Είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος "όχι";
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11

    Είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος "όχι";

    Καλησπέρα. Είμαι 27 χρονών. Πέρσι περίπου τέτοια περίοδο χώρισα με το φίλο μου μετά από μια σχέση 4 ετών. Δεν ήταν δική μου απόφαση και έγιναν κάπως ξαφνικά. Γύρω στο Γενάρη συνειδητοποιώ ότι αρχίζει και μ’ αρέσει πάρα πολύ ένας συνάδελφός μου από το γραφείο. 35 χρονών, πολύ γοητευτικός, με απίστευτο χιούμορ, αφοσιωμένος στη δουλειά του. Έχει σπουδάσει και ψυχολογία…

    Μέχρι τότε λέγαμε ένα «γεια», τίποτα παραπάνω. Περνάει λίγος καιρός, αρχίζουμε να λέμε 2-3 κουβέντες, πότε σχετικές με τη δουλειά πότε όχι. Τον ερωτεύομαι παράφορα. Δεν κοιμάμαι, χάνω βάρος, τον σκέφτομαι σχεδόν 24 ώρες το 24ωρο. Σχεδόν κάθε βράδυ τον βλέπω στον ύπνο μου. Κάθε φορά που μου μιλάει ή νιώθω να με κοιτάει με πιάνει ταχυπαλμία. Δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ μέχρι τώρα κάτι παρόμοιο. Φίλοι και γνωστοί αδυνατούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει. Στην πορεία ανακαλύπτω ότι “πάσχω” από limerence (http://en.wikipedia.org/wiki/Limerence).

    Με τον συνάδελφο αναπτύσσεται μια οικειότητα, κάνουμε αστεία κ.λπ. Για χάρη του άνοιξα και λογαριασμό στο facebook. Αδυνατώ όμως να καταλάβω αν έχει σχέση. Από υπονοούμενα στο γραφείο και δικές του κουβέντες κατάλαβα ότι μάλλον συζούσε με μια κοπέλα και χώρισαν. Ο ίδιος έχει πει χαρακτηριστικά ότι δεν θέλει να ξαναπατήσει στη γειτονιά της. Δεν έχω ιδέα πού τοποθετούνται όλα αυτά χρονικά κι αν αυτός στο ενδιάμεσο έκανε κάτι άλλο περιστασιακό ή όχι.

    Όλο αυτό που νιώθω για κείνον μέρα με τη μέρα δυναμώνει. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα γιατί τον σκέφτομαι. Η μία πιθανότητα στο εκατομμύριο να νιώθει κι εκείνος κάτι για μένα, με τρελαίνει. Νιώθω ότι βασανίζομαι, ότι δεν γίνεται να συνεχιστεί άλλο αυτή η κατάσταση.

    Γενικά είμαι ντροπαλό άτομο. Διστάζω να κάνω το πρώτο βήμα. Φοβάμαι κιόλας μήπως καταλάβει κανείς τίποτα στο γραφείο.

    Τελικά τον Ιούλιο παίρνω τη μεγάλη απόφαση. Του έστειλα μήνυμα (στο fb) στα γενέθλιά του και όσο πιο διακριτικά γινόταν του αποκάλυψα το μυστικό και αν ήθελε να βγούμε να το συζητήσουμε. Μου απάντησε ότι γράφω τόσο όμορφα πράγματα για κείνον που τον κάνω να κοκκινίζει. Δεν απάντησε αν θέλει να βγούμε. Από κείνη τη μέρα έκανε γύρω στις 2 βδομάδες να μου μιλήσει (!?) Δεν μου απηύθυνε το λόγο, τίποτα απολύτως. Μετά, μεσολάβησαν οι καλοκαιρινές διακοπές (εκείνος δεν πήγε πουθενά) και φυσικά τον σκεφτόμουν συνέχεια.

    Αρχές Σεπτέμβρη ανεβάζει ένα status στο fb (γενικά ανεβάζει πολύ αυτοσαρκαστικά status, για να κάνει χαβαλέ με φίλους κ.λπ.) ότι και καλά τον ποθούν πολλές γυναίκες. Του έστειλα πάλι μνμ και του είπα ότι έχει κάνει πολύ μεγάλη ζημιά (εννοώντας σε μένα). Μου απαντά ότι «εγώ έκανα τη ζημιά εκεί που ήθελα». Διφορούμενο. Δεν το συζητάμε από κοντά.

    Για ενάμισι μήνα έχει πεθάνει από το άγχος, γιατί έχει αναλάβει ένα σημαντικό project στη δουλειά. Τέλος πάντων, τώρα έχει ξεμπερδέψει σχεδόν με αυτό, οπότε λέμε πάλι καμιά κουβέντα, κανένα αστείο στο γραφείο. Όμως νιώθω ότι δεν αντέχω άλλο. Δε γίνεται να μου έχει έμμονη ιδέα κι αυτός να παίζει την κολοκυθιά. Τόσο δύσκολο είναι να μου πει ότι δεν ενδιαφέρεται? Ότι ίσως έχει κάποια άλλη σχέση?

    Ανεβάζει την προηγούμενη βδομάδα άλλο status (πόσα θα δίνατε για μια βραδιά μαζί μου?). Λέω αυτή τη φορά θα του στείλω κάτι να ξεμπερδεύουμε μια και καλή (για σένα θα πούλαγα την ψυχή μου – από στίχο τού αγαπημένου του άγγλου τραγουδιστή). Δεν απαντάει τίποτα.

    Συνειδητοποιώ ότι τα έχω κάνει σκ@τ@ αλλά θέλω να μου πει το ΟΧΙ. Να το πει επιτέλους.

    Όταν τον είδα στο γραφείο μετά από αυτό, τον ρώτησα αν παρεξηγήθηκε. «Όχι μωρέ» απάντησε κι ούτε καν γύρισε να με κοιτάξει.

    Το ίδιο βράδυ τον πέτυχα online στο chat. Του έγραψα ότι ξέφυγα, του ζήτησα συγγνώμη κι ότι δεν ήθελα να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Δεν απάντησε ποτέ.

    Αν η δική μου συμπεριφορά θεωρείται ανώριμη, η δική του τότε τι θεωρείται? Εντάξει, το ’πιασα. Δεν ενδιαφέρεται. Αλλά να μη δεχτεί τη συγγνώμη μου? Στο κάτω-κάτω της γραφής, αντί να νιώθει έστω και λίγο κολακευμένος, κάνει λες και τον έχω βρίσει με τον χειρότερο τρόπο.

    Δυο μέρες τώρα δεν ξέρω ποιον λυπάμαι περισσότερο: τον εαυτό μου ή εκείνον. Το μόνο καλό είναι καταλάγιασε ό,τι αισθανόμουν για κείνον. Αν κρίνω από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά του, δεν παίζει να μου ξαναμιλήσει ποτέ. Και ξέρω ότι για μένα θα σκέφτεται τα χειρότερα, ότι είμαι μικρή, αφελής, ότι πήρα παραπάνω θάρρος απ’ όσο έπρεπε κ.λπ.

    Πώς σας φαίνονται όλα αυτά? Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    μα δεν εισαι μικρη στα 27!!!!! ουτε αυτος ειναι μεγαλος στα 35!
    εκανες βασικα λαθη, κι εκτος αυτου, δεν ξερουμε τι πραγματικα τρεχει στην ζωη του.
    το \"εκανες την ζημια εκει που ηθελες\" θα μπορουσε να σημαινει οτι καποια κινηση σου την ξερει η κοπελα του. ισως η κοπελα του μπαινει στον λογαριασμο του και βλεπει τα μηνυματα. δεν ξερω τι ακριβως εννοουσε

    αλλα το λαθος το μεγαλο ειναι οτι τον επιβεβαιωσες τραγικα πολυ...
    δεν τα κανουμε αυτα κοπελια...
    ηταν οκ, να δειξεις το ενδιαφερον σου και να ανταποκριθεις αν το συνεχιζε κι εκεινος, αλλα αυτα τα :για σενα θα πουλαγα και την ψυχη μου, τι τα θελες???

    η γνωμη μου ειναι οτι φυσικα και κολακευεται απ ολα αυτα και ο μονος λογος που δεν στο κοβει ειναι οτι δεν τον πειραζει να τρεχεις απο πισω του. αν οντως γινεις ενοχλητικη, μονο τοτε θα στο κοψει και ειδικα αν κινδυνεψει η σχεση του.
    πιθανολογω οτι εχει σχεση η οτι μπερδευεται ερωτικα με καποια η καποιες...δεν δειχνει να ειναι μονος.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    θα σου το πω οσο πιο ανωδυνα μπορω.δεν ενδιαφερεται καθολου.ξεχασε τον.δεν εχεις καμια ελπιδα.

  4. #4
    Από τα λεγάμενα σου φαίνεται ότι εσύ ήσουν τρελά ερωτευμένη μαζί του . Εσύ έκανες τις κινήσεις σου, νομίζω σωστές για νατου δείξεις ότι τον γουστάρεις, ότι θέλεις δεσμό μαζί του. Από τα γραφόμενα σου φαίνεται του έδωσες να καταλάβει ότι τον γουστάρεις, τον ποθείς.

    Απ εκεί και πέρα αυτός δεν έκανε απολύτως τίποτε, ούτε να σου μιλήσει προσωπικά, ούτε να σου πει να βγείτε. Αυτό δείχνει ότι δεν ενδιαφέρετε για σένα, όσο και να τον γουστέρεις, αυτός δε θέλει. Αν ενδιαφερόταν όλο αυτό τον καιρό θα έκανε τουλάχιστο κάποια κίνηση που θα σου το έδειχνε.

    Όλες οι σκέψεις ήταν απλά στο κεφάλι σου. Σ΄αυτού δε νομίζω να υπήρχε οποιαδήποτε σκέψη για σένα.

    Αυτό που σου συνέβη είναι κάτι που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα.

    Μην προσκολλάσε σ΄αυτόν . Προσπάθησε να τον διώξεις απ το νου με τον καιρό.
    Ψάξε βρες κάτι άλλο, κάποιον θα σε θέλει κι αυτός,κάποιον θα δεθεί με σένα και μόνο, και δε θα ψάχνει να κοιμηθεί με πολλές όπως αυτός.
    γιάννης

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    παιδιά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    καλησπερα!
    νομιζω οτι ο τυπος δεν ενδιαφερεται απλα το πηρε επανω του...παντως θα ηταν χειροτερο να σου απαντουσε στα μηνυματα κ ολα αυτα κ μετα απο κοντα να κανει τη παπια...
    Every morning we are born again

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    Originally posted by ioannis2

    Προσπάθησε να τον διώξεις απ το νου με τον καιρό.
    φαντάζει απίστευτα δύσκολο αυτό... κυρίως επειδή τον βλέπω κάθε μέρα. κι επειδή είναι τόσο μα τόσο όμορφος... too good to be true... έπρεπε απ\' την αρχή να περιμένω ότι θα κατέληγε έτσι... 9 μήνες τώρα προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι υπάρχουν κι άλλοι όμορφοι και αξιόλογοι άντρες, δίπλα του όμως μοιάζουν λίγοι...

    τουλάχιστον, χτες και σήμερα που τον είδα μετά την τελευταία βλακεία μου, ένα \"γεια\" μου το λέει. πάλι καλά...

    τι να πω... πρώτη φορά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα νιώθω τόσο διαφορετικά (άσχημα) συναισθήματα. απογοήτευση, πίκρα, θλίψη, θυμό, εκνευρισμό...

    μάλλον περισσότερο μου φταίει ο εαυτός μου. πολύ κακό πράγμα η ελπίδα τελικά. πρώτη φορά στη ζωή μου θέλησα κάτι τόσο πολύ. πρώτη φορά άφησα τις ντροπές κατά μέρος και πήρα το ρίσκο. δε νομίζω πλέον να το ξανακάνω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Εγώ πάλι νομίζω ότι ούτε που πολυκατάλαβε τι ακριβώς παίζει μαζί σου. Από όσα έγραψες, έκανες τόσο λίγες και ανεπαίσθητες κινήσεις σε τόσο εκτενές χρονικό διάστημα (τον θέλεις εδώ και έναν χρόνο - σου πήρε 8 μήνες να του αποκαλύψεις το μυστικό όχι με κάποιον ευθύ τρόπο ώστε να μην μπορεί να το παρερμηνεύσει αλλα όπως λες εσύ \"όσο πιο διακριτικά γίνεται\" - του στέλνεις γνωστούς στίχους τραγουδιών αντί για δικες σου σκέψεις με δικά σου λόγια) που, εάν δεν επέμενες ότι τον σκέφτεσαι συνεχεια και τον θέλεις τόσο πολύ, δεν θα το καταλάβαινα ούτε εγώ.

    Εκτος των άλλων, περιμένεις μια ξεκάθαρη απάντηση όπως λες, χωρίς να έχεις κάνει εσύ μια ξεκάθαρη ερώτηση. Περιμένεις να σου πει ότι έχει άλλη σχέση χωρίς να τον έχεις ρωτήσει. Περιμένεις να σου πει αν σε θέλει η όχι, χωρίς να τον έχεις ρωτήσει. Οι διακριτικές κινήσεις ξέρεις, παίρνουν διακριτικές η και καθόλου απαντήσεις.

    Τέλος, άτομο που ανεβάζει FB Status και ρωτάει ποσα θα δίνατε για μια βραδυά μαζί μου είναι είτε πολύ επιφανειακό, είτε θεωρεί το FB ως ένα μέρος για να αστειεύεται και δεν το παίρνει σοβαρά. Στην περίπτωση 1 καλύτερα είσαι χωρίς αυτόν, στην περίπτωση 2 μπορεί κάλλιστα να έλαβε την απάντηση σου στο ίδιο \"χιουμοριστικο\" πλαίσιο που έθεσε και εκείνος την ερώτηση του.

    Όσο για το αν οφείλει να δεχτεί την συγγνώμη σου, δεν μπορείς να είσαι και πολύ σίγουρη. Μπορεί να την έχει δεχτεί ήδη αλλα, επειδή δεν αισθάνεται κάτι ερωτικό για εσένα, να μη θέλει να στο πει ευθέως, και να προτιμά να σιωπήσει και να απομακρυνθεί. Ίσως να έχει καταλάβει τι αισθάνεσαι και να πιστεύει ότι αν το συζητήσετε, θα σου δώσει πάτημα/ελπίδες/θάρρος και θέλει να αποφύγει κάτι τέτοιο. Τέλος πάλι, μπορεί να μη θέλει να τη δεχτεί, και δεν μπορείς να κανεις και πολλά για αυτό - είναι δικαίωμα του.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    DissolvedGirl, έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Ήμουν πολύ διακριτική τόσο καιρό μαζί του face to face, περισσότερο για να μην το καταλάβει κανένας άλλος στο γραφείο. Ναι, από κοντά δεν του έχω δείξει πόσο τον θέλω. Άντε να του κάνω κανένα αστείο, να του δώσω κανένα σοκολατάκι. Δεν του ρίχνω... λάγνες ματιές, ούτε τον προκαλώ στα ίσα γιατί ακριβώς δεν ξέρω αν έχει κάτι σοβαρό στην προσωπική του ζωή. Εννοείται ότι ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ δε θα ασχολιόμουν καν. Γι’ αυτό εκνευρίζομαι που δε λέει τίποτα (έστω με τους άλλους συναδέλφους μου – όλοι μιλάνε για τις κοπέλες και τις γυναίκες τους). Θα ήταν πολύ πιο εύκολο για μένα.

    Η αλήθεια είναι ότι σε εκείνον οφείλεται η όποια οικειότητα αναπτύχθηκε μεταξύ μας. Εκείνος έκανε κάποια «ανοίγματα» που μάλλον τα παρερμήνευσα. Γιατί μετά το πρώτο μνμ στα γενέθλιά του, έκοψε τα πολλά αστεία. Κι επειδή δεν ήμουν σίγουρη τι στο καλό έχει καταλάβει, έστειλα το 2ο και το 3ο μνμ (δεν το πήρε χιουμοριστικά αυτό – του έγραψα ότι το εννοώ βάζοντας δίπλα ένα «αλλά…» ακριβώς για να μη «θιχτεί» άμα έχει σχέση). Ξέρω ότι με συμπαθούσε κι εκτιμούσε τη δουλειά μου. Τώρα ένας θεός ξέρει τι σκέφτεται..

    Φυσικά και είναι δικαίωμά του να μην ενδιαφέρεται, να μη νιώθει τίποτα ερωτικό για μένα. Απόλυτα δεκτό. Όμως όλη αυτή η σιωπή δεν είναι λίγο παιδιάστικη, λίγο άναντρη;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αυτοσαρκαζεται πολυ

    δεν γνωριζει κανεις αν εχει σχεση

    ειχε μια αοριστη σχεση να αιωρειται σαν και καλα δε θα ξαναπατησω στη γειτονια της


    κανει πολυ καιρο να απαντησει σε σενα

    θελει γυναικεια επιβεβαιωση


    in my opinion: ειναι ομοφυλλοφιλος κατα την ταπεινη μου γνωμη


    το λεω λιγο αποτομα αλλα ετσι πιστευω
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    Researcher, δεν το λες καθόλου απότομα, μην ανησυχείς. Κι εγώ το έχω σκεφτεί αυτό περί ομοφυλοφιλίας. Βέβαια, στην όλη του συμπεριφορά δε φανερώνει κάτι τέτοιο. Το ακριβώς αντίθετο μάλλον. Αρέσει πολύ και το ξέρει. Τι να πω… Ξέρω ομοφυλόφιλο άτομο που έπαιζε τρελό θέατρο ότι ήταν straight για να μην παρεξηγηθεί. Από την άλλη, επειδή δεν αρέσουμε σε κάποιον, δε σημαίνει σώνει και καλά ότι είναι gay.

    Δεν υπάρχει άλλη επιλογή: πρέπει να χωνέψω (όσο δύσκολο και αν είναι) ότι δεν του αρέσω… Αυτό που μάλλον δεν καταλαβαίνει είναι ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στη συναδελφική μας σχέση επειδή θα μου πει «όχι». Όπως και να ΄χει, έχω χάσει 9 μήνες από τη ζωή μου, να βασανίζω το μυαλό μου για το τίποτα…

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ρις
    εκτος απο τους ομοφυλοφιλους , υπαρχουν και οι ναρκισοι.....ειναι πιο πιθανο να ειναι ενας ανασφαλης ναρκισος και να του αρεσει να τρεχουν θαυμαστριες απο πισω του.και οπως πολυ σωστα λεει η ιδια η καουπουνκι, οποιος δεν μας γουσταρει, δεν ειναι απαραιτητα ομοφυλοφιλος...δεν εχουμε και κανενα αλλο στοιχειο εκτος απο αυτο, πως καταληγουμε στην ομοφυλοφιλια δλδ?
    οποιος δεν ειναι ομοφυλοφιλος, οφειλει να καθεται σε οποια τον φλερταρει?

    ντις
    διαφωνω με την εκτιμηση οτι το μηνυμα δεν ηταν ξεκαθαρο...
    το μηνυμα ηταν οχι μονο ξεκαθαρο, αλλα και φορτικο...
    να σου θυμισω, μηπως και δεν το προσεξες, οτι στα γενεθλια του του εστειλε μηνυμα οχι μονο μ,ε ευχες, αλλα και με \"διακριτικη αποκαλυψη\" αυτου που της συνεβαινε και με προταση να βρεθουν να το κουβεντιασουν , αν ηθελε και ο ιδιος...κι αυτος οχι μονο δεν απαντησε, οχι μονο δεν ηθελε, αλλα εκοψε λασπη και εξαφανιστηκε για 2 εβδομαδες μετα απο αυτο....
    στην συνεχεια, σε καθε κινηση της αποκαλυπτικη, εστω και διφορουμενη, αυτος απομακρυνοταν και την απεφευγε επιδεικτικα.
    ΜΑ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΚΑΤΕΡΩΘΕΝ???
    (ωρες ωρες αναρωτιεμαι πως φερεστε στις σχεσεις σας με αυτα που λετε :Ρ)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    Originally posted by Remedy
    ειναι πιο πιθανο να ειναι ενας ανασφαλης ναρκισος και να του αρεσει να τρεχουν θαυμαστριες απο πισω του.
    εκεί καταλήγω... πολύ νάρκισσος και πολύ ανασφαλής...

    πριν από καιρό έγραφε στο fb \"σήμερα, πιο γοητευτικός από ποτέ\". βέβαια, από κοντά δε φέρεται τόσο ψωνισμένα...

    στο μεταξύ, εκεί που άλλαζε κάθε μέρα σχεδόν status στο fb, εδώ και 1 βδομάδα έχει μείνει το ίδιο (αυτό που με έκανε να του στείλω την τελευταία μου απάντηση).

    ώρες-ώρες αναρωτιέμαι μήπως όλο αυτό το \"γράψιμο\" που μου ρίχνει είναι κάποιο είδος τακτικής. και καλά να δει μέχρι πού θα φτάσω (πόσο ρόμπα μπορώ να γίνω). είναι που έχει σπουδάσει και ψυχολογία...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Δεν ξέρω ακριβώς τι ειπώθηκε, αλλα όταν διαβάζω ότι ένα \"ντροπαλό άτομο\" έστειλε ένα μήνυμα και αποκάλυψε τα συναισθήματα του \"όσο πιο διακριτικά γινόταν\", δεν μπορώ καν να υποθέσω ότι κάτι ήταν ξεκάθαρο. Η ίδια με τα δικά της λόγια είπε ότι το αποκάλυψε όσο πιο διακριτικά γινόταν, αδυνατώ να καταλάβω που διάβασες εσύ το \"ξεκάθαρο μήνυμα\" που του έστειλε.

    Επίσης όταν μια υπέρ του δεόντως διακριτική αποκάλυψη συναισθημάτων γίνεται σε περίοδο περίπου 8 μηνών, δεν μπορώ εξίσου να τη χαρακτηρίσω ως οτιδήποτε φορτικό.

    Συν τοις άλλοις, η αποκάλυψη της φίλης μας έγινε ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ. Ένας μέσος άνθρωπος γεμίζει μηνύματα αγάπης και ευχές στα γενέθλια του, και είναι απόλυτα πιθανό όχι μονο να το προσπέρασε ως ένα ακόμα μήνυμα ζεστασιάς και ευχαρίστησης για την επέτειο του, αλλα να το ξέχασε στα επόμενα 5 λεπτά που έλαβε το επόμενο μήνυμα με ευχές.

    Για τα δικά μου δεδομένα, δεν έγινε καμια αποκαλυπτική κίνηση. Για το καλο της kaupunki, εγώ θα της έλεγα, εάν δεν νομίζει ότι τον θέλει ακόμα και δεν μπορεί να τον ρωτήσει ευθέως έστω αν έχει κοπέλα, να απομακρυνθεί και να ηρεμήσει και να βρει κάποιον που δεν φαντάζει τόσο *beeeeep* να ρωτάει στο FB ποσο γοητευτικός είναι.

    Υ.Γ. Όταν αισθάνομαι καλά και επιτυχημένη και δυνατή, κάνω και εγώ post στο FB του στυλ \"Σήμερα η μέρα είναι τέλεια και εγώ ακόμα πιο τέλεια\"... Δεν με κάνει νάρκισσο ε; :P
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Kaupunki,

    καλώς ήρθες κι απο μενα:)

    Διαβαζοντας τα οσα γραφεις, πιστευω οτι ο τυπος καταλαβε οτι τον γουσταρεις. Νομιζω οτι απλα δεν σε γουσταρει αυτος κ προσπαθει να ειναι μαλλον ευγενικος κ διακριτικος οσο κι...εσυ:). Τουλαχιστον δεν νομιζω οτι θα σε απεφευγε απο το μηνυμα που προσπαθησες να του περασεις απο τα γενεθλια του κ μετα αν ενδιαφερονταν για σενα ερωτικα. Μπορει να δισταζει απλα να σε αντιμετωπισει κ να σου πει \"δεν σε γουσταρω. σταματα το\". Οσο απλο κι αν ακουγεται, δεν ειναι το ιδιο απλο για ολους. Κι ετσι μπορει να ισχυει αυτη η εκδοχη κ οχι κατι πιο μπερδεμενο ...οπως οτι παει να σε χειριστει λογω των σπουδων του στην ψυχολογια (προσωπικα αυτο μου ακουγεται εως αστειο).

    Τωρα, το τι σκεφτεται για σενα: απο τη στιγμη που καταλαγιασε αυτο που αισθανοσουν γι αυτον, σε τι ωφελει να μπαινεις σ αυτη την διαδικασια. Ετσι κ αλλιως δεν μπορουμε να ειμαστε στο μυαλο κανενος, ειδικα οταν καποιοι απο αυτους τους αλλους δεν ηταν ποτε πολυ κοντα μας...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •