ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    12

    ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ

    καλησπερα..φτιαχνω αυτο το topic για να σας ρωτησω τι ακριβως νιωθετε οταν λετε οτι σας πιανει κριση πανικου...εγω στην αρχη ξεκινησα με ταχυκαρδιες κρυος ιδρωτας..και τωρα οταν σκεφτομαι κατι κακο (γιατι εχω αρρωστοφοβια) με πιανει ενα αγχος μονο...ενα πλακωμα στο στηθος..ταχυκαρδιες εφυγαν..ισως γιατι πηγα σε καρδιολογο και μου ειπε οτι η καρδια μου ειναι καλα και υποσυνιδητα στο μυαλο μου ξερω οτι δεν εχω προβλημα στην καρδια....το μονο φοβο που εχω ειναι οτι εχω καρκινο στο κεφαλι..αλλα ολοι οι γιατροι μου λενε ουτε μια στο εκατομυριο...ειναι βασανο δεν το αντεχω αλλο να το σκεφτομαι...

  2. #2
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να μην τα σκέφτεσαι, πράγμα δύσκολο, και να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό το συντομότερο δυνατόν, για να αντιμετωπίσεις το αγχος σου. Όσο το αφήνεις τόσο ποιο έντονο θα γίνεται.

  3. #3
    Εγω τις ξεπερασα με xanax μετα απο 1 μηνα.Τωρα αρχιζω να καταλαβαινω οταν λενε για μαρτυριο πχ οτι εχουν κρισεις 10 χρονια και.Ισως χρειαζεσαι καποια αγωγη οπως ειπε και το παλικαρι πρεπει να απευθηνθεις σε ειδικο και μπορεις να το ξεπερασεις μια δοκιμασια ειναι μην φοβασαι.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •