Πως ενα ατομο γ@#$ει την Ψυχολογια σου σε χρονο DT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Πως ενα ατομο γ@#$ει την Ψυχολογια σου σε χρονο DT

    καλησπερα,

    ολες τις μερες ψιλοπηγαινε καλα το πραμα, πηγαινα το γυμναστηριο μου, εφαγα 2-3 βραδυα παραπανω αλλα οκ....εχω τα κομπλεξικα μου....αλλα οκ, επεισα τον πατερα μ να μ δωσει λεφτα για την σχολη χορου...οκ.......κ μεχρι χτεσ το βραδυ που μιλησα με τον πρωην μ (τον ομορφο) στο φεισμπουκ. πλεον ολους τους τσακωμους απο κει τους κανω.

    μ ειπε πως μιλαει αυτο το καιρο με μια αλλη..................κ δν θελει να μ δινει ψευτικες ελπιδες. Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ!και οτι ειναι απλα ειληκρινης κ δν θελει να ξεκοψει επαφες μαζι μ γτ ειμαι κ γαμω τα ατομα γιατι γιατι γιατι γιατι......

    κατα περιεργο τροπο δεν τον διαολοστειλα του ειπα ''εσυ να σαι καλα'' κ βγηκα οφ για να δω σε τι κατασταση βρισκομαι.

    πηρα 3 xanax καπακι, χωρις νερο. το αιμα μ ανεβηκε στο κεφαλι, ενιωσα τον χαρακτηριστικο πονο στο στηθος κ ενα πλακωμα,,,,κ τα ματια μ αρχισανε τα τρεχουν σαν κανουλες. καθως περιμενα παιρνοντας βαθειες ανασες το ξεσπασμα....φωναζει η μανα μ μεσα για το φαγητο. εκει λοιπον αρχισα να τσιριζω.....μετα απο αυτο κοπανισα την πορτα κ την εκλεισα, την κλειδωσα. κ κοπανισα το κεφαλι μου 4 φορες δυνατα στον τοιχο.

    σε περιπτωση που αναρωτιεστε, ειναι καλα το κεφαλι μου. 2 μελανιες σε σημειο που ειναι μαλλια κ δεν φαινεται.

    η μαμα το πε στον μπαμπα κ ηρθε απευθειας απ την δουλεια να με νταντεψει. με ζορισανε να κανω ενα καυτο ντους κ να παρω τον γιατρο οπου με ηρεμισε καπως...κ η αδερφη μ με πηρε να βγουμε το βραδυ. εκει που πηγα αρχισα να τους λεω τι μ ειπε εκεινος κ μεινανε μ@##κες γτ ειδηκα η αδερφη μ δν με εχει ακουσει ποτε να κανω ετσι για αντρα.

    τεσπα....εφαγα μια βαφλα κ εκει................

    γιατι νιωθω πως με εγκαταλειπουνε?και γιατι να κανω ετσι για κατι ανουσια θεματα, φαντασιωνομαι συνεχεια πως ειναι με αλλη,καλητερη απο μενα!!!!!!!!!!!!!καλητερη απο μενα!!!!!!!!!και τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!� �ελω τοσο να τον βρω κ να τον χτυπισω.......τοσο μα τοσο πολυ!!!!!!!!!!τοσο πολυ που βραζει το αιμα μου με τρωει μεσα μ ωωωρες και ωωωρες και ωρες!!!να χτυπισω εκεινον, εκεινη, κ οποιον αλλον βρω μπροστα μου.δν με νοιαζει με τι, απλα να τους χτυπαω μεχρι να λιωσουν ολα πανω τους να μαθουν να περιπαιζουν εμενα!!?!!!εμενα που του φερθηκα γλυκα κ ομορφα!!!!!!που αφησα κατα μερος τα σκατα του χαρακτηρα μ για να δει τι γλυκο κοριτσακι μπορω να γινω!!!!

    γιατι γιατι να φερθει καποιος ετσι????!!!!!γιατι να θελω ΤΟΣΟ εντονα να τον σκοτωσω?να το φαντασιωνομαι....κ να γελαω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Τωρα ενας λογος παραπανω να φοβαμαι τις γυναικες.Ωραιες φαντασιωσεις εχεις παντως

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    hello me_vs_myself. το πρωτο πραγμα που καταλαβα εγω απο τις σχεσεις μου ειναι πως αν δεν τραβαει, απλα δεν τραβαει. δηλαδη, αν δεν υπαρχει σεβασμος, αν σου φερεται σαν να εισαι αντικειμενο η αν του φερεσαι εσυ αποτομα και του μιλας ασχημα καποια στιγμη ερχεται ο χωρισμος. δεν μιλαω για σενα, για ολους ισχυει αυτο. αυτο πιστευω. πως κανουμε μια σχεση για να νιωθουμε ομορφα και να περναμε καλα οχι για να βασανιζομαστε.

  4. #4
    Κατα τα αλλα ελπιζω να εισαι καλα ε?Μηπως εισαι και εσυ λιγο αποτομη για αυτο σε εγκαταλειπουν,μερικες φορες απο τον εγωισμο μας δεν παραδεχομαστε τα λαθη μας και τα ριχνουμε στους αλλους.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    34
    Originally posted by me_vs_myself
    που αφησα κατα μερος τα σκατα του χαρακτηρα μ για να δει τι γλυκο κοριτσακι μπορω να γινω!!!!
    Να είσαι ο χαρακτήρας σου και σε όποιον αρέσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το θέμα δεν είναι να\"αφήνεις στην άκρη τα σκατά του χαρακτήρα σου\"για κάποιον.Αλλά να φτιάξεις τα σκατά.:P

    Επίσης.Δεν είσαι μωράκι ρε συ.Άκου,η μαμά το είπε στον μπαμπά και έφυγε από τη δουλειά να με νταντέψει.Εμ,ήθελες να σε νταντέψει.Έφαγες ακύρωση από κάπου αλλού δηλαδή και ήθελες την έμπρακτη απόδειξη αγάπης να την εισπράξεις από κάπου αλλού.Άκου όμως τι συμβαίνει.Η μητέρα σου,ο πατέρας σου,δεν είναι αντικείμενα.Είναι άνθρωποι κι αυτοί,δεν μπορεί να παίζεις με τα συναισθήματά τους κάθε τρεις και λίγο επειδή ένας τυχαίος στο φέισμπουκ(ή μη τυχαίος)σου έριξε χυλόπιτα.

    Άλλο λάθος:\"να τους λιώσω,να τους κάνω να τους δείξω να τους μπήξω,που έκαναν αυτό σε μένα,σε ποια,ΣΕ ΜΕΝΑ ΡΕ,ΡΕ ΣΕ ΜΕΝΑ?(και πρόσεξε πόσα θαυμαστικά βάζεις μετά το σε μένα----->εμ,ΠΕΝΤΕ)
    Με λίγα λόγια αυτό το \"Σε μένα,σε μένα ρε-και πέντε θαυμαστικά με ένα ερωτηματικό\"απαντιέται κάπως έτσι:





    Ναι,σε σένα.
    Ναι ΚΑΙ σε σένα.
    Όπως σε όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους.Δεν ανήκεις σε κανένα ξεχωριστό είδος που χρήζει διαφορετικής αντιμετώπισης,όταν είναι να φας χυλόπιτα,θα τη φας.Εσύ πρέπει να μάθεις πως να αντιμετωπίζεις τα θέματα δίχως να εμπλέκεις τους γονείς σου,δίχως να τσακώνεσαι στο φέισμπουκ,δίχως να φέρνεις την καταστροφή του πλανήτη.Είναι δική σου ευθύνη να ψάξεις τους τρόπους να τροποποιηθούν τα γνωστικά σφάλματα,τα μονοπάτια της σκέψης που δημιουργούν τον πανικό.Όλα όμως πρέπει να περάσουν από τη δική σου απόφαση για ενηλικίωση.Δε λέμε αύριο,λέμε όμως να αρχίζεις να το λες στον εαυτό σου\"κοίτα κοριτσάκι,δε χτυπάμε το κεφαλάκι μας στον τοίχο,δεχόμαστε πως μέσα στη ζωή θα έχουμε επιτυχίες και αποτυχίες,ακυρώσεις και αγκαλιές και μέλια και πίκρες\".Γιατί αυτή είναι η ανθρώπινη ζωή,τα έχει όλα.Δε μπορεί να θέλεις σε σένα να μην τα έχει,γιατί είναι σα να βροντοφωνάζεις,εγώ δε θα πονάω ρε,δεν είμαι σαν εσάς,εγώ είμαι η βασίλισσα του κόσμου και η δική μου μοίρα είναι διαφορετική\".Μπα.:P

    Και άσε τον άνθρωπο να ηρεμήσει.Μην τον κυνηγάς.Ακόμη και να ήθελε να καταλάβει πως ίσως του λείπεις,ποτέ δε θα το καταλάβει όταν τσακώνεστε στο φέισμπουκ καθημερινά.Δώστου χρόνο.Και ο χρόνος θα δείξει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by me_vs_myself
    .....
    γιατι νιωθω πως με εγκαταλειπουνε?και γιατι να κανω ετσι για κατι ανουσια θεματα, φαντασιωνομαι συνεχεια πως ειναι με αλλη,καλητερη απο μενα!!!!!!!!!!!!!καλητερη απο μενα!!!!!!!!!και τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!� �ελω τοσο να τον βρω κ να τον χτυπισω.......τοσο μα τοσο πολυ!!!!!!!!!!τοσο πολυ που βραζει το αιμα μου με τρωει μεσα μ ωωωρες και ωωωρες και ωρες!!!να χτυπισω εκεινον, εκεινη, κ οποιον αλλον βρω μπροστα μου.δν με νοιαζει με τι, απλα να τους χτυπαω μεχρι να λιωσουν ολα πανω τους να μαθουν να περιπαιζουν εμενα!!?!!!εμενα που του φερθηκα γλυκα κ ομορφα!!!!!!που αφησα κατα μερος τα σκατα του χαρακτηρα μ για να δει τι γλυκο κοριτσακι μπορω να γινω!!!!

    γιατι γιατι να φερθει καποιος ετσι????!!!!!γιατι να θελω ΤΟΣΟ εντονα να τον σκοτωσω?να το φαντασιωνομαι....κ να γελαω
    δεν εγκαταλειπουν μονο εσενα
    ολους μας εγκαταλειπουν.
    απλα δεν κανουμε ολοι \"ετσι\"...
    δεν θα σχολιασω τις φαντασιωσεις εξοντωσης, εισαι πολυ ταραγμενη και ξεσπας ετσι...πιστευω οτι δεν θα τις πραγματοποιουσες κιολας...

    η ερωτηση μου ομως ειναι αλλη:
    ποιο ειναι το τοσο τρομερο που σου εκανε?
    ισα ισα που σου ειπε με ειλικρινεια οτι ειναι αλλου. γιατι λες οτι σε περιεπεξαν?
    δεν ειδα κανεναν να σε περιπαιζει και ειδικα η αλλη η κοπελα για την οποια επισης εχεις αισθηματα θυμου, δεν σε ξερει καν απ οτι καταλαβα, μπορει να μην ξερει ουτε οτι υπηρχες στην ζωη του...
    και φυσικα το ξερεις οτι υπαρχουν καλυτερες απο σενα, η καλυτερες στα ματια καποιου...οπως υπαρχουν και χειροτερες φυσικα...μεχρι τωρα νομιζες οτι ησουν η καλυτερη απ ολες?

    το να εισαι στεναχωρημενη γιατι δεν ηθελες αυτη η σχεση να τελειωσει, το καταλαβαινω απολυτα....
    τον θυμο δεν καταλαβαινω και το αισθημα οτι αδικηθηκες. κανεις δεν σε αδικησε,. οι σχεσεις εχουν μια αρχη και ενα τελος, τι πιο απλο απο αυτο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    ΜΕΓΑΑΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ! ! τι τα περασες τα xanax, για στραγαλια και φυστικια? και τα πηρες 3 μαζι. ειπες οτι με τον πρωην οσο ησουν μαζι του, του εδειχνες ποσο γλυκο κοριτσι εισαι, αλλα παρολα χωρισατε ομως. τωρα, επειδη μιλαει με αλλη θελεις μαλον να του σπασεις τα μουτρα και αυτου και αυτης. γιατι να τα ξαναβρειτε? αφου τελειωσατε. βρες καλυτερον

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΔΕΝ θελω να βρω καλητερο δεν θελω θελω αυτον αυτον αυτον!!!!!!!!!!!και ΝΑΙ δεν επρεπε να μ φερθει ετσι!!!!δν ητανε σωστο.........επρεπε να με θελει, δν εκανα τπτ λαθος!

    αρκετα με φτυσανε κ με πονεσανε γτ να μν επιδιωκω να εχω ξοφλησει το χρεος μ κ να θελω προσοχη απο δω κ περα???το αξιζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και με το παραπανω.

    και οι γονεις μ ετσι πρεπει να κανουνε, γτ κ εκεινοι φταινε.οποτε τωρα ετσι πρεπει να κανουνε

    μου εχει κατσει ασχημα, γτ να ψαξει αλλη ? και γτ να μου κακοφανει τοσο για εναν που τα ειχα 1 ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ!!!!!!!δν εχω ξανανιωσει ετσι!!!τοση απορριψη!!!!!!!ποτε!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Originally posted by me_vs_myself
    ΔΕΝ θελω να βρω καλητερο δεν θελω θελω αυτον αυτον αυτον!!!!!!!!!!!και ΝΑΙ δεν επρεπε να μ φερθει ετσι!!!!δν ητανε σωστο.........επρεπε να με θελει, δν εκανα τπτ λαθος!

    αρκετα με φτυσανε κ με πονεσανε γτ να μν επιδιωκω να εχω ξοφλησει το χρεος μ κ να θελω προσοχη απο δω κ περα???το αξιζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και με το παραπανω.

    και οι γονεις μ ετσι πρεπει να κανουνε, γτ κ εκεινοι φταινε.οποτε τωρα ετσι πρεπει να κανουνε

    μου εχει κατσει ασχημα, γτ να ψαξει αλλη ? και γτ να μου κακοφανει τοσο για εναν που τα ειχα 1 ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ!!!!!!!δν εχω ξανανιωσει ετσι!!!τοση απορριψη!!!!!!!ποτε!!!!!
    Αναρωτιέμαι αν θα είχες αυτές τις αντιδράσεις σε περίπτωση που ήξερες ότι δεν υπάρχει κανείς εκεί γύρω να τρέξει να σε \"νταντέψει\" όπως ανέφερες. Εγώ μια υπόθεση κάνω, σε περίπτωση που δεν ήταν η μαμά σου και ο μπαμπάς σου τριγύρω θα κοπάναγες το κεφάλι σου 4 φορές. Κανείς δε θα έτρεχε να δει τι έχεις. Την επόμενη φορά που θα ήθελες να το κοπανήσεις θα το σκεφτόσουν διπλά. Γιατί να το κάνεις αφού κανείς δε θα ερχόταν να σε παραχαϊδέψει;

    Με αυτό θέλω να πω πως οι γονείς σου στην προσπάθειά τους να σου προσφέρουν το καλύτερο πέφτουν στο λάθος που κάνουν οι γονείς που κακομαθαίνουν τα μικρά παιδιά. Ένα παιδάκι όταν θέλει πολύ μια σοκολάτα και δεν του τη δίνουν κλαίει. Ένας γονιός που θα νιώσει άσχημα από τον \"ψυχολογικό εκβιασμό\" του παιδικού κλάματος θα δώσει τη σοκολάτα. Αν θέλει από την άλλη να το διαπαιδαγωγήσει σωστά θα φροντίσει να του εξηγήσει για ποιό λόγο δεν παίρνει τη σοκολάτα: γιατί είχε φάει και άλλη το πρωί και δεν κάνει ή γιατί δεν μπορούμε να αγοράζουμε κάθε μέρα σοκολάτα. Οι δικοί σου γονείς όταν αρχίζεις τις φωνές σε αντιμετωπίζουν ως κάτι ξεχωριστό. Έτσι έχεις μάθει να τους τραβάς την προσοχή και έτσι αυτοί ανταποκρίνονται. Άρα αυτή τη στιγμή μπορεί να είσαι 20-25 αλλά στην πραγματικότητα είσαι ένα μικρό παιδί που φωνάζει γιατί θέλει τη σοκολάτα του. Και οι γονείς του το κρατάνε σε αυτό το στάδιο γιατί όποτε φωνάζει του τη δίνουν αντί να του εξηγήσουν ότι δεν μπορούμε να τρώμε κάθε μέρα γλυκό.

    Το θέμα είναι θέλεις να προχωρήσεις ή όχι; Θέλεις να μείνεις ένα παιδάκι που όταν έχει ανάγκη την προσοχή την απαιτεί με φωνές ή θέλεις να νιώσεις μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα που αντλέι δύναμη πρώτα και κύρια από μέσα της; Πρώτα απ\'όλα αυτό πρέπει να απαντήσεις και από κει και πέρα να ψάξεις τρόπους. Αν δεν θέλεις τότε δεν έχει νόημα, τα ποστ σου είναι απλά για να εκφράσουν παράπονα για μια κατάσταση που στην πραγματικότητα δεν θες να αλλάξεις.

    Πρόσεχε τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση πάλι. Λες δεν θέλω άλλον θέλω μόνο αυτόν. Αυτός όμως ο άλλος έχει γνώμη και λέει ότι δεν θέλει να είναι μαζί σου. Είναι δικαίωμά του. Αν θεωρείς ότι έδωσες πολλά και δεν τα πήρες πίσω τότε είναι μια θαυμάσια ευκαιρία να αναθεωρήσεις τη στάση σου στις σχέσεις. Ίσως πρέπει να αρχίσεις να δίνεις λιγότερα στην αρχή μέχρι να επιβεβαιώσεις ότι και ο άλλος αισθάνεται τα ίδια με σένα. Να μην είσαι το άψογο παιδάκι που φέρεται όπως οι άλλοι θέλουν για να πάρει αυτό που θέλει αλλά να είσαι όπως εσύ θεωρείς ότι πρέπει να είσαι.

    Το χρέος σου το ξόφλησες; Το χρέος σου σε ποιόν; Κάθε σχέση είναι μια καινούργια αρχή, δεν υπάρχει κάπου τεφτέρι πόνου που λέει ότι αφού έφαγες σκατά στην προηγούμενη σχέση η επόμενή σου πρέπει να είναι τέλεια. Ξεκόλλα από αυτό το τριπάκι που βάζεις τον εαυτό σου. Η όλη σου κοσμοθεωρία θυμίζει όπως σου είπα παιδάκι. \"Είμαι καλό, έκανα αυτό που θέλουν οι γονείς μου/αυτό που νομίζω ότι θέλει ο σύντροφός μου άρα πρέπει να μου κάνουν τα χατήρια. Δεν μου πήραν την κούκλα την προηγούμενη φορά/δεν πέτυχε η σχέση μου την προηγούμενη φορά, άρα τώρα πρέπει να μου την πάρουν γιατί μου τη χρωστάνε/αυτή η σχέση οφείλει να πετύχει γιατί μου το χρωστάει η ζωή.

    Το ότι το αξίζεις δεν αποδεικνύεται με το να το φωνάζεις αλλά με το να το δείχνεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    ΔΕΝ θελω να βρω καλητερο δεν θελω θελω αυτον αυτον αυτον!!!!!!!!!!!και ΝΑΙ δεν επρεπε να μ φερθει ετσι!!!!δν ητανε σωστο.........επρεπε να με θελει, δν εκανα τπτ λαθος!

    αρκετα με φτυσανε κ με πονεσανε γτ να μν επιδιωκω να εχω ξοφλησει το χρεος μ κ να θελω προσοχη απο δω κ περα???το αξιζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και με το παραπανω.

    και οι γονεις μ ετσι πρεπει να κανουνε, γτ κ εκεινοι φταινε.οποτε τωρα ετσι πρεπει να κανουνε

    μου εχει κατσει ασχημα, γτ να ψαξει αλλη ? και γτ να μου κακοφανει τοσο για εναν που τα ειχα 1 ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ!!!!!!!δν εχω ξανανιωσει ετσι!!!τοση απορριψη!!!!!!!ποτε!!!!!
    ναι, αλλα ΔΕΝ θελει να ειναι μαζι σου.. δεν θα σκασεις για ενα ατομο που δεν σε θελει, ενω θα μπορουσαν να σου αρεσουν αλλοι 100. τι αλλο να σου πω? παρε ενα αεροβολο σκωτωσε τον γιατι δεν σε θελει και κρεμασε τον στο σπιτι σου να ειστε καθε μερα μαζι..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ............να τον κρεμαγα..........

    οταν λεω οτι εχω ξοφλησει το χρεος μου δεν μιλουσα για τον γκομενο!!!!!!!!μιλουσα γενικα!τραβιξα ενα σωρο μαλακιες κ εφαγα ενα σωρο σκατα οπως λες! θελω εκτιμηση. και ναι απ τους γονεις μου, και ναι κ απο τις σχεσεις μου.ειναι κακο αυτο?οχι. ενταξει, δεν θελει να ναι μαζι μου. ειναι το μονο που δν μπορω να ελεγξω............οποτε απλα παραδινομαι,καθομαι κ μιζεριαζω και τρωω.οκ..............

    δεν ειμαι παιδακι!παιδακι ημουνα οταν με βιασανε κ με σπασανε στο ξυλο κ με τα ποδια μονη μ περπατισα χαραματα ως το σπιτι και στους δικους μ δν ειπα τπτ παρα μονο 2 χρονια μετα!!!!απο μεσα μ δν ημουνα παιδακι.τα παιδακια δν τα κανουν αυτα, τοτε ειναι που κλαινε!

    δεν εκλαιγα ομως!να μην κλαψω τωρα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το θυμό σου όμως τον γυρνάς σε σένα.Το ότι χτύπαγες το κεφάλι σου στον τοίχο τι σήμαινε νομίζεις?Πως σε φρόντιζες και όλα οκ?

    Γιατί σε τιμωρείς αφού ξέρεις πως δεν έφταιγες εσύ?

    Πράγματα συμβαίνουν που είναι έξω από τον έλεγχό μας.
    Και θα συμβαίνουν πάντα.Η ανάγκη μας να έχουμε πάντα τον έλεγχο είναι μία ψευδαίσθηση.Δεν μπορούμε να τον έχουμε.

    Έχεις διαβάσει για τη γυναίκα που την χτύπησε στον ώμο το απομεινάρι από έναν δορυφόρο που περιπλανιόταν δεκαετίες στο διάστημα και όταν μπήκε στην ατμόσφαιρα επέζησε
    των απίστευτων θερμοκρασιών της εισόδου?Κάτι τέτοιο είναι και ένας βιασμός.Δεν μπορούσες να τον αποφύγεις.Πέρασε όμως.Καιρός να πάψεις να κλαις για ό,τι δεν αλλάζει
    και να σε φροντίσεις.

    Η διατροφική διαταραχή είναι άλλος ένας από τους τρόπους προσπάθειας διατήρησης του ελέγχου στον οποίο καταφεύγεις.Δεν κινδυνεύεις πια
    παρά από τη θέλησή σου να διατηρήσεις τον έλεγχο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    ............να τον κρεμαγα..........

    οταν λεω οτι εχω ξοφλησει το χρεος μου δεν μιλουσα για τον γκομενο!!!!!!!!μιλουσα γενικα!τραβιξα ενα σωρο μαλακιες κ εφαγα ενα σωρο σκατα οπως λες! θελω εκτιμηση. και ναι απ τους γονεις μου, και ναι κ απο τις σχεσεις μου.ειναι κακο αυτο?οχι. ενταξει, δεν θελει να ναι μαζι μου. ειναι το μονο που δν μπορω να ελεγξω............οποτε απλα παραδινομαι,καθομαι κ μιζεριαζω και τρωω.οκ..............

    δεν ειμαι παιδακι!παιδακι ημουνα οταν με βιασανε κ με σπασανε στο ξυλο κ με τα ποδια μονη μ περπατισα χαραματα ως το σπιτι και στους δικους μ δν ειπα τπτ παρα μονο 2 χρονια μετα!!!!απο μεσα μ δν ημουνα παιδακι.τα παιδακια δν τα κανουν αυτα, τοτε ειναι που κλαινε!

    δεν εκλαιγα ομως!να μην κλαψω τωρα?
    me, δεν ειναι κακο που αποζητας εκτημηση απο τους ανθρωπους γενικα, ολοι θελουμε. κουβαλας και ενα βαρυ παιδικο τραυμα βλεπω. σε βιασανε?? στο ψυχολογο σου το ειπες αυτο? και βεβαια να κλαψεις, καλο θα σου κανει, το κλαμα θα σου μαλακωσει την ψυχουλα...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    55
    Εσυ απαξιώνεις τον εαυτό σου. Κι ας λες ότι δεν μπορείς να πιστέψεις ότι βρήκε καλύτερη. Καλύτερη; Οι άνθρωποι δεν είμαστε αυτοκίνητα για να συγκρινόμαστε.

    Τελοσπάντων, είσαι χαμένη σε έναν κόσμο που εσύ έφτιαξες για να επουλώσεις το τραύμα, αλλά δεν είναι ο σωστός. Σε αυτόν τον κόσμο έχεις παντοδυναμία, ελέγχεις τα πάντα, όλα τα καθορίζεις εσύ. Με όποιον τρόπο θέλεις. Αυτός ο κόσμος συγκρούεται όμως με την πραγματικότητα. ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Θα καταστραφείς εκεί μέσα. Πόσα ακόμα τραύματα θα μαζέψεις;;; Κάνει συστηματική ψυχαναλυτική ψυχοθεραπεία. Το καλό, γλυκό κοριτσάκι που είναι έτσι γιατι βαθιά μέσα του αγαπάει τον εαυτό του έχει καταπιεστεί απίστευτα από τον κακό σου εαυτό. Το ξέρω ότι πονάς. Πόνος είναι. Το ξέρω.

    Δεν υπάρχει διέξοδος. Πρέπει να το παλέψεις. Κι εγω τα κατάπινα τα xanax σαν καραμέλες, κι εγω δεν αντέχω την απόρριψη και εγω βλάπτω τον εαυτό μου, νομίζοντας πως μπορώ να ελέγχω τα πάντα. Έχω δει και τον άλλον δρόμο όμως τώρα. Κι όσο και δυσκολό κι αν είναι να αποχωριστώ αυτόν τον εαυτό, τον αυτοκαταστροφικό, τον παντοδύναμο, το προσπαθώ.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •