Π
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Π

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Π

    η πονηρεια-καχηποψια (δηλαδη ενα χαρακτηριστικο της ψυχωσης) σε πια περιπτωση γινεται δυσλειτουργικη (δηλαδη ψυχωση) και σε πια περιπτωση μετατρεπεται σε ιδιοτητα; ειναι δηλαδη θεμα επιλογης - επιλεγω την πονηρεια απο την ψυχωση η κατι αλλο;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Και ποιός σου είπε εσένα ότι η πονηριά και η καχυποψία είναι γνωρίσματα της ψύχωσης; Από το μυαλό σου τα έβγαλες; Εγώ όσους ξέρω με ψύχωση, είναι πολύ καλά παιδιά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    εννοω στην παρανοικη σχιζοφρενεια. (ανηκει στην κατηγορια ψυχωσεις)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό. :o

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Κι εγω ειχα καχυποψια σε μερικα ατομα οταν δεν ημουνα καλα.Τωρα εχουν περασει αυτα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Originally posted by insect
    η πονηρεια-καχηποψια (δηλαδη ενα χαρακτηριστικο της ψυχωσης) σε πια περιπτωση γινεται δυσλειτουργικη (δηλαδη ψυχωση) και σε πια περιπτωση μετατρεπεται σε ιδιοτητα; ειναι δηλαδη θεμα επιλογης - επιλεγω την πονηρεια απο την ψυχωση η κατι αλλο;
    Κατάλαβα τι εννοείς , ίσως είναι και η βάση της \'κοινωνικής ψυχολογίας\' ή ακόμα και της ίδιας κοινωνίας που ζούμε. Αλλά δε θεωρώ ότι είναι θέμα για συζήτηση μέσα σε ένα φόρουμ για ψυχώσεις αλλά σε ένα φόρουμ κοινωνιολογίας . Το αποτέλεσμα της καχυποψίας - πονηριάς είναι η δημιουργία της κοινωνίας σε συνδυασμό με τη συμβίωση μιας ομάδας ανθρώπων. Η μπορεί να είναι και πολιτικό θέμα ο κομουνισμός πχ αποτρέπει αυτό το φαινόμενο ο καπιταλισμός το προωθεί.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •