βοηθειστε με..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5

    βοηθειστε με..

    Καλησπερα.
    Ειμαι 30 και εχω ενα κοριτσακι 4 χρονων. Ειχα μια σχεση κοντα στα 2 χρονια και χωρισα απο δικο μου λαθος. Απο τοτε το εχω μετανοιωσει και πολλες φορες εχω κανει κινηση για να τα ξαναβρουμε αλλα δυστιχως δεν μπορει να με ξαναεμπιστευτει.
    Εδω πρεπει να σημειωσω οτι δεν εδεινε και τοσο μεγαλη σημασια στην κορη μου και οι γονεις του ειχαν προβλημα με αυτο γιατι με εβλεπαν σαν στιγματισμενη.
    Απο τοτε εκανα μια καινουργια αρχη , και ειμαι με ενα παιδι 2 χρονια μικροτερο απο εμενα . Με προσεχει , με αγαπαει σε υπερβολικο βαθμο, λατρευει την κορη μου σε σημειο που και η μικρη μου συνεχεια τον ζηταει. Το προβλημα μου ομως ειναι οτι εγω συνεχεια εχω στο μυαλο μου το πρωην μου και το δειχνω αθελα μου στην συμπεριφορα μου. Ειμαι κλεισμενη στον εαυτο μου, δεν δεινω πολυ σημασια , ειμαι καπως ψυχρη. Νομιζω πως δεν μπορω να προχωρησω στην ζωη μου και μενω στα παλια. Σκεφτομαι οτι πρεπει πρωτα να φροντισω για το καλο της κορης μου και να δωσω ενα τελος τους εγωισμους μου...απο την αλλη νοιωθω φυλακισμενη σε μια σχεση... Βοηθειστε με..
    Ευχαριστω που με ακουσατε...

  2. #2
    Εφοσον δεν μπορει να σε εμπιστευτει πιστευω οτι ειναι δικο του το λαθος, του εχεις δωσει αρκετες ευκαιριες(φανταζομαι)Ακομα χειροτερα δεν εδειχνε σημασια στην κορη σου,μαλλον θα πρεπει να προχωρησεις στη ζωη σου οπως ειπες και να αφησεις πισω τους εγωισμους.Ο Θεος να σε εχει καλα παντως να πραξεις το πιο σωστο για σενα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5
    Αυτο ειναι το προβλημα μου...οτι ειμαι αναμεσα σε εμενα και στην κορη μου... Απο την μια θελω να ερωτευτω να ειμαι καλα με καποιον, απο την αλλη σκεφτομαι την κορη μου , την ψυχικη της υγεια.. . Ειναι δυσκολο στην εποχη μας να βρεις καποιον που να αγαπαει τοσο πολυ ενα \'ξενο\" παιδι....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αναρωτιεμαι αν ο γκομενος σου πρεπει να \"αγαπαει τοσο πολυ\" ενα ξενο παιδι! μηπως ζητας πολλα απο τη σχεση σου ως προς την κορη σου? να την αποδεχτει,ναι, ειναι κομματι της δικης σου ζωης, αλλα να την αγαπαει κι ολας κ πολυ μαλιστα γιατι να ειναι απαραιτητο? η κορη σου δεν εχει καποιον πατερα? υποθετω οτι θα χωρισες απο τον πατερα της κορης σου, αλλα για την κορη σου εξακολουθει να ειναι ο πατερας της! αρα η κορη σου εχει 2 γονεις δε χρειαζεται κ τριτον!

    απο την αλλη ισως να λεω κ μπουρδες δεν ξερω κ πολλα για τετοια θεματα.

    οταν λες οτι πρεπει α σκεφτεις το καλο της κορης σου τι εννοεις?

    οτι δεν πρεπει να ασχολεισαι με τα δικα σου γκομενικα για να επικεντρωθεις στην κορη σου?

    η οτι πρεπει να μεινεις σε αυτη τη σχεση που εσενα δεν σου αρεσει επειδη αυτος ο τυπος δειχνει να προσεχει πολυ τη μικρη?

    τελικα τι ψαχνεις? σχεση για εσενα που ομως να αποδεχεται κ την κορη σου, αφου την εχεις, η μπαμπα για την κορη σου?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Εσυ θες τον πρωην , η κορη σου τον νην , ο νην αγαπαει την κορη σου , ο πρωην οχι , ............α μπερδευτηκα .........κανε προσθαφαιρεση να βρεις τη λυση ,

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5
    Originally posted by Lou!..
    αναρωτιεμαι αν ο γκομενος σου πρεπει να \"αγαπαει τοσο πολυ\" ενα ξενο παιδι! μηπως ζητας πολλα απο τη σχεση σου ως προς την κορη σου? να την αποδεχτει,ναι, ειναι κομματι της δικης σου ζωης, αλλα να την αγαπαει κι ολας κ πολυ μαλιστα γιατι να ειναι απαραιτητο? η κορη σου δεν εχει καποιον πατερα? υποθετω οτι θα χωρισες απο τον πατερα της κορης σου, αλλα για την κορη σου εξακολουθει να ειναι ο πατερας της! αρα η κορη σου εχει 2 γονεις δε χρειαζεται κ τριτον!

    απο την αλλη ισως να λεω κ μπουρδες δεν ξερω κ πολλα για τετοια θεματα.

    οταν λες οτι πρεπει α σκεφτεις το καλο της κορης σου τι εννοεις?

    οτι δεν πρεπει να ασχολεισαι με τα δικα σου γκομενικα για να επικεντρωθεις στην κορη σου?

    η οτι πρεπει να μεινεις σε αυτη τη σχεση που εσενα δεν σου αρεσει επειδη αυτος ο τυπος δειχνει να προσεχει πολυ τη μικρη?

    τελικα τι ψαχνεις? σχεση για εσενα που ομως να αποδεχεται κ την κορη σου, αφου την εχεις, η μπαμπα για την κορη σου?
    o pateras tis mas exei paratisei apo 12 minwn pou itan i kori mou

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αυτο ειναι λυπηρο κ για σενα κ για το παιδι, αφου ολα τα βαρη τα επωμιζεσαι εσυ, κ αυτο δεν εχει ενα πατρικο προτυπο. παρόλα αυτα δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο εχεις το δικαιωμα να ζητας απο εναν αλλο αντρα να γινει κ πατερας για το παιδι σου. βασικα, ισως πρεπει να ρωτησεις καποιον πιο ειδικο σε τετοια θεματα. (οικογενειακο συμβουλο πχ)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •