ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ

    Προχτεσ προσπαθισα να κοψω τις φλεβες μου στο μπανιο. τισ εγδαρα μονο με πιασαν οι γονεις μ γτ με ακουσαν να κλαιω κ επαθα κριση πηραν τον γιατρο μ γτ δεν εφευγα απ το σπιτι για νοσοκομεια που θελανε εκει εχω δει στην τηλεοραση οτι αμα δουν κτ τετοιο σε στελνουν σε ασυλα δν θελω να παω. ηρθε σπιτι ο γιατρος μ εκανε μια ενεση δν ξερω τι πριν ερθει πετουσα πραγματα θυμαμαι θολωνα κ εγδερνα με τα χερια τις πληγες δν ξερω αν ηταν αποπειρα αυτοκτονιας δν κοπικα βαθεια ωστε να πεθανω δν σκεφτομουν να πεθανω ακριβως σκεφτομουν μπερδεμενα πραγματα σαν να ηταν ονειρο δν ξερω κ ακουγα να βουιζουν τα αυτια μου ηταν αποπειρα?ετσι ειναι οι αποπειρες ποιος ξερει να μ πει?

    ειμαι απελπισμενη τις μερες αυτες με εγκαταλειπουν ολοι δν εχω λεφτα δουλεια με αφησε το αγορι μ σερνομαι ολη μερα σαν πρεζονι με πρισμενα ματια κ μαυρες σκεψεις δν εχω ορεξη να περπατησω να προσπαθισω,τρωω χωρις λογο φοραω φαρδια ρουχα δν θελω καθρευτες γυρω μου κ αποψε δν κρατηθηκα πηρα τον πρων μ να μαθω γιατι δν μ μιλησε απο κοντα γτ δν με ηθελε πια. δν θελω να κανω μαγνητικη εχω κατι σιγουρα στα ποδια δν θελω να κανω ουτε εξετασεις αιματος και παιρνω τα xanax μονο 3 μερες τωρα.παιρνω 5 την μερα και κοιμαμαι αστατες ωρες χωρις ορεξη να σηκωθω

    εβαλα ολα τα λουτρινα ζωακια μ πανω απ το κρεβατι μ να με κοιτανε παντα ειχα μανια με αυτα κ ενα το χω αγκαλια μου ολη νυχτα κ ολη μερα μες στο σπιτι το χω μαζι αγκαλια μακαρι να μπορουσα να το παρω κ εξω

    δακρυζουν τα ματια μου κ θελω να κανω κτ γιαυτο να μ

    δν ξερω αν υπαρχει καποιος ειδηκος εδω ας μ πει κατι να ακουσω οχι ομως τα ιδια θελω κατι να ακουσω δν μαρεσει ναααα με εγκαταλειπουνε φοβαμαι να με αφηνουνε

    και νιωθω εγκαταλελειμενη σαν κτιριο παλιο με βλεπω δυσμορφη καθρευτη κ δν θελω να μιλαω με κουραζει και να ανασαινω ακομα

    θελω κατι να ακουσω παρακαλω απαντησεις σε αυτο το ποστ θα μου ειναι τοσο ομορφα να ακουσω

    ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    να προσεχεις με τις αποπειρες δεν ειναι παιχνιδια.

    κοιτα, αν πιστευουν οτι εισαι επικινδυνη, ναι, μπορει να ειναι αφορμη για να σε κλεισουν μεσα, δε θα κατσουν να μετρησουν με το παχυμετρο ποσα χιλιοστα εκοψες τις φλεβες σου.

    (εγω με 20 ντεπον εφαγα μια ακουσια νοσηλεια)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    me_vs_myself , απόπειρα ήταν σίγουρα.
    γιατί αισθάνεσαι τόσο χάλια όμως?
    δεν έχω παρακολουθήσει άλλα θέματα σου.
    γιατί σε άφησε ο φίλος σου?
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν με νοιαζει για κεινον 1μηνα τα ειχαμε αλλα με εκανε καπως χαρουμενη για καποιο λογο.αλλα με διελυσε λιγο η συμπεριφορα στο ξαφνικο να μ στειλει ενα μνμ στο κιν να με αφησει γτ λεει δν εχει τη δυναμη να με κοιταξει στα ματια εστειλα σμρ μετα απο μερες γτ νιωθω τοσο χαμηλα κ τοσο αδυναμη απλα να μαθω τον λογο δν μ ελεγε δν καταλαβα απλα ειπε ειναι πολλοι λογοι που δν μπορει ναναι μαζι μου εμενα κ εχει κατσικωθει πως δν με θελει ειμαι τοσο στραβη κ χαλια κ δν θελει να ναι μαζι μου οποιος θελω

    απλα θελω να κατσω να εχω τον χωρο μ να μν αναγκαζομαι να βγαινω απ το σπιτι για να μν με βλεπουν οι γονεις μ να κλαιω κ να με κραζουν κ να με τσιγκλανε κ δν θελω να με αναγκαζουν να κανω δουλειες δν εχω κουραγιο δν το καταλαβαινουν δν μπορω μ παει στραβα το πραμα

    δν μαρεσει να μεγκαταλειπουνε δν εχω που να στραφω ετρωγα ενιωθα καλητερα μετα ομως παλι μονη μ με τα αποφαγια κ τις τυψεις μν ξαναπεσω στην διατροφικη διαταραχη ξανα το χα ξεχασει ημουν καλα μεχρι πριν 2 βδομ κ ολα σε 1 μερα πανε παλι σαν ναμν εχω νοημα να μν υπαρχω σαννα μαι φαντασμα νιωθω δν προσφερω στην κοινωνια δν ειναι κανεις ερωτευμενος μαζι μου δν νιωθω εγω ερωτα δν νιωθω τπτ δν εχω δουλεια δν βρισκω γτ να με απολυσουνε τους μισω μακαρι να χα ενα πιστολι να τους εριχνα εν ψυχρω να μαθουνε να μν ειμαι μονο εγω στερημενη στεναχωριμενη να μαθουν κ κεινοι κκαλα να παθουν ο,τι παθαινουν

    δν βαζω τελειες ειναι δυσαναγνωστο το τι γραφω θα προσπαθισω να γραψω καλητερα

    απλα τρεμει τοχερι κ κλαιω καπως κ δν θελω να χω αυτη τη ταφοπλακα στο στηθος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου me-vs.:)
    Eκτός από τους γονείς σου,το προσωπικό σου δίκτυο στήριξης ποια άτομα περιλαμβάνει;Δίκτυο στήριξης ονομάζεται το σύνολο των ατόμων που μπορούν να είναι εκεί για σένα όταν το έχεις ανάγκη.Φιλενάδες έχεις;Γκοθάκι είσαι,βγαίνεις,κινείσαι,έχ� �ις επαφή με κόσμο,έχεις βρει τα άτομα που θα σε κρατάνε όταν γλιστράς;

    Έχουμε και λέμε λοιπόν.Χρειάζεσαι ένα δίκτυο στήριξης εκτός της γονεικής,που υπάρχει μεν,στην σπάει δε.Παρολ\'αυτά μην τους ξεσυνερίζεσαι.Μπορεί να σε πιέζουν γιατί ανησυχούν,γιατί πανικοβάλλονται κι εκείνοι,σε ματώνει το παιδί σου να μην ξέρεις πως να το προσεγγίσεις,σε πληγώνει να το βλέπεις να υποφέρει κι εσύ να είσαι εκτός(μπορεί να παίζουν και σενάρια των ίδιων τους των ανασφαλειών,οι κρίσεις σου να αγγίζουν μέσα τους δικές τους προσωπικές μάχες,άνθρωποι είναι κι εκείνοι,γονέας δε σημαίνει πλάσμα δίχως λάθη και δίχως ατέλειες).

    Μετά,κάνεις κάποια λάθη γενίκευσης.Δεν αρέσω σε κανέναν.Αποκλείεται.Το ξέρω πως αρέσεις και είμαι σίγουρη πως στην πέφτουνε πολλοί.Το έχεις κι εσύ η ίδια παραδεχτεί εξάλλου.Είναι λοιπόν ο πανικός που σε έπιασε μετά τον πρόσφατο χωρισμό,που,δες,εσύ αμέσως βάφτισες ως ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ.Γιατί λες να το βάφτισες έτσι και όχι αλλιώς;Γιατί αυτός είναι ο φόβος σου και το έφτιαξες έτσι ώστε να ερμηνεύεις τα συμβάντα για να ταιριάζουν οι εξηγήσεις που δίνεις σε κάθε γεγονός με την εικόνα που έχεις για σένα και το πόσο νομίζεις πως αξίζεις.

    ΔΗΛΑΔΗ
    αντί να πεις,οκ,οι χωρισμοί είναι μέσα στη ζωή,μέσα στο παιχνίδι των σχέσεων,δεν υπάρχει άνθρωπος να μην έχει χωρίσει,μαθαίνω από τα τυχόν μου λάθη και παραλείψεις όπως και από των άλλων,στον επόμενο δεσμό μου θα φροντίσω να το διαπραγματευτώ καλύτερα αυτό κι εκείνο και όλα θα κυλήσουν πιο στρωτά,μπορεί κι αυτός(ο πρώην)να έχει τα δικά του μωρέ,ποιος ξέρει κι αυτός τι ζόρια τραβάει,στην εποχή μας ένα σωρό πράγματα μπορεί να έχουν επιπτώσεις στις σχέσεις μας,ίσως να μην ταιριάζαμε ρε παιδί μου και πολύ,καλύτερα τώρα που είναι αρχή,παρά να δενόμασταν και μετά να μας ήταν πιο επώδυνο,κτλ...

    ΟΧΙ.
    Εσύ βρήκες την κατάλληλη εξήγηση.Είσαι στραβή,δε σε θέλει ΚΑΝΕΝΑΣ,λολ,είσαι άχρηστη,άσχημη,μπλα μπλα.Μόνο στραβοκάνα δε σε είπες,αλλά είμαι σίγουρη πως κι αυτό το πιστεύεις.Και υπέρβαρη είμαι σίγουρη πως πιστεύεις πως είσαι,παρόλο που δεν είσαι.

    Γιατί λες να κυλάς σε αυτόν τον κατήφορο τον συναισθηματικό,που μοιάζει πολύ με το να σε πιάνει πανικός,κάθε φορά που κάτι που εσύ θεωρείς ως\"εμπόδιο\"σου τυχαίνει στο διάβα σου;;;

    Kαι,αλήθεια,δεν τυχαίνουν εμπόδια σε όλους μας;Φιλενάδα,φυσικά και έχουν τύχει.Και πάντα θα τυχαίνουν κι αυτά,it\'s only natural.Δεν έχουμε κάνει κάνα συμβόλαιο για ροδοζάχαρες,μερικές φορές βέβαια θα τις γευόμαστε κι αυτές,άλλες θα μασάμε και κάνα κοτσάνι και θα πικραινόμαστε.Οκ,θα μάθουμε να τα δεχόμαστε όλα ως μέρος της πορείας μας,να τα τουμπάρουμε υιοθετώντας ένα σκεπτικό όχι καταστροφολογικό,να κατορθώνουμε να προχωράμε δίχως να τραυματίζουμε το εγώ μας,να μάθουμε να το προστατεύουμε,πρώτα εμείς οι ίδιοι.Θωρακίσου!!!Μάθε πως όταν έρχεται αυτός ο πανικός,να μην φοβάσαι πως χάνεις τον έλεγχο,να τον δέχεσαι λέγοντας \"ήρθες πάλι μπαγάσα,ε;Θα περάσεις,έλα,επισκέπτης είσαι,δεν είσαι μόνιμος\".

    Btw,η αγάπη σου για τα λούτρινα μπορεί να είναι ένα είδος safety blanket,ξέρεις,τα αντικείμενα ασφάλειας που έχουν και τα μωρά ή τα μικρά παιδιά,που κάποιες φορές συνεχίζουμε να έχουμε και μετά την εφηβεία.Δεν είναι κακό,απλά να ξέρεις πως δε μπορούν να αντικαταστήσουν τους πραγματικούς φίλους,ανοίξου στον κόσμο και βρες όσους χρειάζεσαι και σε χρειάζονται.

    Η διατροφική διαταραχή που έχεις περιπλέκει λίγο τα πράγματα.Μη βάζεις κανόνες,δεν πρέπει να φάω αυτό κι εκείνο,μη σκέφτεσαι μαυρόασπρα,δηλαδή\"τώρα που έφαγα,έχασα τον έλεγχο,τα σκάτωσα,πάλι τα ίδια\"και δώστου κλάμα η κυρία ρε παιδάκι μου,λολ.Να γυμνάζεσαι.Δεν έχω καλύτερη συμβουλή να δώσω σε άτομα που έχουν δυσλειτουργική σχέση με το φαγητό.ΓΥΜΝΑΣΟΥ.

    Αντί να σκυλοπεινάς,μετά binge eating,μετά καθαρτικές διαδικασίες,αυτοτιμωρίες,τ ύψεις,ενοχές,σκατά,αντί για όλες αυτές τις μλκίες,ΓΥΜΝΑΣΟΥ!Οι μύες είναι το μυστικό,οι δίαιτες σου κλέβουν μύες,οι μύες όμως είναι αυτοί που είναι ενεργοβόροι,άρα ο οργανισμός σου θα κάψει θερμίδες να τους διατηρήσει και να καλύψει τις ανάγκες τους,θα γίνει ο μεταβολισμός σου τσακαλάκι,ενώ τώρα κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.Και,θα \"σπρώξεις\' κάπου την περισσευούμενη ενέργεια,που απ\'ό,τι βλέπω έχεις πολλή,με τρόπο θετικό,που και καλό θα σου κάνει,στην αυτοπεποίθηση,στην υγεία,στο κορμάκι και στην ψυχολογία σου.

    Τα λέμε.keep hangin\'on.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by RainAndWind
    Γεια σου me-vs.:)
    Eκτός από τους γονείς σου,το προσωπικό σου δίκτυο στήριξης ποια άτομα περιλαμβάνει;Δίκτυο στήριξης ονομάζεται το σύνολο των ατόμων που μπορούν να είναι εκεί για σένα όταν το έχεις ανάγκη.Φιλενάδες έχεις;Γκοθάκι είσαι,βγαίνεις,κινείσαι,έχ� �ις επαφή με κόσμο,έχεις βρει τα άτομα που θα σε κρατάνε όταν γλιστράς;

    Έχουμε και λέμε λοιπόν.Χρειάζεσαι ένα δίκτυο στήριξης εκτός της γονεικής,που υπάρχει μεν,στην σπάει δε.Παρολ\'αυτά μην τους ξεσυνερίζεσαι.Μπορεί να σε πιέζουν γιατί ανησυχούν,γιατί πανικοβάλλονται κι εκείνοι,σε ματώνει το παιδί σου να μην ξέρεις πως να το προσεγγίσεις,σε πληγώνει να το βλέπεις να υποφέρει κι εσύ να είσαι εκτός(μπορεί να παίζουν και σενάρια των ίδιων τους των ανασφαλειών,οι κρίσεις σου να αγγίζουν μέσα τους δικές τους προσωπικές μάχες,άνθρωποι είναι κι εκείνοι,γονέας δε σημαίνει πλάσμα δίχως λάθη και δίχως ατέλειες).

    Μετά,κάνεις κάποια λάθη γενίκευσης.Δεν αρέσω σε κανέναν.Αποκλείεται.Το ξέρω πως αρέσεις και είμαι σίγουρη πως στην πέφτουνε πολλοί.Το έχεις κι εσύ η ίδια παραδεχτεί εξάλλου.Είναι λοιπόν ο πανικός που σε έπιασε μετά τον πρόσφατο χωρισμό,που,δες,εσύ αμέσως βάφτισες ως ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ.Γιατί λες να το βάφτισες έτσι και όχι αλλιώς;Γιατί αυτός είναι ο φόβος σου και το έφτιαξες έτσι ώστε να ερμηνεύεις τα συμβάντα για να ταιριάζουν οι εξηγήσεις που δίνεις σε κάθε γεγονός με την εικόνα που έχεις για σένα και το πόσο νομίζεις πως αξίζεις.

    ΔΗΛΑΔΗ
    αντί να πεις,οκ,οι χωρισμοί είναι μέσα στη ζωή,μέσα στο παιχνίδι των σχέσεων,δεν υπάρχει άνθρωπος να μην έχει χωρίσει,μαθαίνω από τα τυχόν μου λάθη και παραλείψεις όπως και από των άλλων,στον επόμενο δεσμό μου θα φροντίσω να το διαπραγματευτώ καλύτερα αυτό κι εκείνο και όλα θα κυλήσουν πιο στρωτά,μπορεί κι αυτός(ο πρώην)να έχει τα δικά του μωρέ,ποιος ξέρει κι αυτός τι ζόρια τραβάει,στην εποχή μας ένα σωρό πράγματα μπορεί να έχουν επιπτώσεις στις σχέσεις μας,ίσως να μην ταιριάζαμε ρε παιδί μου και πολύ,καλύτερα τώρα που είναι αρχή,παρά να δενόμασταν και μετά να μας ήταν πιο επώδυνο,κτλ...

    ΟΧΙ.
    Εσύ βρήκες την κατάλληλη εξήγηση.Είσαι στραβή,δε σε θέλει ΚΑΝΕΝΑΣ,λολ,είσαι άχρηστη,άσχημη,μπλα μπλα.Μόνο στραβοκάνα δε σε είπες,αλλά είμαι σίγουρη πως κι αυτό το πιστεύεις.Και υπέρβαρη είμαι σίγουρη πως πιστεύεις πως είσαι,παρόλο που δεν είσαι.

    Γιατί λες να κυλάς σε αυτόν τον κατήφορο τον συναισθηματικό,που μοιάζει πολύ με το να σε πιάνει πανικός,κάθε φορά που κάτι που εσύ θεωρείς ως\"εμπόδιο\"σου τυχαίνει στο διάβα σου;;;

    Kαι,αλήθεια,δεν τυχαίνουν εμπόδια σε όλους μας;Φιλενάδα,φυσικά και έχουν τύχει.Και πάντα θα τυχαίνουν κι αυτά,it\'s only natural.Δεν έχουμε κάνει κάνα συμβόλαιο για ροδοζάχαρες,μερικές φορές βέβαια θα τις γευόμαστε κι αυτές,άλλες θα μασάμε και κάνα κοτσάνι και θα πικραινόμαστε.Οκ,θα μάθουμε να τα δεχόμαστε όλα ως μέρος της πορείας μας,να τα τουμπάρουμε υιοθετώντας ένα σκεπτικό όχι καταστροφολογικό,να κατορθώνουμε να προχωράμε δίχως να τραυματίζουμε το εγώ μας,να μάθουμε να το προστατεύουμε,πρώτα εμείς οι ίδιοι.Θωρακίσου!!!Μάθε πως όταν έρχεται αυτός ο πανικός,να μην φοβάσαι πως χάνεις τον έλεγχο,να τον δέχεσαι λέγοντας \"ήρθες πάλι μπαγάσα,ε;Θα περάσεις,έλα,επισκέπτης είσαι,δεν είσαι μόνιμος\".

    Btw,η αγάπη σου για τα λούτρινα μπορεί να είναι ένα είδος safety blanket,ξέρεις,τα αντικείμενα ασφάλειας που έχουν και τα μωρά ή τα μικρά παιδιά,που κάποιες φορές συνεχίζουμε να έχουμε και μετά την εφηβεία.Δεν είναι κακό,απλά να ξέρεις πως δε μπορούν να αντικαταστήσουν τους πραγματικούς φίλους,ανοίξου στον κόσμο και βρες όσους χρειάζεσαι και σε χρειάζονται.

    Η διατροφική διαταραχή που έχεις περιπλέκει λίγο τα πράγματα.Μη βάζεις κανόνες,δεν πρέπει να φάω αυτό κι εκείνο,μη σκέφτεσαι μαυρόασπρα,δηλαδή\"τώρα που έφαγα,έχασα τον έλεγχο,τα σκάτωσα,πάλι τα ίδια\"και δώστου κλάμα η κυρία ρε παιδάκι μου,λολ.Να γυμνάζεσαι.Δεν έχω καλύτερη συμβουλή να δώσω σε άτομα που έχουν δυσλειτουργική σχέση με το φαγητό.ΓΥΜΝΑΣΟΥ.

    Αντί να σκυλοπεινάς,μετά binge eating,μετά καθαρτικές διαδικασίες,αυτοτιμωρίες,τ ύψεις,ενοχές,σκατά,αντί για όλες αυτές τις μλκίες,ΓΥΜΝΑΣΟΥ!Οι μύες είναι το μυστικό,οι δίαιτες σου κλέβουν μύες,οι μύες όμως είναι αυτοί που είναι ενεργοβόροι,άρα ο οργανισμός σου θα κάψει θερμίδες να τους διατηρήσει και να καλύψει τις ανάγκες τους,θα γίνει ο μεταβολισμός σου τσακαλάκι,ενώ τώρα κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.Και,θα \"σπρώξεις\' κάπου την περισσευούμενη ενέργεια,που απ\'ό,τι βλέπω έχεις πολλή,με τρόπο θετικό,που και καλό θα σου κάνει,στην αυτοπεποίθηση,στην υγεία,στο κορμάκι και στην ψυχολογία σου.

    Τα λέμε.keep hangin\'on.;)
    + 1000
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ηρω κατ αρχην σε ευχαριστω παααρα πολυ που διεθεσες τοσο χρονο να γραψεις αυτο για μενα.ειτε το πιστευεις ειτε οχι χαρικα υπερβολικα που διαβασα.

    συνιθως ειμαι σκληρη, δεν ξερω γιατι με εχει πιασει αυτο το πραγμα τωρα. νιωθω τοσο ανασφαλης κ τοσο μονη, απευθηνομαι στους γονεις μ αλλα μ λενε πως αμα το συζηταω τοτε το πιστευω πως εχω κατι!!!οποτε τι να πω μαζι τους!!!!! αισθανομαι ασφαλης μονο οταν κοιμαμαι, αλλα κ για να κοιμηθω κοπαναω μερικα xanax και βυθιζομαι ωρες. απο τα ξημερωματα ως το μεσημερι που με ξυπνανε να φαω κ μετα παλι ως το απογευμα.

    εχω φιλους, λιγους.γνωστους πολλους.αλλα μονο 1-2 ατομα να νοιαζονται αληθεια. οι αλλοι με παιρνουν για χαβαλε. εξω δειχνω αυτοπεποιθηση κ δν περιμενα να ακουσω μια μερα απο εναν φιλο μ να μ λεει \'\'δν μαρεσουν οι γκομενες που μπαινουν σε ενα μαγαζι με αερα....δειχνει ανασφαλεια\'\' ισχυει?

    ειναι ο σεπτεμβρης τοσο θλιβερος παντα μ συνεβαινε, λενε πως σεπτ γινονται ολα τα ασχημα.

    ντρεπομαι που το λεω αλλα ζηλευω μεχρι αηδιας κ σε σημειο κακιας την αδερφη μ που εχει 1 χρονο εναν γκομενο κ ειναι ολο απο πανω της τοσο γλυκος κ ολο μνμ κ τηλς ποτε δν το ειχα αυτο κ ολο να ρχεται να την βλεπει. μ την δινει να την βλεπω χαρουμενη.την αγαπαω οσο τπτ την αδερφη μ αλλα μ την δινει να την βλεπω χαρουμενη.εχασε κ κιλα κ νιωθω μερικες φορες πως την μισω πιο πολυ. την μερα που ηρθε εκεινο το μνμ απο αυτον που με παρατησε εκεινη ηταν σαν πεταλουδα περα δωθε χαρωπη επειδη θα φευγε σκ με τον δικο της κ εγω......εγω.......

    ακομα κ για να κλαψω παω να κανω μπανιο δν μπορω μες στο σπιτι.η περιμενω να κοιμηθουν ολοι κ κρεμομαι καπνιζοντας απ το παραθυρο. η μανα μ λεει οτι καμια μερα θα γλυστρισω κ θα πεσω, μ την δινει που το λεει, ε κ το κανω επιτηδες.

    καποιος ειπε για 1 κουτι ντεπον. τι παθαινεις αμα παρεις ενα κουτι ντεπον

    εγκαταλειψη ειναι.δν ειναι κατι αλλο!!!!μα με εγκαταλειπουνε!!!!επειδη εχουν τα δικα τους να ασχοληθουν εγω γτ ομως να χω τα δικα μ κ ευχαριστως να ασχοληθω κ με κεινους. θυμαμαι μια φορα ειχα πει στον πρων μ οτι με βιασανε στα 14 κ δν αντεδρασε καν. ουτε καν σκεφτονται να μπουν στο δραμα σου......αμα του λεγα εχουν πεθανει η γονεις μ θα λεγε συλληπιτιρια γτ μονο τον θανατο λυπουνται, αμα παθεις κτ κ εισαι ζωντανος, εστω κ αν σ πηραν βιαια την παρθενια η σε πλακωσανε στο ξυλο ποιος χεστηκε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    me_vs_myself , αν πάρεις ένα κουτί ντεπόν θα πας σε νοσοκομείο για πλύση στομάχου.
    να σε ενημερώσω πως δεν είναι καθόλου ευχάριστη! ;)

    τόσα πράγματα σου είπε η ρέιν, εσύ ακόμη αυτά λες ?

    όσο για το γκόμενο που δεν αντέδρασε καν, ήθελα να σε ρωτήσω συνέχισες τη σχέση μαζί του?
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Δεν έχω να πω κάτι επί πλέον από όσα σου είπε η Ρέιν, με κάλυψε πλήρως...

    Μόνο να υπερθεματίσω, επισημαίνοντας πως δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί διόλου η διακοπή της σχέσης σου. Όταν ένα δίποδο ανθρωπάριο δεν έχει το θάρρος να διακόψει τη σχέση του κοιτάζοντας τον άλλον κατά πρόσωπο και το κάνει με sms, σκέψου από τι μαλάκα έχεις γλυτώσει. Δεν είναι όλα μαύρα στη ζωή κι αν θέλεις για τη συγκεκριμένη περίπτωση ταιριάζει απόλυτα το ουδέν κακόν αμιγές καλού.
    Την αδελφή σου δεν πρέπει να την ζηλεύεις αλλά να χαίρεσαι που έχει μια ζωή που θα μπορούσες να βάλεις σαν στόχο δικό σου. Να εύχεσαι να είναι καλά και να μην αντιμετωπίσει ούτε κατ\' ελάχιστο τα δικά σου προβλήματα, δεν μας δίνει ικανοποίηση το να \"ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα\", αλλά νάναι καλά το ζωντανό , μπας και γεννήσει και πιούμε και μεις γαλατάκι απ\' το σπόρο του.

    Αν λες πως την αγαπάς την αδελφή σου, πρέπει να χαίρεσαι με την χαρά της, γιατί η λύπη της μόνο λύπη θα σου προσφέρει.

    Για να μπορέσεις να βγεις από το τέλμα που βρίσκεσαι, μόνο αν αγαπήσεις τη ζωή θα σ\' αγαπήσει κι η ίδια. Όσο της γυρνάς την πλάτη , σέρνοντας τον εαυτό σου από δωμάτιο σε δωμάτιο, μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Βγες έξω, γνώρισε κόσμο, διάβασε λογοτεχνία και ποίηση, γυμνάσου, άκου μουσική, βρες ένα χόμπι, ζωγράφισε, μάθε χειροτεχνία, ασχολήσου με οποιαδήποτε δημιουργική ενασχόληση νομίζεις πως θα σου έδινε χαρά...

    Ψάξε βρες την τη χαρά μάτια μου, η ίδια είναι τυφλή για νάρθει να σε βρει μόνη της...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ενα κουτι ντεπον γιατι τι εχεις πονοκεφαλο? Μη λες τετοια.

    Εγω εχω παρει ασπιρινες και εκανα πλυση στομαχου...παλια , καθολου ευχαριστη οντως μπρρρρρρρρ.


    Me_vs_myself και εγω εχω θεματακια οταν νιωθω μονος , και ειμαι μονος αν εξαιρεσεις τους δικους μου , προσπαθησε να...δεν ξερω τι οταν το βρω θα σου πω , αλλα μη φτανεις σε ακραιες ενεργειες plz.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    παω γυμναστηριο βγαινω κανω πραγματα αλλα μ φαινονται ανουσια.λες κ ειμαι ενα κελυφος.

    δν το ελεγχω να μισω την αδερφη μ η οποιονδηποτε αλλον , μου βγαινει....μου βγαινει μια κακια!!!!!!!

    ακομη κ αν εισαι δημοφιλης,ακομη κ αν σ δειχνει κοσμος πως σε παει,αναμεσα σε ολους νιωθεις τοσο μονος.

    οχι φυσικα χωρισα μαζι του αυτος με παρατησε.

    ειναι σαν το τραγουδι :

    \'\'νιωθω μεγαλη μοναξια μεσα στο πληθος,εχω χαθει σαν το παιδι σ ενα τεραστιο λουνα παρκ κ κακουω μονο την καρδια μ να χτυπαει, χτυπαει μια χτυπαει 2 κ σταματαει
    ποσσες φορες εχω πεθανει δεν θυμαμαι, ποσσες αγαπες μ γυρισανε την πλατη, εχω περασει τα 16 κ φοβαμαι την μοναξια μες στην δικη σ την αγαπη\'\'

    μικροδειχνω τοσο πολυ που ναι ευχη κ καταρα, τα μονα αγορια που μ την πεφτουν εξω ειναι ηλικιας 19-23, μεγαλυτεροι σχεδον ποτε.

    η οργη μου αυτες τις μερες εχει αντιστραφει σε θλιψη κ οιτοπαθεια κ με τρομαζει.καιρο εχω να νιωσω ετσι ανυμπορη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    σου εστειλα u2u

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι το ειδα σου απαντησα μολις τωρα.

    να κανω αλλη μια ερωτηση γτ εχω παντα την απορια,

    κ πως σε προλαβαινουνε αν παρεις χαπια?τα χατε παρει οσο ηταν δικοι σας σπιτι?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    160
    Πώς διαγνώστηκες με ΥΔΨ;;;Από
    περιέργεια ρωτάω.Σε ψυχολόγο πάς;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    ναι το ειδα σου απαντησα μολις τωρα.

    να κανω αλλη μια ερωτηση γτ εχω παντα την απορια,

    κ πως σε προλαβαινουνε αν παρεις χαπια?τα χατε παρει οσο ηταν δικοι σας σπιτι?
    gia poio pragma milas?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •