι καβγαδες.δεν μπορω να του επιβληθω.απλα με γραφει.κ εγω δεν ξερω κανει?δεν κανει?με τα φαρμακαπου περνει...ασε που ολο λογια κ υποσχεσεις ειναι...δεν κανει τιποτα.δεν θελει να παει σε ψυχολογο, σε ψυχιατρο, ουτε σε προγραμμα.μπορει λεει μονος του, δεν τα χρειαζεται.τα χαπια του τα κρυβουμε.του τα δινω εγω καθε μερα για να μη κανει καμια αποπειρα παλι.πραγματικα τα εχω παιξει...μου ειπε πως αν τον αφησω θα καταστραφει.μια λεει οτι τον προσεχω κ με ευχαριστει κ μια ελα μωρε, δεν εκανες κ τιποτα...αντε βγαλε ακρη.ασε που ειναι πανεξυπνος κ χειριζεται τα παντα κ τους παντες.κ εμενα καλυτερα απο ολους.του ειπα πως περιμενω πραξεις να δω αλιως δεν εχουμε μελλον.αλλα δεν νομιζω οτι με παιρνει στα σοβαρα...φοβαμαι πως μπορει να του κανω κ κακο αντι για καλο...ασε που οποτε τον βολευει χρησιμοποιει τις φοωιες του για να με τρομαζει...οπως ειπεσ στο χερι του ειναι ολα.τι αλλο να κανω πια για να καταλαβει?εχω εγκλωβιστει κ εγω....

  3. #18
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    γεια σ icare!δεν χρειαζετε να με ευχαριστεις!εγω σε ευχαριστω!οι συμπεριφορες ειναι ΟΛΟιδιες!λες και μιλας για το παρελθον μ.αυτα με τα "ορια" που προσπαθει να βαλει ειναι αχρηστα εντελως....sorry αλλα η διαπιστωση μ ειναι οτι ειναι ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ και δεν θελει να αλλαξει προς το παρον...εχει εσενα εχει και τα "ΓΟΥΣΤΑ" ετσι τα βλεπει...αχ και να ηξερε τι ωραια π ειναι η ζωη χωρις αυτα.εγω σ ειπα.σηκω και φυγε και ξεκαθαρισε του το.αλλιως δεν υπαρχει μελλον δυστυχως.και τωρα καπιος που διαβαζει θα πει¨για καθιστε ρε παιδια τι ΚΑΚΟ ειναι να πινει καμια μπυρα?οχι βεβαια!και εγω τωρα πινω καμια μπυρα οταν βγαινω,το θεμα ειναι οτι αυτος πινει για να μην νοιωθει.γιατι στην κατασταση π ειναι τωρα νοιωθει σκατα!οπως ενοιωθα και εγω.και αυτα με τις φωτιες η και οτι αλλο κανει για να σε τρομαξει π ειναι επικνδυνο κοψτα του εντελωσ!μην τα ΑΝΕΧΕΣΕ!με το παραμικρο να φευγεις.γιατι αμα ειναι χαπακωμενος μπορει να γινει και καμια ζημια.θυμισε μ λιγο την ηλικια του.περιμενω νεα σας.ελπιζω ΚΑΛΑ!!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    κατι που ξεχασα!ετσι ημουν και εγω με την πρωην μ....τελικα εφυγε εγω ΜΕΤΑ εκοψα και τωρα ζει ο καθενας την ζωη του χωριστα.δεν στο λεω για να σε απογοητευσω...απλως να εισαι προετοιμασμενη για τα παντα!!καλο βραδυ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Ειναι 32 χρονων.χτες για παραδειγμα ηρθαν 2 φιλοι στο σπιτι.τους ειχα πει οτι δεν θα πιουμε αλκοολ.τελικα μονο αυτο δεν εγινε.εκμεταλευτηκε το γεγονος της παρεας κ πηγε πετωντας να παρει.τελικα αυτο κατεληξε να πιει 5.κ τα φαρμακα του γυρω στις 12 ενω επρεπε να τα παρει απο τισ 9 το αργοτερο.εκμεταλευτηκε το οτι δεν ηθελα να τον φερω σε δυσκολη θεση μπροστα σε 3ους.αυτος να ειναι μια χαρα κ εγω να καρδιοχτυπω που δεν τα ειχε πιει κ θα επρεπε να τα παρει ενω ειχε πιει αλκοολ.τι δεν καταλαβαινει δηλ?Larry28 δεν θελει να προσπαθησει για τιποτα.το μοο που φοβαμαι ειναι μην τον αφησω κ κανει καμια αποπειρα παλι.αλλα δεν το βλεπω καλα.δεν εχω υπομονη.πρεπει να δουλευω κ να τρεχω να του κανω ολα τα γουστα.να φαει, να καθαρισω, να πλυνω, ενω αυτος ολη μερα παιζει playstation.α, ναι ξεχασα μεσα σε ολα τα αλλα εχουμε κ αυτο το κολλημα..κ μεγαλο μαλιστα...θα μεινω μεχρι τα Χριστουγεννα κ μετα θα δω..αν μεχρι τοτε δεν εχει ξεβολευτει, τοτε ο καθενας το δρομο του...αληθεια, εσυ οταν σε αφησε η κοπελα σου πως ενιωσες?τι εγινε τοτε?μενατε μαζι οπως κ εμεις?δεν ειμαι η μανα του..δεν θελω να του κοψω τα παντα..να προσπαθησει λιγο θελω...και να σου πω κ την αληθεια δεν ξερω κατα ποσο ειναι οριακος.το ειπαν μια φορα στο ψυχιατρειο πως η περιπτωση τους "μοιαζει" ,και αυτο ηταν.το εδεσε.αλλα δεν εχει μπει καν στον κοπο να δει τι ειναι αυτο..τι του συμβαινει ακριβως και πως αντιμετωπιζεται...σημερα ονειρευοταν χασισια..οτι να ναι ....κ τα ακουω εγω κ με πιανει πανικος!!!! και αμα πω κατι, γκρινιαζω λεει...αντε βγαλε ακρη...χαιρομαι που εσυ εισαι καλα!κ που τα ξεπερασες..συνεχισε ετσι!!!!οσο για εμενα πλεον ειμαι προετοιμασμενη για ολα κ ακομα πιο πολλα....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    icare, λες οτι δεν εισαι μανα του, του την κανεις ομως! τι δεν καταλαβαινεις? λες οτι σε εκμεταλλευεται. το οτι του το επιτρεπεις το καταλαβαινεις η οχι?

    λες συνεχεια για το γκομενο σου ποσο ανωριμος ειναι, ειναι ετσι ετσι κ ετσι...

    εσυ ενδοσκοπηση στο δικο σου εαυτο εχεις κανει καθολου? γαιτι καθεσαι ειπαμε, σε μια σχεση αν αυτη δε σε καλυπτει καθολου? για να μην κανει αποπειρα?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Lou εχεις απολυτο δικιο.και η αληθεια ειναι πως ναι.φοβαμαι παρα πολυ μη κανει κακο στον εαυτο του.το εζησα 2 φορες, στο τσακ τον προλαβα..λαθος μου ισως που εχω αφησει τουσ φοβους μου να μα καταβαλλουν αλλα συμβαινει.κ γι αυτο εκλεισα κ εγω για εμενα ραντεβου σε ψυχολογο κ αρχιζω.ισως αν με βοηθησω να τα παω καλυτερα...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    εγω ημουνα με την πρωην μ 4 χρονια προτου με αφησει.για τα επομενα 2 βλεπομασταν αυτη περιμενε να κοψω εγω νομιζα οτι δεν μπορω να την κερδισω ξανα τεσπα να μην τα πολυλογω ημουνα στο ψυχιατρειο οταν καταλαβα οτι εχει τελειωσει οριστικα γιατι δεν ερχοταν να με δει.πως ενοιωσα?δεν μπορω και δεν θελω να θυμηθω,,,,!32 χρονων??δεν εχει πολλα περιθωρια ακομα..αλλα απο οτι καταλαβα ετσι θελει να συνεχισει.δεν μ λες... λες οτι δεν δουλευει?δλδ τον συντηρεις εσυ?η οι δικοι τ?ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.κοψτε τα του ολα!κοπελια αμα εχει εσενα εχει και λεφτα δλδ τα βρισκει ολα ετοιμα..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΥΤΕΙ.πρεπει να πιεστει για να γινει αυτο,,.και ενας τροπος ειναι να μην εχει λεφτα για τπτ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    δεν δουλευει...υποτιθεται οτι θα ψαξει κατι μετα τις γιορτες..αλλα χερεις οι εποχες πως ειναι τωρα..γενικα ειναι δυσκολα.δεν τον συντηρω ακριβως.απλα μενει σπιτι μου.λεφτα δεν εχει..κ οτι χρειαζεται απο πρωτες αναγκες του τα παρεχει η μητερα του τωρα.Larry28 να σου πω την αληθεια ,κουραστηκα.συναισθηματικα κυριως.ειναι μια σχεση που εχει περασει πολλα..θελω να τον βοηθησω αλλα σαν ανθρωπος κυριως πλεον.κ οταν λεω πολλα, εννοω παρα πολλα.αλλεσ σχεσεισ, αλλεσ γυναικες, χςρισμους κ επανασυνδεσεις...κ ολα αυτα με τρωνε....δεν το θελω αλλα ειναι συνεχεια στο μυαλο μου...μαλλον καποια πραγματα δεν μπορω να τα ξεπερασω η να τα ξεχασω τελικα.συγνωμη που σε εκανα να θυμηθεις παλιες ιστοριες...θελει μετα τις γιορτες να μεινουμε μαζι.αλλα εγω πλεον δεν νομιζω οτι το θελω.δεν με καλυπτει συναισθηματικα.τον ρωτησα γιατι επιμενει να θελει να ειμαστε μαζι μετα απο οσα εχουν γινει, κ η απαντηση που πηρα ηταν, γιατι νομιζω πως με αγαπας...και εγω?που ειμαι εγω σκεφτηκα?συγνωμη ρε παιδια...αλλα απο οτι φαινεται κ εγω χαλια τα εχω κανει μεσα μου...μαλλον δεν τα πολυκαταφερνω...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    ICare κοπελα μου απο οσα γραφεις οχι μονο τον συντηρεις σχεδον 100% υλικα, σαν μανα του δηλαδη, αλλα εχεις σχεδον παρει τη μορφη δευτερου ψυχισμου σε υποκατασταση του δικου του! Ο,τι δεν μπορει να χειριστει προσωπικο και συναισθηματικο του, το 'χεις παρει εσυ μεσα σου σαν βαρος ψυχικο δικο σου... Πρεπει να εισαι πολυ δυνατο ατομο και να εχεις πολλους ψυχικους πορους για να αντεχεις ακομη μετα απο τοσο καιρο, αν δε θεσεις ομως καποια ορια ακομη και τελεσιγραφα στο τελος φοβαμαι οτι θα σε καψει ολο αυτο.... Στην τελικη δεν εχει τοση σημασια αν ο συντροφος σου ειναι οντως οριακος, αλλωστε η συγκεκριμενη διαταραχη υπερδιαγιγνωσκεται, ειδικα στην Ελλαδα και ειδικα οταν αγανακτουν οι γιατροι - ειναι ενας τροπος να λενε "εισαι βαρια περιπτωση κλαφτα". Αν και ευχομαι να ετυχε καλυτερης ψυχιατρικης φροντιδας ο συντροφος σου μεχρι τωρα και ευχομαι να βρει ακομη καλυτερη μελλοντικα γιατι φοβαμαι μαλλον θα τη χρειαστει... Εφοσον δεν αποδεχεται καν το προβλημα του με τις ουσιες, ποσο μαλλον κατι βαθυτερο που μπορει να εχει να κανει με την προσωπικοτητα του, εσυ τι αλλο μπορεις να κανεις? Ξερεις, σκεφτομουν λιγο πριν την επιλογη σου για ονομα σε αυτο το φορουμ... Σκεφτομουν οτι σε περιγραφει πραγματικα, ισως και υπερβολικα ομως: αν το να νοιαζεσαι δεν ειναι απλως μερος του εαυτου σου αλλα πλεον κινδυνευει να ταυτιστει με ολο το Ειναι σου, αυτο πλεον απειλει και εσενα μακροπροθεσμα οπως και ολα τα θετικα και ομορφα που μπορεις να προσφερεις αλλα και να δεχτεις η ιδια στο πλαισιο μιας υγειους σχεσης.
    Last edited by oboro; 29-11-2010 at 12:33.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #26
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    καλημερα icare!οντως αυτες οι καταστασεις ειναι πολυ ψυχοφθορες.κοιτα τον ευατο σ πρωτα..ξερω οτι θα σου ειναι δυσκολο....αλλα το λαθος ειναι του φιλου σου.δεν φταις εσυ του εδωσες και με το παραπανω ευκαιριες..κοιτα να νιωσεις εσυ καλα και μετα βλεπεις.αυτο π λεει ο oboro ειναι πολυ σωστο.για την υπερδιαγνωση.περιμενουμε νεα σ!!ελπιζω ολα να πανε προς το καλυτερο!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Odoro και Larry28 θελω πραγματικα να σας ευχαριστησω μεσα απο τη καρδια μου.ειναι απιστευτο το πως σε κανει να νιωθεις το γεγονος του οτι καποιο σε καταλαβαινουν.και ας μην τους ξερεις.δεν εχει καμια σημασια.ειμαι απο τους τυχερουσ ανθρωπους που εχουν αληθινους κ πραγματικουσ φιλουσ που ακουνε κ στηριζουν.αλλα εδω μαζι σας ειναι αλλιως.καταλαβαινετε χωρις πολλα λογια.κ πλεον εμενα μου ειναι δυσκολο να εξηγω...νομιζω οτι τελικα, ενω στην αρχη μπηκα στη παρεα σας για το φιλο μου, τωρα το κανω για εμενα. :) πιστεψτε με δεν με φοβισε το "οριακος" .δεν χερω γιατι, αλλα δεν με τρομαξε ,ουτε για μια στιγμη δεν με εκανε να σκεφτω να το βαλω στα ποδια.ουτε τα ψυχιατρεια.μαλλον επειδη εχω μεγαλωσει δυσκολα κ υπηρχαν αναλογα περιστατικα στην οικογενεια μου..ειμαι οντως αρκετα δυνατος ανθρωπος,επειδη ετσι επρεπε να γινω.οσο για το φιλο μου ειχε παρα πολλες ευκαιριες .ειχε νοσηλευτει κ σε ιδιωτικη κλινικη με γιατρους συνεχεια πανω απο το κεφαλι του κ ψυχολογικη υποστηριξη.οι δικοι του εκαναν κ κανουν οτι μπορουν.απλα δεν θελει.ετσι νομιζω τελικα.το κακο ειναι οτι ξεχνα ευκολα .ξεχνα τι συναιβει το καλοκαιρι κ την κριση που επαθε.αλλα εμεις δεν μπορουμε.εγω δηλ σιγουρα δεν μπορω.και ναι νομιζω πως σιγα σιγα με χανω....τωρα το βλεπω...η μαλλον το νιωθω....και δυστυχως oboro πρπει να παραδεχτω οτι η τελευταια σου προταση ειναι περα για περα αληθινη...καλυτερα δεν θα μπορουσες να με περιγραψεις μαλλον....

  13. #28
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    γεια σου icare!πως τα πας?αμα θελεις πες μας τα νεα σου!ελπιζω να ειναι καλα!!bye

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    γεια σου Icare ηθελα απλα να σου πω πως αυτο με το παιχνιδι δειχνει πως δεν ειναι καλα οσο καλα κ αν δειχνει.εμενα οι δικοι με θεωρουν εθισμενο.Ωστοσο να ξερεις πως οπως η χρηση και το παιχνιδι ειναι ενας τροπος να "ηρεμισει"(δεν λειτουργει ομως γιατι ακομα και το παιχνιδι ειναι ψυχοφθορο κ λειτουργει σαν μπουμερανγκ) να ξεφυγει απτα προβληματα του.(πιστευω επισεις πως κατα λιγο βαθος ενα απτα προβληματα του ειναι οι τυψεις που δημιουργει σε σενα.χορις να θελω να κανω εσενα να νιωθεις τυψεις) επειδη μπορει εχουμε κατι κοινο με τον δικο σ σ δειχνω μια πλευρα.Δεν σου συνιστω σε καμια περιπτωση να εισαι το θυμα αλλα χωρις να του κολας προσπαθησε να τον στηριζεις κ να τον ανεβασεις ψυχολογικα οταν και αμα μπορεις.Ελπιζω να βοηθησα καλα Χριστουγεννα και καλο το νεο ετος!:)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Γεια σας παιδια!ελπιζω να ειστε ολοι καλα!εχω πολυ καιρο να μπω...ευτυχως οχι επειδη συναιβει κατι κακο...ολα πανε καλυτερα.δεν ειμαστε μαζι, εξακολουθω ομως να ειμαι διπλα του σαν ανθρωπος.ειναι πολυ καλυτερα, εχει ηρεμησει κ εχουν περασει αρκετα οι εμμονες καταδιωξης.εξακολουθει να παιρνει την αγωγη του, αλλα σε πολυ μειωμενεσ ποσοτητες.κ οσο πανε κ μειωνουν.ψυχιατρικη παρακολουθηση δεν εχει πολυ.2 φορες το μηνα παει.δε δεχεται οτι εχει προβλημα ακομα η μαλλον δεν το παραδεχεται...παρολο που παιρνει κανονικα κ χωρις γκρινιες την αγωγη του.βγαινουμε κ εξω καμια βολτα πλεον.ειτε για ακφε, ειτε για φαγητο.δυστυχως δεν εχει κοινωνικοποιηθει ιδιαιτερα..μονο με καποιουσ δικουσ μου φιλους..αλλα κατι ειναι κ αυτο...δεν εργαζεται αν κ εψαξε αλλα δυστυχως στις μερες μας ειναι δυσκολο να βρει δουλεια..και εχει κοψει το αλκοολ απο το καλοκαιρι..ενω ειχε ευκαιριες να πιει δεν το εκανε..νομιζω πως προσπαθει, αλλα δε το λεει ουτε το μοιραζεται ισως επειδη εχει τον φοβο της αποτυχιας..
    Γενικοτερα εχει αλλαξει πολυ...εχει αρχισει να ζωγραφιζει κιολας παλι κ να το χαιρεται κ να το απολαμβανει...οσο για τα ηλεκτρονικα παιχνιδια τα εχει σχεδον εγκαταληψει...οποτε κ εφοσον βαριεται μονο κ για λιγο...
    ακομα βεβαια τρωει φρικες του τυπου φοβαμαι οτι κατι θα συμβει, δεν εμπιστευομαι κανεναν,ουτε εμενα, κ αλλα τετοια...επισης μια με θελει πισω, μια δε με θελει...αλλα νομιζω οτι το κανει κ επιτιδες...εγω του εχω χεκαθαρισει οτι μαζι δεν προκειται να ειμαστε ξανα γιατι φοβαμαι να περασω παλι τα ιδια...τωρα αλλωστε οταν ειμαστε μαζι, περναμε πολυ καλυτερα απο οτι παλια...το μονο που με φοβιζει ειναι εαν εγω τελικα αποφασισω να συνεχισω τη ζωη μου...γιατι απο τοτε που χωρισαμε ειμαι μονι μου κ το ξερει βεβαια...αλλα εχω την αναγκι για κατι νεο πια..εχει περασει καιρος...κ δε ξερω πως θα αντιδρασει σε αυτο....αν κ το εχουμε συζητησει μια λεει πως δεν τον πειραζει, κ μια πως δεν θα το αντεξει...ποια ειναι η αληθεια? δεν ξερω...αλλα καποια στιγμη θα συμβει....αν ειχε κ καποιον αλλον διπλα του θα ηταν πιο ευκολο...αλλα εχει μονο εμενα...μονο εγω εμεινα...κ οι δικοι του αλλα δεν ειναι καμια δεμενη οικογενεια, ο καθενας εχει τραβηξει το δρομο του...
    αυτα εν ολιγοις...ελπιζω να ειστε ολοι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •