Με κορόιδευαν στο σχολείο γι\'αυτό έπαθα την ψύχωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 171
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by insect
    απο την μικρη μου εμπειρια γνωριζω να σου πω τα εξης πανω σε αυτη σου την ερωτηση \"πως θα το διαχειριστώ αυτό ώστε να μην ξαναπάθω ψύχωση άμα κόψω τα χάπια\"

    θα κοψεις ποτο και καπνισμα. θα περπατας και θα ειχεις αισιοδοξια. μετα μπορει να καταφερεις να κοψεις τα φαρμακα.
    Σ\'ευχαριστώ, δεν καπνίζω, ούτε πίνω τώρα για το περπάτημα είνα γεγονός ότι κάνει καλό γιατί αντιμετωπίζει τα αρνητικά συμπτώματα, όπως και πολλά άλλα κάνουν καλό. Τώρα για την αισιοδοξία, το χεις διαβάσει κάπου και το λες ή από μόνος σου;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    εγω για να ειμαι ειληκρινης, δεν ηταν φυσιολογικο το νευρικο γελιο σου στο δημοτικο και κατοπιν στο γυμνασιο και το λυκειο. δεν ηταν καθολου φυσιολογικη γενικα η συμπεριφορα σου αυτη που προσπαθουσες να αποσπας την προσοχη των αλλων παιδιων, να ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ απο τα αλλα παιδια.. θεωρω λοιπον οτι η σχιζοφρενεια ηταν κατι αναποφευκτο οπου στα παιδικα σου χρονια αρχισε σαν προαγγελος.. επρεπε απο τοτε να επισκεφτεις εναν παιδοψυχιατρο.. οι γονεις σου δεν το ηξεραν ομως..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λες εχεις ψυχωση και θες να το διαχειριστεις χωρις φαρμακα.

    Και εγω το ιδιο θα το ηθελα.

    Και ολος ο υπολοιπος ψυχωτικος πληθυσμος.

    Μαλιστα πολλοι προτιμουν να πεθανουν παρα να παρουν αυτα τα φαρμακα...και αυτο κανουν.

    Μπορεις να κανεις την προσπαθεια σου με καποιον ομως να σε παρακολουθει , αλλα δεν υπαρχει μαγικη συνταγη.

    Η γυμναστικη βοηθαει , οι ασχολιες βοηθανε , οι καταχρησεις ουσιων δεν βοηθανε , πολλα μπορουν να βοηθησουν αλλα μπορεις να τα συζητησεις με τον γιατρο σου που θα σε παρακολουθει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    αισιοδοξία
    χστο δικο μου λεξικο, στην βιβλιοθηκη του νου μου δηλαδη, η λεξη αισιοδοξια σημαινει \"περιμενεις ενα ευχαριστο τελος\"./ \"πιστευεις σε ενα ευχαριστο τελος\". αυτο δεν σημαινει:

    οτι το τελος σιγουρα θα ειναι ευχαριστο.

    σημαινει ομως:

    πιστευε και μη ερευνα. η εστω πιστευε και ερευνα.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by selas-selas
    εγω για να ειμαι ειληκρινης, δεν ηταν φυσιολογικο το νευρικο γελιο σου στο δημοτικο και κατοπιν στο γυμνασιο και το λυκειο. δεν ηταν καθολου φυσιολογικη γενικα η συμπεριφορα σου αυτη που προσπαθουσες να αποσπας την προσοχη των αλλων παιδιων, να ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ απο τα αλλα παιδια.. θεωρω λοιπον οτι η σχιζοφρενεια ηταν κατι αναποφευκτο οπου στα παιδικα σου χρονια αρχισε σαν προαγγελος.. επρεπε απο τοτε να επισκεφτεις εναν παιδοψυχιατρο.. οι γονεις σου δεν το ηξεραν ομως..
    Μ\'αρέσει που είπα να μην κάνετε quote, αν μπορείς σβήστο σε παρακαλώ. Για να σου απαντήσω τώρα, το νευρικό γέλιο ήταν από την πίεση για διάβασμα που ένιωθα μεγάλη πίεση από το δημοτικό με πιέζανε να τα έχω διαβασμένα όλα. Και όπως είπα δεν μπορούσα, γιατί είχα κατάθλιψη.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by keep_walking
    Λες εχεις ψυχωση και θες να το διαχειριστεις χωρις φαρμακα.

    Και εγω το ιδιο θα το ηθελα.

    Και ολος ο υπολοιπος ψυχωτικος πληθυσμος.

    Μαλιστα πολλοι προτιμουν να πεθανουν παρα να παρουν αυτα τα φαρμακα...και αυτο κανουν.

    Μπορεις να κανεις την προσπαθεια σου με καποιον ομως να σε παρακολουθει , αλλα δεν υπαρχει μαγικη συνταγη.

    Η γυμναστικη βοηθαει , οι ασχολιες βοηθανε , οι καταχρησεις ουσιων δεν βοηθανε , πολλα μπορουν να βοηθησουν αλλα μπορεις να τα συζητησεις με τον γιατρο σου που θα σε παρακολουθει.
    Keep ο γιατρός μου είπε μόνο για τις ασχολίες αλλά για άλλο λόγο για να γιατρέψω τα αρνητικά συμπτώματα απουσία συναισθήματος κτλ. Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλά αυτά για να μην μου ξανάρθει ψύχωση. Βέβαια μου είπε ότι άμα έχω αρνητικά συμπτώματα, είναι πιο πιθανό να μου ξαναέρθει, τώρα δεν ξέρω αν με την εξάλειψή τους θα μπορέσω να μην ξαναπάθω ή αν έχει ήδη μετρήσει αρνητικά. Κατάλαβες τι λέω;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    δεν θελει αστρονομικες γνωσεις καλε λαιτ.

    τα προβληματα ξεκινανε απο το σπιτι (χωρισμος-τσακωμοι γονεων), μετα στο σχολειο (ρατσισμος στον πασχοντα-διακριση αλλων παιδιων), μετα στον στρατο (καψωνια) και τελος (το κερασακι στην τουρτα) στον χωρο εργασιας, ο ανταγωνισμος και το κηνυγι του ευκολου χρηματος εις βαρος αδυνατων.

    απο εκει και περα δεν νομιζω πως εχει σχεση με την ικανοτητα ατομικης λογικης το ολο θεμα, οσο με το συναισθημα του εξευτελισμου που βιωνει ενας ανθρωπος.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by insect
    αισιοδοξία
    χστο δικο μου λεξικο, στην βιβλιοθηκη του νου μου δηλαδη, η λεξη αισιοδοξια σημαινει \"περιμενεις ενα ευχαριστο τελος\"./ \"πιστευεις σε ενα ευχαριστο τελος\". αυτο δεν σημαινει:

    οτι το τελος σιγουρα θα ειναι ευχαριστο.

    σημαινει ομως:

    πιστευε και μη ερευνα. η εστω πιστευε και ερευνα.
    Ναι, ξέρω τι θα πει αισιοδοξία, όμως δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει στην ψύχωση. Αυτό σε ρώτησα αν το έχεις διαβάσει κάπου βρε.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by insect
    δεν θελει αστρονομικες γνωσεις για να καταλαβει οselas η η νικολ τι δημιουργει σχιζοφρενειες.

    τα προβληματα ξεκινανε απο το σπιτι (χωρισμος-τσακωμοι γονεων), μετα στο σχολειο (ρατσισμος στον πασχοντα-διακριση αλλων παιδιων), μετα στον στρατ5ο (καψωνια) κια τελος το κερασακι στην τουρτα στον χωρο εργασιας.
    Ποιά είναι η νικόλ; Εγώ σου είπα τι πρόβλημα είχα στο σπίτι μεγάλη πίεση, απίστευτη πίεση για να καταλάβεις καθόμουν 4 ώρες πάνω από την ιστορία και έπρεπε να τη διαβάσω, αλλά δεν μπορούσα. Το ίδιο και αργότερα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καπου χασαμε μια νικολ...ποια να ειναι αραγε?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Originally posted by insect
    δεν θελει αστρονομικες γνωσεις καλε λαιτ.

    τα προβληματα ξεκινανε απο το σπιτι (χωρισμος-τσακωμοι γονεων), μετα στο σχολειο (ρατσισμος στον πασχοντα-διακριση αλλων παιδιων), μετα στον στρατο (καψωνια) και τελος (το κερασακι στην τουρτα) στον χωρο εργασιας, ο ανταγωνισμος και το κηνυγι του ευκολου χρηματος εις βαρος αδυνατων.

    απο εκει και περα δεν νομιζω πως εχει σχεση με την ικανοτητα ατομικης λογικης το ολο θεμα, οσο με το συναισθημα του εξευτελισμου που βιωνει ενας ανθρωπος.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ποια νικολ?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τρεις λαλουν και δυο χορευουν...παω για μασα....νικολ γεια οποια και να εισαι:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    καλο μεσημερι keep_walking. καλο μεσημερι και στην θεματοθετρια και σε ολα τα παιδια του φορουμ.

    i\'m outta here........................

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    χαχαχ πλάκα έχετε :P

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •