Ένταση μετά από άγχος !!!!
Γεια σας!!!
Θα θελα να σας πω το συμβάν που έγινε μετά από ένα πολύ έντονο άγχος που είχαμε στη δουλεία και να μου πείτε τι ακριβός είναι αυτό στη ψυχολογία του ανθρώπου!!!
Εγώ είμαι ένα από τα 3500 εργαζόμενους του σουπερ μάρκετ ….. Οπός ξέρετε εμείς μετά από πολλά χρόνια δουλειάς κοντεύουμε να μείνουμε στους δρόμους όποτε ψυχολογία μας είναι πολύ χάλια. Περιμένουμε από μέρα σε μέρα να μας χτυπήσει το Τήλε και να μας ανακοινώνουν ότι κλείσαμε το μαγαζί και ότι θα πρέπει να ξανά βγούμε στην αγορά εργασίας ψάχνοντας και πάλι για δουλειά!!!
Ενώ όλους αυτούς τους μήνες περιμένουμε το τι θα γίνει!!!!
Χθες μας ενημέρωσαν ότι θα ερχόταν ένας διευθυντής ……. Το Τήλε έγινε κατά της 9 ώρα πρωί …. Μέχρι το μεσημέρι που ήρθε εμείς ήμασταν στο το τι( θα μας ανακοινώσει διάφορα σενάρια περνούσαν από το μυαλό μας ) με το που ήρθε κάλεσε τα στελέχη του μαγαζιού να τους μιλήσει όποτε ι αγωνιά είχε φτάσει τόσο που ι μισή τρέμαμε . και στο τέλος σίγουρα που μόνο καλό δεν ακούσαμε , μας βαλαν και τους υπολοίπους 4ωρα όπως είχαν κάνει και πριν 4 μήνες με μερικούς άλλους
Υπογράψαμε το καινούριο μας ωράριο και φύγαμε για τα σπίτια μας με μια πολύ μεγάλη στενοχώρια για τα προβλήματα που έχουμε …..για την ένταση που ειχε διμιριουγιθει και την αγωνία που είχαμε περάσει στη δουλεία!!!!
Δεν έφταναν αυτά σήμερα με το καλημέρα ξεκίνησαν τσακωμοί φωνές η συνάδελφη μετάξι τους και πολύ κλάμα σχεδόν όλη κλαίγαμε και προσπαθούσαμε να ρίξουμε ευθύνες βρισίματα άσκοπα μεταξύ μας!!!! Δεν έχει ξαναγίνει κάτι το παρόμοιο
Θα θελα αν μπορετέ να μου αξήγητε τι ακριβός είναι αυτό στη ψυχολογία του ανθρώπου!!!