... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113

Thread: ...

  1. #31
    Δεν ξέρω από φάρμακα, δεν έχω πάρει ποτέ.
    Ξέρω όμως απ τη ζωή και είναι μερικές φορές που νιώθουμε ανήμποροι να σηκώσουμε ανάστημα, να δώσουμε στον εαυτό μας ένα χαμόγελο.
    Αυτό από μόνο του είναι αρκετό.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    εννοω αν κοβουν μερικες μοναδες απο το IQ καποιου, αν αισθανεται κανεις πιο βλακας απο το συνηθες, κακη μνημη, δυσκολια συγκεντρωσης κ ο,τιδηποτε κανει ο εγκεφαλος.

    (αν και αυτη την περιοδο δεν το πολυ χρησιμοποιω -το μυαλο εννοω-, οποτε μου περισσευουν αρκετες μοναδες ανενεργες! :P)

    ειχα παρει καποτε, αλλα τωρα πια δεν μπορω να θυμηθω με αξιοπιστια πως ηταν.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Κομον Λου!


    Μια \"Voice of Reason\" δεν παιρνει καταθλιπτικα..! Εχει αλλους τροπους να μαχεται τα προβληματα της..!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Greece
    Posts
    44
    Originally posted by Lou!..
    εννοω αν κοβουν μερικες μοναδες απο το IQ καποιου, αν αισθανεται κανεις πιο βλακας απο το συνηθες, κακη μνημη, δυσκολια συγκεντρωσης κ ο,τιδηποτε κανει ο εγκεφαλος.

    (αν και αυτη την περιοδο δεν το πολυ χρησιμοποιω -το μυαλο εννοω-, οποτε μου περισσευουν αρκετες μοναδες ανενεργες! :P)

    ειχα παρει καποτε, αλλα τωρα πια δεν μπορω να θυμηθω με αξιοπιστια πως ηταν.

    μην ξαναπαρεις ,παλεψε το

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by Αφωτεινή
    Originally posted by Lou!..
    τα αντικαταθλιπτικα βλακαιβουν?
    αμα κρινω απο τη δικη μου εμπειρια,οχι..ισως να χαλαρωνουν λιγο την τσιτα..
    Ποσο καιρο τα παιρνεις?

    ..και καλα, τι καινουργιο ειναι αυτο παλι?
    Κατσε να μιλησεις..τι πετας μια μαλ@@@ και εξαφανιζεσαι..εεε???
    Ακου βλακαιβουν τα αντικαταθλιπτικα..θες να μας πεις οτι ξαφνικα εγινες ηλιθια?
    δεν παιρνω κατι τωρα, ειπα να ρωτησω μηπως τα εχω παραξηγησει! (επειδη το σκεφτομαι μηπως θα ηταν χρησιμο να παρω τπτ). παλια που ειχα παρει ενα διαστημα ημουν παρα πολυ αρνητικη κ πιστευα οτι βλακαιβουν, αλλα μπορει αυτο να ηταν μια δικη μου a priori αρνητικη πεποιθηση.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    το σωστο ρημα ειναι μαλλον το αποβλακωνω αλλα το βλακευω ειναι πιο φρεσκο κ εναλλακτικο! :P
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Χρησιμο θα ηταν να παρεις μια ανασα,να παρεις ενα φορεματακι (λεω εγω τωρα) οχι αντικαταθλιπτικα..
    Πως εισαι σημερα?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    δεν βλακαίνουν, αλλά παχαίνουν! :P

    λου είσαι γαμώ τα άτομα, ξεκόλλα. τα λάθη του παρελθόντος έχουν συμβάλει κι αυτά στο να είσαι αυτή που είσαι σήμερα. κοίτα το τώρα. ούτε πίσω, ούτε μπρος! τώρα! (οκ, ξέρωωω, ευκολα τα λες, δύσκολα τα κάνεις)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by claire
    δεν βλακαίνουν, αλλά παχαίνουν! :P

    λου είσαι γαμώ τα άτομα, ξεκόλλα. τα λάθη του παρελθόντος έχουν συμβάλει κι αυτά στο να είσαι αυτή που είσαι σήμερα. κοίτα το τώρα. ούτε πίσω, ούτε μπρος! τώρα! (οκ, ξέρωωω, ευκολα τα λες, δύσκολα τα κάνεις)
    Εγω ο καψερος ακομα ντεν καταλαβαινει γιατι να αποκαλουμε τις εμπειριες του παρελθοντος, σαν \"λαθη\" και οχι σαν... εμπειριες που μας διδαξαν κατι χρησιμο το οποιο αν αξιοποιησαμε πολυ ή λιγο ειναι αλλη ιστορια.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by τομαζινα
    Originally posted by Lou!..
    τα αντικαταθλιπτικα βλακαιβουν?
    εννοεις βλακαινουν?ναι
    Aγαπητη μου τομαζινα ανοιξες ενα θεμα πριν λιγο καιρο ,και δεν ηθελες με τιποτα να παρεις φαρμακα,βαση αυτων που ειπες λοιπον τοτε!!
    ΕΡΩΤΩ.
    Που το ξερεις οτι βλακαιβουν αφου δεν πηρες ?????

    Και πως απαντας τοσο απολυτα σε κατι που δεν γνωριζεις ,και δεν ξερεις ??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    και αν απαντησεις ,μην αναφερθεις στις παρενεργειες
    ακομα και οι βιταμινες εχουν
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by Boltseed
    Originally posted by claire
    δεν βλακαίνουν, αλλά παχαίνουν! :P

    λου είσαι γαμώ τα άτομα, ξεκόλλα. τα λάθη του παρελθόντος έχουν συμβάλει κι αυτά στο να είσαι αυτή που είσαι σήμερα. κοίτα το τώρα. ούτε πίσω, ούτε μπρος! τώρα! (οκ, ξέρωωω, ευκολα τα λες, δύσκολα τα κάνεις)
    Εγω ο καψερος ακομα ντεν καταλαβαινει γιατι να αποκαλουμε τις εμπειριες του παρελθοντος, σαν \"λαθη\" και οχι σαν... εμπειριες που μας διδαξαν κατι χρησιμο το οποιο αν αξιοποιησαμε πολυ ή λιγο ειναι αλλη ιστορια.
    και επειδη δεν εχω υπνο αποψε ,και κανω αναζητησεις στο
    e-psychology
    θα συμφωνησω μαζι σου βολτ
    Αν τα δουμε σαν λαθη ,εχουμε χασει τη μιση μαχη
    Αλλα αν τα δουμε σαν εμπειριες τοτε μπορουμε να αποκομισουμε λιγη σοφια ,λιγη γνωση και να τα αξιοποιησουμε προς οφελος μας ,την επομενη φορα.
    Αν μπορεσουμε,και θελουμε θα παμε λιγο ποιο περα
    και δεν μεινουμε στο να τα βλεπουμε σαν λαθη....
    που αυτο σημαινει πολλα .....
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #43
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Greece
    Posts
    44
    Originally posted by soft
    Originally posted by τομαζινα
    Originally posted by Lou!..
    τα αντικαταθλιπτικα βλακαιβουν?
    εννοεις βλακαινουν?ναι
    Aγαπητη μου τομαζινα ανοιξες ενα θεμα πριν λιγο καιρο ,και δεν ηθελες με τιποτα να παρεις φαρμακα,βαση αυτων που ειπες λοιπον τοτε!!
    ΕΡΩΤΩ.
    Που το ξερεις οτι βλακαιβουν αφου δεν πηρες ?????

    Και πως απαντας τοσο απολυτα σε κατι που δεν γνωριζεις ,και δεν ξερεις ??
    Ειναι η αποψη μου αγαπητη σοφτ και δεν καταλαβαινω γιατι δεχομαι μια τετοια επιθεση εκ μερους σου.Και δεν εννοω οτι τα αντικαταθληπτικα σε κανουν βλακα ,απλα οτι μειωνουν καποιες λειτουργειες.Δεν ζητησα απο κανεναν παντως να ενστερνιστει τη γνωμη μου

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μειώνουν κάποιες λειτουργίες. αλλά όχι τις νοητικές...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    εξαρτάται απο το πώς, ποτε κ για ποιο λογο θα τα παρεις.

    δεν συμφωνω με οποιον προτρεπει ή αποτρεπει την ληψη τους. εγω θα σου ελεγα να εμπιστευτεις τον εαυτο σου στο οτι ψαχνει να βρει μια διεξοδο ή μαλλον λιγο αερα να αναπνευσει. σιγουρα εχεις τους λογους σου. ξεκινα απο κει κ δες τί μπορεις να κανεις. τα χαπια μπορει να ειναι ενα σημαντικο ή αναγκαιο κομματι της λυσης. μα οχι απο μονα τους.

    περιμενουμε νεα σου
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •