φαντασματα και ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    φαντασματα και ψυχωση

    πιστευετε πως αν ζησετε σε ενα μερος οπου ειναι θαμενοι νεκροι, η δεν ξερω και γω τι, η εχει προηγηθειν στο παρελθον μια σφαγη η δεν ξερω και εγω τι αλλο και ο χωρος να βγαζει αρνητικη ενεργια, η δεν ξερω πως αλλιως μπορει να λεγεται αυτο στην ψυχιατρικη/. ψυχολογια οτι αυτο επηρρεαζει αρνητικα τον ζωντανο ανθρωπο που βρισκεται σε αυτο τον χωρο. τι ακριβως συμβαινει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μονο αν το πιστευεις...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    σκεψου δηλ;αδη να ζεις σε ενα χωριο με ενα urban legend (νομιζω ετσι λεγεται στα αγγλικα), εναν μυθο που συμβολιζει κατι πραγματικο που εχει συμβει στο παρελθον. μπορει δηλαδη ενα συγκεκριμενο σημειο του χωρου να εκπεμπει κατι, λογω κοινης ανθρωπινης γνωσης (σαν το χαλασμενο τηλεφωνο ενα πραμα) η διαισθησης;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πιστευω στην δυναμη της αυθυποβολης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Originally posted by keep_walking
    Μονο αν το πιστευεις...
    ρωτησα εσας να μου πειιτε τι πιστευετε. αλλα ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να μην μιμομαστε τις πετυχημενες συνταγες των πατεραδων μας. ε.,

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    καποτε υπηρχε ενα σαιτ το urban legend που εγραφε τετοιες ιστοριες!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Originally posted by keep_walking
    Πιστευω στην δυναμη της αυθυποβολης.
    για πες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πιστευω οτι εαν πιστευεις οτι ο τοπος ειναι \"καταραμενος\" , αυτο και μονο αρκει ωστε να το νοιωσεις στο πετσι σου.

    Πως ειναι τα φαρμακα placebo...αλλα απο την αναποδη οψη. Ειναι καταπληκτικο εργαλειο ο ανθρωπινος εγκεφαλος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    δεν διαφωνω.

    εσυ τι πιστευεις γι\'αυτο που σου ειπα, την παρομοιωση με το χαλασμενο τηλεφωνο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν καταλαβα καλα τα λεγομενα σου απο την στιγμη που εχεις την γνωση οτι κατι εχει συμβει εκει , τοτε υπαρχει πλεον η χημεια. Δεν πιστευω σε υπερφυσικη δυναμη αλλα πιστευω οτι η γνωση οτι πχ εκει εγινε ενα φρικτο εγκλημα και οι ιστοριες που καποιος μπορει να διηγηθει να σου συντονιζουν κατα καποιο τροπο τις σκεψεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    \"η χημεια υπαρχει\"

    κοιτα δεν θελω να φανω αδαης αλλα επιλογες κανουμε ολοι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    και ελπιζουμε στο τελος οταν φτασουμε στο τελος της διαδρομης να εχουμε κανει την ορθοτερη επιλογη.

    αν παθεις ψυχωση δεν φταις εσυ αλλα αυτος που δεν παθαινει την ψυχωση. αυτο βασικα πιστευω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απο την στιγμη που αποκτας μια γνωση , αυτη σε αλλαζει ενα μικροσκοπικο κομματι του εαυτου σου αλλαζει. Μπορει πχ να ακουσω μια ιστορια για φαντασματα και να περπατησω την νυχτα και να τρεμω σαν το ψαρι σε μια ερημια (ή για ενα εγκλημα). Με αλλαζει μου επηρεασε μια νυχτα της ζωης μου η γνωση που εμαθα. Μικρα - μικρα κομματια ειμαστε στα 80 χρονια περιπου που θα ζησουμε. Καπως ετσι σκεφτομαι , δεν ξερω αν συμφωνεις...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ναι καθε μερα ειναι και μια καιινουργια εμπειρια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •