Πως ξεπερασα την καταθλιψη μετα απο 9 χρονια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    προφανώς πάσχεις από διπολική.
    η διπολική είναι δυσίατη ασθένεια.
    νομίζεις πως η πίστη σου στο θεό σε έχει ιάσει από αυτήν?
    το σίγουρο είναι πως πάλι θα βρεθείς σε μανία και σε χειρότερο επίπεδο.
    θα σου πρότεινα να επισκεφτείς και πάλι ειδικό.
    http://www.mazi.org.gr/

  2. #17
    Προφανως η πιστη μου στον Θεο με εχει κανει καλα.Για σου ρε φιλε που κανεις και διαγνωσεις online.Το βγαλες καλα το ιατρικο πορισμα παντως

  3. #18
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    προφανώς πάσχεις από διπολική.
    η διπολική είναι δυσίατη ασθένεια.
    νομίζεις πως η πίστη σου στο θεό σε έχει ιάσει από αυτήν?
    το σίγουρο είναι πως πάλι θα βρεθείς σε μανία και σε χειρότερο επίπεδο.
    θα σου πρότεινα να επισκεφτείς και πάλι ειδικό.
    Και επειδη ειχα και ανω διπολικοτιτα επαιρνα και zyprexa και τωρα θα ελεγα οτι ειμαι τελειως καλα.Αλλα και παλι εσυ δεν μπορεις να λες στον αλλον εχεις διπολικοτιτα,πες οτι ηταν καποιος με αρρωστοφοβια τι θα εκανε αν διαβαζε αυτο.Εδω 2 γιατροι ειχαν κανει λαθος διαγνωση ενας ελεγε οτι ειχα βαρια καταθλιψη,αλλος για αγχωδη διαταραχη και μετα μου λες οτι η πιστη σε εχει κανει καλα?Περιεργο το θεωρεις?Εγω σαν απο θαυμα απο τοσα φαρμακα που εχω παρει εχω τοσο δυνατη μνημη για αυτο λεω δοξα το Θεο γιατι μπορουσα να ημουν αναπηρος η να ειχα κανει κακο στον εαυτο μου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    καταρχήν δν σε ειρωνεύτηκα όπως εσύ.
    όταν αναφέρεις πως σου έκαναν διαγνώσεις για κατάθλιψη , διπολική ή αγχώδη διαταραχή συν του ό,τι είχες παραισθήσεις , νομίζω πως από μόνο του λέει κάτι.
    ένα σύμπτωμα της διπολικής είναι να έχεις αυτή τη μεγαλομανία.
    σε συνδυασμό με την διάγνωση διπολικής , είπα ό,τι είπα.
    δν είμαι ειδικός , ούτε το παίζω.
    απλά είμαι διπολική.
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #20
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    καταρχήν δν σε ειρωνεύτηκα όπως εσύ.
    όταν αναφέρεις πως σου έκαναν διαγνώσεις για κατάθλιψη , διπολική ή αγχώδη διαταραχή συν του ό,τι είχες παραισθήσεις , νομίζω πως από μόνο του λέει κάτι.
    ένα σύμπτωμα της διπολικής είναι να έχεις αυτή τη μεγαλομανία.
    σε συνδυασμό με την διάγνωση διπολικής , είπα ό,τι είπα.
    δν είμαι ειδικός , ούτε το παίζω.
    απλά είμαι διπολική.
    Παραισθησεις δεν ειχα και δεν εγραψα ποτε για παραισθησεις.Οσοι εχουν ανω διπολικοτητα αλιμονο αν ειχαν και παραισθησεις.
    Ευχομαι να γινεις καλα με την διπολικοτητα γιατι ξερω για τι μαρτυριο προκειται

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Και κατι αλλο που θυμηθηκα και με βοηθησε και το λενε και οι γιατροι ειναι η \"εργασιοθεραπεια\" οπου συγκεντρωνεσαι και δεν πεφτεις σε αδρανεια αλλα μενεις και ικανοποιημενος οταν δημιουργεις.Και το συμπαιρενω και μονος μου οταν δεν δουλευω η οταν δεν εχω δουλεια τρελενομαι στις σκεψεις.Εδω να σημειωσω το οτι ειχα δοκιμασει πανω απο 20 διαφορετικα ειδη αντικαταθλιπτικων(μονο στα effexor ενιωθα καπως καλυτερα)βαλε τις τοσες διαφορετικες γνωμες γιατρων απο αγχωδης διαταραχη σε καταθλιψη διπολικοτητα και οτι κατεβασει ο νους δεν ειδα ιδιαιτερα αποτελεσματα(θα μου πειτε κατσε ρε μεγαλε 10 ωρες παιχνιδια επαιζες και ησουν σε θεραπεια)και παλι ομως αφησα τον τελευταιο μου γιατρο γεματο αμφιβολιες και τον εγραφα δεν πηγαινα στα ραντεβου(βλεπετε ποσο γα\'ι΄δουρι ειμαι)Και για να κλεισω με την εμπειρια της ανω διπολικοτητας οπως την ειχε αναφερει στην τελευταια του διαγνωση η κακη τυχη το εφερε εκεινη την εποχη να ασχοληθω με τη μουσικη.Παρολες τις δυσκολιες μαθησεις που ειχα αρχισα να γραφω στον Η/Υ μουσικη με αποτελεσμα να χειροτερευει η κατασταση μου(οσοι εχουν περασει ανω διπολικοτητα θα ξερουν περι τινος προκειται ενα μεγαλειο ενας μεγαλος εγωισμος μαλιστα φανταζομουνα πως ημουνα σε studio με μεγαλους παραγωγους,(ναι γελαστε αφωβα το γελιο κανει καλο)μαλιστα νομιζα οτι ημουνα και στη λιστα των μεγαλυτερων μουσικων παραγωγων του κοσμου.Ομως ο γιατρος καταλαβε τον κινδυνο μου συνεστισε trileptal(σταθεροποιητης ειναι) με αποτελεσμα με ενα χαπι και μονο να καταληξω στο νοσοκομειο με σπασμους και διαταραχες πανικου.Ωχ Θεε μου τι μαρτυριο ηταν εκεινο θυμαμαι οτι περιμενα τον θανατο απο λεπτο σε λεπτο.Πηρα ομως xanax για λιγο διαστημα εφυγαν οι διαταραχες πανικου αλλα οι καταθλιψη σχεδον ιδια.Ετσι αρχισα να πηγαινω εκκλησια και να κοινωναω αλλα και εναν σωστο πνευματικο(αγιο θα τον ελεγα) και νομιζω οτι σχεδον ειμαι καλα.Ευχομαι να ειστε και να γινετεολοι καλα εδω μεσα με τη βοηθεια του Θεου και πιστεψτε με καταλαβαινω ολους ξεχωριστα.Ο γιατρος μου επειδης δεν ημουν και τυπικος σε μερικα ραντεβου αρχισε να αδιαφωρει γιατι πολυ απλα ηξερε η πιστευε οτι δεν προκειται να γινω ποτε καλα.Για αυτο σας λεω μονοι μας θα βοηθησουμε τον εαυτο μας οσο μπορουμε αλλα οτι δεν μπορουμε να ζηταμε την βοηθεια του Θεου.Μαντεψτε κατι ακουγα metal μουσικη εβριζα τα θεια και οτι αλλο μπορει να σκεφτει κανεις με τη γενια του σημερα.Σορρυ αν κουρασα αλλα ειναι ωραιο να μοιραζεσαι εμπειριες
    ναι έχεις δίκιο δν αναφέρθηκες σε παραισθήσεις.
    παρά μόνο σε αίσθημα μεγαλομανίας.
    που είναι επίσης σύμπτωμα διπολικής.
    ευχαριστώ για τις ευχές σου.
    http://www.mazi.org.gr/

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •