καθαριοτητα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    έχεις προσπαθήσει να πεις στους γονείς σου ότι θα ήθελες να σου αφήνουν περισσότερο χώρο, ότι αν χρειάζεσαι κάτι θα τους το πεις μόνη σου και ότι δεν χρειάζεταια διαρκώς να ανησυχούν για σένα?

    είμαι σίγουρη ότι η μητέρα σου αγχώνεται για σένα, γι αυτό συμπεριφέρεραι με αυτόν τον τρόπο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Πιστευεις αν μεινεις μονη σου θα ελεγχεις τους \"κινδυνους\" καλυτερα ε?και οτι αυτο θα σε ηρεμησει ετσι?
    Οχι...στην αρχη ναι..μετα θα απμονωθεις..θα αισθανεσαι ανετα μονο στον χωρο σου..πρεπει να το παλεψεις αλλιως..συζητησε το με εναν ψυχολογο..
    ...και ενταξει εχεις δικιο αυτη η παρακολουθηση ειναι καταπιεστικη και η καταπιεση δεν βοηθαει στο να εισαι χαλαρος..ισα ισα.
    Μιλησε της μαμας σου,πες της ποσοοοο σε ενοχλει αυτο.Γινε σαφης!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα σε αγνοει η μανα σ ομως θα τσαντιζεσαι.

    οχι κανω μπανιο με αφρολουτρο

    η γνωμη μ ειναι οτι θα συνεχισει κ εκτος σπιτιου αυτο.επειδη θα προσπαθεις να γινεις τελεια για χαρη αντρα κ παιδιου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Μηπως ολο αυτο προκυπτει απο το αγχος της πιεσης που νιωθεις απο τους γονεις σου?? Εχεις δοκιμασει ποτε να μεινεις μονη, εστω και για μικρο διαστημα??
    Το ξαναλεω... μηπως πρεπει να σκεφτεις γιατι σε αηδιαζουν μονο οι νεκροι οργανισμοι?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    νεκρος οργανισμος δν ειναι κ τα φυτα κ τα ζαραβατικα?οταν τα κοψεις?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    καλη η παρατηρηση της me!

    κ τι διαφορα εχει ενα ξυλινο τραπεζι απο φετες προσουτου?

    το ενα ειναι μεταποιημενο δεντρο κ το αλλο μεταποιημενο γουρουνι!

    so what?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    απλα δν εχει μεγαλα ματακια χνουδωτο σωματακι κ δν νιαουριζει ενα φυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μεταποιημενο γουρουνι!!!!!!!!!!!!!!!!!αχαχαχαχ� �χχαχαχα καλο!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    δοκιμασε να πινεισ νερο απο το ποτηρι του αδερφου σου και απο του αγοριου σου φανταζομαι δε μπορεισ να το κανεισ σαν ασκηση αυτοβελτιωσησ ενα πραμα

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Originally posted by *Ghost*
    Μηπως ολο αυτο προκυπτει απο το αγχος της πιεσης που νιωθεις απο τους γονεις σου?? Εχεις δοκιμασει ποτε να μεινεις μονη, εστω και για μικρο διαστημα??
    Το ξαναλεω... μηπως πρεπει να σκεφτεις γιατι σε αηδιαζουν μονο οι νεκροι οργανισμοι?
    ειχα μεινει ενα διαστημα μονη μου με τον αδερφο μου για ενα χρονο οταν ημουν φοιτητρια μετα πηρα μεταγραφη για οικονομικους λογους και εμεινα παλι με τους γονεις μου τοτε ομως δεν ειχα αυτο το προβλημμα με τη καθαριοτητα αλλα ειχα αλλου ειδους ψυχαναγκασμους οπως να ελεγχω συνεχεια κατι αν το εκλεισα η αν το εκανα καλα η αν το εγραψα σωστα η αν τοποθετησα σωστα καποιο αντικειμενο αν εκλεισα το φως καλα τη στιγμη που επρεπε κατι τετοια κουλα ενιωθα οτι κατι δεν το εκανα καλα η τη στιγμη που επρεπε κι επρεπε να το ξανακανω διαβαζα και ξαναδιαβαζα την ιδια σελιδα πολλες φορες ολο επαναληψεις δεν μπορουσα να ηρεμησω αν δεν εκανα αυτες τις επαναληψεις στις κινησεις μου και επισης κασποιες σκεψεις που εκανα και με βασανιζαν και δεν ηθελα να σκεφτομαο ετσι προσπαθουσα να τις διωξω αλλα δεν ηταν ευκολο.εκεινο τον χρονο ομως που εμεινα μονη με τον αδερφο μου ως δια μαγειας εξαφανιστηκαν οταν πηρα τη μεταγραφη και μειναμε ολοι μαζι αρχισαν παλι ενα ενα να επανερχονται και αρχψισα την παλι με αυτες τις βλακειες ξεπερναω τη μια χαζομαρα και μετα εμφανιζεται κατι αλλο να με βασανισει.Πριν δυο χρονια με ενοχλουσαν οι ακαθαρσιες απο τα ζωα τωρα δε μ ενοχλουν δεν ειναι αυχαριστω βεβαια αυτο το θεαμα αλλα δεν τρελενομαι δεν θελω να παω να πλυθω στη θεα κατι τετοιου ισα ισα ο φιλος μου εχει σκυλο και μαλιστα εχω σφουγγαρισει τα κατρουλια του τον χαιδευω τα χει κανει και μες το σπιτι δεν ειναι ωραιο αλλα δεν με πιανει αυτος ο τρομος οπως παλια πουενιωθα λες και ηρθε η καταστροφη του κοσμου..τωρα αυτο το παθαινω με οτιδηποτε νεκρο και τα μαραμανα λουλουδια μ ενοχλουν αλλα αυτο αρχισα να το αντιμετωπιζω αλλα το κρεας ειναι πολυ χειροτερο..και το σπαστικο ειναι οτι βλεπω κατι κι αν μου θυμιζει κρεας τρελαινομαι.Καλα εκεινη η lady gaga ειχε βαλει αληθεια ωμη μπριζολα στο κεφαλι της?το ακουσα κι αυτο..

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Originally posted by pad
    δοκιμασε να πινεισ νερο απο το ποτηρι του αδερφου σου και απο του αγοριου σου φανταζομαι δε μπορεισ να το κανεισ σαν ασκηση αυτοβελτιωσησ ενα πραμα
    δε μ ενοοχλει αυτο ισα ισα απο το αγορι μου το πινω και μ ευχαριστηση

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Originally posted by Lou!..
    καλη η παρατηρηση της me!

    κ τι διαφορα εχει ενα ξυλινο τραπεζι απο φετες προσουτου?

    το ενα ειναι μεταποιημενο δεντρο κ το αλλο μεταποιημενο γουρουνι!

    so what?
    το ζωο εχει αιμα οπως εμεις εχει δερμα εχει καρδια συκωτι εντερα οπως ο ανθρωπος εχει ματια που βλεπει τον κοσμο οπως ο ανθρωπος θελει να ζησει οπως ο ανθρωπος θελει να αποφυγει το μαχαιρι του σφαχτη του αλλα δυστυχως ειναι καταδικασμενο σε θανατο..αυτο δε σε ανατριχιαζει το τρως το κρεας του αν ομως το γουρουνι φαει ανθρωπινο κρεας αυτο θα σ ανατριχιασει..στο χασαπικο αυτο το θεαμα εκει μεσα δε σ ενοχλει?και αυτη η απαισια μυρωδια του αιματος μυριζει θανατο εκει μεσα και μαλιστα βασανιστικο θανατο κατακρεουργημα καποιον οντων προς βρωση καποιον αλλων που και αυτα τα αλλα στην πραγματικοτητα ζωα ειναι.το κομμενο ποδι ενος ζωου δε σ ενοχλει?το κομμενο ποδι ενος ανθρωπου?ειναι διαφορετικο αν ειναι ανθρωπου γουρουνιου σκυλου?τον σκυλο φανταζομαι δε θα μπορουσατε να τον φατε..γιατι κρεας ειναι καποιοι εχουν φαει και σκυλο και καποιοι επισης ηταν ανθρωποφαγοι..που μπανουν τα ορια στη κρεατοφαγια..μ ενοχλει το κρεας πολυ λες κι εχουμε κομματια απο πτωμα στο ψυγειο..θελω μετα να το καθαρισω να το απολυμανω και μενα μαζι

  13. #43
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Καλή μου el.g έχω περάσει παρόμοιες καταστάσεις με τις δικές σου, ίσως και χειρότερες... Εγώ να φανταστείς όταν ερχόταν κάποιος επισκέπτης στο σπίτι, παρακολουθούσα όλες τις κινήσεις του και αν έπεφτε στην αντίληψη μου ότι είχε κάνει κάποια \"περίεργη\" κίνηση που εγώ θεωρούσα ώς βρώμικη απέφευγα να τον χαιρετήσω και σε περίπτωση που δεν κατάφερνα να τον αποφύγω, μόλις εφεύγε, το πρώτο που έκανα ήταν να απολυμάνω ότι είχε πιάσει και μετά να κάνω μπάνιο για να απολυμανθώ εγώ. Εκεί να δείς τους γονείς μου, να τρελλαίνονται και να μου φωνάζουν... Πώς άντεξαν οι καημένοι, τώρα που είμαι καλά το καταλαβαίνω.
    Προσπάθησε να βρείς ένα καλό γιατρό για να σε βοηθήσει με φαρμακευτική υποστήριξη να τα ξεπεράσεις όλα αυτά τα κουλά. Μη μείνεις όμως μόνο στα φάρμακα αλλά προσπάθησε κι εσύ να βοηθήσεις τον εαυτό σου, εκθέτοντάς τον λίγο λίγο σε πιθανές \"βρώμικες και σιχαμερές\" καταστάσεις, έστω και αν σου προκαλεί υπέρμετρο άγχος, θα δείς ότι με τον καιρό θα αρχίσει να καταλαγιάζει.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Carnophobia ίσως με crossover σε φοβία θανάτου(όπως τα περιέγραψες,φυσικά εκφράζω προσωπική μου άποψη,δεν είμαι ειδικός,απλά όσα ανέφερες πέφτουν πολύ μέσα σε κάτι τέτοιο).Έχεις απευθυνθεί σε κάποιον ειδικό να το συζητήσετε να δεις τι θα κάνεις γι αυτό;Παρόλο που κι εγώ είμαι χορτοφάγος και σε αρκετά συμφωνώ μαζί σου,ωστόσο από κάποια που έγραψες,μοιάζει να είναι φοβία και όχι απλά μία ωμοφαγική προσέγγιση.Σε περιορίζει αρκετά στην καθημερινότητά σου και στις διαπροσωπικές και κοινωνικές σου επαφές,άρα ίσως να το έψαχνες,αυτό σου προτείνω.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δε σου έγραψα πως το carnophobia σημαίνει φόβος για το κρέας,κρεατοφοβία.Στην περίπτωση της φοβίας το μήνυμα είναι \"κίνδυνος\"ή\"απειλή\".Άρα όταν υπάρχει κοντά κρέας,που το έχεις ονομάσει\"πτώμα\"(άρα και όσους τρώνε κρέας πτωματοφάγους)σιχαίνεσαι,ν ιώθεις απέχθεια και δε θέλεις καμία επαφή μαζί τους,ούτε με αυτό που κατανάλωσαν φυσικά.

    Όμως για σκέψου,αν πας στην τράπεζα,γνωρίζεις η ταμίας ή το άτομο στην ουρά καταναλώνει κρέας;Στο σινεμά,στην καφετέρια,κτλ,άρα όλοι οι άγνωστοι είναι εν δυνάμει σιχαμένοι;Mετά,ο φόβος του θανάτου είναι λίγο πολύ ριζωμένος σε κάθε άνθρωπο.Είναι το ένστικτό μας αυτοσυντήρησης.Αρκεί να μη μας παραλύει.Να διατηρείται σε ένα επίπεδο που να εκπληρώνει το σκοπό του,όχι να γίνεται το κέντρο όπου μηνύματα πανικού στέλνονται διαρκώς.Πάντως,όλοι από κάτι ταλαιπωρούμαστε,μη νομίζεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •