Εχει ποτε συνερθει κανεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Εχει ποτε συνερθει κανεις...

    μετα απο 1,5 χρονο ψυχωση μονος του?

    Η γενικα μετα το πρωτο ψυχωτικο επεισοδιο χωρις φαρμακευτικη αλλα απλως με αλλαγη του περιβαλλοντος για μια εβδομαδα?

    Ή ξερετε οποιαδηποτε αλλη τετοια περιπτωση?

    Οχι οτι δεν ημουν ψυχωτικος λολ...απλως αναρωτιεμαι ποσο ασχημα με επηρεαζουν ορισμενα πραγματα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Εγώ από τα 21 έπαιρνα φάρμακα τα έκοβα τα ξανάρχιζα και τώρα δε παίρνω και είμαι καλά .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    τωρα ποσων ετων εισαι aliento ?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    29 έκανα και σε ψυχιατρείο για 2 μήνες πριν 3 μήνες βγήκα. Τώρα τα αγοράζω τα φάρμακα και τα πετάω έτσι για να φαίνεται ότι τα παίρνω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Δηλ εισαι καλα? η επιμενεις χωρις φαρμακα (ενω εισαι χαλια οπως εγω) μεχρι να γινεις καλα?
    Γ

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Όχι πολύ καλά είμαι , πραγματικά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Και αν εισαι καλα χωρις αντιψυχωσικα -σου το ευχομαι- τι κανεις? δουλευεις? κανεις σεξ?εχεις φιλους?δεν εννοω αν νορμαλοποιηθηκες συμφωνα με τα κοινωνικα προτυπα αλλα αν με την ιδιαιτεροτητα σου καλυπτεις τις βασικες αναγκες -εργασια σεξ επικοινωνια-.
    Και ολα αυτα τα λεω γιατι εγω ειμαι χωρις φαρμακα αλλα δεν εχω ουτε εργασια ουτε ενδιαφεροντα ,ουτε σεξ , ουτε επικοινωνια!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Τι να σου πω όλη μέρα σπίτι είμαι στο pc μου , μάλλον με καλύπτει η μουσική , ούτε σεξ ούτε παρέες ούτε εργασία . Έχω και άσχημες μέρες αλλά δε συγκρίνονται με τίποτα με τις μέρες στο ψυχιατρείο . Άλλα εγώ δεν έχω το δικαίωμα να μην είμαι καλά και χάλια ναμαι δείχνω οκ γιατί με τη πρώτη γκέλα θα μου πάνε πάλι ή θα μου δώσουν και άλλα ψυχοφάρμακα οπότε δε μασάω μια ζωή είναι και θα περάσει. Σα να είμαι φαντάρος στη ζωή δε μου αρέσει αλλά πρέπει να ζω... χαχα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Πέρασα στο ψυχ. απάνθρωπες στιγμές και αυτό με κάνει να φοβάμαι να πω ή να δείξω ότι δεν είμαι καλά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    νομιζω οτι συμφωνω μαζι σου !ετσι μπορουμε να ελπιζουμε οτι ισως μια μερα να υπαρξει μια εμπνευση ,μια μεθοδος ,κατι απροοπτο κ αλλαξουν ολα! ενω με τα φαρμακα καθιερωνουμε την αναπηρια μας και την διαιωνιζουμε for ever!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by aliento
    Πέρασα στο ψυχ. απάνθρωπες στιγμές και αυτό με κάνει να φοβάμαι να πω ή να δείξω ότι δεν είμαι καλά

    ακους φωνες? η εχεις εμμονες σκεψεις, απαξιωτικες,η παρανοικες?

    Πεαρασα κ εγω απο ψυχιατρειο, αλλα ηταν ιδιωτικη κλινικη και ηταν κατι σαν ξενοδοχειο μαστουρομενων απο νομιμα ναρκωτικα, βεβαια δεν μου αρεσε καθολου κ τωρα δεν παιζει κατι τετοιο ,να με ξαναπαν εκει γιατι οι δικοι μου πειστηκαν οτι ειναι δικη μου αποφαση να ζησω η να μη ζησω ,βεβαια αν κανω κατι πολυ τρελλο εκτος απο την τωρινη μου εκκεντρικη συμπεριφορα, θα με ξαναβαλουν μεσα!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Τα φάρμακα κάνουν αυτό ακριβός που λες.
    Και καλά η επιστήμη πρέπει να έχει όλες τις λύσεις έτσι βρήκαν αυτά χημικά για τους ψυχασθενείς , και το ποιο τραγικό και συγχρόνως \'αστείο\' είναι ότι όλοι όσοι δε τα έχουν δοκημάσει τα θεωρούν λύση. Πόσες φορές άκουσα από άσχετους \" Να παίρνεις τα φάρμακά σου \" lol λες και θα με σώσουν ή αν τα παίρνω θα είμαι καλά ή θα γίνω καλά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by katerinaki
    Originally posted by aliento
    Πέρασα στο ψυχ. απάνθρωπες στιγμές και αυτό με κάνει να φοβάμαι να πω ή να δείξω ότι δεν είμαι καλά

    ακους φωνες? η εχεις εμμονες σκεψεις, απαξιωτικες,η παρανοικες?

    Πεαρασα κ εγω απο ψυχιατρειο, αλλα ηταν ιδιωτικη κλινικη και ηταν κατι σαν ξενοδοχειο μαστουρομενων απο νομιμα ναρκωτικα, βεβαια δεν μου αρεσε καθολου κ τωρα δεν παιζει κατι τετοιο ,να με ξαναπαν εκει γιατι οι δικοι μου πειστηκαν οτι ειναι δικη μου αποφαση να ζησω η να μη ζησω ,βεβαια αν κανω κατι πολυ τρελλο εκτος απο την τωρινη μου εκκεντρικη συμπεριφορα, θα με ξαναβαλουν μεσα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    aliento πως τη βγαζεις? εγω πινω αλκοολ, εδω και ενα μηνα ειμαι σε καθημερινη βαση δυο με τρια τζιν! παλια ηταν κρασι , μετα μπυρες , τωρα τζιν!

    πιο παλια ,πριν το ψυχωσικο ηταν ολα μαζι χιασισ, κοκα, αλκοολ!
    τωρα φοβαμαι πολυ το χασισ και δεν κανω τιποτα απο τα παρανομα!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    katerinaki τα έχουμε ξαναπεί ( Μπάφους , Μανιτάρια ) αλλά το τελευταίο μήνα δεν έχω λεφτά και πίνω μπύρες καφέδες ουίσκι stedon γενικά ότι είναι διαθέσιμο. Μου δείνει και η μουσική death metal κρητικά rockabilly φτιάχνω διάθεση με τη μουσική.
    Τώρα προσπαθώ να τη βρώ απο το στοίχημα μπας και πάρω κανα φράγκο . Αν είχα λεφτά μια χαρα θα ήμουνα γαμότο.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •