εμμονη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: εμμονη

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105

    εμμονη

    καλησπερα !!καινουριο θεμα κ σημερα!!λοιπον παλιοτερα το ειχα παθει και επανηλθε σημερα!εχω παθει εμμονη μηπως κολλησω καποιο Σ.Μ.Ν..κ συγκεκρμενα το ανιατο.ξερετε ποιο..δεν αντεχω ..εχω σχεση κ παντα προσεχω κ μαλιστα ειχα κανει περσι εξετασεισ ..τοτε επαθα την εμμονη με αυτο το πραγμα.επισης σημερα πηγα να δοκιμασω καινουριοιυσ φακουσ επαφης και μου ειπε ο οφθαλμιατρος εκει σ εγνωστο οπτικο οτι εχουν χρησιμοποιηθει οι δοκιμαστικοι αλλα αποστειρονται επειτα !!απο τοτε κ μετα τρελαθηκα!!φοβαμαι!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by αλίκη!
    καλησπερα !!καινουριο θεμα κ σημερα!!λοιπον παλιοτερα το ειχα παθει και επανηλθε σημερα!εχω παθει εμμονη μηπως κολλησω καποιο Σ.Μ.Ν..κ συγκεκρμενα το ανιατο.ξερετε ποιο..δεν αντεχω ..εχω σχεση κ παντα προσεχω κ μαλιστα ειχα κανει περσι εξετασεισ ..τοτε επαθα την εμμονη με αυτο το πραγμα.επισης σημερα πηγα να δοκιμασω καινουριοιυσ φακουσ επαφης και μου ειπε ο οφθαλμιατρος εκει σ εγνωστο οπτικο οτι εχουν χρησιμοποιηθει οι δοκιμαστικοι αλλα αποστειρονται επειτα !!απο τοτε κ μετα τρελαθηκα!!φοβαμαι!!
    καλησπερα αλικη. ιψδ εχεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    δεν νομιζω γιατι το παθαινω μια στις τοσες!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    απλα οταν τ παθαινω γινεται αφορητο!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    αλικη, εχεις u2u πανω δεξια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    και τι να κανω για αυτο??απλα εμφανιζεται καποιεσ φορεσ τοσο εντονα!!δεν εχω σκεφτει για ψυχολογο!

  7. #7
    Originally posted by αλίκη!
    και τι να κανω για αυτο??απλα εμφανιζεται καποιεσ φορεσ τοσο εντονα!!δεν εχω σκεφτει για ψυχολογο!
    Αν σε απασχολεί τόσο πολύ, γιατί δεν πας σε κάποιον ψυχολόγο να το συζητήσεις?
    Όταν λες μια στις τόσες, τι εννοείς?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ..αμα φοβασαι τοσο βρε αλικη ,,,,ε μην το κανεις καθολου ! εμ εχεις και μονιμη σχεση (αν καταλαβα σωστα ) , εκανες και εξεταση , τι αλλο να κανεις ? κουλαρε ευχαριστησου το οσο μπορεις και δεν θα παθεις τιποτα ,,,,,,,,,,,,,,,,εκτος κιαν δεν εχεις εμπιστοσυνη στο γκομενο , τοτε σουταρετον και βρες αλλον ..........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    καταρχας καλημερα....ως βετερανος του σπορ του αγχους για σεξουαλικος μεταδιδομενα νοσηματα και συγκεκριμενα του......( ακομα και να το πουμε φοβομαστε) και ζωντας μια διαρκη αρρωστημενη κατασταση να μην μπορεισ να ζησεις καθε λεπτο της ζωης σου να ειναι μια αυτοεξετεαση ειναι φριχτο.....αφου βεβαια ρωτησα οτι γιατρο ηξερα βασικα σκεφτικα κατι.....ειμαι 19 εδς και 19 χρονια ποτε μα ποτε μα ποτε μα ποτε δεν ειχα το φοβο οτι θα κολλησω κατι τετοιο....δεν μιλαω για σεξουαλικες σχεσεις που εκει οντως θελει προσοχη μιλαω γενικοτερα στο περιβαλλον και στι κοινωνικες συναστροφες....ε λοιπον τοσα χρονια που ημουν ''απροσεχτος'' κολλησα κατι?? δηλαδη τι κερδιζω απο το διαρκες αγχος της μολυνσης?με προστατευει ουσιαστικα? οσοι δεν αγχονονται κολλανε?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Εγω εχω το αναποδο... Οταν φοβαμαι οτι μπορει να εχω κατι δισταζω να κανω εξετασεις... :P
    Αλικη, προσπαθησε να απαντησεις με ειλικρινεια στον εαυτο σου για το τι ειναι αυτο που πραγματικα σε αγχωνει αυτο το διαστημα (ειμαι σιγουρη οτι κατι θα υπαρχει, και δεν ειναι ουτε οι ΣΜΝ ουτε τα μικροβια), ή τι σε δυσαρεστει στην ζωη σου.
    Οι εμμονες ειναι παντα η βιτρινα για να καμουφλαρουμε κατι ουσιαστικοτερο... ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •