xanax zolotrin υποτροπη μετα απο 5 μηνες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4

    xanax zolotrin υποτροπη μετα απο 5 μηνες

    Καλησπερα σε ολους και θα με ενδιεφερε η γνωμη ολων οσων ειχαν παρομοια εμπειρια.
    Πριν απο ενα χρονο περιπου αρχισαν οι κρισεις πανικου και τα καταθλιπτικα επεισοδια.Αφου προσπαθησα για σχεδον τρεις μηνες να το παλεψω μονος ισοπεδωθηκα τελειως απο τα σωματικα συμπτωματα και επισκεφτηκα γιατρο.Μου εγραψε zolotrin kai xanax αφου μου διεγνωσε αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη.Ηταν η πρωτη μου εμπειρια με φαρμακα ποτε ξανα στο παρελθον δεν ειχα επαφη με παρομοιες καταστασεις.Τα φαρμακα με ανακουφισαν αμεσα ολα τα συμπτωματα υποχωρησαν και μεσα σε 2 βδομαδες βρηκα ξανα τον εαυτο μου νιοθωντας οτι ξυπνησα απο εφιαλτη.Αφου πηρα τα φαρμακα για 3 μηνες νιοθωντας πλεον πολυ καλα τα διεκοψα σταδιακα μονος μου χωρις να ξαναεπισκεφτω το γιατρο και για 5 μηνες χωρις ουτε ενα xanax ημουν καλα.Το προβλημα αρχισε να επανεμφανιζεται τις τελεφταιες δυο εβδομαδες με πολυ ασχημο υπνο την μερα (15.00-23.00) δυσπνοιες ψυχοπλακωμα και πληρης κατασταση αδρανειας ολη την μερα.Το ζητημα που με απασχολει ειναι αν μετα απο ενα ικανο διαστημα χωρις φαρμακα και συμπτωματα πρεπει να ξαναγυρισω στα φαρμακα για να προλαβω χειροτερες καταστασεις η να το αποφυγω και να το διαχειριστο μονος μου.Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο προσπαθησα να ειμαι οσο πιο συνοπτικος γινεται.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    Γιατί τα σταμάτησες(έστω και σταδιακά) χωρίς την συμβουλή του γιατρού σου?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4
    Ενιωθα τελειως καλα και ο γιατρος μου ειχε μιλησει για εξαμηνη θεραπεια διαστημα το οποιο μου φαινοταν μεγαλο.Επισης δν ημουν ποτε εξοικειωμενος με καθημερινη θεραπεια και μου στοιχιζε πολυ το γεγονος οτι δν μπορουσα να πιω καφε η αλκοολ τα οποια ηταν καθημερινο μερος της ζωης μου πριν την αρρωστια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    και καφε μπορεισ να πιεισ και αλκοολ δεν παθαινεισ τιποτα για ενα καφε και μια μπυρα κατα τα αλλα μην τ αφηνεισ γιατι θα γινει χειροτερα λογικα και μη νομισεισ οτι θα κανεισ αυτο το πισωγυρισμα με τα φαρμακα για παντα γιατι καποια στιγμη δε θα σε πιανουν

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •