Παιδια λιγο την προσοχη σας...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4

    Παιδια λιγο την προσοχη σας...

    θελω πραγματικα τα φωτα σας. αποτι ειδα εισαστε ολοι πολυ καλοι γνωστες των αγχωτικων καταστασεων.
    Θα μπω απευθειας στο ζουμι.
    Η φιλη μου αντιμετωπιζει παρα πολυ σοβαρο προβλημα αγχους και αναβλητικοτητας.
    Ενω πραγματικα ειναι πολυ εξυπνο ατομο και δεν φοβαται την κουραση , σε κανενα επιπεδο, ουτε σωματικο ουτε ψυχολογικο,
    οταν ερχεται η ωρα να καταπιαστει με καποια υποχρεωση---> σαν τα παραλυει... χανει τελειως την διαθεση της, γινεται αναβλητικοτατη. Γιαυτο και εχει μεινει παρα πολυ πισω στην σχολη της.
    Πως θα μπορουσα να την βοηθησω?
    Ρωτηστε με φυσικα ο,τι λεπτομερειες θελετε... ειμαι ανοικτος σε ολες τις αποψεις.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Roberto
    θελω πραγματικα τα φωτα σας. αποτι ειδα εισαστε ολοι πολυ καλοι γνωστες των αγχωτικων καταστασεων.
    Θα μπω απευθειας στο ζουμι.
    Η φιλη μου αντιμετωπιζει παρα πολυ σοβαρο προβλημα αγχους και αναβλητικοτητας.
    Ενω πραγματικα ειναι πολυ εξυπνο ατομο και δεν φοβαται την κουραση , σε κανενα επιπεδο, ουτε σωματικο ουτε ψυχολογικο,
    οταν ερχεται η ωρα να καταπιαστει με καποια υποχρεωση---> σαν τα παραλυει... χανει τελειως την διαθεση της, γινεται αναβλητικοτατη. Γιαυτο και εχει μεινει παρα πολυ πισω στην σχολη της.
    Πως θα μπορουσα να την βοηθησω?
    Ρωτηστε με φυσικα ο,τι λεπτομερειες θελετε... ειμαι ανοικτος σε ολες τις αποψεις.
    κλασικη περιπτωση αγχους. το καλυτερο που μπορεις να κανεις, ειναι να την πεισεις να πατε μαζι σε ενα ψυχολογο να εξετασει την περιπτωση της. μπορεις να την πεισεις ομως?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    ναι ειμαι παρα πολυ κοντα στο να την πεισω γιατι πραγματικα το θελει και η ιδια...
    οποτε ειμαστε σε καλο δρομο.
    περα απο αυτο ομως.... εγω τι μπορω να κανω?
    και επισης, ψυχολογος η ψυχιατρος που μπορει να συνταγογραφησει και σκευασματα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Roberto
    ναι ειμαι παρα πολυ κοντα στο να την πεισω γιατι πραγματικα το θελει και η ιδια...
    οποτε ειμαστε σε καλο δρομο.
    περα απο αυτο ομως.... εγω τι μπορω να κανω?
    και επισης, ψυχολογος η ψυχιατρος που μπορει να συνταγογραφησει και σκευασματα?
    ωραια αυτο ειναι καλο.. εσυ το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κατανοησεις βαθυτερα το προβλημα της και να φερθεις αναλογως. ο ψυχιατρος συνταγογραφει τα φαρμακα. ok roberto?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    παραπανω, αν καταλαβες, εννοω να καταλαβεις την περιπτωση της καλυτερα, (γιατι το προβλημα εχει καποια ριζα) κια να της φερεσαι αναλογως.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    φυσικα και το καταλαβα... και προσπαθω να την νιωσω οσο περισσοτερο μπορω.
    και εγω ειμαι αγχωδης, αλλα σε τετοιο βαθμο και τοσο εντονα οχι... θεωριεται πως τετοιες καταστασεις μπορουν να λυθουν?
    απο προσωπικη σας εμπειρια παντα ρωταω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Roberto
    φυσικα και το καταλαβα... και προσπαθω να την νιωσω οσο περισσοτερο μπορω.
    και εγω ειμαι αγχωδης, αλλα σε τετοιο βαθμο και τοσο εντονα οχι... θεωριεται πως τετοιες καταστασεις μπορουν να λυθουν?
    απο προσωπικη σας εμπειρια παντα ρωταω.
    δεν ειναι και τοσο σοβαρη η κατασταση ροβερτο, εδω θεραπευονται αρρωστιες οπως η καταθλιψη, η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη, και η σχιζοφρενεια.. ηρεμησε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    roberto εχεις u2u, πανω δεξια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Aυτό το είστε όλοι πολύ καλοί γνώστες των αγχωτικών καταστάσεων,τι το\'θελες?Αγχώθηκα.λολ

    Αναβλητικότητα.Χμ,πρώτη ερώτηση.Είναι προσωρινή,συγκυριακή ή μόνιμη,χρόνια δηλαδή?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by RainAndWind
    Aυτό το είστε όλοι πολύ καλοί γνώστες των αγχωτικών καταστάσεων,τι το\'θελες?Αγχώθηκα.λολ

    Αναβλητικότητα.Χμ,πρώτη ερώτηση.Είναι προσωρινή,συγκυριακή ή μόνιμη,χρόνια δηλαδή?
    εσυ τι καταλαβες?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    Originally posted by RainAndWind
    Aυτό το είστε όλοι πολύ καλοί γνώστες των αγχωτικών καταστάσεων,τι το\'θελες?Αγχώθηκα.λολ

    Αναβλητικότητα.Χμ,πρώτη ερώτηση.Είναι προσωρινή,συγκυριακή ή μόνιμη,χρόνια δηλαδή?
    με την καλη την εννοια παντα φιλοι μου...
    ειναι χρονια μπορω να πω... ειναι αρκετα χρονια η κατασταση..αλλα μεχρι προτεινως την πολεμουσαμε , απλως τωρα εχει γινει πολυ δυσκολη η κατασταση πλεον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Roberto
    Originally posted by RainAndWind
    Aυτό το είστε όλοι πολύ καλοί γνώστες των αγχωτικών καταστάσεων,τι το\'θελες?Αγχώθηκα.λολ

    Αναβλητικότητα.Χμ,πρώτη ερώτηση.Είναι προσωρινή,συγκυριακή ή μόνιμη,χρόνια δηλαδή?
    με την καλη την εννοια παντα φιλοι μου...
    ειναι χρονια μπορω να πω... ειναι αρκετα χρονια η κατασταση..αλλα μεχρι προτεινως την πολεμουσαμε , απλως τωρα εχει γινει πολυ δυσκολη η κατασταση πλεον.
    και οσο την αφηνεις, τοσο δυσκολοτερη θα γινεται..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    φιλε πρωτα πηγαινουμε στο ψυχολογο κι αυτοσ αν ειναι μασ παραπεμπει στον ψυχιατρο και πριν παρει φαρμακα αν το προτεινει κανενασ βλακασ αυτο κανε μια βολτα στο φορουμ να δεισ τι παρενεργειεσ εχουν και ζυγισε τι θα κερδισει και τι θα χασει γιατι κατ εμε θα χασει πιο πολλα με τα φαρμακα παρα θα κερδισει

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •