ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 128 of 128
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=ICare;641319][QUOTE=nick190813;641315][QUOTE=ICare;641313]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post

    το ξερω οτι χασισι δεν ειναι καλο....αλλα μικρος π να το ηξερα.....το εμαθα μεγαλωνοντας :p
    και εγω παλια εκανα πολυ μεγαλες ποσοτητες χορτου...
    εσυ θα επαθες bad trip ετσι λεγεται..δεν ησουνα καλα ψυχολογικα το πηρες και εγινες πολυ χειροτερα....μπορει να ηταν και πρεζοφουντα γι αυτο...
    εγω ευτυχως οι κρισεις μου φυγανε επαθα εμρικες και τελος....
    παλι καλα που δεν σου δημιουργουνε προβλημα...γτ αλλιωςς θα ηταν δυσκολες....
    πας σε καποιον ψυχολογο/ψυχιατρο?[/QUOTE

    εννοειται πως παω...απο τη στιγμη που εφυγε ο φιλος μου...για να ειμαι ειλικρινης οταν τον βρηκα πηγα σε ολα τα νοσοκομεια της αττικης κ επαιρνα οτι μου εδιναν...πηρα κ απο τη μητερα του κατι ζαναξ 50αρια κ ηπια κ ενα κουτι λεξοτανιλ της μανας μου ,που ακομα δε το χει παρει χαμπαρι γιατι δε τα χρησιμοποιει...οποτε ημουν φτιαγμενη για 5 μερες σε αλλη διασταση...μετα αποφασισα πως για πρωτη φορα στη ζωη μου δεν ειμαι δυνατη, κ δε θελω κ πηγα σε ψυχιατρο.σε καποιον που ειχε κουραρει σε δημοσιο νοσοκομειο κ εκεινον κ ηξερε τη περιπτωση, αλλα μετα σταματησε γιατι ανοιξε δικο του γραφειο.ηθελα καποιον να γνωριζει, να παρω απαντησεις γιατι αν πηγαινα σε ασχετο θα ηθελα 100 συνεδριες να του εξηησω μονο την ιστορια.κ εγω πνιγομουν ηθελα αμμεσα απαντησεις εκ πειρας.παιρνω τωρα φαρμακευτικη αγωγη για τη διαθεση, αντικαταθλιπτικα κ για τον υπνο....δυστυχως δυσκολευομαι ακομα, ξερω πως θελουν χρονο να δρασουν...ειδικα με τον υπνο εχω μεγαλο θεμα...η στριφογυριζω η ξυπναω μεσα στη νυχτα..κ εξαντλω επιτηδες τον εαυτο μου οσο μπορω..αλλα κ παλι...δυσκολευομαι..εχω ξαναζησει πενθος με το πατερα μου, αλλα δε συγκρινονται...ο θανατος ως αποτελεσμα ειναι ιδιος..ολα τα αλλα τα βιωνω διαφορετικα..τοτε βεβαια ειχα εφιαλτες κ οχι προβλημα υπνου για παραδειγμα...
    ειναι δυσκολες καταστασεις γι αυτο εχεις και θεματα με τον υπνο σου....
    καλο ειναι οτι πηγες σε ψυχ....
    επισης τι αγωγη περνεις?
    υπνωτικα δεν σ δινει?
    και αν ο ψυχιατρος σου κανει ψυχαναλυση η σου δινει μονο χαπια? σε ανακουφιζει οταν πας εκει?

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    ειναι ολυ καλος γιατρος..δεν ηθελε να μου δωσει χαπια..κ μιλαμε πολυ...αλλα εγω επεμεινα...κ με ξεκινησε ελαφρα..αλλα ειδε στη τελευταια συνεδρια πως με ειχε υπολογισει για ποιο δυνατη κ μου τα αυξησε λιγο...αλλα μου δηλωσε πως δε θα ειναι για πολυ γιατι θεωρει πως μπορω να κανω κ τη προσωπικη μου προσπαθεια. απο οσο με γνωριζει...παντως 2 φορες που ξεχασα να παρω τα πρωινα μου, γιατι εχω κ ενα σοβαρο θεμα με τη μνημη μου τελευταια, ειμαι αφηρημενη, ημουν μες τα νευρα κ σε φοβερη τσιτα..εκει καταλαβα πως κανουν δουλεια...συγκεκριμενα περνω ζαναξ πρωι βραδυ, τριφικο για τον υπνο, κ εσκιταλοπραμ για τη διαθεση..με ανακουφιζει παρα πολυ, φευγοντας απο κει περπαταω καμια ωρα και κ χαζευω...ειμαι βεβαια λιγο απροσεκτη τελευταια, ευχησου να μη με πατησει κανενας! :P αλλα ναι ανυπομονω καθε φορα να παω...βεβαια εγω ακομα νιωθω την αναγκη να μιλαω για εκεινον, ο γιατρος προσπαθει να μου κανει ερωτησεις για μενα κ εγω παλι του το αλλαζω..δε με πιεζει ομως, μ αφηνει κ τσουπ ρωταει κατι κ για μενα..μου ειπε ξεκαθαρα ομως οτι τωρα ειμαι εκει για να αναλυσουμε εμενα κ το για ποιο λογο αντεξα τοσα χρονια μια τετοια κατασταση, οπου συνηθως οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν αντεχουν κ φευγουν...πραγμα που εγω ηξερα πως θα θυσιαζα τη δικη μου ζωη, οπως κ ειχα κανει τοσα χρονια, για εκεινον.κ το γνωριζω απολυτα συνηδειτα...αρα, εχω κ εγω τα θεματακια μου!! ;)

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    [QUOTE=nick190813;641321][QUOTE=ICare;641319][QUOTE=nick190813;641315]
    Quote Originally Posted by ICare View Post

    ειναι δυσκολες καταστασεις γι αυτο εχεις και θεματα με τον υπνο σου....
    καλο ειναι οτι πηγες σε ψυχ....
    επισης τι αγωγη περνεις?
    υπνωτικα δεν σ δινει?
    και αν ο ψυχιατρος σου κανει ψυχαναλυση η σου δινει μονο χαπια? σε ανακουφιζει οταν πας εκει?
    ειναι ολυ καλος γιατρος..δεν ηθελε να μου δωσει χαπια..κ μιλαμε πολυ...αλλα εγω επεμεινα...κ με ξεκινησε ελαφρα..αλλα ειδε στη τελευταια συνεδρια πως με ειχε υπολογισει για ποιο δυνατη κ μου τα αυξησε λιγο...αλλα μου δηλωσε πως δε θα ειναι για πολυ γιατι θεωρει πως μπορω να κανω κ τη προσωπικη μου προσπαθεια. απο οσο με γνωριζει...παντως 2 φορες που ξεχασα να παρω τα πρωινα μου, γιατι εχω κ ενα σοβαρο θεμα με τη μνημη μου τελευταια, ειμαι αφηρημενη, ημουν μες τα νευρα κ σε φοβερη τσιτα..εκει καταλαβα πως κανουν δουλεια...συγκεκριμενα περνω ζαναξ πρωι βραδυ, τριφικο για τον υπνο, κ εσκιταλοπραμ για τη διαθεση..με ανακουφιζει παρα πολυ, φευγοντας απο κει περπαταω καμια ωρα και κ χαζευω...ειμαι βεβαια λιγο απροσεκτη τελευταια, ευχησου να μη με πατησει κανενας! :P αλλα ναι ανυπομονω καθε φορα να παω...βεβαια εγω ακομα νιωθω την αναγκη να μιλαω για εκεινον, ο γιατρος προσπαθει να μου κανει ερωτησεις για μενα κ εγω παλι του το αλλαζω..δε με πιεζει ομως, μ αφηνει κ τσουπ ρωταει κατι κ για μενα..μου ειπε ξεκαθαρα ομως οτι τωρα ειμαι εκει για να αναλυσουμε εμενα κ το για ποιο λογο αντεξα τοσα χρονια μια τετοια κατασταση, οπου συνηθως οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν αντεχουν κ φευγουν...πραγμα που εγω ηξερα πως θα θυσιαζα τη δικη μου ζωη, οπως κ ειχα κανει τοσα χρονια, για εκεινον.κ το γνωριζω απολυτα συνηδειτα...αρα, εχω κ εγω τα θεματακια μου!! ;)

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=ICare;641328][QUOTE=nick190813;641321][QUOTE=ICare;641319]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post

    ειναι ολυ καλος γιατρος..δεν ηθελε να μου δωσει χαπια..κ μιλαμε πολυ...αλλα εγω επεμεινα...κ με ξεκινησε ελαφρα..αλλα ειδε στη τελευταια συνεδρια πως με ειχε υπολογισει για ποιο δυνατη κ μου τα αυξησε λιγο...αλλα μου δηλωσε πως δε θα ειναι για πολυ γιατι θεωρει πως μπορω να κανω κ τη προσωπικη μου προσπαθεια. απο οσο με γνωριζει...παντως 2 φορες που ξεχασα να παρω τα πρωινα μου, γιατι εχω κ ενα σοβαρο θεμα με τη μνημη μου τελευταια, ειμαι αφηρημενη, ημουν μες τα νευρα κ σε φοβερη τσιτα..εκει καταλαβα πως κανουν δουλεια...συγκεκριμενα περνω ζαναξ πρωι βραδυ, τριφικο για τον υπνο, κ εσκιταλοπραμ για τη διαθεση..με ανακουφιζει παρα πολυ, φευγοντας απο κει περπαταω καμια ωρα και κ χαζευω...ειμαι βεβαια λιγο απροσεκτη τελευταια, ευχησου να μη με πατησει κανενας! :P αλλα ναι ανυπομονω καθε φορα να παω...βεβαια εγω ακομα νιωθω την αναγκη να μιλαω για εκεινον, ο γιατρος προσπαθει να μου κανει ερωτησεις για μενα κ εγω παλι του το αλλαζω..δε με πιεζει ομως, μ αφηνει κ τσουπ ρωταει κατι κ για μενα..μου ειπε ξεκαθαρα ομως οτι τωρα ειμαι εκει για να αναλυσουμε εμενα κ το για ποιο λογο αντεξα τοσα χρονια μια τετοια κατασταση, οπου συνηθως οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν αντεχουν κ φευγουν...πραγμα που εγω ηξερα πως θα θυσιαζα τη δικη μου ζωη, οπως κ ειχα κανει τοσα χρονια, για εκεινον.κ το γνωριζω απολυτα συνηδειτα...αρα, εχω κ εγω τα θεματακια μου!! ;)
    ωραια ειναι καλο οτι μιλατε και δεν σ προτρεπει μονο στα χαπια...
    ααα ναι αλλα προσοχη με τα χαναξ μην εθιστεις...δεν τα εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ εθιστικα...
    ε ναι εκει πρεπει να πηγαινεις και για να αναλυσεις τον εαυτο σου...
    χααχαχ τα εχεις και εσυ τα θεματακια σου:p
    επισης σιγα σιγα πρεπει να αρχισεις να μιλας για εσενα....το ξερεις ετσι?

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    [QUOTE=nick190813;641334][QUOTE=ICare;641328][QUOTE=nick190813;641321]
    Quote Originally Posted by ICare View Post

    ωραια ειναι καλο οτι μιλατε και δεν σ προτρεπει μονο στα χαπια...
    ααα ναι αλλα προσοχη με τα χαναξ μην εθιστεις...δεν τα εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ εθιστικα...
    ε ναι εκει πρεπει να πηγαινεις και για να αναλυσεις τον εαυτο σου...
    χααχαχ τα εχεις και εσυ τα θεματακια σου:p
    επισης σιγα σιγα πρεπει να αρχισεις να μιλας για εσενα....το ξερεις ετσι?

    ειναι εθιστικα το ξερω...μου ειπε πως σιγα σιγα θα μου τα κοψει ολα κ θα με αφησει μονο με αυτο της διαθεσης...
    το ξερω οτι πρεπει να μιλαω για μενα, αλλα παρασυρομαι κ μιλαω παντα για εκεινον..για να καταλαβω...εχω κ τυψεις δε στο κρυβω...οτι γιατι δε τον προλαβα αυτη τη φορα...κτλ κτλ...οποτε αναλυω αυτα τωρα....κ νομιζω πως μεσα απο οσα λεω κ ρωταω εκεινος αναλυει εμενα...νιωθω σιγιυρια με αυτον το γιατρο, οποτε σκοπευω να τον ακουω κ να μη κανω του κεφαλιου μου, οντας ξεροκεφαλη... :P

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=ICare;641336][QUOTE=nick190813;641334][QUOTE=ICare;641328]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post


    ειναι εθιστικα το ξερω...μου ειπε πως σιγα σιγα θα μου τα κοψει ολα κ θα με αφησει μονο με αυτο της διαθεσης...
    το ξερω οτι πρεπει να μιλαω για μενα, αλλα παρασυρομαι κ μιλαω παντα για εκεινον..για να καταλαβω...εχω κ τυψεις δε στο κρυβω...οτι γιατι δε τον προλαβα αυτη τη φορα...κτλ κτλ...οποτε αναλυω αυτα τωρα....κ νομιζω πως μεσα απο οσα λεω κ ρωταω εκεινος αναλυει εμενα...νιωθω σιγιυρια με αυτον το γιατρο, οποτε σκοπευω να τον ακουω κ να μη κανω του κεφαλιου μου, οντας ξεροκεφαλη... :P
    πωπω εγινε κατι ασχημο...μια κοπελα που γνωριζω....ειχε χασει την μανα της και σημερα εχασε και τον πατερα της.....τι μπορω να κανω για να νιώσει καλυτερα?
    ειναι αναγκη αμα μπορεις να μου πεις σε προσωπικο μηνυμα η εδω......δεν ξερω τι να τις πω και τι να κανω...ειναι πολυ λυπημενη...

    αμα νιώσεις καλα με αυτον τον γιατρο μην τον αλαξεις...αυτο ειναι το δυσκολο να βρεις γιατρο και να σ κανει να νιώσεις σιγουρια...

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    σου εστειλα μηνυμα προσωπικο

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    [QUOTE=nick190813;641338][QUOTE=ICare;641336][QUOTE=nick190813;641334]
    Quote Originally Posted by ICare View Post

    πωπω εγινε κατι ασχημο...μια κοπελα που γνωριζω....ειχε χασει την μανα της και σημερα εχασε και τον πατερα της.....τι μπορω να κανω για να νιώσει καλυτερα?
    ειναι αναγκη αμα μπορεις να μου πεις σε προσωπικο μηνυμα η εδω......δεν ξερω τι να τις πω και τι να κανω...ειναι πολυ λυπημενη...

    αμα νιώσεις καλα με αυτον τον γιατρο μην τον αλαξεις...αυτο ειναι το δυσκολο να βρεις γιατρο και να σ κανει να νιώσεις σιγουρια...
    σου εστειλα μηνυμα προσωπικο ..ελπιζω τα καταφερα δεν εχω ξαναστειλει...το πηρες??

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •