ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    26
    Και πιο ισορροπημένα... (να προσθέσω)

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1
    Τι δίλημμα γιατρέ μου
    Προβληματίστηκα πολύ...
    Σοκολοτάκια ή λουλούδια, λουλούδια ή σοκολοτάκια...
    Τελικά, αυτά τα ολίγα άνθη... αυτά τα ολίγα άνθη...
    Ε, ναι...ολίγα είναι! Δεν τό\'ξερα να φέρω το γκιούλ μπαξέ



  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    3

    στην κοσμαρα μου εγω........

    χαμπαρι δεν ειχα παρει καλε!


    Αντε καλη αρχη και ελπιζω να βρουμε εδω οσα θα μας βοηθησουν να ερθουμε στα ισα μας


    γιατι.....εγω το παραδεχομαι εχω παρει την κατω βολτα ολα μαυρα κ αραχνα τα βλεπω γμτ!

    Καλη αρχη λοιπον!



    Δαφνη

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    3

    σκεψεις και προβληματισμοι

    Αν και βρισκομαι ελαχιστη ωρα σε τουτο το χωρο μ αρεσει, μ αρεσει σαν ιδεα.

    Το διαδυκτιο ειναι μια μεγαλη γειτονια οσο κινουμαι σε αυτη την γειτονια τοσο περισσοτερο εδραιωνεται η αντιληψη οτι ολο και πιο πολλοι ειμαστε \"γνωστοι\" μεταξυ μας, εχουμε συναντηθει σε διαφορα φορα, αλλα και εξω στην πραγματικη μας ζωη,εχουμε αναταλλαξει αποψεις, εχουμε διαφωνησει, εχουμε δημιουργησει φιλιες, σχεσεις,αντιπαθειες, ακομα και εχθρες.....

    Απ την αλλη ειμαστε ολοι ανθρωποι, μια μοναδικοτητα ο καθενας μας και ο καθενας κουβαλαει τα δικα του...για ολους ερχεται στιγμη που τα πραγματα στραβωνουν γινονται δυσκολα και εχουμε την αναγκη τουλαχιστον να μιλησουμε να ξεφορτωσουμε απ τα φορτια μας και ισως να ακουσουμε μια αλλη γνωμη μια συμβουλη.

    Εκεινο που παρατηρουμε αλλα και ολοι κανουμε οσο και αν δεν το παραδεχομαστε στα διαφορα φορα ειναι να δωσουμε μια καλη ισορροπημενη εικονα ασχετα αν τελικα καποια στιγμη βγαινει η πραγματικη μας εικονα παντα στην επιφανεια.
    Ολοι εχουμε εμπειρια απο μαχαιρωματα μαλλιοτραβηγματα ειρωνειες χολη μπαχαλεματα και δεν εννοω εκεινο το εξυπνο πνευματωδες μπαχελαμα( σαν της φιλης της ξωτικιας και δεν εχω καταλαβει ακομα αν η ξωτικια που ειναι εδω ειναι αυτη που εγω ξερω απο αλλο τοπο διαδυκτιακο)
    αλλα το μπαχαλεμα με σκοπο να προσβαλειο να θιξει να μειωσει να χλεβασει το κακοβουλο και εμπαθες.

    Και αναρωτιεμαι τωρα εγω, εγω η Τζινα, που με ξερουν και απ τον τροπο γραφης μου και κατ οψιν, τι μου διασφαλιζει οτι οταν νοιωσω την αναγκη να μιλησω για κατι που με βασανιζει, να ακουμπησω για λιγο τα φορτια μου, να βοηθηθω αλλα και να βοηθησω μεσα απ το δικο μου προβλημα και καποιον αλλο δεν θα δεχτω και εδω επιθεση ειρωνεια χλεβασμο, χολη, δεν θα νοιωσω οπως πολυ συχνα συμβαινει στα διαφορα φορα οτι εκτιθεμαι βγαζω σε κοινη θεα τα σωψυχα μου και δεν θα λαβω σαν απαντησεις ειτε την ειρωνεια ειτε την χλευη ειτε την αισθηση στην ηδη ισως επιβαρυμενη ψυχολογια μου οτι εγω ειμαι προβληματικη και ολοι οι αλλοι φτασμενοι σε ψηλα επιπεδα αυτογνωσιας ηρεμιας και ισορροποιας κατι που εχω δει να συμβαινει οχι μονο σε μενα αλλα σε πολλους κατα το σεργιανι μου στις ιντερνετικες γειτονιες πως δεν θα εισπαραξω στην καλυτερη περιπτωση τον οικτο?

    Θα μπορουμε αραγε οσοι φιλοξενουμαστε εδω να λειτουργησουμε στα φορα σαν μια \"ομαδα\" οπως φανταζομαι οτι λειτουργουν οι ομαδες στα διαφορα εργαστηρια (και λεω φανταζοομαι γιατι δεν εχω συμμετασχει ποτε και ισως εχω λανθασμενη αντιληψη) η θα δουμε και εδω ολα εκεινα τα απειρου καλλους και καλους που συνανταμε?

    Γιατι τουτος εδω ο χωρος δεν θα ειναι λειτουργικος και ζωντανος αν καταληξει να μπαινουμε για να διαβασουμε ενα αρθρο μια βιβλιογραφια η να βρουμε αλλα συγγενικα sites και να φοβομαστε να μοιραστουμε να μιλησουμε ,γιατι αν μια φορα οι αποψεις μας εχουν σαν αφετηρια εκτος απ την στεγνη γνωση και πληροφορια ενος βιβλιου τα προσωπικα μας βιωματα σε τουτο το χωρο θα εχουν χιλιες φορες βαρυτητα και σημασια τα βιωματα και τα συναισθηματα του καθενος τα προβληματα του....

    Σκεψεις και προβληματισμοι......

    Τζινα

  5. #20
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Ντόριαν και Δάφνη καλώς ήλθατε (κι εδώ).

    Δάφνη,
    κανείς δεν μπορεί να διασφαλίσει την αντιμετώπιση που θα τύχει ένα προσωπικό σου συναισθηματικό μοίρασμα. Ίσως μόνο η διαφορετικότητα του πλαισιού να αποτελεί μια κάποια \"εγγύηση\".
    Από την άλλη μεριά, σκέφτομαι πως ένα μοίρασμα δεν γίνεται απαραίτητα \"για να....\".
    Καμιά φορά γίνεται χωρίς στόχο, χωρίς σκοπό, απλά και μόνο για την χαρά(?) του μοιράσματος και του αγγίγματος που αυτό συνεπάγεται.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    3

    Δοδον μου

    ανεφερα εμενα ως παραδειγμα.....

    Ναι το μοιρασμα γινεται ακριβως για την χαρα του μοιρασματος και οχι \"για να....\"

    Αλλα απ την αλλη συνηθως οταν μοιραζομαστε βιωματα, συναισθηματα, προβληματα , φοβους ,κακη διαθεση και γενικα τα σωψυχα μας το κανουμε απο αναγκη και εκεινο που εχουμε αναγκη δεν ειναι ουτε το χαιδεμα στα αυτακια μας αλλα ουτε και να νοιωσουμε οτι το μονο \"προβληματικο\" ον ειμαστε εμεις.......μαλλον να νοιωσουμε οτι υπαρχουν και αλλοι που νοιωθουν η ενοιωσαν σαν εμας θελουμε.

    Ξερω πως τιποτα δεν μας διασφαλιζει παρα μονο εμεις οι ιδιοι ο καθενας χωριστα και ολοι μαζι και αν εγραψα οτι εγραψα ηταν απλα και μονο για να σκεφτουν καποιοι (φρουδες και φλουδες ελπιδες θα μου πειτε) πριν απλωσουν τα δαχτυλακια τους πανω στο πληκτρολογιο.

    Ευχαριστω για το καλωσορισμα

    Δαφνη

  7. #22
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    Άργησα, αλλά ήρθα...

    Κοίτα να δεις βέβαια, που σ\' αυτό βοήθησε το πέσιμο του σέρβερ της διπλανής κοινότητας και είπα να εξερευνήσω τούτη...

    Καλή επιτυχία φίλε Δων και καλή συνέχεια σε κάτι που κάνεις με τόσο μεράκι!


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •