''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 89
  1. #16
    από το ίντερνετ δεν ξερείς. μπορεί να σου προκύψει και το καλήτερο. έχω φίλο 7 χρόνια παντρεμένο με γνωριμία από ίντερνετ. άρα γνωρίζεις από κοντά και μετά λες όχι.

    τώρα για την εξωτερική εμφάνιση, είτε το θέλουμε είτε όχι μετράει. απ εκεί και πέρα είναι ο χαρακτήρας, άμα δε σ΄αρέσει φεύγεις.
    υπάρχουν όμως και άτομα που έχουν κάνει το μπαμ : μέτριοι μέχρι χάλια εμφανισιακά να κυκλοφορούν με πολύ ωραίες για κάτι που έχουν που ελκύει.
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι.....οπως και να το κανουμε gucci με gucci δεν παει..............
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Originally posted by me_vs_myself
    φοβαμαι πως μπλεκω ολο σε προβληματικες σχεσεις επειδη το επιδιωκω. μαρεσουν οι ΑΝΤΙΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ (ειναι λεξη του φιλου μου του pad ελπιζω να το δει το θεμα να βλεπει πως παρακολουθω τι λεει κ τον αντιγραφω :P)
    ρε me ειναι δυνατον να μην δω το θεμα σου????για να το πουμε να το καταλαβουν και τα παιδια ειναι αυτοσ που κατι εχει και διωχνει τον κοσμο ενω μπορει κατα τα αλλα να ειναι ωραιοσ κλ το λεει κι η λεξη!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Το ίντερνετ είναι μια μάταιη για μένα προσπάθεια κοινωνικοποίησης γι\'αυτούς που δεν εχουν σχέση και παρέες έξω.Η πλειοψηφία τουλάχιστον των ανδρών που βρίσκονται σε chat είναι αγάμητοι,αντικοινωνικοί,μο ναχικοί και πιθανόν καταθλιπτικοί.Αν κάποιος τα καταφέρνει έξω στους τομείς σχέσεις/παρέες δεν βρίσκω το λόγο να ξημεροβραδιάζεται μπροστά στην οθόνη.Γι\'αυτό και οι περισσότερες γυναίκες καλά κάνουν και τονώνουν την αυτοπεποίθησή τους στα chat,γιατί ας μην πει καμία ότι δεν ανεβαίνει οταν διαβάζει τα κομπλιμέντα το ένα πίσω απ\'τ\'άλλο απ\'τα διάφορα ληγούρια.Τώρα το αν γίνονται σχέσεις μέσω ίντερνετ πάλι μου φαίνεται παραμύθι,γιατί έχω γνωστούς κολλημένους με την οθόνη που δεν έχουν βγει ούτε ένα ραντεβού,όσο κι αν παρακαλάνε(αν και ένας από αυτούς έκανε σχεδόν 700 χλμ. για να συναντήσει κάποια αλλά του βγήκε μούφα).Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο πχ μια εμφανίσιμη γυναίκα ή ένας εμφανίσιμος άνδρας να ψάξει για σχέση από το ίντερνετ από τη στιγμή που έξω θα έχει ατελείωτες προτάσεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Originally posted by Paolo_1
    Το ίντερνετ είναι μια μάταιη για μένα προσπάθεια κοινωνικοποίησης γι\'αυτούς που δεν εχουν σχέση και παρέες έξω.Η πλειοψηφία τουλάχιστον των ανδρών που βρίσκονται σε chat είναι αγάμητοι,αντικοινωνικοί,μο ναχικοί και πιθανόν καταθλιπτικοί.Αν κάποιος τα καταφέρνει έξω στους τομείς σχέσεις/παρέες δεν βρίσκω το λόγο να ξημεροβραδιάζεται μπροστά στην οθόνη.Γι\'αυτό και οι περισσότερες γυναίκες καλά κάνουν και τονώνουν την αυτοπεποίθησή τους στα chat,γιατί ας μην πει καμία ότι δεν ανεβαίνει οταν διαβάζει τα κομπλιμέντα το ένα πίσω απ\'τ\'άλλο απ\'τα διάφορα ληγούρια.Τώρα το αν γίνονται σχέσεις μέσω ίντερνετ πάλι μου φαίνεται παραμύθι,γιατί έχω γνωστούς κολλημένους με την οθόνη που δεν έχουν βγει ούτε ένα ραντεβού,όσο κι αν παρακαλάνε(αν και ένας από αυτούς έκανε σχεδόν 700 χλμ. για να συναντήσει κάποια αλλά του βγήκε μούφα).Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο πχ μια εμφανίσιμη γυναίκα ή ένας εμφανίσιμος άνδρας να ψάξει για σχέση από το ίντερνετ από τη στιγμή που έξω θα έχει ατελείωτες προτάσεις.
    με λιγα λογια λες οτι ειμαι μια ανασφαλης τσουλα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    δε σε ειπε τσουλα το παιδι ανασφαλη σε ειπε πραγμα που ειναι ολεσ οι γυναικεσ καποια στιγμη ειχε γινει μια ερευνα καθε ποτε μια γυναικα σκεφτεται την εξωτερικη τησ αμφανιση και τισ ειχανε δωσει απο ενα κουμπι και το πατουσαν ενω εκαναν τη ζωη τουσ κανονικα καποιεσ ηταν στα ορια τησ ψυχωσησ!!!!κι αυτο ειναι για το fb
    http://translate.google.com/translate?u=http%3A//www.sciencedaily.com/releases/2009/12/091201111154.htm&hl=el&langpair=auto|el&am p;tbb=1&ie=ISO-8859-1
    http://translate.google.com/translate?u=http%3A//www.suite101.com/content/facebook-and-narcissitic-personality-disorder-a189661&hl=el&langpair=auto|el&tbb=1&a mp;ie=UTF-8

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by me_vs_myself

    με λιγα λογια λες οτι ειμαι μια ανασφαλης τσουλα?

    Δεν σε λέω έτσι,αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν παρα πολλές τέτοιες εκεί έξω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    παολο, νομιζω οτι βρισκεσαι 10 χρονια πισω σε ενημερωση...
    δεν υπαρχει πλεον συγχρονος ανθρωπος που δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ κι αυτο σημαινει, οτι οσοι υπαρχουν εξω, στον δρομο, στα μερη διασκεδασης η στην δουλεια μας, μπαινουν ΚΑΙ στο ινερνετ....
    φυσικα ειναι ΑΛΛΟ να ξημεροβραδιαζεται κανεις στο ιντερνετ, πραγμα που σιγουρα κατι σημαινει για την κοινωνικοτητα του, για την ζωη του, και για θεματα του χαρακτηρα του, και ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΟ να ασχολειται για καποιες ωρες η λετπα μεσα στην μερα του η στην βδομαδα του με το ιντερνετ...μη τα μπερδευουμε...
    αυτο το τελευταιο, εγω τουλαχιστον δεν γνωριζω κανεναν στον κυκλο μου η στην δουλεια μου που να μην το κανει, εκτος ισως απο εργαζομενες μητερες με 1-2 παιδια , που δεν εχουν ουτε αυτον τον χρονο....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    pad η διευθηνση που δωσες δν με παραπεμπει καπου δν ξερω γτ!!!!!!!

    ΔΕΝ ειμαι ανασφαλης σε σχεση με την κοινωνικοτητα μ αφου γνωριζω πολυ κοσμο εξω,το ξαναπα κ πριν!!!!!απλα θετω το ερωτημα κ λεω, εαν βγαινει καπου το να γνωρισεις κοσμο απο νετ, η αν ειναι καταντια!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Paolo_1
    Το ίντερνετ είναι μια μάταιη για μένα προσπάθεια κοινωνικοποίησης γι\'αυτούς που δεν εχουν σχέση και παρέες έξω.Η πλειοψηφία τουλάχιστον των ανδρών που βρίσκονται σε chat είναι αγάμητοι,αντικοινωνικοί,μο ναχικοί και πιθανόν καταθλιπτικοί.Αν κάποιος τα καταφέρνει έξω στους τομείς σχέσεις/παρέες δεν βρίσκω το λόγο να ξημεροβραδιάζεται μπροστά στην οθόνη.Γι\'αυτό και οι περισσότερες γυναίκες καλά κάνουν και τονώνουν την αυτοπεποίθησή τους στα chat,γιατί ας μην πει καμία ότι δεν ανεβαίνει οταν διαβάζει τα κομπλιμέντα το ένα πίσω απ\'τ\'άλλο απ\'τα διάφορα ληγούρια.Τώρα το αν γίνονται σχέσεις μέσω ίντερνετ πάλι μου φαίνεται παραμύθι,γιατί έχω γνωστούς κολλημένους με την οθόνη που δεν έχουν βγει ούτε ένα ραντεβού,όσο κι αν παρακαλάνε(αν και ένας από αυτούς έκανε σχεδόν 700 χλμ. για να συναντήσει κάποια αλλά του βγήκε μούφα).Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο πχ μια εμφανίσιμη γυναίκα ή ένας εμφανίσιμος άνδρας να ψάξει για σχέση από το ίντερνετ από τη στιγμή που έξω θα έχει ατελείωτες προτάσεις.

    παλι καλα που μιλας για πλειοψηφια και τυχαινει να ανηκω εξω απο αυτη..


    Επισης ξεχνας κατι..

    καποιος που εχει την ικανοτητα του \"λεγειν\" στον τσατ κοσμο θα την εχει κατα πασα πιθανοτητα και στον εξω κοσμο , και αυτο γιατι η πηγη ειναι μια : ο τροπος σκεψης του...


    Βεβαια σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις, οπως τσατο-λαλιστατα ατομα που τελικα ηταν ντροπαλα απο κοντα (μια που ειχα βγει ενα φεγγαρι το ειχε αυτο το χαρακτηριστικο απο κοντα) αλλα ο τροπος σκεψης ειναι ο ιδιος, απο εκει και περα το πως θα εκδηλωθει στην ομιλια-συμπεριφορα αυτος ο τροπος σκεψης ,μπορει να θελει τον χρονο του, τις καταλληλες συνθηκες, τον καιρο του κτλ




    Και οσο για το ιντερνετ και αποκοινωνικοποιηση, εξαρταται πως θα το δεις.


    Το διαδικτυο δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα εργαλείο . Το τι χρηση θα κανει σε αυτο το εργαλειο καποιος ειναι δικια του υποθεση.


    Καποιος μπορει να χρησιμοποιει τα chat rooms για να κοινωνικοποιηθει με την λογικη του να μαθει πως μιλαει ο κοσμος, να γνωρισει πολλα ατομα χωρις το \"αγχος\" του face-face αλλα με την χαλαροτητα της απροσωπης οθονης του pc , μπορει να μαθει ενδιαφεροντα πραγματα απο διαλογους, μπορει αν μαθει καλες δομες διαλογων, πως να κραταει σε ενδιαφερον τους συνομιλητες του κτλ κτλ

    Mετα οτι μαθει το δοκιμαζει στον εξω κοσμο.
    Καποιος διανοουμενος (?) ειχε πει καποτε οτι οι εξυπνοι μαθαινουν απο τα λαθη τους, οι σοφοι μαθαινουν απο τα λαθη των αλλων.


    Αλλος μπορει να χρησιμοποει τα chat rooms για να ξημεροβραδιαζιεται ολη μερα μπροστα σε ενα pc για να περναει την ωρα του και.... αυτο.. το ιδιο την επομενη μερα και τουμπαλιν. Δικαιωμα του, αλλα ας μην παραπονιεται μετα για ποιον λογο δεν εχει ζωη εκει εξω.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by me_vs_myself
    paαπλα θετω το ερωτημα κ λεω, εαν βγαινει καπου το να γνωρισεις κοσμο απο νετ, η αν ειναι καταντια!

    καταντια για ποιον?

    για σενα?
    για τον Λακη?
    για την κοινωνια?


    Δε ξερω αν ειναι συμπτωση ή οχι, αλλα τυχαινει τα πιο ζουπερ ατομα στην ζωη μου (τοσο σε φιλικο τοσο σε αισθηματικο επιπεδο) να τα εχω γνωρισει μεσω νετ.

    Και ο λογος ειναι οτι το ιντερνετ σου δινει ΠΟΙΚΙΛΙΑ να διαλεξεις ατομα που ταιριαζεις.

    Καλα και εξω μπορεις να το κανεις αυτο, αλλα οχι με την ιδια ευκολια.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Originally posted by me_vs_myself
    pad η διευθηνση που δωσες δν με παραπεμπει καπου δν ξερω γτ!!!!!!!

    ΔΕΝ ειμαι ανασφαλης σε σχεση με την κοινωνικοτητα μ αφου γνωριζω πολυ κοσμο εξω,το ξαναπα κ πριν!!!!!απλα θετω το ερωτημα κ λεω, εαν βγαινει καπου το να γνωρισεις κοσμο απο νετ, η αν ειναι καταντια!
    νομιζω καταντια η οχι, ειναι μια σχεση αναλογα με την ποιοτητα της κι οχι αναλογα με το που γινεται η γνωριμια....
    εχω δει πολλες σχεσεις σε \"καταντια\" απο γνωριμιες εξω και σχεσεις αρμονικες που ξεκινησαν στο ιντερνετ...
    βεβαια αλλο οι γνωριμιες που προκυπτουν απο μια συναναστροφη στο ιντερνετ κι αλλο γνωριμιες που προκυπτουν απο δημοσιευση αγγελιων.....
    δεν θα χρησιμοποιησω λεξεις τυπου \"καταντια\",αλλα θεωρω οπως ειναι το ιδιο με τις αγγελιες συνοικεσιων στις εφημεριδες.....αν τωρα αυτο ειναι κινηση απελπισιας, η οκ, ας το κρινει ο καθενας για τον εαυτο του....
    το σιγουρο ειναι οτι οταν βαζεις μια αγγελια, ειναι σαν να βαζεις τον εαυτο σου σε ενα ραφι για να σε διαλεξουν οι αγοραστες..δεν επιλεγεις εσυ...

  13. #28
    Εγώ έχω γνωρίσει πολλά και ενδιαφέροντα άτομα, ειδικά από εδώ μέσα που δεν είναι ούτε αποτυχημένοι ούτε ανάξιοι να βρουν παρέα, απλά ασχολούνται με το νετ.
    Είναι τελείως αφοριστικό αυτό. Έχω πολλούς φίλους που έκαναν σχέση μέσα από το φεις, ο ένας μάλιστα πάει και για γάμο με τη συγκεκριμένη κοπέλα.
    Σε αυτό που θεωρώ ότι πρέπει να προσέχει κάποιος, είναι με τι είδους άτομα συναναστρέφεται μέσα από τέτοιου είδους γνωριμίες και να το ψάχνει πολύ πριν αποφασίσει να τα συναντήσει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Τουλάχιστον τα άτομα που ξέρω εγώ να έχουν κάνει τέτοια σχέση, δεν μπήκαν στο internet για να ψάξουν για σχέση, αλλα τους προέκυψε σχέση με κάποιον/α που γνώρισαν στο internet. Για να το πω με toupe, υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορα να μπαίνεις σε chat για να πιάσεις γκόμενα, και να κανεις γκόμενα κάποια που γνώρισες σε chat. Άσε που, όσο πιο ευρεία η περιοχή που ζεις (ταντά!) τόσο πιο πολύ εξαρτάσαι από ηλεκτρονικά για την επικοινωνία σου.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλα συνιθως δεν ψαχνουν για σχεση στο νετ..........περισσοτερο σεξ βλεπω να ψαχνουν εγω.......
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •