Η αδερφή μου έχει προ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2

    Η αδερφή μου έχει προ?

    Έχει αρχίσει να φέρετε περίεργα... υγειηνή καμία, δεν βγαίνει από το σπίτι μόνη της, ξύπνάει ότι ώρα να ναι, προτιμά να κάθετε μόνη της και να παίζει με τον υπολογιστή ή να ακούει μουσική ή να γράφει διάφορα κακόγραμένα κείμενα με κώδικες (ο θεός ξερει τι γράφει δλδ), δεν κάνει τίποτα άλλο, από το να τρώει και κάθετε, δεν μιλάει σε κανένα... φοβάται το παραμικρό, όλα την ενοχλούνε, ενώ η συμπεριφορά της μία είναι χαρούμενη χωρίς λόγο, μία ειρωνική (αρκετά!), μία αδιάφορη. Ξεχνάει ευκολα... ενώ απο την άλλη θυμάται διάφορα πράγματα ή διακοπες η οποίες δεν εχουν γίνει ποτέ! δεν έχει γκόμενο ή φίλους και είναι 23-24... είναι καιρό έτσι αλλά κανεις δεν κανει κάτι...

    φοβάμαι ότι εχει πρόβλημα! ότι τρελάθηκε...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    18
    σαν καταθλιψη μου ακουγεται ολο αυτο...μαζι με αγχος...
    μπορει παντως να εχει τους λογους της να φερεται ετσι...
    νομιζω οτι κατι της συμβαινει,και αυτο το κατι τη ριχνει σε καταθλιψη μερα με τη μερα...
    εχει καποια απασχοληση?σπουδες η δουλεια?
    προσπαθησε να την πλησιασεις....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    δεν δουλεύει, ούτε σπουδαζει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    u2u

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καταθλιψη....εχει μαλλον η κοπελα...

    προτεινε τησ το φορουμ μασ..η εναν ψυχολογο..εστω να παει να μιλησει να νιωσει καλητερα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    γιατι δεν την πειθεις να πατε σε ενα καλο ψυχολογο ωστε να της κανει εγκυρη διαγνωση και να της συστησει θεραπεια για οποιοδηποτε προβλημα εχει..?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Προσπάθησε να την πλησιάσεις για να σου πει αν κάτι την ενοχλεί η έγινε κάτι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    καλησπερα!!!την καταλαβαινω την αδερφη σου και γω καπως ετσι ειμαι και εχω καταθλιψη και κοινωνικη φοβια και με παρακολουθει γιατρος,καλυτερα παρτην να βγειτε εξω και με το ζορι αν χρειαστει ισως νιωθει απογοητευμενη απο τη ζωη της και ισως γι αυτο να νιωθει ετσι στο λεω γτ και γω ετσι νιωθω και αντιδραω περιεργα στην αδερφη μου στο αγορι μου στη μαμα μου και στους φιλους και στεναχωριεμαι καταβαθος γτ ετσι τους απομακρυνω απο κοντα μου,σου λεω η περιπτωση της αδερφης σου μοιαζει με την δικια μου,απλα παρ τη με το καλο να μιλησει και να μην κραταει μεσα της το προβλημα και γινει χειροτερο...και μενα μου στοιχισε πολυ που η αδερφη μου δεν ειναι διπλα μου και ασχολειται συνεχεια με το αγορι της και απο οτι βλεπω ανησυχεις γι αυτη και θες να εισαι διπλα της!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by aderfoula123 View Post
    .... ή να γράφει διάφορα κακόγραμένα κείμενα με κώδικες (ο θεός ξερει τι γράφει δλδ), δεν κάνει τίποτα άλλο, από το να τρώει και κάθετε, ...
    >>

    Ti ενοεις 'κακογραμενα κειμενα ' ?
    εσυ τα διαβασες ?
    Μην ξεχνας οτι εκτος απ τον ..θεο κ η ιδια προφανως ξερει τι γραφει η γιατι τα γραφει κυριως !!!
    μηπως να την ρωτουσες γι αυτο ;
    Αν της προτεινες να γραψει εδω κ να ανταλαξει αποψεις με αλλους για αυτη τη 'συνηθεια' ;,
    ...

    εσυ ποσων ετων εισαι ; σε εμπιστευεται ; Μηπως εμπιστευεται καποιον αλλον απ την οικογενεια η φιλους περισσοτερο να μιλησει ;;

    ειμαι εναντιον σε καθε μορφη βιας η 'εξαπατησης' , δηλαδη να την πατε σε γιατρο με το ζορι κλπ.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ρε παιδια το θεμα ειναι απο το 2010

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    πω πω ναι εχεις δικιο τωρα το προσεξα :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    A re Marianthi ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •