''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET

    στανταρ ολοι μας εχουμε μιλησει με ατομα που δν ξερουμε απο το νετ.......με αφορμη ενα ντοκιμαντερ που ειδα τις προαλλες, θελω να ρωτησω ποσοι απο σας εχουν βγει με ατομα που γνωρισαν στο διαδυκτιο...και πως τους φανηκε.....

    μπορει να πεσεις κ σε δολοφονους αλλα περισσοτερο αμερικη μερια παρα εδω.

    εγω ας πουμε αποδοκιμαζα τον ξαδερφο μ που εβρισκε κοπελες απ το φσμκ, αυτο ο μως το κανε γτ ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ αντικοινωνικος ο ανθρωπος κ με αλλο τροπο δυσκολο να βρει γκομενα. κ φυσικα εκραζα κ μια φιλη μ η οποια το κανε συνεχεια κ της ελεγα πως ειναι καταντια αυτο το πραμα.......

    ειναι ομως οντως ετσι η περισσοτερο ειναι καποιος αλλος σαν κ σενα, που μπορει να γνωρισεις σε ενα μπαρ, κ γνωριζεις πιο ευκολα απ την ανεση του σπιτιου σου μπροστα στην οθονη....?

    σκεφτομαστε τον εαυτο μας θυματα, αλλα μηπως μερικες φορες ειμαστε εμεις οι θητες? τεσπα σε μια προσφατη ερωτικη απογοητευση μ εβαλα μια αγγελια σε ενα site ελεγα τι θελω κ ΠΩΣ τον θελω τον επικειμενο νεαρο, να δω τι θα πιασω.μ ρθαν πολλα emails που λεγαν ''εμφανισημος'' κ μολις στελνανε φωτο ηταν ΜΠΑΖΑ του κερατα....τεσπα δν εχω βγει με καποιον ακομα....απλα ειπα αμα τυχει να το δοκιμασω.....

    εχετε αναλογες εμπειριες?αν ναι πειτε μου καμια γελοια να γελασω...
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Ποιο ντοκιμαντέρ ήταν αυτό; Ενδιαφέρομαι να το δω : )
    Όσο για το ερώτημα σου.
    Προσωπικά έχω κάνει γνωριμίες μέσω internet, άλλοτε έβρισκα σωστά άτομα, άλλοτε όχι. Αυτό βέβαια εξαρτάται κατά πόσο εσύ θα είσαι ειλικρινής πίσω από την οθόνη σου και την «ανωνυμία» σου, καθώς επίσης και το άτομο που είναι από την άλλη πλευρά.
    Δεν θεωρώ τίποτα κακό στην γνωριμία ατόμων μέσω διαδικτύου, για κάποιους είναι πιο εύκολο να γνωρίσουν κόσμο με αυτόν τον τρόπο για χιλίους δυο λόγους , όπως επίσης του να γνωρίζεις κόσμο που ίσως σε άλλη περίπτωση να μην γνώριζες ποτέ. Για μένα π.χ είναι πιο εύκολο να ανοιχτώ και να γνωριστώ με κάποιον αρχικά μέσω διαδικτύου και μετά από κοντά, παρά αν θα ήμουν έξω σε κάποιον δημόσιο χώρο και θα έπρεπε να τον πλησιάσω και να πιάσω κουβέντα.
    Βέβαια ποτέ δεν έβαζα αγγελίες ή δεν είχα σκοπό την σχέση, προτεραιότητα μου ήταν η απλή γνωριμία ή ακόμη καλύτερα και μια φιλία, τώρα αν εξελισσόταν σε κάτι παραπάνω θα γινόταν σαφώς από κοντά και όχι φλερτ πίσω από την οθόνη.

    Και κάτι τελευταίο, ρίσκο πάντα υπάρχει, όπως υπάρχει το ρίσκο να γνωρίσεις κάποιον σε ένα bar ή γενικά έξω από τον internetοκόσμο και να μην είναι αυτό που εσύ περίμενες κρίνοντας πιθανόν από την εμφάνιση του ή τον τρόπο του. Τουλάχιστον, στο internet, μπορείς να κάνεις και μια συζήτηση πριν, να μάθεις κάποια πράγματα για τον άλλο. Πιστεύω πως ο τρόπος γραφής και έκφρασης των ανθρώπων δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα τους, από μικρές λέξεις και φράσεις μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για τον άλλον. Εκτός βέβαια αν είναι υποκριτής του κέρατα και απλά προσπαθεί να κάνει εντύπωση :P


    P.S. Good luck with this ! :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σε ευχαριστω για την απαντηση.........

    κοιταξε να δεις εγω παρ ολο που μαι κοριτσι δν εχω προβλ με το φλερτ, αμα μαρεσει καποιος πολυ παω στην ψυχρα κ την πεφτω.αλλοι το βρισκουνε χαριτωμενο, αλλοι κομπλαρονται \'(αντρες :P)

    τωρα απο κει κ περα εχω παρατηρησει οτι εχω εναν μαγνητη περιεργο στους αντρες οποτε βαρεθικα να παιζω στο ετσι....αλλα απο νετ δν εχω παιξει. οι περισσοτεροι ομως απο νετ παρατηρησα πως θελουν μονο σεξ δν ξερω γτ, μαλλον το χουν συνδεσει στο μυαλο τους οτι το νετ ειναι ενα μπουρδελο σε καλη τιμη,,,,,,,βασικα ενα μπουρδελο που θα πηδηξουν κ δν θα πληρωσουν τπτ (που ετσι ειναι), οποτε δν ξερω....

    απο κει κ περα, για να μν κουραζομαι να απανταω εχω βαλει εγω μια αγγελια αλλα οπως ισως να ειπα χανω τον χρονο μ με βλακες που δν εχουν καθρευτη επειδη λενε \'\'εμφανισημος\' μεχρι να στειλουν φωτο οποτε τους ζηλευω επειδη ειτε ειναι πολυ στραβοι κ ηλιθιοι ειτε υπερβολικα αισιοδοξοι!βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα επειδη καποιο μπαζο για μενα ειναι ο θεος καποιας αλλης .....

    εχεις ενα ποιντ σε αυτο που ειπες οντως κ απο μπαρακια δν ξερεις ποτε τι ειναι αυτος που γνωριζεις, ισως να ναι κ αυτος που μιλαγες το βραδυ στο νετ.....και φυσικα δν παιρνεις κ το βιογραφικο του να δεις τι ειναι απ τα 1α νευματα

    το κακο ειναι πως αμα ειμαι εξω ολο ρχονται μικροτεροι απο μενα οποτε κτ σοβαρο δν περιμενω ουτως η αλλως....μικροδειχνω καπως εχω κ ολα αυτα τα σκουλαρικια κ σ λεει ο αλλος \'\'α συνομιληκη\'΄

    απο συνηθειο στους μικροτερους λοιπον αυτο ψαχνω κ απ την σελιδα γνωριμιων.

    εχει προκυψει καμια σοβαρη σχεση απο κει σε σενα?κ αν ναι ειχες στην ακρη του μυαλου σ οτι τον γνωρισες απο κει σαν προκαταληψη?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Originally posted by me_vs_myself
    σε ευχαριστω για την απαντηση.........

    κοιταξε να δεις εγω παρ ολο που μαι κοριτσι δν εχω προβλ με το φλερτ, αμα μαρεσει καποιος πολυ παω στην ψυχρα κ την πεφτω.αλλοι το βρισκουνε χαριτωμενο, αλλοι κομπλαρονται \'(αντρες :P)
    Καλό αυτό...
    Άλλες δεν εκφράζονται, γουστάρουν αλλά αν ο άλλος δεν κάνει την κίνηση τον χάνουν.

    Πάντως δε βλέπω με προκατάληψη τις γνωριμίες από ίντερνετ.
    Σίγουρα κάποιοι είναι μόνο για το σεξ.
    Δίνεις την ευκαιρία στον άλλο να σε γνωρίσει από κοντά. Άμα δεις τις πραγματικές του προθέσεις και τον γουστάρεις κρίνεις από κει και πέρα τι θα κάνεις.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι μωρε ετσι οπως εχουν γινει οι αντρες περιμενουν απο σενα. τα μονα κοτσια εχουν οι κακασχημοι γτ εχουν συνιθησει τις χυλοπιτες. οι αλλοι απλα σ φωναζουν απο το αμαξι περνοντας διπλα σου.

    χαθηκε ο ρολος του κυνηγου.....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    έχεις δίκαιο, κομπλάρουν να κάνουν την κίνηση.

    αλλά τι γίνεται όταν κάνεις την κίνηση και σου το παίζουν δύσκολες ή η απάντηση τους είναι όχι χωρίς να σου δώσουν καμιά ευκαιρία οσο εμφανίσιμος και να σαι;
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Originally posted by ioannis2
    έχεις δίκαιο, κομπλάρουν να κάνουν την κίνηση.

    αλλά τι γίνεται όταν κάνεις την κίνηση και σου το παίζουν δύσκολες ή η απάντηση τους είναι όχι χωρίς να σου δώσουν καμιά ευκαιρία οσο εμφανίσιμος και να σαι;
    Θα έπρεπε όμως να πέσουν με την μία μόνο και μόνο επειδή ο άλλος είναι εμφανίσιμος ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι θα πρεπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επειδη αυτο ειναι το 1ο κριτηριο που βλεπει ο αλλος!!!οποτε ΝΑΙ θα πρεπε!!!!!συνιθως πεφτεις με τους ωραιους μεχρι να βγεις 1-2 φορες κ να δει πως ειναι ζωον..................

    εγω παντως με τους ωραιους πεφτω.....και γινομαι κ πιο ηλιθια κ γελαω με τις κρυαδες που λενε σαν την μενεγακη (μερικοι το βρισκουν χαριτωμενο σε περνανε για χαζη κ μετα τους την φερνεις) ενω στουε μετριους δν με νοιαζει πως να φερθω δν θα χασω κ τπτ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Καλά κάνεις λοιπόν που δεν έχεις θέμα ;)

    Ούτε εγώ βλέπω με προκατάληψη το internet ίσως επειδή γνώρισα αξιόλογα άτομα και μια σχέση που κράτησε χρόνια, καθώς και εμπειρίες γνωστών με παρόμοιες μακροχρόνιες σχέσεις. Υπάρχουν κι αυτά : )
    Όπως υπάρχει και η επιθυμία για γρήγορο σεξ με το καλημέρα, καλησπέρα, καλό βράδυ :P Κανείς όμως δεν θα σε υποχρεώσει να κάνεις κάτι που δεν το γουστάρεις η ίδια, εξάλλου δεν σε υποχρεώνει και κανένας να μιλάς με κάποιον που δεν θες και μπορείς να επιλέξεις σε ποιον θα αφιερώσεις τον χρόνο σου και σε ποιον όχι. Όπως συνήθως λέω, θεωρώ το internet ένα τραπέζι με πλούσια εδέσματα, εγώ διαλέγω τι θα αρπάξω και τι θα αφήσω.
    Δεν γνωρίζω τα γούστα σου και τις προτιμήσεις σου, σίγουρα ο καθένας θέλει να του αρέσει ο άλλος και εξωτερικά και εσωτερικά, αλλά κάποιες φόρες θα πρέπει να κάνουμε κάποιους συμβιβασμούς και να ιεραρχήσουμε τα πιο σημαντικά, αυτό θα είναι μια καλή εμφάνιση και ένας μέτριος χαρακτήρας; Ένας καλός χαρακτήρας και μια μετρία εμφάνιση; Μακάρι να κάτσει μια καλή εμφάνιση με έναν καλό χαρακτήρα, είναι το ιδανικό : ) Δεν χρειάζεται όμως να απελπίζεσαι, το internet δεν είναι τίποτα παραπάνω από τον καθρέφτη της κοινωνίας μας, ό,τι βλέπεις έξω, το βλέπει και μέσα.
    Μίλα, γνώρισε κόσμο και βγες με όποιον σου κάνει κέφι για να τον γνωρίσεις καλύτερα, ίσως θα σου κάτσει, ίσως κι όχι, όλα μέσα στην ζωή είναι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    φοβαμαι πως μπλεκω ολο σε προβληματικες σχεσεις επειδη το επιδιωκω. μαρεσουν οι ΑΝΤΙΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ (ειναι λεξη του φιλου μου του pad ελπιζω να το δει το θεμα να βλεπει πως παρακολουθω τι λεει κ τον αντιγραφω :P)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Originally posted by me_vs_myself
    φοβαμαι πως μπλεκω ολο σε προβληματικες σχεσεις επειδη το επιδιωκω. μαρεσουν οι ΑΝΤΙΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ (ειναι λεξη του φιλου μου του pad ελπιζω να το δει το θεμα να βλεπει πως παρακολουθω τι λεει κ τον αντιγραφω :P)
    Που πάει να πει ; :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    οι \'περιεργοι\'\'.......................π� �οβληματικοι..πες το οπως θες.σαν να μαρεσει η προκληση. ας πουμε ειχα εναν που ελεγε πως εβλεπε φαντασματα κ εβλεπε το αγορακι απο το εργο \'\'η καταρα\'\' πριν βγει στο σινεμα, κ κοιμοταν καθιστος στην γωνια του κρεβατιου με το κεφαλι στα ποδια....στα 16 μου ο 1ος μου (χωρις να βαλω τον βιασμο μεσα....ο 1ος που εκανα κανονικο σεξ) ηταν κατι σαν νταβατζης σε πορνες, κ ο τελευταιος που ειχα 1 μηνα τωρα με το κολιμα με τα αμαξια κλπ κλπ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Originally posted by me_vs_myself
    οι \'περιεργοι\'\'.......................π� �οβληματικοι..πες το οπως θες.σαν να μαρεσει η προκληση. ας πουμε ειχα εναν που ελεγε πως εβλεπε φαντασματα κ εβλεπε το αγορακι απο το εργο \'\'η καταρα\'\' πριν βγει στο σινεμα, κ κοιμοταν καθιστος στην γωνια του κρεβατιου με το κεφαλι στα ποδια....στα 16 μου ο 1ος μου (χωρις να βαλω τον βιασμο μεσα....ο 1ος που εκανα κανονικο σεξ) ηταν κατι σαν νταβατζης σε πορνες, κ ο τελευταιος που ειχα 1 μηνα τωρα με το κολιμα με τα αμαξια κλπ κλπ
    Χαχαχα, και μένα οι περίεργοι μ\' αρέσουν, αρκεί η περιέργεια τους να συμβαδίζει με την δική μου, δεν μπορώ κι άλλη , enough :P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ελα τωρα...
    Απλως απογοητευτηκες λιγο και ψαχνεσαι απο το ιντερνετ...
    Εφοσον μιλαμε για ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ,εγω πιστευω οτι η προσωπικη επαφη εχει δυναμη,ξερεις με ποιον εχεις να κανεις,αν σε ελκυει πως σε φλερταρει κτλ..
    Ενταξει δεν λεω οτι μπορει να συμβει..αλλα αν σου τη δινει το κρυφτουλι οπως λες,αυτη η ελλειψη τσαγανου απο τους αντρες,σκεψου οτι ΣΥΝΗΘΩΣΣΣΣ με αυτον τον \"ασφαλη\" τροπο ,ποιος τυπος να κρυβεται?ΕΕΕ????

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ισως ομως κ ο αλλος κακομοιρης που κρυβεται να μν ξερει με ποια παει να μπλεξει!!!!με μενα δλδ!!!!αχαχαχαχαχαχα
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •