S.O.S-Χρόνιο πρόβλημα και ανεξήγητη αυτοκαταστροφή!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1

    S.O.S-Χρόνιο πρόβλημα και ανεξήγητη αυτοκαταστροφή!

    Γειά σας..Ονομάζομαι Μανώλης!
    Το μοναδικό πρόβλημα που έχω αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισαριθμεί με άλλα δέκα είναι το εξής:Από πολύ μικρός ασχολούμαι με την μουσική και το τραγούδι..ήρθε λοιπόν η ώρα να αποδείξω κι εγώ το ταλέντο μου..με ταλαιπωρεί όμως που κατα καιρούς όπου κι αν έχω τραγουδήσει μέχρι τώρα με ισοπεδώνει ένα ανεξήγητο φαινόμενο..δεν ξέρω ποιά η ονομασία του πάντως μου συμβαίνει κάτι το απόλυτα τρομακτικό κάθε φορά!Οποτε βρίσκομαι σε κόσμο μπροστά οι παλμοί μου εκτινάσονται και απο μέσα μου εξασφαλίζω την σιγουριά πως είμαι σίγουρα τρομοκρατημένος με κάτι και δεν ξέρω στην ουσία τι είναι..πάνε δύο βδομάδες που έχω δηλώσει συμμετοχή σε γνωστό reality και αναρωτιέμαι..άραγε να είναι κάτι που χρειάζεται επειγόντως θεραπεία..?ή θα με ακολουθάει για ολόκληρη ζωή??? Θα σας ήμουν ευγνώμων με την οποιαδήποτε ανταπόκριση σας γιατί το συγκεκριμένο θέμα μου έχει στοιχήσει πολύ!!Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Με λιγα λογια εχεις Stage Fear, ε?


    Δεν εισαι ο πρωτος, ουτε ο τελευταιος , και σχεδον σε οποια συνεντευξη showman (μουσικη,θεατρο,σταντ απ κομεντι κτλ) θα δεις οτι ο πρωταγωνιστης , ανεξαρτητα απο την φημη του, ανεξαρτητα απο την εποτυχια του σε ολο τον κοσμο ,ανεξαρτητα απο ποσες δεκαετιες κανει αυτη την δουλεια, θα πει οτι ΦΟΒΑΤΑΙ τα πρωτα λεπτα στην σκηνη.

  3. #3
    Είναι φοβία πιστεύω.
    Μήπως έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση ή συνέβηκε κάτι στη ζωή σου που σου δημιουργεί τώρα αυτό το αίσθημα;
    Ξανατραγούδησες, έδωσες παλιά παράσταση μπροστά στο κοινό;

    Πάντως με λίγη επιμονή και αγάπη προς αυτό που κάνεις, με τον καιρό θα ξεπεράσεις το πρόβλημα, καθώς θα εξοικοιώνεσαι όλο και περισσότερο με το κοινό.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το θεωρώ θετικό που κάτι σε σταματάει από το να πάρεις μέρος σε γνωστό-ή και σε άγνωστο εδώ που τα λέμε-reality.:P

    Κατά τ\'άλλα θα σε συμβούλευα να μην αποφεύγεις τις στρεσογόνες\"περιοχές\"σου,� �ηλαδή να μην πάψεις να ανεβαίνεις σε σκηνή ή πάλκο εξαιτίας του φόβου σου,ώστε σταδιακά να επέλθει η εξοικείωση και η αποδυνάμωσή του.Ένας τραγουδιστής νέος και άπειρος,είναι λογικό να έχει άγχος,καθώς η πίστη στις δυνατότητές του ίσως να μην έχει ακόμη μέσα του σιγουρευτεί,να έχει ανασφάλεια για τις επιλογές του,να,να,να.

    Το σίγουρο είναι πως εάν η αγάπη σου γι αυτό που κάνεις είναι μεγαλύτερη από το φόβο,άρα η επιθυμία εντονότερη από την τάση για φυγή,τότε θα προχωρήσεις.Και με τον καιρό όλο αυτό θα αρχίσει να γίνεται αυτόματα,μηχανικά,θα έχει περάσει το μήνυμα ότι τίποτε το απειλητικό δε θα συμβεί εκεί.

    Καλές διαδρομές σε ό,τι αγαπάς.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •