παλι τα μπερδευω γμτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    παλι τα μπερδευω γμτ

    σμρ εφαγα μισο πιατο μακαρονια με τυρι φιλαδελφια, υπολογιζω μεχρι τελος την μερας να φαω κανα 2 φρουτα κ κανα γιαουρτι. χτεσ 1 μπριζολα με μαρουλι κ φρουτα κ γιαουρτι.

    ποσες θερμιδες ειναι συνολο αυτες τις 2 μερες? δν θα ναι 1400?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    σιγα, που ειναι το προβλημα αν ειναι 1200 θερμιδες η 1500? αγχωνεσαι για ανουσια πραγματα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις μια λιπομετρηση να δεις ποσες θερμιδες καις για τις βασικες λειτουργιες, ωστε να μην αγχωνεσαι... Ας πουμε εγω καιω στην καθισια μου 1500... Εσυ που γυμναζεσαι κιολας θα καις σιγουρα περισσοτερο! ;)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καις 1500 που καθεσαι????????????????/οποτε για να συντηριθεις ποσες τρως??????4000 την μερα???????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    και συ καπου τοσεσ καισ δεν ειναι πολλεσ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα εγω τρωω καπου 1000 την μερα το πολυ πως γινεται να καιω 1500?τοτε 8α χα πεθανει δν παιζει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Αυτό είναι το πρόβλημα me. Όταν το σώμα σου έχει ανάγκη 1500 και εσύ του δίνεις 1000 του κάνεις κακό. Μπαίνει στην διαδικασία να ρίξει τους ρυθμούς του γιατί νιώθει ότι απειλείται αφού δεν παίρνει όση ενέργεια έχει ανάγκη με αποτέλεσμα όταν αργότερα φας περισσότερο να το αποθηκεύει κατευθείαν. Όλα αυτά δεν τα έχεις συζητήσει με κάποιον ειδικό; Ο ψυχολόγος σου δεν σε έχει παραπέμψει ποτέ σε κάποιον διατροφολόγο ή ο ίδιος να σου πει κάποια πράγματα για τις ανάγκες που έχει ο οργανισμός σου όταν του αναφέρεις αυτές τις σκέψεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχω απ ολα και ψιχιατρο κ διατροφολογο απ τα 20 τον εχω τον διατροφολογο με βοηθησε κ εχασα 25 κιλα. κοιτα3ε να δεις, βαρεθηκα να πληρωνω για πραγματα που πλεον τα χω μαθει μονη μ..........απλα ρωταω γενικα γτ μπερδευομαι λογω της συγχησης.....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Μην σου φαινονται πολλες οι θερμιδες που καιω στην καθισια μου, γιατι δεν θεωρειται ιδιαιτερα καλος μεταβολισμος! Δηλαδη, καλος ειναι, αλλα δεν ειναι αυτο που λεμε οτι τρωω οτι θελω χωρις να συμβαινει τιποτα! Παιρνω ευκολα βαρος, αμα το παρακανω!
    Αυτο που ειπε η Μελισσα ειναι σωστο, ειναι πολυ πιθανον να εχει μειωθει ο μεταβολισμος σου αμα του δινεις τοσο λιγες θερμιδες... Αυτο ειναι το κολπο: οσο \"περισσοτερο\" τρως, τοσο προκαλεις τον οργανισμο σου να καψει. Το \"περισσοτερο\" εχει και ενα οριο φυσικα και συνηθως αναφερεται στο ποσες φορες μεσα στην ημερα θα φας, και οχι το ποσες θερμιδες συνολικα! Εχω διαβασει οτι για να κραταμε τον οργανισμο μας σε εγρηγορση δεν πρεπει να τον αφηνουμε νηστικο για πανω απο δυο ωρες, και οτι αυτο που λενε οτι δεν πρεπει να τρως βραδινο δεν ισχυει, γιατι αμα φας τελευταια φορα στις 7 και κοιμηθεις στις 12, το πρωι που θα ξυπνησεις θα εχει μεινει ο οργανισμος χωρις φαι για πανω 15 ωρες!! Πραγμα που δεν το θελουμε! ;)
    Εγω υπολογιζω οτι την μερα θα καιω γυρω στις 2000 θερμιδες! Που παλι δεν ειναι πολλες.... Αλλα οταν δεν τρωω μαλακιες (σοκολατες, πιτσες κτλ...) δεν παιρνω κιλα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ δεν γινεται αυτο!!!!υποτιθεται για να συντηρουμαι πρεπει να τρωω 1500!οι διαιτες ειναι 1200!πως γινεται να καιγονται στην καθισια!τοτε τελος τησ βδομ θα μεναμε ολοι με 0 θερμιδες1
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    http://www.diatrofi.org/bmr.html?gclid=CP7bmprE46QCFYxH4wodLVwYLA
    αν εισαι 25 170cm 60kg και καθεσαι ολη μερα στο κρεβατι καισ 1420 θερμιδεσ οχι εσυ που πασ και γυμναστηριο και εισαι και λιγοτερα κιλα!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Γι αυτο ειναι οι διαιτες με τοσο λιγες θερμιδες, για να μπορει να χασει κιολα καποιος και χωρις γυμναστικη.... Βεβαια, γι αυτο πολλες φορες γινεται αυτο που λεμε οτι \"κολλαει\" ο μεταβολισμος, γιατι πεφτει στην ουσια και αρχιζει να καει λιγοτερες θερμιδες απ οτι αν ετρωγες φυσιολογικα ή αν γυμναζοσουν.
    Πηγαινε κανε μια λιπομετρηση, μπορει να εκπλαγεις απ τον οργανισμο σου! Να ξερεις κιολας τι γινεται, αν εχει καλο μεταβολισμο να μην τον ταλαιπωρεις αδικα! ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Α, και ο βασικος μεταβολισμος εξαρταται και απ την αναλογια μυικης μαζας-λιπους! Οσο περισσοτερους μυς εχεις, τοσο περισσοτερο καις στην καθισια σου! ;) Οποτε αν γυμναζεσαι ποιος ξερει ποσο μπορει να καις.... :D

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αγαπημενε μ pad ξερεις ποσο σαγαπαω?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    αγαπημενε μ pad ξερεις ποσο σαγαπαω?
    βαζω στοιχημα οτι εισαι πολυ αδυνατο κοριτσι..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •