Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

    Με επιασε τρομερος πονοκεφαλος.Ειμαι πολυ χαλια παιδια.
    Πριν κατι μηνες ειχα μαζεψει κατι απο τις σκαλες του σπιτιου, πριν κατεβω Κρητη, το εβαλα στην τσαντα και το αφησα εκει.Ηταν ενα τροφιμο, μυριζε πολυ ασχημα, αυτο το θυμαμαι καλα.Ηταν αηδιαστικη η μυρωδια.Βρωμουσε.Το κρατησα εκει στην τσαντα ολους αυτους τους μηνες και οταν ανεβηκα Αθηνα ξανα εφερα την τσαντα και θυμομουν οτι ειχα αυτο το σκουπιδακι.Παρολο που ειχα βαλει πολλα αλλα, θυμομουν αυτο το συγκεκριμενο επειδη ηταν περιεργο και δε θυμομουν τι ηταν και ηθελα να το τσεκαρω πριν το πεταξω.Αλλα προλαβε παλι η μανα μου και πηγε και πεταξε ολοκληρη την τσαντα, την ωρα που εγω ημουν στο γιατρο.Γυρισα το ειδα και απελπιστηκα.Την ειχε πεταξει στους καδους και ποιος ξερει σε ποια σακουλα ηταν.Τι να εκανα; Να επαιρνα ολες τις σακουλες απο τους καδους για να το βρω; Θυμωσα τοσο πολυ.Με επιασε τρομερος πονοκεφαλος.Τα εβαλα μαζι της, μετα αρχισε και αυτη τις φωνες.Πως τολμησε να το κανει ρε γαμωτο; Της ειχα πει οτι θελω πρωτα να τσεκαρω κατι και μετα να την πεταξω.Αυτη προκοψε και τα πεταξε χωρις να με ρωτησει.
    Προσπαθω ωρα να θυμηθω τι ηταν αυτο που ειδα αλλα δε μπορω.Δε μπορω με τιποτα...θυμαμαι μοναχα οτι ηταν τροφιμο, σαν κομματακι κρεας και μυριζε ασχημα.
    Αλλα νομιζω ηταν και κατι αλλο.
    Για καποιο λογο, ερχεται στο μυαλο μου, το χρωμα πορτοκαλι, το κιτρινο και ενα χαρτι απο τσιγαρο που γραφει slim ή κατι τετοιο...Ο,τι να ναι δηλαδη! Το μυαλο μου με αγχωνει με τις εικονες που φτιαχνει και δε μπορω να το ελεγξω.
    Σκεφτομαι συνεχεια αυτο το πραγμα.Ηθελα απλα να το τσεκαρω.
    Δε μπορω να θυμηθω πως ηταν, θυμαμαι ομως οτι ηταν καπως περιεργο...δε μπορω να θυμηθω και δεν το αντεχω αυτο...
    Ειμαι πραγματικα χαλια...μου χαλασε η μερα...
    Και δεν ξερω πραγματικα πως θα ειμαι αυριο...
    Εκει που ημουν καλα, εξαιτιας της μανας μου τωρα ειμαι χαλια...
    Ηταν αναγκη να πεταξει αυτη την τσαντα;
    Τι θα κανω ρε παιδια;
    Δεν αντεχω να προσπαθω να θυμηθω και να δημιουργω εικονες, επειδη δε βγαζουν νοημα και αυτο ειναι ανυποφορο.

  2. #2
    Στεφανε...πήγαινε βρεστο. Γιατί δειλιάζεις μπροστά στην ευχαρίστηση σου?
    Πήγαινε στον κάδο και βγάλε όλα τα σκουπίδια έξω. Ψάξε να το βρεις γιατί είναι πολύ σημαντικό για σένα. Πάλι θα μείνει ανικανοποίητος μες στις σκέψεις σου?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    πως να το βρει βρε θεοφανεια μου???λογικα θα ειναι στην χωματερη τωρα.... αστο στεφανε μην σκας!!σκουπιδακι θα ηταν ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Στεφανε, μαζευε οτι θες, μονο να χαρεις μην μαζευεις τροφιμα!!!! Ειναι πολυ επικινδυνο!!!! Τοσους μηνες στην τσαντα ποιος ξερει θα μπορει να ειχε αναπτυχθει (ειδικα αν ηταν κρεας, που πολλα εντομα το χρησιμοποιουν για να αποθεσουν τα αυγα τους, και αυτο ειναι το λιγοτερο!!!).... Επικινδυνη εστια μολυνσης! Ειδικα αν δεν ηταν μαγειρεμενο και ηταν απο κανενα ζωο!!! Δεν λεω, ηταν πολυ αδικο εκ μερους της μητερας σου να κανει κατι εναντια στην θεληση σου, ομως μην περιμενεις οτι θα εβρισκες κατι μεσα στην τσαντα.... Σιγουρα παντως δεν θα εβρισκες το τροφιμο που μαζεψες! Θα ειχε αποσυντεθει....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Θεοφανια σοβαρα το λες ή με ειρωνευεσαι; Δεν περιμενα τετοια απαντηση...
    ειμαι χαλια επειδη δε μπορω να θυμηθω πως ακριβως ηταν...το μυαλο μου δημιουργει εικονες και δεν αντεχω...

  6. #6
    Originally posted by stephanos
    Θεοφανια σοβαρα το λες ή με ειρωνευεσαι; Δεν περιμενα τετοια απαντηση...
    ειμαι χαλια επειδη δε μπορω να θυμηθω πως ακριβως ηταν...το μυαλο μου δημιουργει εικονες και δεν αντεχω...

    στέφανε....είμαι τρια χρονια εδω.
    Έχεις ανοίξει άπειρα θέματα και σε όλα σου είπα να αλλάξεις γιατρό.
    Δεν μου απάντησες ποτέ.
    Δεν σε ειρωνεύομαι, απλά πιστεύω πως μόνο όταν κάποιοι πάρουν στα σοβαρά τις εμμονές σου μπορεί να σε βοηθήσουν.
    Γιατί δεν πας στον κάδο λοιπόν? Αν τα πέταξε σήμερα, δεν θα τα έχουν πάρει ακόμη. Έχεις καιρό μέχρι τα ξημερώματα.Ψάξε, μπες στα σκουπίδια, βρες αυτό που σε τυρρανά. Μη κάθεσαι μπροστά στο πισι χωίς να κάνεις τίποτα.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Πως τολμας να το λες αυτο; Δεν εχεις αυτο το δικαιωμα.Δε σου επιτρεπω.
    Αυτο που ζητας ειναι εντελως γελοιο.Ειναι αδυνατον.
    Δε γινεται να παω να αδειαζω ενα ολοοοοοοοοοκληρο καδο που εχει ενα σωρο σακουλες.Δηλαδη ελεος.
    Οσο για το γιατρο, δεν εισαι σε θεση να ξερεις για το γιατρο μου, ουτε ποιος γιατρος ειναι καλος και ποιος καλυτερος.Και σιγα μην πηγαινω τωρα σε νεο γιατρο.Φτου και απο την αρχη; Ελεος...
    Καλα θα κανεις να προσεχεις τι λες...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    στεφανε με εκεινο το γιατρο που βγαινατε βολτα κ δε σε αφηνε να μαζευεις, συνεχιζεις?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #9
    Δηλαδη θα κατσεις όλη τη νύχτα να σκέφτεσαι το σκουπιδάκι χωρίς να κάνεις τίποτα? Επιλογή σου είναι.
    Επίσης, λες πως ειναι γελοίο να αδειάσεις τον κάδο για να βρεις το σκουπιδάκι, αλλά δεν βρίσκεις γελοίο τονα σε στοιχειώνει ένα σκουπιάκι.

    Και ναι, μιλώ για το γιατρό σου, γιατί όσα χρόνια μπαίνεις εδώ δεν υπάρχει καμία εξέλιξη σε αυτά που γράφεις. αλλάζουν μόνο τα σκουπίδια και όχι εσύ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ναι συνεχιζω.Σημερα σε αυτον πηγα.Πηγαμε παλι \"βολτα\".
    Εγω δεν πολυκοιτουσα.Δε με αφηνε να μαζευω τιποτα.
    Μετα γυρισα να μαζεψω κατι αλλα δεν το εβρισκα...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Και τι να κανω; Εχω αλλη επιλογη; Δε γινεται να αδειασω ολοκληρο καδο!
    Το αν ειναι παραλογο και γελοιο που σκεφτομαι ενα σκουπιδακι, φυσικα και ειναι.Ψυχαναγκασμος ειναι.Ολοι οι ψυχαναγκασμοι ετσι ειναι.Αλλιως δε θα ηταν ψυχαναγκασμοι και εγω δε θα ετρεχα σε γιατρους και δε θα επαιρνα φαρμακα.
    Ο γιατρος καλος ειναι.Μπορει να υπαρχουν και καλυτεροι αλλα χεστηκα.Εξαλλου πιστευω ολοι πανω κατω το ιδιο σε βαζουν να κανεις, να αντιστεκεσαι στον ψυχαναγκασμο.

  12. #12
    Συνεχιζεις, αλλα δεν αλλάζεις. Το να μη σ αφήνει να τα μαζευεις το κάνει και η μαμά σου. Δεν σε έχει βοηθήσει όμως, οπότε?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    ????

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    εσυ θεοφανια του λες να υποκυψει στον ψυχαναγκασμο του με το χειροτερο τροπο αλλα δεν το πολεμας ετσι αυτο πρεπει ν αντιστεκεσαι.Φυσικα και δεν πρεπει στεφανε να πεσεις τοσο χαμηλα τωρα τελειωσε δεν μπορεις να κανεις τιποτα τελος

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    αυτο που κανει ο γιατρος σου να βγαινει βολτες μαζι σου ειναι πολυ καλο οσο πιο συχνα το κανεις τοσο θα βελτιωνεσαι κι εγω εναν τετοιο γιατρο θελω να βγαινει μαζι μου βολτες αλλα μετα θα πρεπει να ρχεται και σπιτι μου να κοιμαται εκει για να μη μ αφησει να κανω μπανιο

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •