ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ...

    Σημερα πηγα και γραφτηκα στη σχολη.Μετα προχωρουσα και ειδα ενα ζευγαρι να καθεται σε μια καφετερια.Το αγορι φορουσε μια μαυρη μπλουζα με ενα περιεργο σχεδιο πανω.Επειδη δεν ημουν σιγουρος γι\' αυτο που ειδα, πηγα πισω και περασα διακριτικα απο μπροστα τους κοιταζοντας με τροπο τη μπλουζα του παιδιου.Ηταν μαυρη (αυτο ειναι σιγουρο) και ειχε ενα μπλε σχεδιο στη μεση και κατι κοκκινες γραμμες οχι ισιες ομως (νομιζω) και εγραφε κατι που δε θυμαμαι καθολου, και δε θυμαμαι και με τι χρωμα ηταν τα γραμματα και νομιζω πως μερικα γραμματα ξεθωριαζαν ή αν θυμαμαι καλα ενα γραμμα δεν υπηρχε, δηλαδη ηταν μια λεξη που σαν κατι να της ελειπε, πχ αντι storm ελεγε stor.
    Το ειδα μεσα σε ενα δευτερολεπτο, τοσο πεταχτα, πως να μπορεσω να δω επακριβως τι ειναι; Και να ηταν καμια γνωστη μαρκα, nike, adidas, puma που τα σηματα της ειναι αναγνωρισιμα.Τι στο διαολο ηταν αυτη η μπλουζα; Πως ηταν ετσι;
    Το χειροτερο ειναι οτι με εχει πιασει η αμφιβολια γι\' αυτο που ειδα.Και οταν συμβαινει αυτο, προσπαθω να δημιουργησω μια εικονα στο μυαλο μου και αυτο ειναι πολυ κουραστικο.
    Πηγα και καθισα επιτηδες στην καφετερια περιμενωντας να φυγουν για να τους δω.Ηταν ομως σε τετοιο σημειο που δε μπορουσα να κατσω καπου για να τους βλεπω απο μπροστα.
    Ετσι εβλεπα το πισω μερος της μπλουζας.
    Μετα σηκωθηκαν και εφυγαν.Δεν τους προλαβα...
    Δε μπορουσα να σηκωθω να φυγω γιατι δεν ειχα πληρωσει.
    Με εχει πιασει πονοκεφαλος τωρα απο αυτο το κολλημα.
    Ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.
    Τετοια κολληματα με αποδυναμωνουν για τα καλα.
    Ειχα παρει και ενα αγαπημενου μου περιοδικο να διαβασω αλλα σιγα μην ειχα ορεξη να το διαβασω.Ο νους μου ηταν στη μπλουζα...
    Δεν ξερω...εχω κολλησει τρομερα τωρα...
    Και πειτε μου, τι να κανω για να βρω αυτο τον τυπο μεσα σε αυτη την πολη με τους εκατομμυρια κατοικους;
    Αν δουλευε στην καφετερια, θα ηταν ok.Αλλα αυτος ηταν απλα πελατης και ισως ποτε δεν ξαναπαει εκει.
    Ισως το \"σε ειδα\" στην athens voice βοηθησει, αυτο σκεφτηκα αμεσως, αλλα δε διαβαζουν ολοι οι Αθηναιοι τη στηλη αυτη...
    Οταν βγαινω εξω, ειναι ταλαιπωρια μεγαλη...
    Εκτος απο τα κολληματα με τα ρουχα, με τα σκουπιδακια που μαζευω ειναι και αλλα.
    Ειναι ολη αυτη η φασαρια της Αθηνας, η κινηση, η πολυκοσμια, το καυσαεριο, ενα βουητο που σε τρελαινει.
    Ειναι που νιωθω ενας παρακατιανος και βλεπω τους αλλους που ειναι πιο ομορφοι απο μενα, γυμνασμενοι, με αυτοπεποιθηση, με τελειο ντυσιμο, και ζηλευω παρα πολυ.
    Μου τη δινει που δεν ειμαι σαν αυτους.
    Μου τη δινει που δε μπορω να ειμαι ετσι οπως θελω.
    Μου τη δινει που δε μπορω να γνωρισω οσα ατομα θελω.
    Μου τη δινει που θα παω παλι στη σχολη με τα ιδια ατομα.
    Μου τη δινει που καθε φορα που βγαινω εξω παθαινω κολλημα.
    Μου τη δινει που υπαρχουν τοσα πολλα εκει εξω και δεν τα προλαβαινω.
    Μου τη δινει που οι ανθρωποι φορανε τοσο περιεργα ρουχα.
    Μου τη δινει που γινεται τετοιος χαμος στο κεντρο της πολης.
    Μου τη δινει που ακομα εχω ιψδ.

    Μπορειτε να διαβασετε αυτο και αλλα ποστ μου στο μπλογκ μου: http://anisixos.blogspot.com

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    στεφανε, μου φαινεται σου τη δινει και που ζεις κιολας.. ετσι ειναι η ζωη στεφανε, εχει τις καλες πλευρες εχει και της ασχημες.. το ΟΛΟ ΛΑΘΟΣ σε εσενα ειναι οτι εισαι \"κολημενος\" και υπερβολικος. αυτο ειναι το προβλημα σου.. βασικα κανεις λαθος σκεψεις, δηλ σκεφτεσαι λαθος...προσπαθησε να αλλαξεις τη ζωη σου απο ΜΕΣΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ. καλη δυναμη :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    και μη ξεχνας : ΗΜΑΣΤΕ οτι ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ στεφανε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    στεφανε εγω εκεινη την ωρα θα πηγαινα κ θα του μιλαγα αυτουνου να δω την μπλουζα καλητερα.θα ζηταγα αναπτηρα......δεν το εκανες εσυ.ειδες τι δυνατος που εισαι??????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στέφανε,θα ήθελα να σου θυμίσω πως εδώ δεν είναι μπλογκ,αλλά φόρουμ.Αν θέλεις απαντήσεις,θα πρέπει να συμμετέχεις στα threads που ανοίγεις.Όχι να μας παραπέμπεις στο μπλογκ σου.Ψαρεύεις αναγνώστες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by RainAndWind
    Στέφανε,θα ήθελα να σου θυμίσω πως εδώ δεν είναι μπλογκ,αλλά φόρουμ.Αν θέλεις απαντήσεις,θα πρέπει να συμμετέχεις στα threads που ανοίγεις.Όχι να μας παραπέμπεις στο μπλογκ σου.Ψαρεύεις αναγνώστες.
    δεν εχεις αδικο ηρω.
    και με την ευκαιρια αυτου του σχολιου θαθελα να ρωτησω τον στεφανο γιατι δεν συμμετεχει ποτε σε κανενα αλλο ποστ εκτος απο τα δικα του οπου ακομα και σε αυτα, τα γραφει και βλεπει τις αντιδρασεις χωρις να συμμετεχει.
    δεν σε ενδιαφερει κανενας εξω απο τον εαυτο σου στεφανε?
    ειναι τελικα τα σκουπιδακια σου σημαντικοτερα απο οποιονδηποτε αλλον, του εαυτου σου συμπεριλαμβανομενου?
    ζεις για τα σκουπιδια τελικα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    βρε στεφανε γιατι δεν συμμετεχεις στην συζητηση? βαζεις ενα θεμα και απαντας την επομενη βδομαδα. λολ σαν καθηγητης που μοιραζει εκθεσεις στους μαθητες του, και τις ελεγχει την επομενη βδομαδα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    http://www.youtube.com/watch?v=0YXuq25BMVI
    ελα στεφανε, \"ανεβα\" η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Παιδια συγγνωμη που δε μπαινω καθε μερα στο φορουμ για να απανταω.Βλεπω παντα τις απαντησεις αν και καθυστερημενα.Ειναι επειδη ισως δε θελω να θυμαμαι τους ψυχαναγκασμους που ειχα πριν 1 μερα, και ετσι μετα απο 5 μερες, τους ξεχναω, οποτε δε με πειραζει να τους ξαναδω στο φορουμ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by stephanos
    Παιδια συγγνωμη που δε μπαινω καθε μερα στο φορουμ για να απανταω.Βλεπω παντα τις απαντησεις αν και καθυστερημενα.Ειναι επειδη ισως δε θελω να θυμαμαι τους ψυχαναγκασμους που ειχα πριν 1 μερα, και ετσι μετα απο 5 μερες, τους ξεχναω, οποτε δε με πειραζει να τους ξαναδω στο φορουμ.

    Nαι αλλα συζητηση, ποτε δεν σε εχουμε δει να πιανεις εδω μεσα.

    Που το ξερεις, μπορει εκει να βρεθει λυση σε αυτο το θεμα που τοσο σε τυραναει.

    Τι εχεις να χασεις?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    και περα απο την συζητηση για τα δικα σου προβληματα, ποτε δεν συζητησες με κανεναν για το δικο του προβλημα.
    αν λες οτι θες να αποφευγεις να ξαναδιαβαζεις τους ψυχαναγκασμους σου, θα ηταν μια ωραια διεξοδος να ασχοληθεις με κανεναν αλλον....
    δεν σε ενδιαφερει κανεις?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •