πρώτα βήματα σε σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    πρώτα βήματα σε σχέση

    ποια νομίζετε είναι τα βήματα που πρέπει να κάνει κάποιος στην αρχή μιας σχέσης;
    για τα βήματα που ακολουθούν μετά τη γνωριμία.
    Να δείξει από την αρχή έντονο ενδιαφέρον ή να ξεκινήσει σαν μια φιλία χαλαρά και η σχέση να έρθει στην πορεία,
    γιάννης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Iωάννη,καλημέρα.Δε νομίζω πως μπορούν να ισχύσουν χρυσοί κανόνες στις ανθρώπινες σχέσεις.\'Οσον αφορά στην ερώτησή σου,εξαρτάται βασικά από τις ξεχωριστές ποιότητες κάθε σχέσης.

    Κάποια σχέση μπορεί να ξεκινήσει πιο δυνατά,με περισσότερα θέλω από τα δύο μέρη που να ζητάνε να τους εκπληρωθούν μέσα στη σχέση,καθώς μπορεί να είναι είτε έμπειρα,είτε συνειδητοποιημένα και να μπορούν να διακρίνουν αν τα εσωτερικά χαρακτηριστικά του άλλου προσώπου είναι ή όχι κατάλληλα για να κάνουν μαζί χωριό.Άλλες φορές πάλι,το διάστημα μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο αντιληπτό είναι μεγαλύτερο,λόγω απειρίας,λόγω φόβου,λόγω σύνεσης,λόγω διερευνητικής διάθεσης,λόγω μεγαλύτερης ανάγκης για επιβεβαιώσεις.Ό,τι θες βάζεις στους λόγους.Πολλά παίζουν ρόλο.

    Εσύ όμως γιατί ρωτάς;Eλπίζω γιατί παίζει κάτι καλό αυτό τον καιρό στο τερραίν της ζωής σου.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αχ βρε ραιην

    ειλικρινα ο λογος σου με κανει μερικες φορες πολυ χαρουμενη

    φωτιζεις πλευρες με πολλη διακριτικοτητα αλλα και με πολλη καιριες και νταν λεξεις

    πω ρε παιδι μου!

    να εισαι καλα!

    καλημερα απο μενα!

    και σε σενα Ιωαννη... ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Σ\'ευχαριστώ.Αλλά δε νομίζω πως είμαι κάτι εξαιρετικό.Όμως ευχαριστώ τόσο εσένα όσο και άλλα μέλη που έχουν εκφραστεί με θετικό τρόπο απέναντί μου.Αντιγυρίζω και την φιλοφρόνηση.Κι εσύ δεν πας πίσω.Κι έχεις και αυτό το χαρακτηριστικό τρόπο γραφής,με τα κενά διαστήματα,που κάποιος σε αναγνωρίζει από χιλιόμετρα.λολ,μου αρέσει.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    σε ευχαριστω και γω με τη σειρα μου... :) πολυ χαιρομαι που χαιρεσαι με εμενα...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by ioannis2
    ποια νομίζετε είναι τα βήματα που πρέπει να κάνει κάποιος στην αρχή μιας σχέσης;
    για τα βήματα που ακολουθούν μετά τη γνωριμία.
    Να δείξει από την αρχή έντονο ενδιαφέρον ή να ξεκινήσει σαν μια φιλία χαλαρά και η σχέση να έρθει στην πορεία,

    Αυτήν την ερώτηση θα πρέπει να την κάνεις μόνο στις γυναίκες,καθώς αυτές είναι που αποφασίζουν για το αν θα δημιουργήσουν μια σχέση ή όχι.Οι άντρες,όσο κι αν μας αρέσει κάποια και ψάχνουμε τρόπο να την πλησιάσουμε,αν αυτή δεν δείχνει ενδιαφέρον τότε δεν γίνεται τίποτα.Οπότε,όλα εξαρτώνται από αυτήν. Αν η ίδια δείξει από την αρχή έντονο ενδιαφέρον έχει καλώς,γιατί πιστεύω ότι όποιος άνδρας πλησιάζει γυναίκα φιλικά,έχει χάσει το παιχνίδι από την αρχή.Υπάρχουν ακόμα άνδρες που την πέφτουν στα ίσια,αλλά συνήθως τρώνε πόρτα.Βέβαια,ας μας απαντήσουν οι γυναίκες πώς πρέπει να συμπεριφερόμαστε κι εμείς όταν την πέφτουν κι αυτές στεγνά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •