Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ

    Επιστροφη (ξανα) στην Αθηνα λοιπον.
    Δεν ξερω γιατι, αλλα καθε φορα που επιστρεφω καπου (Αθηνα, Ηρακλειο, Θεσσαλονικη), εκεινες τις πρωινες ωρες, αισθανομαι χαλια ψυχολογικα...
    Σημερα εκανα σκεψεις (παλι) του τυπου \"αν γινοταν αυτο...¨,\"και αν συνεχιζα να σπουδαζω στη Θεσσαλονικη που λατρευω...\", \"αν περνουσα σε αλλη σχολη\"...κτλ
    Τα σκεφτομουν ολα αυτα επειδη χθες στο πλοιο, ηταν μια φιλη της μαμας μου, και ετσι, ειπωθηκαν μερικα πραγματα για μενα, μερικες περιπετειες που ειχαμε με τις σχολες...
    Οτι περασα Αθηνα, μετα πηγα σε ενα κολλεγιο που ηταν απατη, οτι μετα ξαναδωσα πανελληνιες, οτι περασα Θεσσαλονικη, μετα παλι πισω Αθηνα...κτλ
    Γιατι ηρθαν ετσι τα πραγματα;
    Και τωρα τι κανω; Θα συνεχισω φετος στη σχολη ή θα διακοψω για ενα χρονο;
    Και περυσι τι εκανα; Μαζευα σκουπιδια...και εχανα το χρονο μου σε σαιτ κοινωνικης δικτυωσης...βεβαια, ηταν διασκεδαστικο ολο αυτο (οχι τα σκουπιδια), αλλα και παλι ηταν χασιμο χρονου...θα μπορουσα να αξιοποιησω πιο δημιουργικα το χρονο μου...
    Που βρισκομαι τωρα; Τι με περιμενει;
    Θα ειναι αραγε μια πολυ δυσκολη χρονια για μενα;
    Ποτε θα τελειωσουν οι ψυχαναγκασμοι; Πως θα απαλλαγω απο αυτους;
    Μεσα σε ολη αυτη την απαισιοδοξια και την ανησυχια, υπαρχουν στιγμες που νιωθω ευγνωμων για οσα εχω, για οσα εζησα, για οσα δεν εζησα, για τα χειροτερα που υπαρχουν...νιωθω ευτυχισμενος με την οικογενεια μου, τους φιλους μου, αυτα που μου αρεσουν να κανω, με οσα μου αρεσει να βλεπω στην τηλεοραση, με οσα μου αρεσει να διαβαζω, με μια καλη ταινια, με μια στιγμη χαλαρωσης, με τους στοχους μου, με τα σχεδια και τα ονειρα που κανω...
    Εξαλλου τι σημασια εχει πως θα μπορουσε να ηταν η ζωη μου αν....και τι σημασια εχουν ολα αυτα αφου η ζωη προχωραει, προχωραει, και φτανει τελικα στο τελος...
    Μονο το παρον εχει σημασια...αυτη τη στιγμη που καθομαι και γραφω στο μπλογκ μου τις σκεψεις και τους προβληματισμους μου...και που θα τις διαβασουν και αλλα ατομα, και ισως ταυτιστουν, σκεφτουν, προβληματιστουν, κατι θα παρουν απο αυτο...οπως και εγω παιρνω απο αυτα που διαβαζω, ακουω, ζω...αυτη η στιγμη λοιπον, ειναι το σπουδαιοτερο και οσα θα ακολουθησουν μετα ακομη σπουδαιοτερα...

    Μπορειτε να διαβασετε τα ποστ που γραφω εδω και αλλα ποστ στο blog μου : http://anisixos.blogspot.com

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    ??????????

  3. #3
    Τι δεν κατάλαβες σέλα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Θεοφανία
    Τι δεν κατάλαβες σέλα?
    τι χαμπαρια θεοφανια ολα καλα?? πως απο δω?? εγω στο μαναβη πηγαινα. χαχαχαχαχα απλα δεν ξερω γιατι τα γραφει ο στεφανος αυτα, αφου δεν μας δινει απαντησεις. γραφει και μετα \"αγνοειται\" αλλα και τα κειμενα του, μερικα, εχουν παραξενο ενδιαφερον, κατι σαν φιλοσοφια της ζωης

  5. #5
    Σίγουρα είναι σπαστικό αυτό που κάνει και με΄να με ανοχλεί, αλλά δεν βλέπω να αφήνει κενά, ώστε να μη καταλαβαίνουμε τι λέει....

  6. #6
    Σα διαφημιση του blog του μου κανει ολο αυτο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το παιδι απλα γραφει τις σκεψεις του.............κ πολυ καλα μαλιστα. αμα δν εχει να μιλησει αλλου.........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Stefane σε τι σχολη μπηκεσ? και εισαι??αν επιτρεπεται??σου αρεσει??
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Παιδια σας ειπα, δεν ειμαι συνεχεια πανω απο το pc.Βλεπω παντα ολες τις απαντησεις σας και αν χρειαστει απανταω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •