Oταν ο θυμος και το αγχος βραζουν στο στηθος σου... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 87
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by me_vs_myself
    νομιζα πως τους αποκαλεσες \'\'φιλους\'\' εκτος αν δν θυμαμαι καλα.

    μια χαρα βοηθαω οποτε μπορω κανω κ τις φιλανθρωπιες μ θα παρω ενα ζητιανακι στο περιπτερο θα του αγορασω να φαει κανα κρουασαν ημουνα στο παρελθον αναδοχη μητερα ενος μικρου αγοριου αλληλογραφω κ μεσω ενος προγραμματος με εναν φυλακισμενο στην αμερικη κλπ κλπ...........

    τι αλλο πρεπει να κανω δν ειμαι κ η μητερα τερεζα. δεν με εκανε πιο χαρουμενη ομως........

    δεν μπορεις να βαζεις σε καλουπι οσους θυμωνουνε!να μην μειωνεις και να υποτιμας τις αδυναμιες και τα θεματα των αλλων!!!!!!!!!!αυτο ειναι χειροτερος εγωισμος κατα την γνωμη μ! τι παει να πει \'\'εννοειται πως οσοι θυμωνουν ΔΕΝ ειναι φιλοι μου\'\'!???!!!
    ναι, δεν θυμάσαι όντως καλά. αλλά δεν θέλει και πολύ μυαλό για να πας μια σελίδα πίσω και να δεις τα ποστ. ;)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    επίσης, όχι. όλοι θυμώνουμε. αλλά ο κάθε άνθρωπος διαχειρίζεται διαφορετικά το θυμό του.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δν θελει μυαλο συμφωνω...........απλα δεν μπηκα στον κοπο να το κανω γιατι σε βαριεμαι. μν μ ξαναγραψεις μ την δινει η ειρωνια σου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    οκ. απλά εφόσον με βαριέσαι, μην διαστρεβλώνεις και τα γραφόμενα μου, όπως σε συμφέρει.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε δεν μας χεζεις με το ταλεντο σου να ειρωνευεσαι εκλεπτισμενα???????????????????????/ειπα ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ στοκος εισαι?????????/με κανεις να φαινομαι κακια κ μ την δινει αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μα, ΔΕΝ ειρωνεύομαι. μιλάω (γράφω δηλαδή) απολύτως σοβαρά.

    εφόσον με βαριέσαι, και δεν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τι έγραψα, μη διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα μου.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τολκ του δε χαντ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    me_vs_myself,

    δεν νομιζω οτι σε προσβαλε κανεις...τελος παντων, ηθελα να σου πω οτι κανεις δεν χρειαζεται βοηθεια απο τριτους για να φαινεται καλος, κακος ή ασχημος...

    χαλαρωσε λιγο:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Η λεξη ΧΑΛΑΡΩΣΕ ειναι που με κανει πιο εξαλλη....ειναι σαν το κοκκινο πανι για τον ταυρο

    απλα μ την δινει για να καταλαβεις που καποιοι λενε για οσους πασχουν απο θυμο η οτιδηποτε σαν να ναι λεπροι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν ειναι κακο να θυμωνεις. κακο ειναι να σαι συνεχεια σε μια τσιτα κατασταση ή ναι σαι αταραχος εντελως. ειναι εξοντωτικο οταν διαρκει ειτε το ενα ειτε το αλλο..

    το να χαλαρωνεις που κ που δεν νομιζω κακο να κανει. ισα ισα. οσο για την λεπρα που λες: μηπως το βλεπεις εσυ ετσι?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΕΧΕΙς δικιο νομιζεις δεν το ξερω................που το ξερεις οτι ειναι ετσι?ειναι οντως δλδ σε μενα μια τσιτα συνεχεια κ μια πληρη αναισθησια.υψος και βαθοσ. το εχεις κ εσυ? δεν βρισκω τροπο να χαλαρωνω τπτ δν πιανει. μονο τα χαπια αμα παρω εξτρα.ογιατρος μ το ειπε. γτ αλλιως νιωθω τρεμουλο στον εγκεφαλο........κ μετα ερχεται η κριση κ μετα η ενεσεις κ δν τις μπορω..........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Ναι το εχω περασει κ εγω. δυστυχως δεν το χει κανεις αυτο σε αποκλειστικοτητα. εγω το περισσοτερο διαστημα ημουν ηρεμη κ οταν με επιαναν τα νευρα κ ο θυμος οι γυρω μου ετρεχαν να κρυφτουν. δεν μπορουσα να καταλαβω την διαφορα. κ αργησα πολυ να συνειδητοποιησω οτι αυτη μου η συμπεριφορα κανει κακο σε μενα κ στις σχεσεις μου.τοση αγνοια δλδ ειχα σε σχεση με το πώς αντιδρω. σιγα σιγα προσπαθησα να το δω, με βοηθησαν κ οι γυρω λεγοντας μου πώς φαινομαι.

    υπάρχουν λυσεις. νομιζω η αρχη της λυσης ειναι να δει κανεις τον εαυτο του οσο γινεται. κ να μπορει να ακουει τα λογια οσων εμπιστευεται. απο κει κ περα δεν ειναι μονο τα χαπια για να χαλαρωνει κανεις. μην τα περιμενεις ολα απο αυτα. αυτα θα σε βοηθησουν λιγο. το πολυ κ δυσκολο κομματι ειναι να δεις πώς χανεις την μπαλα, πώς ξεφευγεις κ τα παιρνεις ολα σβαρνα. μιλα καπου. λεγε τον φοβο σου, φωναζε κανε πραγματα για να εκφραστεις, αλλα προσπαθησε κ να επιβληθεις στον εαυτο σου, με την λογικη που διαθετεις.

    παρε μια αναπνοη κ λιγο χρονο πριν αρχιζεις να τα χωνεις γενικως....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΜΩρε το προβλημα ειναι οτι ετσι με εχουν μαθει απο μικρη οποτε δν ασχολειται πλεον κανεις μαζι μου δν τους φαινεται περιεργο να το κανω..................αλλωστε θολωνω.........το προβλ μ ειναι οτι για να μν ξεσπαω σε αλλους οπως εχω αναφερει, χαρακωνομαι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    οκ. καταλαβα. χαρακωνεσαι κ μπορει να ξεσπας σε αλλα ατομα απο αυτα που μπορει να ηθελες κατα βαθος. νομιζω οτι αυτο το κανουμε ή ειναι ευκολο να το κανουμε πολλοι. πχ. εχω νευρα με τον φιλο μου κ επειδη φοβαμαι να τα βαλω μαζι του βριζω καποιον αλλο στον δρομο που με πατησε κατα λαθος, εναν αγνωστο σε καποιο φορουμ ή εναν τυπο που θα μου την πεσει σε καποιο μπαρ. που οκ...μπορει να εχω δικιο να συγχιζομαι, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. απλα, εχω φορτωσει τοσα κ ερχεται κατι μικρο για να με κανει μπαρουτι.

    ισως κ αυτη η αδιαφορια που βλεπεις να σε κανει να θυμωνεις τοσο. κ δικαιως. αλλα μιλας για τον θυμο σου καπου συστηματικα? στον γιατρο σου ή σε καποιον ειδικο που βλεπει πιο αποστασιοποιημενα τα πραγματα? μιλας για το πώς πληγωνεις εσενα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΜΠΑ οχι δν φοβαμαι να τα βαλω κ με εκεινον που με τσαντισε.....τα βαζω με ολους βασικα. ναι με τον γιατρο το συζηταω. με οσους γιατρους ειχα μ ειπανε το ιδιο \'\'εχεις υπερβολικο θυμο και πικρια μεσα σου\'\'. δν μπροουμε ομως να βρουμε τον λογο που μισω τον κοσμο και που θελω να κανω κακο στον κοσμο , και που ωρες ωρες ομως νιωθω ξαφνικη αγαπη για τον κοσμο!!!με τρελαινει ειναι τρελλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    αλλα περισσοτερο νιωθω μισος και ζηλεια. μ λεει ο γιατρος πως δν αγαπαω αρκετα τον εαυτο μου 1α απ ολα γιαυτο συμβαινει αυτο ....αν δν αγαπαω εμενα 1α πως να αγαπησω τους αλλους. δεν θελω να μαι αδιαφορη αλλα δν μ βγαινει κτ αλλο
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •