Με κορόιδευαν στο σχολείο γι\'αυτό έπαθα την ψύχωση - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 171 of 171
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    λαιτ,

    εμενα μια χαρα μου φαινεται ο εγωισμος σου, πολυ ψηλα τον εχεις!

    μαλλον να απο-εγω-ποιηθεις θα επρεπε λιγακι!

    α, το οτι θιγεσαι κ προσβαλλεσαι απο τον οποιοδηποτε τοσο ευκολα, το θεωρεις δειγμα χαμηλου εγωισμου?

    ταπεινη μου γνωμη. ξερω οτι θα ενοχληθεις, αλλα αν οντως σε ενδιαφερει να λυσεις τα κοινωνικα σου προβληματα ισως πρεπει να το σκεφτεις λιγο πιο σοβαρα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  2. #167
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Boltseed
    Τι σημαινει ομως για εσενα ο εγωισμος?

    Δηλαδη , υποθετικα, πες οτι αυριο πρωι πχ ξυπνας και εχεις τον εγωισμο που θελεις,


    πως θα ηταν η μερα σου?

    (πες 3 παραδειγματα , συγκεκριμενα , που να δειχνουν αυτη την αντιδραση σου)
    Άμα ήξερα θα ρώταγα;

  3. #168
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Lou!..
    λαιτ,

    εμενα μια χαρα μου φαινεται ο εγωισμος σου, πολυ ψηλα τον εχεις!

    μαλλον να απο-εγω-ποιηθεις θα επρεπε λιγακι!

    α, το οτι θιγεσαι κ προσβαλλεσαι απο τον οποιοδηποτε τοσο ευκολα, το θεωρεις δειγμα χαμηλου εγωισμου?

    ταπεινη μου γνωμη. ξερω οτι θα ενοχληθεις, αλλα αν οντως σε ενδιαφερει να λυσεις τα κοινωνικα σου προβληματα ισως πρεπει να το σκεφτεις λιγο πιο σοβαρα.
    Εσύ την κακία στο στόμα την έχεις. Εκτός από ότι θίγομαι και προσβάλλομαι από που αλλού το κατάλαβες; Εσύ θα αμφισβητήσεις και τους γιατρούς στο τέλος! Όπως έκανε ο κρίνο και άλλοι. Άμα ήμουνα καλά και ήταν όλα μέλι γάλα, θα πάθαινα τη σοβαρότερη ψυχική ασθένεια που υπάρχει; Μάλλον κάτι παραπάνω ξέρει ο γιατρός που το έχει σπουδάσει από σένα. Όχι κάτι, πολλά παραπάνω, αμέτρητα.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by Boltseed
    Τι σημαινει ομως για εσενα ο εγωισμος?

    Δηλαδη , υποθετικα, πες οτι αυριο πρωι πχ ξυπνας και εχεις τον εγωισμο που θελεις,


    πως θα ηταν η μερα σου?

    (πες 3 παραδειγματα , συγκεκριμενα , που να δειχνουν αυτη την αντιδραση σου)
    Άμα ήξερα θα ρώταγα;
    Μα δεν ρωτησες ;D


    Ειπες μονο :

    Οπότε, η μόνη λύση είναι να χτίσω πάλι τον εγωισμό μου....
    , και νομιζα οτι ειχες ενα μοντελο στο μυαλο σου.

    Τελος παντων, ασχετως αμα γνωριζεις ή οχι, θα μπορουσες να φανταστεις τωρα?

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Παραδειγμα,

    η απαντηση που μολις εδωσες στην Λου(!) , πως θα την χαρακτηριζες αν υπηρχε μια κλιματα εγωισμου απο το 1 ως το 10 ?

    (ασχετα αν διαφωνεις ή οχι με οτι ειπε)

  6. #171
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Το μοντέλο που έχω στο μυαλό μου, είναι γενικά να πάρω πίσω αυτά που έδωσα με το μυαλό μου. Έδωσα πάρα πολλά και δεν μου έμεινε τίποτα. Μου έχει μείνει επίσης στο μυαλό από τότε που πίστευα, ότι δεν πρέπει να έχουμε εγωισμό, και φοβάμαι να έχω εγωισμό, μην πάω στην κόλαση πχ. Η πίστη είναι και στα γονίδια, μη ρωτήσεις πως γίνεται να πιστεύω και να μην πιστεύω ταυτόχρονα.
    Όσο για τη Λου, δεν κατάλαβα ποιά να χαρακτήριζα. Την δική μου απάντηση ή την δική της; Γιατί εξήγησα, εγώ δεν πιστεύω ότι έχω καθόλου εγωισμό.
    Παρόλα αυτά, ίσως και να μη χτίζεται ξανά ο εγωισμός πάνω στα συντρίμμια, γιατί παρατηρώ πως όταν γίνομαι για λίγο καλά, μετά είμαι πάλι χάλια και ούτω καθ\'εξής.

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •