ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520

    ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ

    γεια σας παιδια
    σημερα καθομουν στο μαγαζι, και σε μια στιγμη μου φανηκε πως ακουσα τον αδερφο μου να με φωναζει, πηγα εκει και του λεω :τι με θες? τιποτα μου λεει. τον ρωτησα αν μου φωναξε, και μου ειπε οχι. τωρα ΤΙ ηταν αυτο? ειναι προαγγελος για κατι σοβαρο? φοβαμαι πολυ ρε γαμωτο.. εν τω μεταξυ το εχω παθει και αλλες φορες, αλλα ελεγα ενταξει δεν ειναι τιποτα.. αλλα τωρα επιμενει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπα...δεν ειναι τιποτα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by keep_walking
    Μπα...δεν ειναι τιποτα.
    το παθαινω συχνα και νομιζω οτι παω για ψυχωση..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    πειτε κατι βρε παιδια.. δεν εχετε αποψη? νομιζω οτι γλυστραω και παω σουμποτιτς για τρελλα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    H ψυχωση ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΕΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ...πως να γινω κατανοητος?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Και εγώ μερικές φορες νομίζω ότι άκουσα κάποιον να μιλάει, η το τηλέφωνο να χτυπάει, η κάτι να πέφτει σε άλλο δωμάτιο... και εσύ, και ο keep, και όλος ο κόσμος, μα ΟΛΟΣ ο κόσμος. Δεν είναι αρχή κάποιας κατάστασης, είναι απλά αντιδράσεις του μυαλού. Οι άνθρωποι που \"ακούνε φωνές\", ξέρουν και οι ίδιοι στην πλειοψηφία τους ότι οι φωνές είναι μέσα στο κεφάλι τους, δεν τις ακούνε από έξω.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by keep_walking
    H ψυχωση ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΕΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ...πως να γινω κατανοητος?
    λεγετε οτι οσοι ακουν φωνες που δεν υπαρχουν ειναι στα προθυρα της ψυχωσης.. οσοι εχουν παραισθησεις εν ενι λογω..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by DissolvedGirl
    Και εγώ μερικές φορες νομίζω ότι άκουσα κάποιον να μιλάει, η το τηλέφωνο να χτυπάει, η κάτι να πέφτει σε άλλο δωμάτιο... και εσύ, και ο keep, και όλος ο κόσμος, μα ΟΛΟΣ ο κόσμος. Δεν είναι αρχή κάποιας κατάστασης, είναι απλά αντιδράσεις του μυαλού. Οι άνθρωποι που \"ακούνε φωνές\", ξέρουν και οι ίδιοι στην πλειοψηφία τους ότι οι φωνές είναι μέσα στο κεφάλι τους, δεν τις ακούνε από έξω.
    μα, ολα μες το κεφαλι ειναι... δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος.. και και η πραγματικοτητα, και ο αντιποδας αυτης.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    και αντε και ακουσ φωνεσ (που δεν ακουσ) μια στο τοσο τι πειραζει αμα δεν εππηρεαζεται η λειτουργικοτητα σου και η λογικη σου δεν ειναι τιποτα ξερεισ ποσοι αδιαγνωστοι κυκλοφορουν

  10. #10
    [quote]Originally posted by selas-selas
    Originally posted by DissolvedGirl
    μα, ολα μες το κεφαλι ειναι... δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος.. και και η πραγματικοτητα, και ο αντιποδας αυτης.
    Χαίρομαι που το αναγνωρίζεις ότι όλα είναι μες το κεφάλι. Η φωνή που άκουσες ήταν μια φωνή μέσα στις σκέψεις που είχες εκείνη τη στιγμή. Μπορεί και να σκεφτοσουν τον αδερφό σου ή κάποια άσχημη κατάσταση και έτσι νόμισες ότι άκουσες φωνή. Οι σκέψεις σε έκαναν να αφαιρεθείς απο την πραγματικότητα.
    Στην πραγματικότητα δεν υπήρχε καμιά φωνή.
    Άρα κατανοείς τη διαφορά μεταξύ των σκέψεων στις οποίες βυθίζεσαι και της πραγματικότητας;
    Άρα στην πραγματικότητα όλα έχουν καλήτερα.
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by selas-selas
    γεια σας παιδια
    σημερα καθομουν στο μαγαζι, και σε μια στιγμη μου φανηκε πως ακουσα τον αδερφο μου να με φωναζει, πηγα εκει και του λεω :τι με θες?

    Ειπες σου φανηκε. Αρα δεν εισαι σιγουρος.

    Οποτε τι χαλιεσαι?


    Και εμενα μου φανηκε χθες το βραδυ οτι ακουσα ενα ζντουπ απο τον διπλανο τοιχο.

    so?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα ξαναγινει να το κοιταξεις. προφανως ειναι απο νευρα!κ γω μερικες φορες το χω παθει να με φωναζουνε αλλα 2-3 φορες σε ολη μ τη ζωη. οι καμπανε ηταν το προβλ που ακουγα για μηνες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    τελικα ειναι η δεν ειναι προαγγελος για κατι σοβαρο?? την αληθεια σας παρακαλω..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    αληθεια λες τωρα???? δηλαδη απο ιψδ θα παω για ψυχωση?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •