"troublemaker...."???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50

    "troublemaker...."???

    καλησπερα!δεν ξερω αν γραφω στη σωστη κατηγορια..το θεμα που με απασχολει και θα ηθελα τη βοηθεια σας ειναι το εξης..φοβαμαι πως δημιουργω συνεχεια προβληματα,δεν ειμαι με τιποτα ευχαριστημενη και θελω συνεχεια να αλλαζω καταστασεις..ειμαι μονιμως σε μια κινηση..με αυτη τη συμπεριφορα ομως, αισθανομαι πως δεν αφηνω την οικογενεια μου και τους γυρω μου σε ησυχια,τους ανακατευω συνεχεια..και σε αντιθεση με την αδελφη μου που δεν μιλαει πολυ και ειναι καλοβολη αλλα και αλλους που ξερω,μονο εγω ειμαι ετσι..και αισθανομαι σαν ενα βασανο...τι να κανω για να μην αισθανομαι ετσι?????ευχαριστω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Συγγνωμη αλλα η περιγραφη δεν βοηθαει σε τιποτα.
    Εισαι διαρκως σε κινηση , φοβασαι οτι εισαι βασανο για τους αλλους και πως να σταματησω να αισθανομαι ετσι?

    Με τα λιγα που λες σταματα να εισαι σε κινηση ή σταματα να αισθανεσαι ετσι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Innak
    καλησπερα!δεν ξερω αν γραφω στη σωστη κατηγορια..το θεμα που με απασχολει και θα ηθελα τη βοηθεια σας ειναι το εξης..φοβαμαι πως δημιουργω συνεχεια προβληματα,δεν ειμαι με τιποτα ευχαριστημενη και θελω συνεχεια να αλλαζω καταστασεις..ειμαι μονιμως σε μια κινηση..με αυτη τη συμπεριφορα ομως, αισθανομαι πως δεν αφηνω την οικογενεια μου και τους γυρω μου σε ησυχια,τους ανακατευω συνεχεια..και σε αντιθεση με την αδελφη μου που δεν μιλαει πολυ και ειναι καλοβολη αλλα και αλλους που ξερω,μονο εγω ειμαι ετσι..και αισθανομαι σαν ενα βασανο...τι να κανω για να μην αισθανομαι ετσι?????ευχαριστω...
    βρες δουλεια να εχεις να ασχοληθεις με κατι πιο σοβαρο, βρες ενδιαφεροντα, ασχολιες..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Βρες ατομα που σου ταιριαζουν, και μην προσπαθεις να \"χωρεσεις\" τον εαυτο σου σε ενα κοστουμι που δεν ειναι στο νουμερο σου...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    Originally posted by keep_walking
    Συγγνωμη αλλα η περιγραφη δεν βοηθαει σε τιποτα.
    Εισαι διαρκως σε κινηση , φοβασαι οτι εισαι βασανο για τους αλλους και πως να σταματησω να αισθανομαι ετσι?

    Με τα λιγα που λες σταματα να εισαι σε κινηση ή σταματα να αισθανεσαι ετσι.
    εχεις δικιο..και εγω αν το διαβαζα δεν θα καταλαβαινα τι λεει...απλα προσπαθουσα να τα πω συνοπτικα,για να μην κουρασω με τα πολλα λογια...λεγοντας οτι βρισκομαι συνεχως σε κινηση,εννοω πως θελω συνεχως να αλλαζω,να κανω καινουργια πραγματα,ξεκιναω κατι και μετα απο λιγο καιρο το βαριεμαι και το σταματαω..αλλαζω σπιτια,πολεις και τετοια..και θελω διαρκως να \"δοκιμαζω\" καινουργια πραγματα(μεταφορικα) γιατι ποτε δεν ειμαι ικανοποιημενη...και το προβλημα μου ειναι πως σε αυτα που κανω,δεν τα κανω μονη μου αλλα θα ζητησω βοηθεια απο καποιον η καποιος απτην οικογενεια μου θα ανακατευει...πιστευω οτι ειναι προβλημα αυτο(το οτι δεν ειμαι ικανοποιημενη με τιποτα) και ευκολα πελαγωνω και τα βλεπω ολα μαυρα..οποτε δεν μπορω να προχωρησω και να βρω κατι που μου αρεσει πραγματικα..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    Originally posted by selas-selas
    βρες δουλεια να εχεις να ασχοληθεις με κατι πιο σοβαρο, βρες ενδιαφεροντα, ασχολιες..

    το θεμα ειναι οτι εχω απ ολα...2 σχολες,δουλεια,κανω 3 ξενες γλωσσες και πολλα αλλα...ο,τι μπορεις να φανταστεις!!!αλλα οταν κατι παει εκτος προγραμματος,τα παραταω ολα...και(οπως ειπα και πιο πανω) τα βλεπω ολα μαυρα..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    Originally posted by *Ghost*
    Βρες ατομα που σου ταιριαζουν, και μην προσπαθεις να \"χωρεσεις\" τον εαυτο σου σε ενα κοστουμι που δεν ειναι στο νουμερο σου...


    πως γινεται αυτο????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Μην κανεις παρεα με ατομα που κατα βαθος δεν σου ταιριαζουν.... Και γενικως, μην πολυασχολεισαι με ατομα με τα οποια δεν νοιωθεις ο εαυτος σου...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    Originally posted by *Ghost*
    Μην κανεις παρεα με ατομα που κατα βαθος δεν σου ταιριαζουν.... Και γενικως, μην πολυασχολεισαι με ατομα με τα οποια δεν νοιωθεις ο εαυτος σου...
    δεν ξερω και δεν πιστευω πως το προβλημα μου ειναι στα ατομα που συναναστρεφομαι..ειναι μαλλον δικο μου και ειναι ψυχολογικο...ενω εχω τα παντα,αισθανομαι μονιμως ανικανοποιητη...και εκει αισθανομαι πως ειμαι βασανο για τους αλλους..με τη γκρινια και τα παραπονα μου(χωρις λογο..)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Αχ, σε καταλαβαινω!!! Και εχω τοσα πολλα προβληματα ψυχολογικα χωρις να υπαρχει καποιο τρανταχτο αιτιο! Ειχα τα παντα και εχω τα παντα, ποτε δεν μου ελλειψε τιποτα.... Και οποτε ενιωθα την αναγκη να \"επαναστατησω\" αισθανομουν οτι ημουν αχαριστη, οτι ολο θελω κι αλλα, κι αλλα, και οτι πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη με οσα εχω... Ομως δεν ειμαι....
    Και εχω πολυ θυμο και θλιψη μεσα μου, χωρις προφανη αιτια... Ενταξει, η οικογενεια μου ειχε δυσκολιες, οπως και καθε οικογενεια αλλωστε... Μεσα στο κεφαλι μου ομως τα πραγματα παιρνουν τερατωδη μορφη.... Το τοσο το κανω τοοοοοοοοοοοοοσο...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    Originally posted by *Ghost*
    Αχ, σε καταλαβαινω!!! Και εχω τοσα πολλα προβληματα ψυχολογικα χωρις να υπαρχει καποιο τρανταχτο αιτιο! Ειχα τα παντα και εχω τα παντα, ποτε δεν μου ελλειψε τιποτα.... Και οποτε ενιωθα την αναγκη να \"επαναστατησω\" αισθανομουν οτι ημουν αχαριστη, οτι ολο θελω κι αλλα, κι αλλα, και οτι πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη με οσα εχω... Ομως δεν ειμαι....
    Και εχω πολυ θυμο και θλιψη μεσα μου, χωρις προφανη αιτια... Ενταξει, η οικογενεια μου ειχε δυσκολιες, οπως και καθε οικογενεια αλλωστε... Μεσα στο κεφαλι μου ομως τα πραγματα παιρνουν τερατωδη μορφη.... Το τοσο το κανω τοοοοοοοοοοοοοσο...

    ακριβωςςςςς αυτο!!!!ακριβως το ιδιο!!!!θελω συνεχως τα παντα,ενω εχω τα παντα!!!και ειναι απαισιο αυτο το συναισθημα(να μην εισαι ικανοποιημενη με τιποτα)...και αυτο που λες οτι τα πραγματα παιρνουν τερατωδη μορφη...ετσι τα βλεπω και εγω...ενω μπορει να εχει συμβει κατι μικρο και ασημαντο,εγω αισθανομαι πως χανω τη γη κατω απτα ποδια μου...ωωωχχχ θελω να αλλαξει αυτη η κατασταση..γιατι αισθανομαι πως δεν απολαμβανω ολα αυτα που εχω και αυτα που εχω καταφερει...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •