απιστία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: απιστία

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    13

    απιστία

    Καλημέρα. Η φίλη μου μου εκμυστηρεύθηκε πριν λίγο καιρό πως με απάτησε. Βρέθηκε σε ένα συνέδριο με κάποιον συνάδελφό της, με τον οποίον διατηρούσε σχέση πολλά χρόνια πριν. Και πέρασαν ένα βράδυ μαζί σε ανάμνηση αυτού που κάποτε είχαν. Όταν μου το είπε, έφυγα την ίδια στιγμή, δεν άντεχα να την βλέπω ή να την ακούω, ούτε να μάθω λεπτομέρειες.
    Εκείνη μου ζήτησε συγγνώμη, επιμένει πως με αγαπάει και δεν έχει κανένα παράπονο από την ερωτική μας ζωή. Ισχυρίζεται πως οι γυναίκες είναι πιο σύνθετες απ' τους άνδρες, και γι' αυτό μια ενδεχόμενη δική μου απιστία θα ήταν χυδαία και επιφανειακή, ενώ η δική της ήταν πολύ πιο περίπλοκη, κάτι ανώτερο από το απλό σεξ. Και ότι αυτός ο άντρας ήταν ένα ιερό κομμάτι απ' το παρελθόν της, αλλά δεν απειλεί το παρόν ή το μέλλον της/ μας. Εξετίμησα την ειλικρίνειά της, δεν θα το μάθαινα ποτέ αν δεν μου το έλεγε η ίδια, και αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με την προυπόθεση να μην ξαναγίνει. Αφού κι εγώ την αγαπάω.
    Αλλά δυστυχώς η συμπεριφορά μου έχει αλλάξει κάπως, είμαι πιο ψυχρός και απόμακρος χωρίς να το κάνω εκ προθέσεως. Ίσως βαθύτερα είμαι και θυμωμένος. Δεν μου αρέσει να κάνω νάζια, θέλω να γίνω όπως πριν, αλλά δεν τα καταφέρνω στην πράξη. Εκείνη συμπεριφέρεται όπως πρώτα. Γνωρίζω ότι ο χρόνος θα λειτουργήσει θετικά, αναρωτιέμαι όμως τι θα μπορούσα να κάνω κι εγώ για να βοηθήσω την κατάσταση.
    Θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων για οποιαδήποτε συμβουλή.
    Σας ευχαριστώ πολύ
    eliot

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    15
    Καλημέρα eliot.
    Η ιστορία σου θα έλεγα ότι είναι πολύ καθημερινή μιας και πολλά ζευγάρια αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις. Σίγουρα όμως για τον καθένα μας έχει μεγάλη βαρύτητα όταν βιώνουμε κάτι ανάλογο. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσες να βγάλεις από μέσα σου το θυμό που νιώθεις για την προδοσία της φίλης σου και κατά πόσο ο χρόνος θα είναι σύμμαχός σου. Μπορεί με τον καιρό (και εφόσον δεν θα σου δώσει άλλη αφορμή) να καταφέρεις να το προσπεράσεις και να αφεθείς στη σχέση. Μπορεί πάλι, αυτή η εικόνα της προδοσίας να έρχεται συνεχώς στα μάτια σου και να σε τραβάει πίσω... Το πως θα λειτουργήσει το υποσυνείδητό σου στο μέλλον δεν το ξέρεις. Εσύ εφόσον νομίζεις ότι αυτη η σχέση αξίζει μία ευκαιρία, μπορείς να της την δώσεις. Το πως νιώθεις, μόνο εσύ ξέρεις...Το τί θέλεις, μόνο εσύ μπορείς να δεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Φίλε μου...το ότι ήταν ειλικρινής και σου το είπε...οπωσδήποτε θα πρέπει να το δείς με θετικό μάτι.....αν και επίτρεψε μου να σου πώ ότι το γεγονός ότι στο είπε...ίσως να είναι και μια ένδειξη οτι δεν έγινε...μιας και πολλές φορές οι γυναίκες μας τεστάρουν και μάλιστα με πολύ έξυπνους τρόπους.ʼν όντως έγινε όμως...σίγουρα δεν ήταν εις ανάμνησιν μόνο ενός αρχειοθετημένου κεφαλαίου της συναισθηματικής της ζωής...αλλά και σαν μια προσπάθεια αναπλήρωσης κάποιων πτυχών της που ίσως δεν καλύφτηκαν ακόμα στη σχέση σας....Αυτό σημαίνει ότι απο πλεύρας σου οφείλεις να κάνεις κάποιες προσπάθειες...να ανακαλύψεις τι είναι αυτό το επιπλέον που χρειάζεται....Ακόμα και αν δεν το βρείς γρήγορα...και μόνο το ενδιάφερον που θα εκδηλώσεις ίσως είναι αρκετό γι αυτήν.Μπορεί τελικά ο λόγος που σου το είπε (άσχετα άν έγινε ή δεν έγινε.....) να ήταν αυτός....να της δείξεις με λίγο πιο προφανή τρόπο οτι ενδιαφέρεσαι γι αυτήν.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Συμφωνώ και επαυξάνω με το LOGOPSYXOS σε κάποια πραγματα και θέλω να προσθέσω κάτι έτσι για την ιστορία...
    Μια γυναίκα δε ξεχνάει ποτέ τους άντρες που είχε και ένας άντρας τις γυναίκες που ...δεν είχε...
    Διαφωνώ κάθετα στο ότι \"ίσως δεν έγινε \" Είναι φανερό κατά τη γνώμη μου ότι η κοπέλα σε αγαπάει και ένοιωσε ενοχές και επειδή πιθανόν είναι καθαρό άτομο σαν χαρακτήρας θεώρησε καλό \"έκανε το μεγάλο λάθος\" να σου το πει και να τραυματίσει ανεπανόρθωτα τη σχέση σας και για πάντα...
    Ο άντρας δε ξεπερνάει εύκολα την αμφισβίτησή του ή την ανεπάρκειά του σαν αρσενικό γιατί αυτό σημαίνει τη δεδομένη στιγμή με το συγκεκριμένο άτομο, χωρίς φυσικά να εννοώ με όλες τις γυναίκες αλλά με τη συγκεκριμένη.
    Εμένα μου έχει τύχει με κάποιες γυναίκες να αναρωτιέμαι για τη σεξουαλικότητά μου και με κάποιες άλλες έτυχε να λέω ότι μα πως έγινε αυτό που έγινε και να μην αναγνωρίζω τον εαυτό μου...
    Φίλε μου σίγουρα η σχέση σας δε πατάει γερά ,αυτό είναι σίγουρο γιατί αλλιώς δε θα γινόταν με τίποτα και απλά θα πρέπει να την επανεξετάσετε με τη βοήθεια κάποιου θα έλεγα γιατί σ αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει τόσος εγωισμός και θυμός που μάλλον δε μπορούμε να σκεφτούμε καθαρά...
    Χωρίς να θέλω να σε προκαταβάλλω μια γυναίκα που απιστεί έχει υποτιμήσει τον άντρα της για κάποιους λόγους που δεν εξετάζω και πρέπει να εξετάσεις εσύ .....και όταν πέσουμε από τα μάτια μιας γυναίκας μάλλον δε ξαναανεβαίνουμε εκτός και αν αλλάξουμε τις ενέργειες ...πράγμα πάρα πολύ δύσκολο έως αδύνατον με τη βοήθεια μόνο κάποιου και δεν ξέρω και αν αξίζει τό κόπο μια και έχουμε πάρει τη ταμπέλα...
    Εγώ προσωπικά δε θα έδινα καμία ευκαιρία να το ξαναδώ εκτός και αν υπήρχαν σοβαροί λόγοι ..΄όχι γιατί δεν αξίζει η κοπέλα ....αλλά γιατί έχει απομυθοποιηθεί πλέον η σχέση και έχει χαθεί η μαγεία...

    φιλικότατα

    Γιάννης

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    5
    eliot καλησπέρα!
    αυτό ακριβώς που περιγράφεις μου συνέβη πριν αρκετό καιρό. αυτό που μπορώ να σου πω έιναι ότι κατά τη γνώμη μου και με κάθε επιφύλαξη, δε σου λέει ψέμματα για να σε \"τσιτώσει\" αλλά ούτε είσαι εσύ ανεπαρκής. δεν πιστεύω ότι φταις εσύ και μην κάνεις το λάθος να κατηγορείς τον εαυτό σου. αν η κοπέλα σου έκανε μια παράλληλη σχέση ίσως να ήταν έτσι αλλα η \"μια νύχτα\" δεν υποδηλώνει αυτό. ενδεχομένως να παρασύρθηκε από τη στιγμή.
    το θέμα τώρα είναι πως θα το ξεπεράσεις εσύ και πως θα την ξανα εμπιστευτείς.πάντως καλό θα ήταν να εκδηλώνεις τα συναισθήματα σου ακόμα και το θυμό σου.εγώ πρέπει να σου πω ότι στην ανάλογη περίπτωση δεν μπόρεσα να το ξεπεράσω πότέ εντελώς. η σχέση τυπικά ακόμα υφιστάται και από την πλευρά του προσπαθεί πολυ αλλά για μένα δεν ειναι όπως πρώτα. Απλά δεν μπορώ να τον δω όπως πριν, με έχει απογοητεύσει πολύ και παρά το γεγονός ότι τον αγαπάω έιμαι αποφασισμένη να το λήξω σύντομα. τα συναισθήματα μου δεν έιναι πλέον τα ίδια και έχει πέσει απίστευτα από τα μάτια μου. αν πάψεις να εκτιμάς έναν άνθρωπο δεν μπορείς να είσαι μαζι του.
    αν παρολ\' αυτά εσυ πιστεύεις ακόμα στη σχέση σας και θες να το προσπαθήσεις κανε το. μην βάλεις τον εγωισμό σου μπροστά. χρειάζεται όμως πολύ δύναμη και πολύ προσπάθεια και από τους δυο σας.
    εύχομαι το καλύτερο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Το κερατο της γυναικας είναι περιπλοκο και του αντρα είναι απλο; Εφαγα από την αραβονιαστικια μου κερατο και τους ειδα όταν βγενανε από το δοματιο του ξενοδοχειου. Όταν ανοιγε τα ποδια της το μυαλο της που το ειχε; Σε εμενα η στο πηδημα που τωρα εγινε σεξ; Μετα το καβαληκεμα σταματησε να είναι για αυτην ιερο κοματι. Εισαι τυχερος. Αν δε σταματουσε ακομα θα κουτουπονοταν. Ένα χρονο με καταθλιψη ημουν σε ψυχιατρο. Μη με ροτησεις αν τη δεχτηκα πισω. Ξυλο δεν εφαγε γιατι ημουν κοματια. Αλλα όχι και να δεχτω τον προδοτη πισω. Αν της αρεσουν αλλα πουλια να παει με εκεινα. Στα γραφω ευγενικα γιατι αν τα γραψω στο αλλιως μπορει να σβηστει το μηνυμα μου. Ακομα σκεφτομαι πως θα ηταν στο κρεβατι οι δυο τους και τι θα του εκανε και να βρασω και την ειλικρινια της και τις μα…..ιες που μετα πηγε να μου πουλησει. Και να σου πω κατι; Αρραβονιασμενος και πηγαινα για γαμο. Τοσο τα σεβαστικε. Και τι ηρθε να σου το πει αφου ηταν αν μην το μαθεις; Απο ειλικρινια και καλα; Δεν ηξερε οτι θα σε κοματιασει; Παλι την παρτη της σκεφτηκε. Για να μην αισθανεται ασχημα το εβγαλε σε εσενα. Ο Ασκητης αυτος ο Σεξολογος ειχε πει σε μια εκπομπη οτι αν μετανιοσει καποιος για το κερατο που εριξε δεν πρεπει να το πει γιατι κακο θα κανει αφου θα χαλασει η σχεση του ζευγαριου. Τι ηθελε και το ανοιξε το στομα της; Αφου το μετανιοσε να το εκλεινε και να μην το ανοιγε και να μην το ξαναεκανε. Σου ειπε οτι ειναι και ιερο πραγμα για αυτην. Σιγα μορε. Ας παει να του αναβει και κανενα κερι.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Originally posted by erwtokritos

    Μια γυναίκα δε ξεχνάει ποτέ τους άντρες που είχε

    :o Καλύτερα να μην ξαναπείς αυτή τη φράση γιατί δεν ισχύει ;)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    13
    Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Οπωσδήποτε, καταλαβαίνω πως έχω κι εγώ ευθύνη, και γι\' αυτό ήθελα να έχω μια ανοιχτή συζήτηση μαζί της για το τι έφταιξε ή φταίει. Αλλά, όπως είπα και πριν, εκείνη ισχυρίζεται πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, εκτός από αυτό της ηλικίας ίσως, για το οποίο δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Επίσης, επιμένει πως θέλει να συζήσουμε, επομένως έχω μπερδευτεί εντελώς. Δεν θέλω να πιστέψω ότι μου είπε ψέματα για να με τεστάρει, το βρίσκω απίστευτα σκληρό. Επίσης, αυτό που λες Ερωτόκριτε, ότι έχω πέσει στα μάτια της, με στεναχωρεί πολύ. Είμαστε πάνω από χρόνο μαζί και θέλει να μείνουμε στο ίδιο σπίτι, γιατί λοιπόν να το ζητά αυτό αν δεν καλύπτεται ή αν έχει απομυθοποιηθεί η σχέση στα μάτια της? Επειδή είναι ευθύς άνθρωπος, πιστεύω ότι θα μου το έλεγε αν κάτι συγκεκριμένο την ενοχλούσε ή αν δεν ήταν ευχαριστημένη από το ενδιαφέρον που της δείχνω. Αν πάλι είμαι ανεπαρκής γενικότερα ή άπειρος (αυτό το δεύτερο μου το έχει πει), γιατί μένει μαζί μου; Εγώ από την πλευρά μου την αγαπάω και δεν την έχω απομυθοποιήσει, αν και πραγματικά δεν περίμενα αυτό που συνέβη. Θέλω να την πιστέψω (και την πιστεύω) όταν μου λέει πως υπάρχουν πράγματα που δεν καταλαβαίνω όσον αφορά στις σχέσεις και την γυναικεία ψυχολογία. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω πάνω απ\' όλα είναι τι περισσότερο μπορώ να κάνω αυτή την στιγμή. Μακάρι να μπορούσα να γίνω ώριμος και κατασταλαγμένος εν μια νυκτί, αλλά δυστυχώς είναι αδύνατον. Εκείνη με δέχεται όπως είμαι και θέλει να περιμένει (λέει), αλλά δεν αντέχω την ιδέα ότι παράλληλα μπορεί να ψάχνει ό,τι εγώ στερούμαι σε κάποιον άλλον. Είμαι αρκετά ταραγμένος ακόμα, και οι σκέψεις μου κάπως ασύνδετες.

    berg, λυπάμαι πολύ για την ιστορία σου.
    eliot

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    38
    \"\"\"Ισχυρίζεται πως οι γυναίκες είναι πιο σύνθετες απ\' τους άνδρες, και γι\' αυτό μια ενδεχόμενη δική μου απιστία θα ήταν χυδαία και επιφανειακή, ενώ η δική της ήταν πολύ πιο περίπλοκη, κάτι ανώτερο από το απλό σεξ.\"\"\"
    Προσπάθεια να χρυσωθεί το χάπι; Θα προτιμούσα να σου έλεγε απλά \"συγνώμη, σε αγαπώ πολύ, έσφαλα και θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να επανορθωσω\". Και θα ήθελα να την ρωτήσω αν ερχόταν κάποιο δικό σου ιερό κομμάτι από το παρελθόν και ενέδιδες εσύ γιατί αυτό θα ήταν χυδαίο και επιφανειακό σε σχέση με εκείνη? Αν ξανάρθει αυτό το κομμάτι στη ζωή της θα μπορέσει να πει όχι την επόμενη φορά?
    Είναι αλήθεια πως όταν ο/η σύντροφός μας κοιτάει αλλού κάτι φταίει στη σχέση μας, αλλά αυτό δεν είναι άλλοθι για να πάμε με κάποιον άλλον/ην. Αν σε κάθε \"προβληματική\" σχέση γινόταν αυτό τότε η γη θα λεγόταν \"το μεγάλο κέρατο\".
    Το να την συγχωρέσεις γίνεται, το να το ξεχάσεις όμως? Λίγο να αργεί από την δουλειά και το μυαλό σου θα πηγαίνει αμέσως ότι κάτι συμβαίνει. Σε τυχόν λογομαχία σας όλο και θα βρίσκεις την ευκαιρία να της το χτυπάς. Από την άλλη είναι προφανέστατο με όσα γράφεις πόσο πολύ την αγαπάς και την θέλεις δίπλα σου.
    Δύσκολη η απόφασή σου και μακάρι να μπορούσα να σου πω τι είναι καλύτερο για σένα. Μόνο εσύ το ξέρεις αυτό. Σκέψου τι θέλεις πραγματικά και ακολούθησε την καρδιά σου. Σου εύχομαι να πάρεις την σωστή απόφαση για σένα και για κείνη.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    46
    eliot, καλημέρα κι από μένα

    Μου κίνησε ιδιαίτερα το ενδιαφέρον η ιστορία σου, ίσως γιατί διαβάζοντάς την έβαλα -ακούσια- εαυτόν στη θέση της κοπέλας σου... και έχω να πω τα εξής:

    (1). Το γεγονός ότι, έστω και για ελάχιστες ώρες η σχέση σας μπήκε στο περιθώριο από πλευράς της και ΔΕΝ κατάφερε εκείνη να αντισταθεί στον έρωτα που είχε βιώσει χρόνια πριν, εμένα προσωπικά μου δείχνει ότι επρόκειτο (και πρόκειται, για να ακριβολογώ) για πολύ δυνατό συναίσθημα που δεν κατάφερε να ξεθωριάσει ο χρόνος.
    Λάβε λοιπόν σοβαρά υπόψη σου, ότι σε μια ενδεχόμενη, τυχαία, μελλοντική, συνάντησή τους, το πιθανότερο είναι να ξαναφουντώσει η φλόγα του χθες και να ξαναβρεθείς με ...περικοκλάδες επί κεφαλής. Είσαι έτοιμος ψυχολογικά για κάτι τέτοιο?

    (2). Το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου μας στο χθες, σπάνια παύει να είναι τέτοιο στο σήμερα και στο αύριό μας, όσο τέλειος κι αν είναι ο νέος σύντροφος...
    Τολμώ μάλιστα να πω ότι, αυτό που μερικές φορές νομίζουμε ως \"νέος έρωτας στη ζωή μας\", δεν είναι τίποτε άλλο από μια φαντασίωση του χθες, που την ρετουσάρουμε κατά το δοκούν, αλλάζοντας το πρόσωπο στον πρωταγωνιστικό ρόλο και ευελπιστώντας να ζήσουμε ξανά τη μαγεία...

    (3). Μην επιτρέψεις στον εαυτό σου να δώσει συγχωροχάρτι, στηριζόμενος απλά στο επιχείρημα της ειλικρίνειας από πλευράς της.
    Το ότι σου είπε (εκ των υστέρων) το βίωμά της, σκοπό είχε να καθησυχάσει τη δική της συνείδηση έναντι της σχέσης σας, να αμβλύνει τα ενοχικά της και ΟΧΙ να κάνει εσένα να νιώσεις καλύτερα με την ντομπροσύνη της

    (4). Μην προσπαθήσεις να τη μεταπείσεις, όσον αφορά στην άρνηση του γάμου.
    Έχει βαθύτερους λόγους που σου προτείνει απλή συμβίωση (εδώ της βγάζω το καπέλο για την ειλικρίνειά της, κι όχι στο ότι σου μίλησε για την απιστία).
    Η δέσμευση -που θα την εμπόδιζε, από ηθικής απόψεως, μελλοντικά να υποκύψει εκ νέου στο ερωτικό κάλεσμα του χθες- σαφώς και δεν είναι στα ατού της.
    Μη βάλεις, λοιπόν, τα ίδια τα χεράκια σου να βγάλεις τα ματάκια σου, επιμένοντας σε σοβαρή δέσμευση με προδιαγεγραμμένο μέλλον...

    Να έχεις μια όμορφη & αισιόδοξη μέρα, φίλε eliot

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    5
    δεν ξέρω αλλά όλα αυτά μου δίνουν την εντύπωση μιας προσπάθειας ελέγχου πάνω σου από μερους της. Σου λέει ότι είσαι άπειρος κτλ. και εσύ το υιοθετείς και το πιστεύεις και ο ίδιος για τον εαυτό σοz.αν δεν τα είχα περάσει δεν θα έλεγα τίποτα αλλά αν και πιστεύω ότι ενδεχομένως μετάνιωσε, και μπορεί να μην επαναληφθεί, απλώς δεν μπορεί να είνα το ίδιο. εγώ νόμιζα πως είχα τη δυνάμη να το αντέξω και το πάλεψα για κάποιουσ μήνες, δηλαδή και οι 2 το παλέψαμε αλλά δημιουργούνταν συνέχεια προβλήματα και καυγάδες με το παραμικρό. τέλος πάντων, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, μακάρι να τα καταφέρετε αλλά για αυτά περι \"γυναικείας ψυχολογίας\" κτλ. κράτα μια επιφύλαξη..όσο για την \"ιερότητα\" του συμβάντος, μου φαίνεται απλά σαν προσπάθεια εξιδανίκευσης. και καλά \"εσύ δεν μπορεισ να καταλάβεις, δεν ξέρεις πως ειναι, είσαι μικρος..\" κτλ λες και ζεις σε άλλο κόσμο. επειδή δεν έχετε τις ίδιες εμπειρίες δε σημαίνει ότι δεν έχεις το μυαλό να σκεφτείς.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1

    απιστία

    Originally posted by corallia
    Καλημέρα eliot.
    Η ιστορία σου θα έλεγα ότι είναι πολύ καθημερινή μιας και πολλά ζευγάρια αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις. Σίγουρα όμως για τον καθένα μας έχει μεγάλη βαρύτητα όταν βιώνουμε κάτι ανάλογο. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσες να βγάλεις από μέσα σου το θυμό που νιώθεις για την προδοσία της φίλης σου και κατά πόσο ο χρόνος θα είναι σύμμαχός σου. Μπορεί με τον καιρό (και εφόσον δεν θα σου δώσει άλλη αφορμή) να καταφέρεις να το προσπεράσεις και να αφεθείς στη σχέση. Μπορεί πάλι, αυτή η εικόνα της προδοσίας να έρχεται συνεχώς στα μάτια σου και να σε τραβάει πίσω... Το πως θα λειτουργήσει το υποσυνείδητό σου στο μέλλον δεν το ξέρεις. Εσύ εφόσον νομίζεις ότι αυτη η σχέση αξίζει μία ευκαιρία, μπορείς να της την δώσεις. Το πως νιώθεις, μόνο εσύ ξέρεις...Το τί θέλεις, μόνο εσύ μπορείς να δεις...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Φρουτάκι

    Μη ρωτάς εμένα αν μια γυναίκα ξεχνά .... αλλά τις γυναίκες του φόρουμ και διαλογίσου και λίγο και θα δεις τι απάντηση θα πάρεις...

    Φίλε Έλιοτ

    Γιατί θέλει να σε παντρευτεί νομίζω σου απάντησαν έξυπνα οι κοπέλες του forum ...

    Καταλαβαίνω ότι σου είναι δύσκολο να το δεκτείς αλλά αν διαβάσεις κάποιες απαντήσεις που έχω ξαναδώσει και κάποια για τις σχέσεις των 2 φύλων θα πάρεις ακριβή απάντηση και γιατί θέλει να είναι μαζί σου και γιατί θα σου τη ξανακάνει ...

    Μη ξεχνάς προπαντώς τους ρόλλους....

    Για να σε ξαναπροβληματίσω λίγο περισσότερο για το καλό της επόμενης σχέσης σου, παρότι δε γουστάρω να κάνω ερμηνίες σ αυτά που διαφαίνονται, θα σου πω να ξανασκεφτείς μήπως μέσα στη σχέση έκανες ότι δε πρέπει να κάνει ένας άντρας σε μια σχέση ....που είμαι σίγουρος γι αυτό.
    Φίλε νομίζεις ότι θέλει πολύ να χαλάσουν οι ισοροπίες και να πέσεις από τα μάτια μιας γυναίκας που έχει τα χαρακτηριστικά που τόσες φορές έχω περιγράψει και στο τέλος θα γίνω και γραφικός αλλά και οποιασδήποτε γυναίκας ?
    Μη ξεχνάς την αντρική ενέργεια που έχει ανάγκη οποιαδήποτε γυναίκα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Ευχαριστω eliot για τη συμπαρασταση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Βρε Έλιοτ μα αν δεν είμαι αδιάκριτος σου την έκανε αυτή η γυναίκα που μας έλεγες προκαιρού ότι είσαι ερωτευμένος ?
    Αν είναι αυτή να παρακαλάς το Θεό που σου έδωσε μια αφορμή για να ξεκολήσεις...

    Φιλικότατα

    Γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •