προβληματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    προβληματα

    γιατι οταν εχω ενα προβλημα παντα προσπαθω να μπω στη θεση καποιου αλλου φιλου μου η οποιονδηποτε αλλο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τι εννοεις οτι μπαινεις στη θεση του αλλου για να δεις πως αντεπεξερχεται στην κατασταση ωστε να τον ακολουθησεις?

    Αυτο δεν ειναι κακο...συνεχεια το κανουμε.

    Παιζουμε ενα παιχνιδι , βλεπουμε καποιον αλλον για παραδειγμα να παιζει καλυτερα και κλεβουμε \"κολπα και στρατηγικες\".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    ναι και με ενοχλει αυτο ομως γιατι νιωθω οτι δεν ειμαι δυνατη για να το λυσω μονη μου και προσπαθω να δω αλλοι τι θα εκαναν με αποτελεσμα να μην το λυνω εγω και εκτος αυτου δεν ακολουθω μονο τη λυση αλλα γενικοτερα και το πωσ ζει ο αλλος γιατι νιωθω οτι τα καταφερνει καλυτερα απο εμενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μα δεν ειμαστε κορυφες του ειδους μας σε καθε παραμικρο τομεα. Συνεχεια κλεβουμε στοιχεια απο τους αλλους και αυτοι απο μας μεσα στην κοινωνια.

    Εξελισομαστε με αυτο τον τροπο.

    Δεν λεω να φτασουμε στην υπερβολη , να προσπαθουμε να γινουμε κατι αλλο απο αυτο που ειμαστε , δηλαδη ειδα τον ταδε κατσε να μιμηθω την παραμικρη του ενεργεια κλπ κλπ. αλλα στα ορια που πρεπει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Επειδη βλεπω καποιον πχ να την πεφτει σε ολες τις γυναικες και να εχει μεγαλυτερη επιτυχια απο μενα δεν σημαινει οτι θα ακολουθησω το στυλ του....γιατι δεν ειναι κατι που ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια μου για παραδειγμα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    exw ayti tin anoiti synithia polles fores na prospathw na min exw arnitiko synaisthima gia ton eyato oyte amfivolies alla ayto den ginetai logika

  7. #7
    i alithia einai oti poles fores prospathw na ftiaksw ton eayto mou etsi wste na min mporei kaneis kai tipota na mou apospasei ti prosoxi ayto omws einai kalo?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εαν δεν εισαι ευχαριστημενος απο τον εαυτο σου τοτε λογικα προσπαθεις να κλεψεις στοιχεια απο τους αλλους και να τον \"διαμορφωσεις\" οπως εσυ νομιζεις καλυτερα.

    Εγω βρισκω πολλες φορες να το κανω αυτο δηλαδη να θαυμαζω το πως χειριστηκε ο ταδε το ταδε γεγονος , πως το ενα πως το αλλο και προσπαθω να το προσαρμοσω σε μενα.

    Ειχα πει καποτε σε εναν οτι πολλες φορες ζηλευω τους αλλους ανθρωπους...μου λεει δεν ειναι τιποτα και εγω ζηλευω τον ταδε που εχει ωραια γυναικα ή τον ταδε που εχει ωραιο αυτοκινητο κλπ.

    Δεν το συνεχισα γιατι εγω εννοουσα ζηλευω στοιχεια προσωπικοτητας...αυτο δεν νομιζω να αλλαξει ποτε αλλα σε γενικες γραμμες εχω βρει ισορροπια με τον εαυτο μου και περναω καλα μαζι του (τουλαχιστον αυτη την περιοδο:P)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    poli xairomai otan to akouw kai egw polles fores niwthw super alla mporei ksafnika na me piasei kati kai enw prin 5lepta ola itan kala ksafnika kai oxi aparaitita na symvei kapoio gegonos alla teleiws i psychologia mou

  10. #10

    aytopepoithisi

    pws ginetai na apoktisw perisoteri aytopepithisi?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    20
    Originally posted by asteraki24
    pws ginetai na apoktisw perisoteri aytopepithisi?
    Πολύ καλή ερώτηση....
    Αν βρείτε τον τρόπο... πείτε και σε μένα!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by asteraki24
    γιατι οταν εχω ενα προβλημα παντα προσπαθω να μπω στη θεση καποιου αλλου φιλου μου η οποιονδηποτε αλλο?
    αυτο ειναι φυσιολογικο. καθε συνειδηποιημενος ανθρωπος σκεφτεται ετσι.ετσι καθε φορα που δημιουργειται θεμα μεταξυ εσενα και καποιου αλλου, σκεφτεσαι πως θα ηταν εαν ησουν στη θεση του, αυτο ειναι ευσεινηδησια. γιατι το θεωρεις προβλημα?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •