ποια ειναι η γνωμη σας? σας εχει συμβει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15

    ποια ειναι η γνωμη σας? σας εχει συμβει

    διαπιστωσα οτι ειναι πολλοι σαν και εμενα και στον επριγυρο μου αλλα και ονλαιν που διαβαζουν κατι και επιρρεαζονται.

    εμενα μουδιασε το δακτυλο στο ποδι μου εδω και καιρο και δν πηγαινα αρχισα να φοβαμαι και μουδιασε και το χερι. ειπα να κανω ενα γκοογκλ(τι το θελα) να δω και εβγαλε στεφανιαια νοσο αγχος κ σκληρυνση.

    επειδη οχι απλα φοβηθηκα τρομοκρατηθηκα πηγα στον ορθοπεδικο το μουδιασμα ειναι απο τακουνι. το χερι ειπε να το δουμε σε καμια 20αρια μερες αλλιως να κανω ηλεκτρομυογραφημα επειδη εγω ανησυχισα πηγα και εκανα βγηκαν ολα μια χαρα.
    και οι γενικες και το μυογραφημα. παρολαυτα δν ξερω γιατι νιωθω το μουδιασμα. η αληθεια ειναι οταν φοβαμαι η αγχωνομαι γιαυτο το νιωθω εντονα. ενω οταν ξεχνιεμαι τπτ.βεβαια εχω και θυροειδη που ειναι λιγο αυξημενα τα αντισωματα.να μην ανησυχω λετε ε? και ο ορθοπεδικος μου ειπε οτι δεν παιζει και ο νευρολογος μου εξετασε τα παντα αντανακλαστικα και ολα.

    αρχισα να φοβαμαι απο τον ξαφνικο θανατο του αγταπημενου μου θειου που ειδα τους γονεις μου πολυ χαλια και δν θελω να μου συμβει η να τους συμβει κατι για να μη τους δω ποτε ξανα ετσι

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    Με ανησυχει που δεν απανταει κανεις...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    αυτο το γκουγκλ εχει καταστρεψει κοσμο κ κοσμακι!

    τιποτα δεν εχει το δαχτυλο σου!εκανες εξετασεις κ ηταν ολα οκ!αφου το λες κ μονη σου οταν ξεχνιεσαι σου φευγει ο πονος!

    βγαλε το απο το μυαλο σου!κ καταργησε το καταραμενο γκουγκλ!


  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    ναι εχεις απολυτο δικιο.. ειχα αγχος και εχω αγχος. μολις εγραψα εδω νομισα οτι μου εφυγε ενα βαρος απο το στηθος και \'\'ξαλαφρωσα\'\' ηρεμησα. βεβαια με επιασε σε ολο το σωμα και κεφαλι σαν φαγουρα η μικρες βελονιτσες.. δεν ξερω αν ηταν ξεσπασμα.. η ειναι συμπτωματα σκληρυνσης γιατι ελεγε πολλα κουλα...

    συμφωνω με την υπογραφη σου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    το εχει παθει κανεις? σαν να εχει φαγουρα απο το κεφαλι μεχρι τα ποδια? φαγουρα η σαν μικρες βελονιτσες?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    το αγχος καλη μου, οτι ψυχοσωματικο συμπτωμα μπορεις να φανταστεις σου προκαλει!
    σταματα να σκεφτεσαι αρρωστιες!βγες με καποια φιλη σου,παρε ενα βιβλιο!ασχολησου με αλλα πραγματα!δεν εχεις τιποτα!
    ο κνησμος παντως ειναι το πιο συνηθες συμπτωμα του αγχους..πριν 3 χρονια ειχα ματωσει τα ποδια μου με τα νυχια μου απο την φαγουρα που ειχα!κ ηταν αγχος!

  7. #7
    πολλοι το εχουν παθει και ακομα χειροτερα..μαθε απλα να τα αγνοεις..δεν θα πεθανεις στο υποσχομαι...ηρεμησε και πιες λιγο νερακι και δες ενα εργακι..θα δεις θα σου φυγει αμεσως..μην σκεφτεσαι τιποτα...
    Θέλω να ζώ!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    ναι εχωγ αγχος.. καλα ολη την ωρα εξω ειμαι δν μπορω να πω.. και δν με πιανει τπτ αν το σκεφτω ομως και εξω δεν ηρεμω..

    απο το αγχος μου ξεχασα να σας χαιρετισω και μπηκα αμεσως να γραψω!!
    κανω και ομοιοπαθητικη και βοηθαει οταν ειχα καιρο που εκανα ειχα ηρεμισει.. αγχωνομαι με το παραμικρο... χαρηκα που μου απαντησατε και με ηρεμισατε αρκετα!!

    αχ αυτο το αγχος!!!

  9. #9
    δεν εισαι η μονη που αγχωνεται...μην φοβασαι ειναι απλα μια υπερευεσθησια του χαρακτηρα του. οπως και γω οπως και οι περισσοτεροι..απλα το αναλυεις σε βαθος και σου κολαει μετα...δεν εχεις τιποτα ουτε θα παθεις...δεν παθαινεις ετσι ευκολα κατι ...και γω τα ιδια τραβαω και ακομα χειροτερα δεν θελω να σου πω γιατι θα κολλησεις και συ μετα...απλα ηρεμησε αυτη ειναι η λυση...γιατι νομιζεις τρελαινονται ολοι με την γιογκα και τις ακσησεις ηρεμιας κτλ;;; ειναι λυσεις αποφυγης αγχους...
    ΧΑΛΑΡΩΣΕ μικρη...
    Θέλω να ζώ!!!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    σας ευχαριστω παρα πολυ!με συγκινητε και με ηρεμιτε. απλα αγχωνομαι με τη σχολη μετα πτυχια γενικα. θελω να ειμαι τελεια σε ολα.ενω οι γονεις μου δν με πιεσανε ποτε για τπτ! ουτε μου χαλασαν χατιρι. οσο ασχολουμουν και με τον χορο ηταν μια χαρα. τωρα δν κανω και κατι μονο απο σχολη εξω κ φιλους κ ασχολουμε με χαζα και να βλεπω στο ινετ διαφορες ασθενειες. ενω το λεω στους γονεις μου με \'φωναζουν\'-με τη καλη εννοια- να μη φοβαμαι δν εχω κατι ειμαι υγειης! πιστευω να ξεκολλησει το μυαλο μου που λετε και εσεις.
    λογικα αν ειχα σκπ δν θα το καταλαβαινε ο νευρολογος(αν και ειπε οτι χρειαστω να τον παρω τηλ η αν θελω να μου φυγει να κανω μαγνητικη)-εκτος αν δν ηταν σιγουρος-?

    η ορθοπεδικος που ειναι και οικογενειακος μας φιλος...?

  11. #11
    Κοπελα μου μην φοβασαι δεν εχεις τιποτα...
    Θα τ καταλαβαινε ναι..καταρχην αν ειχες τιποτα θα πονουσες και εκτος αυτο θα ειχες πολλα συμπτωματα και οχι αυτα που λες...
    Να ξερεις οτι τα συμπτωματα του αγχους μπορει να ειναι απο πονοι μεχρι εμετοι και οτι αλλο φανταστεις...δεν εχεις τιποτα ηρεμησε...
    Θέλω να ζώ!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by elle
    σας ευχαριστω παρα πολυ!με συγκινητε και με ηρεμιτε. απλα αγχωνομαι με τη σχολη μετα πτυχια γενικα. θελω να ειμαι τελεια σε ολα.ενω οι γονεις μου δν με πιεσανε ποτε για τπτ! ουτε μου χαλασαν χατιρι. οσο ασχολουμουν και με τον χορο ηταν μια χαρα. τωρα δν κανω και κατι μονο απο σχολη εξω κ φιλους κ ασχολουμε με χαζα και να βλεπω στο ινετ διαφορες ασθενειες. ενω το λεω στους γονεις μου με \'φωναζουν\'-με τη καλη εννοια- να μη φοβαμαι δν εχω κατι ειμαι υγειης! πιστευω να ξεκολλησει το μυαλο μου που λετε και εσεις.
    λογικα αν ειχα σκπ δν θα το καταλαβαινε ο νευρολογος(αν και ειπε οτι χρειαστω να τον παρω τηλ η αν θελω να μου φυγει να κανω μαγνητικη)-εκτος αν δν ηταν σιγουρος-?

    η ορθοπεδικος που ειναι και οικογενειακος μας φιλος...?
    γιατί ρε πουλάκι μου? αυτό είναι που σε αγχώνει. ε και αν δεν είσαι και τόσο τέλεια, δεν χάλασε κι ο κόσμος.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εγω δεν νομιζω να χρειαζεται να σου πω για το αγχος στην ζωη μου(βλεπε το νικ μου :P)

    καταρχην σταματα να πηγαινεις σε γιατρους,οσο ασχολεισαι,θα ασχολουνται κ ολα αυτα με σενα!

    οσο θα πηγαινεις στους γιατρους να επιβεβαιωνεις οτι εισαι καλα(που εισαι καλα δηλαδη!!!)τοσο θα αυξανεται κ η ανησυχια σου!βγαλε τα απο το μυαλο σου κ σπασε τον υπολογιστη σου σε παρακαλω:P!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    15
    χαχαχα εχεις δικιο..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •