Ευαίσθητα θέματα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263

    Ευαίσθητα θέματα...

    Καλησπέρα...

    Δεν ήξερα τι θέμα να βάλω τώρα, ούτε και ξέρω αν θα εξυπηρετήσει το συγκεκριμένο θέμα σε κάτι περισσότερο από απόψε αλλά θέλω απλά να το πω κάπου, μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά θέλω...έβλεπα "Νόμος και τάξη" που μόλις τελείωσε και το θέμα που είχε ήταν κάποιο που στην πορεία κατάλαβα ότι θα με επηρεάσει αρκετά γνωρίζοντας με αλλά παρόλα αυτά κάθησα και το είδα ως το τέλος, ήθελα να δω τι θα γίνει...
    Και στο τέλος αυτό που έδειχνε ήταν ένα μωράκι σε κρίσιμη κατάσταση με την γυναίκα που είχε την επιμέλεια να πρέπει να αποφασίσει σε κλάσματα του δευτερολέπτου αν θα δώσει την άδεια για να μπει η μικρή χειρουργείο αλλιώς θα πέθαινε κι εκεί τελείωσε και δεν ξέρω τι έγινε τελικά...όλο το επεισόδιο δεν ήταν ευχάριστο γιατί η κοπέλα που το γέννησε ήταν ***** από τα 12 της και προσπάθησε να τη δολοφονήσει κάποιος κι ακόμα και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη εξασκούσε το επάγγελμα γι' αυτό και γέννησε πρόωρα και άρρωστο μωρό οπότε καταλαβαίνετε ότι ήταν κάτι που σε φορτίζει συναισθηματικά κι εγώ έχω ιδιαίτερη αδυναμία στα μωρά...
    Δεν ξέρω αν έχει νόημα που τα γράφω όλα αυτά αλλά πραγματικά ήθελα να τα πω κάπου...νιώθω χάλια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλησπέρα Errie.
    Γιατί νομίζεις πως σε επηρέασε τόσο;


    #Και με συγχωρείς που δεν απάντησα,έχω κάποιο θέμα με την αποστολή των U2U.Θα το δω μετά.Καλώς ήρθες πίσω.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    και εγω το ειδα και με επηρεασε.αλλα με επηρεαζει αρκετα οτι βλεπω και συνηθως το σκεφτομαι για τις επομενες 2 ωρες.δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο.τωρα αρχισαν οι ανεξιχνιαστες υποθεσεις,ειμαι αρκετα ευαισθητη και συνηθως κλαιω στο τελος που ειναι δραματικο οταν αποκαλυπτεται ο δολοφονος.οτι να ναι ειμαι :/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by TheMonstersInsideMe
    και εγω το ειδα και με επηρεασε.αλλα με επηρεαζει αρκετα οτι βλεπω και συνηθως το σκεφτομαι για τις επομενες 2 ωρες.δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο.τωρα αρχισαν οι ανεξιχνιαστες υποθεσεις,ειμαι αρκετα ευαισθητη και συνηθως κλαιω στο τελος που ειναι δραματικο οταν αποκαλυπτεται ο δολοφονος.οτι να ναι ειμαι :/
    Αχ, πραγματικά χαίρομαι που βρήκα κάποια που το είδε...εγώ κανονικά δεν κάνω έτσι με το οτιδήποτε αν κι εγώ είμαι αρκετά ευαίσθητη αλλά ότι έχει να κάνει με σεξουαλική βία και με παιδιά με επηρεάζει πάρα πολύ, θέλω να κλάψω τώρα...
    Και δεν μας έδειξε αν σώθηκε και το μωράκι ρε γαμώτο...
    Δεν βλέπω τίποτα άλλο τέτοιο τώρα, ποιες Ανεξιχνίαστες υποθέσεις μου λες, θα με αποτελειώσουν...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by RainAndWind
    Καλησπέρα Errie.
    Γιατί νομίζεις πως σε επηρέασε τόσο;


    #Και με συγχωρείς που δεν απάντησα,έχω κάποιο θέμα με την αποστολή των U2U.Θα το δω μετά.Καλώς ήρθες πίσω.
    Καλησπέρα... Χαίρομαι που σε ξαναβρίσκω...
    Είπα επιγραμματικά και πριν στο θέμα που έβαλα γιατί με επηρέασε τόσο αλλά και στην κοπέλα που απάντησα μόλις...είμαι πολύ ευαίσθητη με τα παιδιά και στεναχωρέθηκα για το μωράκι, ήθελα τουλάχιστον να ξέρω αν έζησε...
    Ε, και το άλλο μου θέμα ίσως να το θυμάσαι οπότε καταλαβαίνεις γιατί με επηρέασε τόσο η ιστορία της μητέρας...
    Οκ, θα περιμένω απάντηση όταν μπορέσεις...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    αχου το <3
    εμενα ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες το Ανεξιχνιαστες υποθεσεις,ειναι πολυ καλυτερη απο το Νομος και Ταξη.
    το χθεσινο επεισοδιο,με την ψυχοπαθη που σκοτωσε τους γονεις της για την περιουσια τους με επηρεασε πιο πολυ.μενω ξυπνια τα βραδυα και κοιμαμαι τα πρωινα,με αποτελεσμα οτι βλεπω να το σκεφτομαι κατα την διαρκεια ολης της νυχτας και να το \'\'ξαναζω\'\' μεσα στο κεφαλι μου.με επηρεαζουν παρα πολυ οι ταινιες οπως και τα βιβλια.ειναι σαν να προσθετονται κομματια απο οτι βλεπω η διαβαζω μεσα μου και να αφομοιωνονται.
    θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχα παθει ψυχωση με την Margot Tenenbaum απο το Τhe Royal Tenenbaums.ειχα κοψει και βαψει τα μαλλια μου το ιδιο,φορουσα γουνα και κυκλοφορουσα με ενα τσιγαρο στο χερι συνεχεια.17 χρονων.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by TheMonstersInsideMe
    αχου το <3
    εμενα ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες το Ανεξιχνιαστες υποθεσεις,ειναι πολυ καλυτερη απο το Νομος και Ταξη.
    το χθεσινο επεισοδιο,με την ψυχοπαθη που σκοτωσε τους γονεις της για την περιουσια τους με επηρεασε πιο πολυ.μενω ξυπνια τα βραδυα και κοιμαμαι τα πρωινα,με αποτελεσμα οτι βλεπω να το σκεφτομαι κατα την διαρκεια ολης της νυχτας και να το \'\'ξαναζω\'\' μεσα στο κεφαλι μου.με επηρεαζουν παρα πολυ οι ταινιες οπως και τα βιβλια.ειναι σαν να προσθετονται κομματια απο οτι βλεπω η διαβαζω μεσα μου και να αφομοιωνονται.
    θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχα παθει ψυχωση με την Margot Tenenbaum απο το Τhe Royal Tenenbaums.ειχα κοψει και βαψει τα μαλλια μου το ιδιο,φορουσα γουνα και κυκλοφορουσα με ενα τσιγαρο στο χερι συνεχεια.17 χρονων.
    Α, ναι, τώρα που το λες είχα χθες ανοιχτή την τηλεόραση και το ψιλοχάζευα κατά διαστήματα αλλά δεν με πείραξε γιατί δεν είναι από τα θέματα που με αγγίζουν/καίνε...
    Όσο για τη Μαργκό, δεν μου είχε αρέσει η ταινία, ούτε ο χαρακτήρας της ηρωϊδας, πολύ καταθλιπτική...και το κομμένο δάχτυλο...
    Κι εγώ για ένα διάστημα δεν κοιμόμουν τη νύχτα παρά μόνο μετά τη δουλειά το μεσημέρι αλλά και πάλι λίγες ώρες κοιμάμαι...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    θα αστειευεσαι?εισαι σοβαρη ειλικρινα?απο τις πιο υπεροχες ταινιες που εχω δει ποτε.

    http://www.youtube.com/watch?v=k_dBRtaPliM

    Η αληθεια ειναι πως ειμαι αλλεργικη στο φως του ηλιου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by TheMonstersInsideMe
    θα αστειευεσαι?εισαι σοβαρη ειλικρινα?απο τις πιο υπεροχες ταινιες που εχω δει ποτε.

    http://www.youtube.com/watch?v=k_dBRtaPliM

    Η αληθεια ειναι πως ειμαι αλλεργικη στο φως του ηλιου.
    Ε, εντάξει, γούστα είναι αυτά...εμένα με στεναχώρεσε...την έχω δει...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    συμφωνω.γουστα ειναι αυτα.εμενα κυριως με προσελκυουν/μαγευουν οι σκοτεινοι χαρακτηρες.
    αναρωτιεμαι,ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by TheMonstersInsideMe
    συμφωνω.γουστα ειναι αυτα.εμενα κυριως με προσελκυουν/μαγευουν οι σκοτεινοι χαρακτηρες.
    αναρωτιεμαι,ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια?
    Είναι αρκετές...ενδεικτικά θα βάλω αυτές:

    http://www.youtube.com/watch?v=RjPhX-TGXAk
    Ο έρωτας στα χρόνια της χολέρας

    http://www.youtube.com/watch?v=zCy5WQ9S4c0
    Ο Τιτανικός

    http://www.youtube.com/watch?v=uczLtpWF_cY
    Η μάσκα του Ζορό

    http://www.youtube.com/watch?v=3kpBu63frB0
    Το τελευταίο φιλί

    http://www.youtube.com/watch?v=Ss61_HwPVA8
    21 γραμμάρια

    http://www.youtube.com/watch?v=ABSvppyQGdE
    Γύρνα πίσω

    Όπως ίσως καταλαβαίνεις, ούτε εγώ βλέπω και πολύ συνηθισμένες ταινίες...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    τα εχω δει ολα και οφειλω να ομολογησω οτι μοιραζομαστε μια κοινη αγαπημενη ταινια,το 21 γραμμαρια.ολες οι ταινιες με πρωταγωνιστη τον sean penn ειναι εξαιρετικα καλες λογω απεριοριστου υποκριτικου ταλεντου.
    οι υπολοιπες ειναι υπερβολικα straight/ρομαντικoγλυκαναλατες για τα γουστα μου,αλλα οπως προειπαμε τα γουστα του καθενος ποικιλουν.
    βρισκω ενδιαφερουσες και συνηθως προτιμω να δω \'\'αρρωστες\'\' ταινιες τυπου dogtooth (ελληνιστι κυνοδοντας,νομιζω η μοναδικη ελληνικη ταινια στα χρονικα,που ειναι υποψηφια για oscar)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    και το θέμα που είχε ήταν κάποιο που στην πορεία κατάλαβα ότι θα με επηρεάσει αρκετά γνωρίζοντας με αλλά παρόλα αυτά κάθησα και το είδα ως το τέλος, <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<< <<<<<ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ Δουλεψεις λιγο με το τηλεκοντρολ ,,,,,,,,

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ευαισθητα θεματα ,,,,αλλα οχι για ευαλωτα ατομα ,,,,,,,,,βαλε ενα στοπ , η τβ ειναι ενας κυκεωνας .............

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Originally posted by path
    ευαισθητα θεματα ,,,,αλλα οχι για ευαλωτα ατομα ,,,,,,,,,βαλε ενα στοπ , η τβ ειναι ενας κυκεωνας .............
    Έχεις δίκιο, έκανα χαζομάρα...αλλά δεν ήταν ότι δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από την τηλεόραση αλλά ότι με άγγιξε πολύ η ιστορία σαν να ήταν αληθινή κι ήθελα να δω κυρίως τι θα απογίνει το παιδάκι, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...αν μας είχε δείξει, δεν θα ένιωθα τόσο άσχημα...τι βλακεία κι αυτή να μην μαθαίνεις ποτέ το κρίσιμο σημείο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •