ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    4
    Σημβουλεψου γρηγορα ψυχολογο και αναλογη θεραπεια. Και γω πασχω απο ψυχαναγκαστηκη διαταραχη, σκεφτηκα να αυτοκτονησω σλλα δεν ειναι αυτη η λυση. Στρεψου προς την εκκλησια

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    5
    [QUOTE=BrokeN_DoLL;201128]Προχτεσ προσπαθισα να κοψω τις φλεβες μου στο μπανιο. τισ εγδαρα μονο με πιασαν οι γονεις μ γτ με ακουσαν να κλαιω κ επαθα κριση πηραν τον γιατρο μ γτ δεν εφευγα απ το σπιτι για νοσοκομεια που θελανε εκει εχω δει στην τηλεοραση οτι αμα δουν κτ τετοιο σε στελνουν σε ασυλα δν θελω να παω. ηρθε σπιτι ο γιατρος μ εκανε μια ενεση δν ξερω τι πριν ερθει πετουσα πραγματα θυμαμαι θολωνα κ εγδερνα με τα χερια τις πληγες δν ξερω αν ηταν αποπειρα αυτοκτονιας δν κοπικα βαθεια ωστε να πεθανω δν σκεφτομουν να πεθανω ακριβως σκεφτομουν μπερδεμενα πραγματα σαν να ηταν ονειρο δν ξερω κ ακουγα να βουιζουν τα αυτια μου ηταν αποπειρα?ετσι ειναι οι αποπειρες ποιος ξερει να μ πει?

    ειμαι απελπισμενη τις μερες αυτες με εγκαταλειπουν ολοι δν εχω λεφτα δουλεια με αφησε το αγορι μ σερνομαι ολη μερα σαν πρεζονι με πρισμενα ματια κ μαυρες σκεψεις δν εχω ορεξη να περπατησω να προσπαθισω,τρωω χωρις λογο φοραω φαρδια ρουχα δν θελω καθρευτες γυρω μου κ αποψε δν κρατηθηκα πηρα τον πρων μ να μαθω γιατι δν μ μιλησε απο κοντα γτ δν με ηθελε πια. δν θελω να κανω μαγνητικη εχω κατι σιγουρα στα ποδια δν θελω να κανω ουτε εξετασεις αιματος και παιρνω τα xanax μονο 3 μερες τωρα.παιρνω 5 την μερα και κοιμαμαι αστατες ωρες χωρις ορεξη να σηκωθω

    εβαλα ολα τα λουτρινα ζωακια μ πανω απ το κρεβατι μ να με κοιτανε παντα ειχα μανια με αυτα κ ενα το χω αγκαλια μου ολη νυχτα κ ολη μερα μες στο σπιτι το χω μαζι αγκαλια μακαρι να μπορουσα να το παρω κ εξω

    δακρυζουν τα ματια μου κ θελω να κανω κτ γιαυτο να μ

    δν ξερω αν υπαρχει καποιος ειδηκος εδω ας μ πει κατι να ακουσω οχι ομως τα ιδια θελω κατι να ακουσω δν μαρεσει ναααα με εγκαταλειπουνε φοβαμαι να με αφηνουνε

    και νιωθω εγκαταλελειμενη σαν κτιριο παλιο με βλεπω δυσμορφη καθρευτη κ δν θελω να μιλαω με κουραζει και να ανασαινω ακομα

    θελω κατι να ακουσω παρακαλω απαντησεις σε αυτο το ποστ θα μου ειναι τοσο ομορφα να ακουσω

    ευχαριστω[/QUOT

    Αγαπητη μου Broken- doll,

    Εχω περασει απο σκεψεις ααυτοκτωνις παλιοτερα λογο οτι ειχα κατι στην υγεια μου και δεν ηξερα τιποτα δεν ειχα φιλους κλπ ακομα και το αγορι που ερωτευτηκα καποτε με κοροιδεψε με τον χειροτερο τροπο ...εχασα πολλα περασα πολλες ασχημες εμπειρίες λογο της παραξενης υγειας μου μεχρι που στα 16 μου ανακαλυψα το προβλημα για την αποδοση μου στο σχολειο για τα εντονα νευρα για όλα...αλλα οχι φυσικα για το παιδι που καποτε ηθελα ..πολλες φορες εκλαιγα στον διαδρομο του σχολειου κοιτωντας απο το παραθυρο νιωθοντας ενα τεραστιο κενο ...οταν διαγνωστικα με την ασθενεια πολλαπλη σκλυρηνση και εκανα ενεσεις δεν αντεχα θολωνε καιρο με τον καιρο συνεχως το μυαλο μου και τα βραδυα εκλεγα και ζητουσα απεγνωσμενα της μαμας μου την αγκαλια για να με καθησυχάσει. ..ολο αυτο τον καορο τα χρονια που περασαν ημουν μονη μου και ακομα και τα ξαδέρφια μου μου με εγκατελειψαν στην ασθενεια μου ..και ξερεις τι πραγματικα με σταματησε να μην βλαψω τον εαυτο μου σωματικα και ψυχικα την οικογενεια μου? Ο Θεος ..οταν μες στις καρδιες μας κατηκει ο Χριστός μας δεν υπαρχει η απελπησια και αν υπαρξει θα φυγει με την προσευχη και δεν το λεω επειδη ειμαι ορθόδοξη χριστιανη αλλα γιατι ειδα και εζησα την παεουσια του εστω και απο δυσκολες συνθήκες. .εμπιστεψου τον και θα σου φυγει το ζορι αυτο γιατι θα σου φερει φιλους καλους και την αλιθηνη αγαπη που ψσχνεις αρκει να τον εμπιστευτεις και να στραφεις προς Αυτον ...ειμαι συγουρη οταν κανεις αυτο το βημα θα αλλαξει η ζωη σου!

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    5
    Και θελω να σου πω και κατι αλλο να ξερεις εχω μια φιλη που με νοιαζεται ολο κι ολο ....καλυτερα να εχεις λιγους και καλους παρα λολους και διπροσωπους...η ζωη σου θα αλλαξει στρεψου στον Χριστο και ολα θα παρουν σιγα σιγα την θεση τους. .σου ευχομαι απο καρδιας οτι καλυτερο απο δω και στο εξης ! Παρε τους ανθρωπους που σ αγαπανε και μιλα τους ..ανοιξου..η αγκαλια ειναι το καλυτερο φαρμακο και εχει δικιο η κοπελα που αναφερε την αγαπη προς τα λουτρινα αρκουδακια...προσπαθεις να τα αντικαταστήσεις με την αγκαλια αλιθηνων φιλων ..και ειμαι συγουρη οτι βρισκονται διπλα σου ή βρίσκεται διπλα σου ο /η φιλος/η σου απλα δεν μπορεις να το δεις ..μονο αν μιλησεις ανοιχτα θα καταλαβεις ποιος θα μινει διπλα σου και ποιος θα φυγει...οσο για το αγορι μην το παιρνεις ντεκε καλα γεγονος το οτι σε παρατησε απο "δικα σου χαλια" δοξα τον Θεο μας δημιουργησε ολους ξεχωριστους και και ομορφους με διαφορετικο σωματοτυπο αλλα ιδιοαπο μεσα ..ολοι εχουμε καρδια , και αλλα οργανα του σωματος ..μα εχουμε και κατι αλλο ιδιο την ψυχη! Απλως ο καθενας μας την τρεφει διαφορετικα. Το αγορι προφανως ( επειδη τα αγορια γενικα ειναι καπως ξεροκεφαλα [με την καλη την εννοια] και φεν ξερουν τι θελουν λογο των ορμονων τους) εχουν την ταση επειδη ειναι εφηβοι να ψαχνονται ..που σημαινει οτι δεν φταις εσυ που κανει ετσι αλλα το ιδιο του με συνχωρεις το ξεροκεφαλακι του ..ψαχνει απο την μια το ιδιο και απο την αλλη το ξεχωριστο ...προχωρα σε αλλα ..δεν φταις εσυ ..εσυ εισαι μια χαρα και μην βρισκεις απωθητικό το οτι εχεις ψυχικα σκαμπανευασματα ολοι εχουμε απλωε αλλοι σε μεγαλο βαθμο αλλοι σε μικρο βαθμο..ολοι εχουμε ασχτως αμα θελουν μερικοι να το παιζουν υπεράνω.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    5
    Μην σταματαε η ζωη θελει μαχητες ������ και εσυ εχεις ενα παραπανω λογο για να παλεψεις και να την ζησεις...τραβα την ζωη απο τα μαλλια ..μην την αφησεις να σε τραβηξει αυτη ..( γιατί. .ποναει οταν σου τραβουν τα μαλλια ������������✌ )...βαστα γερα! Δειξε στους κομπλεξικους οτι μπορεις οπως και αυτοι και οτι δεν προκειται να μινεις θυμα των ασχημων αυτων εμπειριων σου

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •