μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: μοναξια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19

    μοναξια

    καλησπερα. ειμαι ενα νεο αγορι που λογω ελειψης παρεας εχω αρχισει και κανω παρεα με ηλικιωμενους. επισης ζω με ηλικιομενο εδω και δεκα χρονια περιπου λιγο παραπανω ισως.

    ειμαι ανυπαντρος και ατεκνος, νιωθω πως εχω γινει ενα γεροντοπαλικαρο πλεον και οτι οι κοπελες που θα αξιζουν στηνηλικια μου θα εχουν κανει ηδη οικογενεια. help. τι να κανω; εχετε καμια καλη ιδεα; το προβλημα της οικογενειας αρχισε να με απασχολει απο τοτε που ο συνομιλικος κυκλος μου αρχισε να κανει παιδια. μηπως να παω να γραφτω σε τραπεζα σπερματος κι εγω η ειναι ανηθικο, ασυνειδητο και επιπολεο; σκεφτομαι δηλαδη οτι ο καλος θεουλης η φυση αλλα και οι καλοι μου συνανθρωποι θα ειχαν τους λογους τους για τους οποιους κατεντησα σε τετοιο ραφι.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    καταλαβαινω οτι ενα μεριδιο ευθυνης το εχω εγω αλλα πραγματικα δεν εχω καμια ορεξη να ακουσω απο εσας, τους καλους μου συνανθρωπους χριστιανους, που νοιαζονται για τον πλησιον τους και βαζουν τον εαυτο σου σε δευτερη μοιρα οτι φταιω εγω επειδη ειμαι στραβος η χαζος η στριμενος. ευχαιριστω εκ των προτερων που δεν θα κατηγορισετε εμενα για να νιωσετε εσεις καλυτερα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μας δικασες πριν καν σου απαντησουμε!!

    δεν εισαι ουτε στραβος ουτε χαζος!ισως να μην γουσταρες μεχρι προτινος να κανεις οικογενεια!ποτε δεν ειναι αργα μην τρελενεσαι!τι ηλικια εχεις δεν μας ειπες..
    αντι να πας σε τραπεζα σπερματος δεν ανοιγεις παλι τα φτερα σου στον ερωτα κ την ζωη?πιο καλη ιδεα δεν ειναι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    επισης να πω οτι δεν εχω καποιο προβλημα με την εμφανιση μου η καποιο σοβαρο σεξουαλικο προβλημα. εχω αγανακτησει ομως επειδη και καποιοι απο τους φιλους μου που βρισκονται στην ιδια θεση δεν θελουν να κανουν παρεα. ειδικα οταν στην παρεα ειναι και γυναικες.

    το λαθος που πιστευω πως εκανα ειναι οτι εψαχνα το ιδανικο και ακομα και να μην το εβρισκα αυτο που εβρισκα το θεωρουσα ιδανικο μεσα μου. οικονομικα δεν εχω καταφερει να βγαλω φτερα ακομα αλλα το παλευω. δηλαδη ειμαι ανθρωπος που χαιρεται να εχει δουλεια και ασχολιες αλλα τις ωρες που δεν ασχολουμαι με την δουλεια νιωθω ενα μεγαλο κενο στις σχεσεις. οτι δηλαδη εχω αποτυχει στις σχεσεις μου με φιλους και κοπελες. προσσπαθω να ειμαι παντα καταδεκτικος αλλα δεν συναντω το ιδιο και απο την αλλη μερια. αν ηταν στο χερι μου θα ημουν διαρκως εξω να κοινωνικοποιουμαι και να μην ασχολουμαι καθολου με το ιντερνετ που απορροφαει τις ψυχες των νεων ανθρωπων. αυτο ομως δεν γινεται γιατι οι περισσοτεροι και απο τους διαθεσιμους συνομιλικους μου δουλευουν απο την ωρα που ξυπνανε μεχρι το βραδυ που θα κοιμηθουν.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    γεια σου δωρα. ανηκω στην γενια των τριανταρηδων. λιγα χρονια πριν δεν με απασχολουσε νομιζω καθολου το αν θα κανω παιδια. βλεποντας ομως πως δεν μπορεσα να καταφερω να νικησω την μοναχικοτητα μου αλλα και βλεποντας καποιους συνομιληκους μου να δημιουργουν οικογενειες σκεφτηκα μηπως αυτο να με εκανε να αισθανθω περισσοτερη συντροφια, αφου αν ειχα βρει μια γυναικα που να εμενε μαζι μου και προχωρουσε στο επομενο βημα θα σημαινε οτι αξιζω για εκεινη. καταλαβαινω ομως πως ειμαι αρκετα νεος αφου μετα τα τριαντα ο ανθρωπος αρχιζει να αποκταει ικανοτητες στο οικονομικο. αυτο βεβαια δεν αρκει για να νικησει την μοναχικοτητα. πολλοι παραπονιουνται πως δεν υπαρχουν πραγματικοι φιλοι. εμενα αν με ρωτησεις οι φιλοι πανε κι ερχονται. ακομα δεν εχω καταλαβει τι θελω.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τριανταρης!μαλιστα..κ γιατι αγχωνεσαι δεν καταλαβα?το κειμενο σου εβγαζε τετοια απελπισια που νομιζα οτι ησουν 45 και!

    φανταζομαι θα εχεις χαθει με τους συνομιληκους σου,λογω των υποχρεωσεων που θα εχουν..το καταλαβαινω ειναι λιγο στεναχωρο αυτο..ανοιξε καινουργιο κυκλο!μην κλεινεσαι κ οτι ειναι να ερθει θα ερθει!
    κ η οικογενεια κ οι φιλοι κ η συντροφικοτητα..αλλα μην καθεσαι με τον κυρ νικο τον συνταξιουχο!δραστηριοποιη� �ου!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    βασικα σκεφτομαι να φιλοξενισω καποιο κατοικιδειο αλλα δεν εχω αποφασησει ποιο απολα. ειδαλως μαιμουδακι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    σκυλακι ισως. ειναι πολυ υπακουα και δεν θα περιμενουν να γερασεις.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    πειτε τιποτα βρε παιδια. η σιωπη δεν ειναι χρυσος.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    19
    ουτε προκειται να κερδισει καποιο βραβειο οποιος φανει πιο δυνατος η πιο εξυπνος. ολοι στο ιδιο καραβι βουλιαξαμε!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    -αφου εσυ δεν εχεις βρει το δρομο σου , και η ζωη σου δεν ειναι και η καλυτερη οπως λες ,,,,γιατι θες σονι και καλα να διαιωνισεις τα γονιδια σου ; Δεν συναντησες καν τον ερωτα μας λες ... Γιατι να κανεις παιδια με τραπεζα σπερματος κλπ ; , τι σου λεει οτι αυτα θα γινουν περισσοτερο ευτιχισμενα απο σενα ; θες να ρισκαρεις να φερεις ανθρωπους στον κοσμο που θα ζησουν ισως την δικη σου \'περιπετεια\' ; Γιατι δεν ζεις απλα τη δικια σου ζωη οσο καλυτερα μπορεις, και να αφησεις την τεκνοποιηση να ερθει ισως υστερα απο καποια σχεση , καποια ποιο νορμαλ εξελιξη τελος παντον ;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    26
    Originally posted by Users_Club
    γεια σου δωρα. ανηκω στην γενια των τριανταρηδων. λιγα χρονια πριν δεν με απασχολουσε νομιζω καθολου το αν θα κανω παιδια. βλεποντας ομως πως δεν μπορεσα να καταφερω να νικησω την μοναχικοτητα μου αλλα και βλεποντας καποιους συνομιληκους μου να δημιουργουν οικογενειες σκεφτηκα μηπως αυτο να με εκανε να αισθανθω περισσοτερη συντροφια, αφου αν ειχα βρει μια γυναικα που να εμενε μαζι μου και προχωρουσε στο επομενο βημα θα σημαινε οτι αξιζω για εκεινη. καταλαβαινω ομως πως ειμαι αρκετα νεος αφου μετα τα τριαντα ο ανθρωπος αρχιζει να αποκταει ικανοτητες στο οικονομικο. αυτο βεβαια δεν αρκει για να νικησει την μοναχικοτητα. πολλοι παραπονιουνται πως δεν υπαρχουν πραγματικοι φιλοι. εμενα αν με ρωτησεις οι φιλοι πανε κι ερχονται. ακομα δεν εχω καταλαβει τι θελω.
    Users ουτε εγω που ειμαι γυναικα ,και πλησιαζω και τα 30, δεν κανω ετσι.Οταν διαβασα τον 1ο μηνυμα σου νομιζα οτι ησουν 40αρης.
    Οταν νοιωθουμε χαλια αυτο φαινετε και στους αλλους.Χαλαρωσε και σκεψου θετικα(...προσπαθησε τουλαχιστον).
    Σου εχει περασει απο το μυαλο οτι μπορει απλα να μην σου ταιριαζει η οικογενεια και ο γαμος?Μην εξιδανικευεις καταστασεις,σκεψου και τα θετικα του να ζεις ανεξαρτητος και χωρις υποχρεοσεις.
    Στην ηλικια που εισαι δεν πρεπει να σε αγχονει τοσο αυτο το θεμα.Οταν βρεις την καταληλη γυναικα για να κανεις οικογενεια ολα θα ερθουν φυσικα:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by Users_Club
    καταλαβαινω οτι ενα μεριδιο ευθυνης το εχω εγω αλλα πραγματικα δεν εχω καμια ορεξη να ακουσω απο εσας, τους καλους μου συνανθρωπους χριστιανους, που νοιαζονται για τον πλησιον τους και βαζουν τον εαυτο σου σε δευτερη μοιρα οτι φταιω εγω επειδη ειμαι στραβος η χαζος η στριμενος. ευχαιριστω εκ των προτερων που δεν θα κατηγορισετε εμενα για να νιωσετε εσεις καλυτερα.

    Να γιατί δεν απάντησα στο θέμα του Bullying.Tυχαίο;Δε νομίζω.Άλλος ένας που μπήκε με σκοπό να ρίξει δολώματα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αχ αυτα τα \"νεα μελη\"..

  15. #15
    Πότε συνηδητοποίησες ότι κάτι πάει στραβά; πότε «ξύπνησες» δηλαδή; και από τότε έχεις κάνει κάτι να αλλάξεις τα πράγματα;
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •