Κοκκινίζω στο πρόσωπο εύκολα!!!τι εχω παθει??!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4

    Κοκκινίζω στο πρόσωπο εύκολα!!!τι εχω παθει??!!

    Καλησπερα.ειμαι 25 χρονων και δουλευω σαν ελευθερος επαγγελματιας.ακουστε τι εχω παθει τον τελευταιο καιρο.εχω παρατηρησει οτι οταν μιλαω σε ορισμενους ανθρωπους(κυριως αγνωστους) ή οταν μιλαω σε πολυ κοσμο μπροστα κοκκινιζει πολυ το προσωπο μου.Δεν μπορω να πω τον εαυτο μου ντροπαλο,εχω πολλες κοινωνικες σχεσεις,πολλους φιλους,γνωστους αλλα τον τελευταιο εξαμηνο εχω παρατηρησει οτι κοκκινιζει το προσωπο μου πολυ εντονα,κατι το οποιο δεν μου συνεβαινε παλιοτερα!αυτο ειναι το απιστευτο!μαλιστα εχω πιασει τον ευατο μου να το καταλαβαινω και τοτε χωρις να το θελω κοκκινιζω περισσοτερο!!τι μουρλα ειναι αυτα;;το εψαξα λιγο στο internet και βρηκα κατι για ερυθροφοβια κτλ...ειλικρινα δεν ντρεπομαι για κατι,ουτε για εμφανιση,ουτε για αυτα που λεω,ουτε για τιποτα αλλα κοκκινιζω.εδω δεν κοκκινιζα παιδακι και θα κοκκινιζω τωρα??αν μπορει να μου πει καποιος τι μπορω να κανω για αυτο.γιατι δεν βγαινει 23 χρονων να κοκκινιζω!!δεν εχω δει κανεναν αλλον να κοκκινιζει!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    το ειχα και γω αυτο, σιγα δεν ειναι τιποτα. απο το αγχος ειναι..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    20
    Κι εγώ το έχω... ακριβώς όπως τα λες

  4. #4
    Δεν είναι τίποτα,αν σταματήσεις να το σκέφτεσαι, θα σταματήσει να συμβαίνει. Οταν το νιώθεις να μη του δίνεις σημασία....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    συμφωνω με τη θεοφανια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    http://www.youtube.com/watch?v=0YXuq25BMVI

    ετσι για να ανεβει λιγο η διαθεση

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αφησε γενια να φαινεται λιγοτερο

  8. #8
    Μήπως φοβάσαι το κοινό ή νοιώθεις αμηχανία μπροστά σε άγνωστους;

    Ίσως είναι μια μορφή εκδήλωσης φόβου που εμφανίζεται σαν ανησυχία και μετά ντροπή (όπως το να ιδρώνουν οι παλάμες).

    Κι εγώ είχα κάτι τέτοιο. Παρά το ότι δεν έχω ξεπεράσει πλήρως τις φοβίες ΄, τουλάχιστον αυτή τη μορφή συμπεριφοράς την έχω ξεπεράσει με την πάροδο του χρόνου.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    23 ή 25 είσαι τελικά?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    25 ειμαι το εγγραψα λαθος μετα.παντως παιδια με απασχολει πολυ..δεν ξερω τι να κανω....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    βαλε πουδρα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    χαχα remedy
    αν δεν εχεις πουδρα βαλε ταλκ

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    για τα σχολια για τη πουδρα και το ταλκ,το μονο που εχω να πω ειναι οτι πριν καποιους μηνες και εγω αυτο μπορει να σκεφτομουνα αν καποιος μου ελεγε οτι ειχε αυτο το προβλημα.
    για εσας μπορει να ειναι αστειο,για μενα ομως ειναι πολυ σοβαρο.&επισης μην κοροιδευετε τετοια θεματα,γιατι τα βρισκεις μπροστα σου οταν τα κοροιδευεις.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    δεν ειναι τοσο τραγικο το να κοκκινιζεις..ανθρωπινο ειναι!τωρα εσενα απλα σου εκατσε στο μυαλο!οπως ειπες εισαι κοινωνικος κτλ..οποτε δεν τιθεται θεμα κοινωνικης φοβιας,απλα σου εχει γινει εμμονη!προσπαθησε οταν θα σου συμβαινει αυτο να το προσπερνας,σου ξαναλεω δεν εγινε κ τιποτα χαριτωμενο το βρισκω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by dora-agxos
    δεν ειναι τοσο τραγικο το να κοκκινιζεις..ανθρωπινο ειναι!τωρα εσενα απλα σου εκατσε στο μυαλο!οπως ειπες εισαι κοινωνικος κτλ..οποτε δεν τιθεται θεμα κοινωνικης φοβιας,απλα σου εχει γινει εμμονη!προσπαθησε οταν θα σου συμβαινει αυτο να το προσπερνας,σου ξαναλεω δεν εγινε κ τιποτα χαριτωμενο το βρισκω..
    ενω εσεις οι γυναικες πληρωνεται καλυντικα για να κοκκινιζετε τα μαγουλακια σας... σωστα?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •