ΑΝΩΦΕΛΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: ΑΝΩΦΕΛΑ!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6

    ΑΝΩΦΕΛΑ!

    35 χρονων κατεστρεψα την ζωη μου και ολα μοιαζουν κενα...ανουσια ανωφελα αδεια.
    Κλεισμενος σπιτι σε ενα δωματιο προσπαθωντας να μην σκεφτομαι και πινωντας για να ξεχνιεμαι...
    Στο πορτοφολι μου 20 ευρω μεχρι τον αλλο μηνα που θα πληρωθω.
    Ανεκαθεν ενας τυπος που ηταν μεσα σε ολα δυναμικος ομορφος αλλαγες τις γυναικες συνεχεια σπαταλαγα το χρημαχα! και εφτασε καποια στιγμη που ολα επιστρεφουνε πισω.
    Αποφασισα να φτιαξω την ζωη μου αλλα δεν φανταστικα οτι το χρημα θα ηταν κανονας για να ειναι η γυναικα που αγαπησα μαζι μου να κρατησω μια ζωη μαζι της.
    Χα τελικα η παλικαρια και το φιλοτιμο κλεισμενα σε 4 τοιχους...και να περιμενω οτι η ζωη δεν ειναι τοσο σκληρη και οι ανθρωποι δεν κρινουν το πορτοφολι αλλα τον αλλον.!
    Εσφαλα λαθη αμετρητα για να αποδειξω οτι ειμαι εδω...
    χα μονο εδω...δεν φτανει...
    εμεινε το αλκοολ και το τατοο να μου θυμιζει οτι ολα εδω ειναι..
    να πεφτω...και να γινομαι ενα με το πατωμα...και δακρυζοντας να φωναζω θελω την ζωη μου πισω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Μην εγκλωβίζεις τον εαυτό σου σε τέτοιους κανόνες (ότι όλοι βλέπουν το χρήμα και δεν βλέπουν τον άνθρωπο). Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι στον κόσμο που ζούμε, μαχητές. Ένας από αυτούς είσαι και εσύ.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6
    Οταν απο το υστερημα σου αγοραζεις ενα δαχτυλιδι δηλωνοντας την παρουσια εδω..ειμαι..οταν ξεπερναω εμποδια και εγωισμους οταν καταληγω για αυτον τον ανθρωπο να παω ακομα και σε ψυχολογο γιατι ελεγε πως εγω ειχα το προβλημα...οταν ο ιδιος ο ψυχολογος λεει δεν βλεπω προβλημα απλα εναν αντρα που θελει και δεν μπορει...οταν η παρεα της λενε υποσχεθηκες και δεν εκανες...φυγε μακρια οταν ερχονται μυνηματα για φτωχεια...για οτι εδωσα τα παντα σε μια αλλη οταν δεν με υπολογισες οταν με βριζουν οταν θεωρει οτι ειμαι αχρηστος οταν την ιδια στιγμη κραταει οτι κακο εχω κανει στην ζωη μου αλλα ειναι η γυναικα που τα ειπα ολα...γιατι πιστεχα οτι ειναι η μια! επεσα χαμηλα....ελιωσα...
    δηαλδη η ζωη ειναι το χρημα και εαν μπορεις να βγεις...εξω η γιατι παντα ειχαν τις φοβιες οι αλλοι....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Stockholm
    Posts
    39
    Προσπαθω να σε νιωσω μα δεν μπορω,ομως ειμαι εδω και σε ακουω,ο πονος σου βαρυς σε τρωει απεγνωσμενα.
    Βασιστηκες σε αλλο προσωπο και σου πηρε τη ζωη λες
    Το χρημα και η αναγκη των ανθρωπων σε στεναχωρουν
    Ομως υπαρχει το αλκοολ για να σε κανει να ξεχνας ομως κανει τα πραγματα χειροτερα και ξερεις γιατι?Γιατι παλι βασιζεσαι.Που πηγε ο εαυτος σου φιλε μου?Η γυναικα,τα λεφτα,το ποτο,το τατοο.Χαρη σε αυτα χαθηκε η ζωη σου?
    Η ζωη σου δεν χαθηκε,εσυ ηθελες να ρισκαρεις ομως ησουν αδυναμος και ατυχος και παιξαν μαζι σου οι αλλοι.
    Τωρα στο μυαλο σου πιστευεις οτι δεν υπαρχει γυρισμος κ ολα ειναι δυσκολα κ μπλα μπλα κ ολα χαθηκαν.
    Μεγα λαθος,θυμησου οταν ειχες την \'ζωη\' σου πως εβλεπες εναν αλκοολικο η εναν ναρκωμανη.
    Ξυπνα και δειξε τι αξιζεις,εισαι ομορφος,μπορεις να εχεις λεφτα και να βρεις μια καλυτερη γυναικα,ομως οχι να βασιζεσαι σε αυτα.Μαθε να μην εξαρτασαι αλλιως θα εισαι για παντα ο χαμενος στο τελος.
    Ξερω εισαι ευαισθητος και θελεις καπου να στηριζεσαι ομως οι αλλοι δεν ειναι εσυ και εσυ εισαι αυτος που θελει τους αλλους οχι αυτοι εσενα για αυτο βρες τα με τον εαυτο σου και γινε λιγο πιο σκληρος,δεν λεω να υποκριθεις οτι εισαι κατι αλλο αλλα δειξε οτι δεν εισαι ο χαμενος της υποθεσης.Λεφτα θα βρεις καποιον τροπο να δανιστεις αρκει να μην πινεις.Μην κλαιγεσαι δειξε τι αξιζεις,ετσι περναει ο καθενας τις δυσκολιες του,Ειμαι μαζι σου,κανε με περηφανο,μα πρωτα απ ολα,Γινε περηφανος εσυ για αυτο που εισαι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6
    Ζω στο σπιτι μου με τους δικους μου. Εχω μια αδελφη η οποια ζει στο δικο της σπιτι.
    Ειχα την μανα με 2 επεμβασει καρνινου και νοσοκομεια συνεχεια.
    Δεν στηριζομαι σε αυτα που αναφερες...ισως καποτε ναι...το επαιζα...
    ειμαι αρκετα σκληρος απο οτι εχω δειξει...
    σχολαω απο την δουλεια μου και μπαινω σε ενα νοσοκομειακο σπιτι...
    στηριχτηκαν πανω μου ολοι. Εκανα καποια λαθη αρκετα σοβαρα...και η ζωη επεσε...
    δεδομενο...το ξερω το γνωριζω...
    δεν περιμενα οτι θα επρεπε να πεταξω 100 μιλια μακρια την στιγμη που δεν εχω την δυναμη.
    Το να μην μπορω να βγω ποια και για ενα καφε....
    και να σε χτυπανε στο σημειο που για καποια καποιες μαλακιες τα πεταξες τοσα χρηματα να σε ξεφτιλιζουν γιατι θεωρουν οτι εισαι αχρηστος....η την στιγμη που προσπαθησα να πω ενα συγνωμη και να περιμενουν η να σου λενε οτι εισαι προικοθηρας!
    το μονο που μου εμεινε ειναι η παλικαρια...αλλα δεν τρωγεται...
    να πρεπει να δωσω λεφτα για μια επεμβαση και να μην εχω...τιποτα.
    Το αλκοολ και η καθε ουσια σαφως και δεν ειναι λυση...
    το μυαλο μου ειναι ενα κουβαρι...και δεν μπορω να βαλω σε ταξη τις σκεψεις μου και αρχιζω να φοβαμαι οτι δεν θα καταφερω τιποτα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •