σκασε και κολυμπα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396

    σκασε και κολυμπα?

    οκ εκανα λαθος επιλογες.οκ φερθηκα επιπολαια πολλες φορες.ναι μετανοιωνω.ναι κατηγορω εμενα.ναι θυμωνω.αλλα επειδη εγω επελεξα εγω πρεπει να σκασω και να κολυμπησω?χρεωνομαστε τις επικογες μας και δεν εχουμε δικαιωμα ουτε να συζηταμε για αυτες?δεν ζηταω λυσεις ωμο να γυρω ζητησα και ακουσα το "σκασε και κολυμπα" και τι γινεται ρε φιλε οταν κουραζεσαι απο το υπτιο?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    26
    Δυστυχως πριν κανουμε οτιδιποτε πρεπει να το σκευτομαστε καλα.Οσες φορες εκανα μια επιλογη στη ζωη μου ,καλη ή κακη, εσκαγα και κολυμπουσα.
    Απο τα λαθη μας μαθαινουμε.Ετσι σε παρομοιες περιπτωσεις, σκεφτομαστε καλυτερα και τις συνεπειες των επιλογων μας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by panamar
    δεν ζηταω λυσεις ωμο να γυρω ζητησα και ακουσα το \"σκασε και κολυμπα\" και τι γινεται ρε φιλε οταν κουραζεσαι απο το υπτιο?
    μπλουμ, πας στον πατο και την αλλη μερα σε ξεβραζει το κυμα.

    Αμα θες μπορεις να το αποτρεψεις αυτο βεβαια. Αμα θες.

    στο κατω κατω

    Originally posted by panamarαλλα επειδη εγω επελεξα εγω πρεπει να σκασω και να κολυμπησω?
    ποιος θα κολυμπησει για εσενα? εγω? η Χουανιτα? ο παραδιπλα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    δηλαδη δεν εχω ουτε το δικαιωμα μετανοιας?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Φυσικα το εχεις το δικαιωμα μετανοιας...αλλα αν ο αλλος δεν την δεχεται την συγγνωμη δεν μπορεις να κανεις και πολλα ε?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    εννοω το να μετανοιωσω.το να θελω να γυρισω το χρονο πισω.tzeni1985 κανεις δεν ξεκιναει κατι με το χειροτερο σεναριο.οταν ομως αυτο εμφανιζεται ποια η θεση σου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    η μετανοια ειναι σπουδαιο και μεγαλο πραγμα για την εξελιξη της ...\'\'κολυμβισης\'\',,,,,,, σιγουρα σου δινει δυναμη και αυτοπεποιθηση..... δυστυχως δεν μπορεις να γυρισεις πισω, (τον χρονο),,,ειναι ποιο κοντα η στερια προς τα μπροστα σου, παρα να γυρισεις προς τα πισω (ουτε που μπορεις να ατενισεις την ακτη που αποχωριστηκες ). _____η μετανοια βεβαια \'δεν δινει την χαρη\' , γιαυτο χρειαζεται χρονος και κοπος ,και δεν αποδιδει αμεσα ωφελη παρα μονο εμεσα ,,,,,,, εν το μεταξυ παντα θα υπαρχει καποιο πλεουμενο κοντα , καποια σανιδα σωτηριας , μια βοηθεια να ζητησουμε ,,εκτος και αν εισαι ο τομ χανς στο \'\'ναυαγος\'\' (ακραια περιπτωση ) , αλλα και παλι επιβαλεται να το παλεψεις ,,,,,,,,,

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Όταν κουράζεσαι απ\'το ύπτιο,κάνεις πρόσθιο.:P
    Έχουμε συνδέσει το κάθε μας λάθος με μετάνοιες,τύψεις,με κατηγορώ και με θυμό.Και έχει μία βάση αυτό για την μελλοντική αποφυγή των λαθών,καθώς ό,τι σε βασανίσει θα εντυπωθεί στη μνήμη σου ως <ψυχικός>πόνος και την επόμενη φορά θα θελήσεις να το αποφύγεις,άρα μακροπρόθεσμα μπορείς να κατανοήσεις πως ο ψυχικός πόνος σου ήταν απαραίτητος για την καλυτέρευση της ζωής σου.Λιγότερες δυσάρεστες εμπειρίες φέρουσες επώδυνο υλικό,άρα κι εσύ με λιγότερα βάρη.

    Αλλά όχι και να το παρακάνουμε.Όχι δηλαδή να μας κακοποιούμε με τιμωρητική διάθεση επειδή σφάλλαμε.Τα σφάλματά μας είναι τα άλματά μας.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •